Manchester City – Everton 3:0 (kon.) | Tottenham – Leeds 2:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (0:1)
Leeds United
Neděle 21.11.2021, 17:30 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 12. kolo

S konstatováním, že Tottenham ukázal charakter a otočil stav zápasu na svou stranu, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera. (19:25:53)

Sledovali jsme výborné utkání, kterému nic nechybělo. Leeds se v prvním poločasu dostal do vedení a byl možná i lehce lepším týmem. Ovšem po poločasové přestávce to Tottenham rozbalil a dvěma góly otočil stav zápasu na svou stranu. Především začátek druhého poločasu patřil Hotspur, kteří pořádně tlačili na pilu, a tak zapisují tři body do tabulky.

90+4

90+4
    Žlutou kartu uviděl také Kalvin Phillips (Leeds), který zastavil pronikajícího Sona Hunga-mina, jenž mu udělal parádní kličku a mířil se spoluhráči do otevřené obrany.

90+3
    Už běží třetí minuta nastavení a závěrečný tlak hostujícího mužstva stále nepřichází. Tottenham byl chvíli na balonu, jenomže jej na útočné polovině lacino ztratil.

90+1
    Prvním potrestaným hráčem na domácí straně je Emerson (Tottenham), který zastavil rychle se rodící akci Leedsu.

90+1
    K postranní lajně znovu přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou nastavovat ještě čtyři minuty.

89
    V závěru zápasu trenér Conte hecuje fanoušky na tribunách, aby jeho celku ještě pomohli. Leedsu už moc času na vyrovnání nezbývá.

88
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Dele Alli.

87
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Joe Gelhardt, přichází Stuart McKinstry.

86
    Na levé straně se uvolnil Jack Harrison, jehož centr se domácí obraně podařil odvrátit. Tottenham následně udržel balon a očividně šetří cenné vteřiny.

85
    Na hranici šestnáctky si balon více na střed prohodil Daniel James, jehož pokus levou nohou zamířil na připraveného domácího brankáře. Hugo Lloris stále drží Tottenham v těsném vedení.

84
    Hráči v modrých dresech se snaží ještě něco vymyslet. Především Tyler Roberts je hodně vidět, avšak tentokrát jej o balon obral Lucas Moura.

83
    Hostující mužstvo se nacházelo na útočné polovině a Tyler Roberts obloučkem přihrával do šestnáctky. Jenomže jeden z hráčů nepokračoval v pohybu, a tak se bude kopat od branky Hotspur.

81
    Jsme v poslední desetiminutovce normální hrací doby a Tottenham je stále v těsném vedení. Dalo by se říct, že v posledních minutách kontroluje hru.

80
    Son Hung-min zachytil přihrávku soupeře a středem postupoval blíže k pokutovému území. Těsně za ním se napřáhl, ovšem zamířil hodně nepřesně.

79
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Sergio Reguilón, přichází Ryan Sessegnon.

78
    Tottenham potřebuje uklidnit hru, a tak kombinoval na vlastní polovině. Následně nepřesný pas letěl na levou stranu, avšak Leeds u balonu dlouho nevydržel.

Michal Luxa

Branky: 58. P.-E. Höjbjerg (Lucas Moura), 69. Reguilón – 44. D. James (Harrison)

Karty:   90+1. Emerson (TOT) – 30. Gelhardt (LDS), 65. Forshaw (LDS), 67. Cooper (LDS), 90+4. Phillips (LDS)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:12.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Tanganga (68. D. Sánchez), Dier, B. Davies – Emerson, P.-E. Höjbjerg, Winks, Reguilón (79. R. Sessegnon) – Lucas Moura (88. Alli), Son Hung-min – Kane.
    Náhradníci: Gollini – Alli, Bergwijn, Doherty, B. Gil, Ndombèlé, Rodon, D. Sánchez, R. Sessegnon.

Leeds United: Meslier – Dallas, D. Llorente, Cooper (C), Struijk – Phillips – D. James, Forshaw (72. T. Roberts), Klich (59. Firpo), Harrison – Gelhardt (87. McKinstry).
    Náhradníci: Klaesson – Cresswell, Drameh, Firpo, S. Greenwood, McCarron, McKinstry, T. Roberts, Jenkins.

Rozhodčí: Marriner – Long, Ledger