Vancouver – Winnipeg 3:2 (kon.) | Seattle – Colorado 3:7 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 0:0 (odl.)
Los Angeles – Carolina 4:5 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:5 (2:1, 1:0, 0:4)
New Jersey Devils
Sobota 20.11.2021, 22:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávený nedělní den. Na počtenou! (01:04:10)

3. Jan Rutta (TBL) – 1+1

Tampa sice po dvou třetinách vedla 3:1, ale ve třetím dějství o náskok přišla a nakonec i utkání prohrála. V první třetině se za domácí trefili Jan Rutta s Patrickem Maroonem, přičemž za Devils uspěl Jegor Šarangovič. Ve druhé dvacetiminutovce se do listiny střelců zapsal i Victor Hedman. Poté však už skórovali pouze hosté. O bleskové vyrovnání se postarali Dawson Mercer s Jimmym Veseym a v 50. minutě překlopil svým druhým gólem skóre na stranu New Jersey Šarangovič. O chvíli později neproměnil Point trestné střílení, a proto ve hře bez brankáře mohli hosté své vedení navýšit díky Tomáši Tatarovi. New Jersey se dnes raduje, vyhrálo 5:3.

59:35
    Severson ale šetří sekundy v rohu kluziště. Tampě už docházejí síly i čas.

59:16
    Tampa teď už nemá co ztratit, a proto to stále zkouší bez brankáře. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v jejím útočném pásmu.
    58:44 Tomáš TATAR - 3:5

58:44
    Devils právě vstřelili branku!
    Ďáblové dokáží tento zápas dotáhnout do zdárného konce. Jejich pátou branku přidává do prázdné klece slovenský útočník TOMÁŠ TATAR, který vstřelil svůj druhý gól v sezoně. 3:5. Asistence: Ryan Graves.

58:27
    Z vrcholu kruhu to zkoušel Palát, který ale zařízení o pár čísel minul. Vzápětí pošetřil sekundy Zacha.

57:57
    Do konce řádné hrací doby zbývají už jen dvě minuty. Vasilevskij právě teď míří na střídačku.

57:27
    Subban nakonec dokázal i s trochou štěstí dostat puk do středního pásma. Poté mu pomohli kolegové.

57:02

56:38
    Corey Perry se rychle otáčel na brankovišti, ale Blackwood proti němu stačil vystrčit hůl.

56:12
    Gólmana Devils nepropálil ani Victor Hedman. První formace Tampy ale předvedla velký přesilovkový nápor.

55:57
    Tvrdě střílel z kruhu i Steven Stamkos, proti jehož ráně se Blackwood opětovně zaskvěl.

55:35
    Ondřej Palát vybízel v mezikruží Braydena Pointa, který těsně minul horní tyč.

55:13
    Buly vyhráli hosté, přičemž Michael McLeod je okamžitě osvobodil odpalem přes všechny čáry.

55:02
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Dougie Hamilton – 2 min., podrážení).

54:08
    Do kvalitní pozice se dostával i Michail Sergačjov, jenž ale brankový prostor netrefil.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Rutta, 19. Maroon (Colton, Sergačjov), 27. Hedman (Katchouk, Rutta) – 14. Šarangovič (Holtz), 42. Mercer (Šarangovič, Siegenthaler), 46. Vesey (P. K. Subban, Siegenthaler), 50. Šarangovič (Bratt, N. Hischier), 59. Tatar (Graves)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Bogosian, McDonagh (A), Sergačjov, Claesson – Cirelli, B. Point, Palát – M. Joseph, Stamkos (C), Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – Raddysh, Colton, Katchouk.
    New Jersey Devils: Blackwood (J. Bernier) – D. Hamilton, Graves, Severson (A), Ty Smith, P. K. Subban (A), Siegenthaler – Tatar, N. Hischier (C), Zacha – Bratt, Mercer, A. Johnsson – Holtz, Šarangovič, Kuokkanen – Zetterlund, M. McLeod, Vesey.

Rozhodčí: St. Laurent, Chmielewski – Cormier, Fournier

Diváci: 19 092