K. Vary – Třinec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:3 (po pr.) | Plzeň – Vítkovice 3:2 (po pr.)
Olomouc – Kladno 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:2 (kon.) | Motor ČB – Sparta 2:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
HC Oceláři Třinec
Neděle 21.11.2021, 15:30Tipsport extraliga • 25. kolo

Je hotovo. Energie sice zvládla vstřelit dvě branky, dvě ale také inkasovala. Třinec si tedy dnes bere tři body díky výsledku 5:2.

Góly třetí třetiny: 51. Vondráček (Plutnar, Martin Rohan), 52. T. Mikúš (Kracík) – 47. A. Nestrašil (Martin Růžička, M. Doudera), 58. A. Nestrašil (O. Kovařčík).
    Nejlepší hráči: Tomáš Kundrátek (TRI) & Jiří Kulich (KVA). (17:50:32)

59:21
    Souboj o puk za Habalem vyhrál Kohout, ten ale rozjet útočnou akci nezvládl.

58:58
    Běží poslední minuta a v tomto utkání už je vítěz jistý.
    57:52 Andrej NESTRAŠIL - 2:5

57:52
    Třinec právě vstřelil branku!
    Před vlastní bránou přišel o puk Havlín, toho využil Ondřej Kovařčík, jenž nabil na druhou stranu ANDREJOVI NESTRAŠILOVI, kterému se podařilo skórovat. Asistence: Ondřej Kovařčík.

57:38
    Energii je odpískán úmyslný ofsajd, hra se přesouvá před karlovarskou bránu.

55:48
    Po nátlaku domácích před Kacetlem se hra znovu přesunula k Habalovi.

54:59
    Pulpán z úhlu od mantinelu prověřil třineckého gólmana, ten se ale natlačil k tyči a vytěsnil každou skulinku.

53:42
    Flek pálil zprava, Kacetl však jeho ránu zachytil.

52:55
    Kracíkovu dělovku na poslední chvíli zastavila tyč!

52:14
    Ondrej Šedivý (TRI) oslabí na dvě minuty Třinec, provinil se sekáním.
    51:50 Tomáš MIKÚŠ - 2:4

51:50
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ MIKÚŠ po minutě zapisuje druhý gól Karlových Varů. Po přijetí kotouče od Kracíka vyslal přesnou ránu z levého kruhu pod víko brány Ocelářů. Asistence: Jaroslav Kracík.
    50:54 Tomáš VONDRÁČEK - 1:4

50:54
    Energie se dočkala prvního gólu! Po Plutnarově nahození od modré se puk dostal až na hokejku TOMÁŠ VONDRÁČKA, který jej od levé tyče přesměroval do třinecké klece. Asistence: Michal Plutnar, Martin Rohan.

49:12
    Oceláři v ofsajdu.

47:56
    Flek zavezl puk do útočného pásma, Rachůnek jej ale díky špatně rozehrávce posílá zpět za modrou.
    46:28 Andrej NESTRAŠIL - 0:4

46:28
    Martin Růžička našel v pravém kruhu ANDREJE NESTRAŠILA, který o Dlapu poslal puk mezi betony domácího brankáře. Asistence: Martin Růžička, Milan Doudera.

45:40
    Beránek na chvíli uvolňuje napětí před Habalem vyhozením.

44:40
    Patrik Petteri Parkkonen (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

44:11
    Musilovo nahození od modré tečoval před bránou Vrána, ten ale puk poslal mimo karlovarskou klec.

43:21
    Vondráček to zkusil po průjezdu do třetiny zleva, Kacetl ale jeho střelu odrazil do ochranné sítě.

42:29
    Adámek nahodil puk na bránu od modré, gólman karlovarského týmu ale včas zasahuje.

41:48
    Třinec zvládl domácí ofenzivu a míří na druhou stranu před Habala.

40:40
    Energie po úvodním vhazování zabírá útočnou třetinu a kombinuje.

40:01

Druhá dvacetiminutovka nebyla pro Karlovy Vary o nic lepší. V 32. minutě inkasovali už potřetí, tentokrát z hole Kundrátka. O minutu později však po zákroku na Tomáše Havlína odešel do sprch Aron Chmielewski, který nabídl Energii pětiminutovou přesilovkou. Ani takto dlouhá početní výhoda však týmu Martina Pešouta nestačila k vstřelení prvního gólu.

Poslední třetina začne v 17:15.

40:00

39:27
    Karlovarští hrají ve vlastním pásmu a do útoku už se nehrnou.

38:09
    Vrána na druhé straně vyzkoušel Habala střelou od mantinelu, karlovarský gólman však puk schoval mezi betony.

36:58
    Vondráček se snažil dorazit Flekovo nahození, jednomu z bránících hráčů se ale podařilo puk zablokovat.

35:49
    Mikúš z první pálil z pravého kruhu, třinecký gólman ale jeho ránu tečoval do bezpečí.

34:45
    Po závozu puku do útoku se podařilo Vondráčkovi nabít Flekovi, druhý jmenovaný však nedokázal zakončit.

33:46
    I přes dlouhou přesilovku se energetikům nedaří držet před Kacetlem a snažit se o snížení.

32:23
    Aron Chmielewski (TRI) sejmul loktem ve středním pásmu Tomáše Havlína, který se skácel na led. Po chvíli se v předklonu odebral na střídačku, zanechal však na ledě krvavou stopu. Pro Chmielewskiho tento zákrok znamená předčasný konec, za zásah do oblasti hlavy nebo krku si vysloužil 5 minut plus trest do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Ondrej Šedivý (TRI).
    31:45 Tomáš KUNDRÁTEK - 0:3

31:45
    Oceláři vedou už o tři góly! Martin Růžička v přesilové hře předal puk na TOMÁŠE KUNDRÁTKA, který od pravého kruhu propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Růžička, Andrej Nestrašil..

31:22
    Kundrátek pálil zpoza kruhů, trefil však jen před bránou stojícího Marcinka.

30:50
    Ondřej Beránek (KVA) na dvě minuty oslabí svůj tým, kvůli zdržování hry, vyhození puku mimo hřiště.

30:46
    Marinčin prokličkoval s kotoučem až k zakončení, za Habala ale puk nedostal.

29:43
    Karlovy Vary hrály v šesti, obdrželi tak dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Jiří Kulich (KVA).

29:35
    Kulich zakončoval z mezikruží, trefil ale Kacetla.

28:55
    Třinec nedává domácím vůbec žádný prostor a tlačí před Kacetlem.

27:51
    Dravecký se sám dostal až k Habalovi, zakončit se snažil z úhlu zleva, trefil ale jen boční síť karlovarské klece.

26:20
    Kulich po obdržení puku trefil tyč, Karlovarští ale i po tomto neúspěchu drží pásmo.

25:42
    Vondráček se zmocnil volného puku ve středním pásmu a procpal se s ním až do levého kruhu, odkud i zakončoval. Kacetl ale včas jeho střelu zastavil.

24:46
    Dlapa zvládl holí zastavit možnou střelu jednoho ze třineckých hráčů.

24:07
    Milan Doudera vyslal projektil na bránu od modré, puk ale zablokoval jeden ze clonících hráčů Energie.

23:22
    Růžička dostal puk k levé tyči, z první ale puk za karlovarského gólmana dostat nezvládl.

22:20
    Lukáš Pulpán (KVA) si za zbytečné dohrání Hrehorčáka vysloužil dvě minuty za napadení.

22:03
    Kracím neúmyslně předal puk Ondřeji Kovařčíkovi, ten nabídky okamžitě využil a nabil na druhou stranu Michalovi Kovařčíkovi, jeho střelu však Habal zastavil.

21:44
    Oceláři se natlačili do útočné třetiny a vymýšlejí recept na další gól.

20:21
    V posledních sekundách přesilovky se dostal ke střele Rachůnek, jeho rána zleva však cíl našla za Kacetlovou klecí.

20:01

První dvacetiminutovka přinesla radost pouze Třinci. Ten si dokázal vytvořit dvoubrankové vedení. V 8. minutě se trefil Šedivý, o čtyři minuty později pak přesně pálil Daňo. Energetikům se pak dařilo v závěru třetiny tlačit před Kacetlem, dotáhnout se však nepovedlo.

Druhá třetina začne v 16:23.

20:00

19:42
    Koblasa tvrdě vystřelil zpoza levého kruhu z první, těsně však třineckou klec minul.

18:07
    Tomáš Kundrátek (TRI) je prvním vyloučeným zápasu. Po pozastavení hry zbytečně ostře zaútočil na Lukáše Douderu. Vysloužil si tak dvě minuty za hrubost.

17:51
    Energie se snaží kombinovat před Kacetlem, nedaří se jí ale vystřelit.

16:27
    Musil vypálil od mantinelu, Habal však včas zasahuje.

15:09
    Po nepovedené šanci domácích se Třinec přemisťuje znovu do útoku.

14:43
    Flek dostal nabito před ocelářskou bránu, trefil však jen Kacetlův beton.

13:59
    Rohan chtěl vyhodit kotouč z vlastního pásma, předal jej však jen prvnímu třineckému hráči v cestě.

12:24
    Po vhazování okamžitě vystřelil Koblasa, jeho pokus chtěl ještě ze vzduchu doklepnout za Kacetla Kohout, ten ale jen naprázdno promáchl.
    11:50 Marko DAŇO - 0:2

11:50
    Oceláři se ujímají dvougólového vedení! Petr Vrána našel na modré připraveného Musila, který se opřel do puku a vyslal jej na Habala. V předbrankovém prostoru ještě letící puk tečoval MARKO DAŇO přímo za záda karlovarského gólmana. Asistence: David Musil, Petr Vrána.

10:56
    Plutnar vyslal dělovku na bránu od modré, Kacetlovu svatyni ale těsně minul.

09:06
    Marcinko tvrdě pálil od mantinelu, Habala od druhé inkasované branky zachránila tyč!
    07:53 Ondrej ŠEDIVÝ - 0:1

07:53
    Je tu první gól zápasu! Vladimír Dravecký poslal kotouč do hloučku hráčů před Habalem. Tam se jako první zorientoval ONDREJ ŠEDIVÝ, který puk poslal po zemi k levé tyči karlovarské brány. Asistence: Vladimír Dravecký.

06:48
    Plutnarovo tečované nahození od modré končí v ochranné síti.

06:28
    Vondráček se procpal až za modrou, odkud se mu podařilo i zakončit, Kacetl ale jeho pokus zachytil do náruče.

05:37
    Hladonik tvrdě vypálil zpoza levého kruhu, rychlý kotouč z jeho hole ale skončil na jednom z bránících protihráčů.

04:24
    Oceláři se znovu tlačí před karlovarskou klec a kombinují.

03:02
    Musilovi se podařilo vystřelit i přes bránícího Vondráčka, jeho pokus ale Habal zastavil.

02:09
    Puk po buly končí na střídačce Třince, vhazovat se bude před Kacetlem.

01:59
    Koblasa pálil z pravého kruhu, hostující gólman ale jeho ránu zneškodnil.

01:01
    Třineckého nahození se za vlastní bránou ujal Dlapa, který se snaží nastartovat akci směrem na Kacetla.

00:08
    Úvodní buly patřilo energetikům, ti s kotoučem zamířili do vlastní třetiny. Odkud díky nepřesné rozehrávce puk vyslali na zakázané uvolnění.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Habal (F. Novotný) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – T. Rachůnek (A), Jiří Kulich, Flek – T. Mikúš, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Hladonik, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Miloš Roman – O. Šedivý, R. Szturc, Chmielewski – Dravecký (A).

Rozhodčí: Pražák, Horák – Gebauer, Hlavatý.
    Jak to letos vidíte?

HC Energie Karlovy Vary Po konci reprezentační pauzy se v Česku znovu rozjel i extraligový hokej. Karlovarská Energie se v prvním zápase utkala s Kladnem na náhradním stadionu v Chomutově. Těsným výsledkem 2:3 však Karlovarští Jágrově týmu podlehli. O to více si ale spravili chuť na vysoko postavených Pardubicích, ty na vlastním ledě sestřelili 4:1, a mohli si tak zapsat důležité tři body.

HC Oceláři Třinec Aktuální lídr tabulky si po reprezentační přestávce zahrál zatím jediné utkání, a to proti Liberci, který postupně Třinec přestřílel 4:2. Na ledě Karlových Varů se ocelářům daří, západočeské hokejisty totiž dokázali na jejich ledu porazit vždy od utkání na konci roku 2015.

Krásné nedělní odpoledne z Karlových Varů. V rámci 25. kola TELH nás čeká souboj mezi týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Oceláři Třinec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 51. Vondráček (Plutnar, Martin Rohan), 52. T. Mikúš (Kracík) – 8. O. Šedivý (Dravecký), 12. Daňo (D. Musil, P. Vrána), 32. Kundrátek (Martin Růžička, A. Nestrašil), 47. A. Nestrašil (Martin Růžička, M. Doudera), 58. A. Nestrašil (O. Kovařčík)

Rozhodčí: Pražák, Horák – Gebauer, Hlavatý