Buffalo – Calgary 0:5 (kon.) | Toronto – NY Rangers 2:1 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 0:6 (kon.)
Ottawa – Nashville 0:0 (odl.) | Florida – New Jersey 4:1 (kon.) | Philadelphia – Tampa 3:4 (0:2 po s.n.)
St. Louis – San Jose 4:1 (kon.) | Minnesota – Dallas 7:2 (kon.) | Arizona – Columbus 4:5 (2:3 po s.n.)
Edmonton – Winnipeg 2:1 (2:0 po s.n.) | Vegas – Detroit 5:2 (kon.) | Anaheim – Carolina 1:2 (kon.)

3. Oskar Sundqvist (STL) 0+1 (04:49:10)

Statistiky: Střely na bránu: 48-27; Zablokované střely: 3-17; Vhazování: 52%-48%; Hity: 14-18; Přesilové hry: 1/4-0/0; Trestné minuty: 5-13.

St. Louis ukončilo sérii čtyř porážek v řadě a velký podíl na tom má po svém návratu mezi tři tyče Ville Husso. Parádní zápas odehráli Brandon Saad, který vstřelil dva góly, a Ivan Barbašev, jenž zaznamenal dva body za dvě asistence. Jordan Kyrou také vstřelil gól a bodoval pošesté za sebou, zatímco Ivan Barbašev potřetí v řadě. Konečný výsledek. St. Louis Blues 4 San Jose Sharks 1.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

55:55
    Vladimir Tarasenko je hodně hladový, jenže se mu zatím nepodařilo prosadit. Ville Husso nastoupil v letošní sezóně po pauze k druhému zápasu a chytá parádně.

54:45
    Je to přesně tak, James Reimer už měl zmražený kotouč pod svým pravým betonem. Rozhodnutí bez gólu platí.

54:45
    Rozhodčí ještě přezkoumali video a ještě ho zkoumat budou, což oznámili oběma střídačkám. Problém je, že Brandon Saad dostal puk do sítě sekáním do betonu.

54:45
    Brandon Saad touží po vstřelení hattricku, James Reimer ale ucpal prostor u pravé tyče své brány a zmrazil kotouč pod pravým betonem. Hra přerušena.

54:18
    Jasper Weatherby dostal dvě minuty za krosček a Blues si zahrají po reklamní přestávce čtvrtou přesilovou hru.

53:19
    Jordan Kyrou dnes vstřelil gól, což znamená, že bodoval v šestém utkání za sebou, zatímco Ivan Barbašev dnes připsal dvě asistence a bodoval již potřetí za sebou.

53:00
    Čas je neúprosný a družina kolem Tomáše Hertla už má pouze sedm minut na to, aby vstřelila tři góly. V obraně chybí český obránce Radim Šimek. Blues vedou 4:1.

51:42
    Nebyli bychom v St. Louis, kdybychom neslyšeli fanoušky zpívat tradiční song Take Me Home.

50:52
    Vladimir Tarasenko vyslal na bránu soupeře v první třetině pět střel a nyní mohl skórovat u pravé tyče, jenže James Reimer ho vychytal. Poté si poradil se střelou od modré čáry a probíhá komerční přestávka.

49:20
    Brent Burns a Mario Ferraro je teď hodně vytěžovaným obranným párem, který už dnes strávil na ledě přes 41 minut. Oba hráči strávili na ledě více než dvacet minut.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

48:43
    St. Louis už vyslalo na bránu soupeře 40 střel a určitě dnes vytvoří sezónní maximum. Stav 4:1.

47:33
    Pavel Bučněvič má dnes na svém kontě dva kanadské body za dvě asistence a nyní se pokusil přidat gól z pravého křídla, James Reimer ale ukryl jeho střelu ve výstroji a po přerušení následuje komerční přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Saad (R. O'Reilly, Perron), 22. R. Thomas (Bučněvič, Perunovich), 31. Saad (Sundqvist, I. Barbašev), 42. Kyrou (Perron) – 29. Dahlén (T. Meier)

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), Krug, Faulk, Perunovich, Bortuzzo, M. Scandella – Perron, R. O'Reilly (C), Kyrou – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – I. Barbašev, Sundqvist, Saad – Neal, Bozak, K. Kostin. Hlavní trenér: Craig Berube.
    San Jose Sharks: J. Reimer (Hill) – B. Burns, M. Ferraro, E. Karlsson (A), J. Middleton, Hatakka, M.-É. Vlasic – Dahlén, Couture (C), T. Meier – Balcers, Hertl (A), Barabanov – Nieto, Bonino, Cogliano – Labanc, Weatherby, Gadjovich. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Furman South. Čároví: Mark Shewchyk, Travis Toomey

Diváci: 16953