Lipt. Mikuláš – Nitra 3:2 (po pr.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:4 (po pr.) | Michalovce – HC Slovan 1:6 (kon.)
Nové Zámky – Spišská N. Ves 1:4 (kon.) | Prešov – Košice 3:2 (kon.)
HKM Zvolen
5:4 (1:1, 3:2, 0:1 - 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 19.11.2021, 17:30 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Nudná prvá tretina, druhá tretina do stavu 4:1 v réžii Zvolena, následne obrat hostí, ktorí v tretej tretine dokonca siahali v závere po troch bodoch. Nakoniec ale odchádzajú domov iba s jedným. V predĺžení totiž faulovali a pri avizovanom vylúčení Kanaďan Roy rozhodol. Hostia využili tri presilovky, ale to domáci tiež. Oficiálne však ale ani jednu, lebo vždy strelili gól už keď bol hráč na ľade a ten rozhodujúci gól padol iba pri avizovanom treste. Celkovo ale bolo stredoslovenské derby myslím výborné a splnilo moje očakávania. Pekný večer a Ďakujem za pozornosť. Dovidenia v nedeľu na zápase Zvolen – Prešov. (20:19:05)

63:42
    Zvolen dal gól!
    Hlavní rozhodcovia avizovali vylúčenie hostí. Domáci tréneri odvolali Rahma z brány a domáci hrali prakticky presilovku štyroch proti trom. Postavili si presilovkový formát a rozohrali kotoloč. Jedlička nabil na pravý kruh obrancovi JÉRÉMOVI ROYOVI a ten bombou z prvej prestrelil Gajana a rozhodol o výhre Zvolena 5:4.
    Asistoval Maroš Jedlička.

63:05
    Saracino pri vyvážaní puku faulovaný a bude sa vylučovať.

62:35
    Delovka Mikúša od modrej, ale prestrelil bránu.

61:45
    Puliš smeroval od strednej tretiny na sám bránu, ale bol veľmi pomalý a hostia ho debehli.

61:29
    Bubela rozvlnil sieť, ale iba bočnú

61:03
    Prečíslenie Zvolena dvoch na jedného, ale Leskinen sa dostal už mimo streleckého uhla.

60:52
    Po dlhom čase ako mali puk na hokejkách domáci teraz delovka Fossiera.

59:58
    Veľkú príležitosť na strelenie rozhodujúceho gólu a to v presilovke hostia nevyužili a ideme do predĺženia.

59:43
    Domáci v plnom počte.

59:25
    Tlak hostí pokračuje, ale šanci si hostia nevedia vypracovať žiadne.

58:49
    Domáci pod tlakom ale Kotvan vystihol prihrávku a puk vyhadzuje.

58:11
    Delovka Dávida Šoltésa, ale Rahm chytá a Šoltésovi zmaril hetrik.

57:43
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jedlička – 2 min., podrazenie).

57:43
    Divný verdikt rozhodcu. Jedličkovi vypadla hokejka a keď si ju bral do rúk, tak o ňu Bubela zavadil a padá.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 14. J. Mikúš (Kotvan), 22. Krieger (Diakov), 27. Hain (Diakov), 29. Saracino (J. Mikúš), 64. Roy (Jedlička) – 19. Shcherbak (Cardwell, Šoltés), 33. Šoltés (Berger, Shcherbak), 36. Kabáč, 48. Šoltés (Fatul, Vašaš)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško (A), Kubka, S. Barcík – Zuzin, Jedlička, Török – Leskinen, Puliš (C), Krieger – Saracino, J. Mikúš, Stupka – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok (tréner – P. Oremus)
    HC´ 05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka (C), Cardwell (A), Španko, Boldižár, Fatul – Shchebak, Berger, Fossier – Mistele, Tamáši, Bubela – Kabáč (A), Ihnačák, Výhonský – K. Jendroľ, Gabor, Šoltés – Vašaš (tréner – T. Poikonen)

Rozhodčí: Fridrich, V. Snášel ml. – D. Konc ml., Orolin (video – Martinko)