Atalanta BC – Spezia 5:2 (kon.) | Lazio – Juventus 0:2 (kon.) | Fiorentina – AC Milán 4:3 (kon.)
Atalanta Bergamo
5:2 (3:1)
Spezia Calcio
Sobota 20.11.2021, 15:00Italská Serie A • 13. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:11. (16:54:25)

Je konec! Atalanta nakonec v přestřelce poráží Speziu 5:2. Do vedení se sice dostali hosté zásahem Nzoly, ale o brzké vyrovnání se postaral Pašalič. Do vedení se Atalanta dostala pět minut před přestávkou, kdy z penalty skóroval Zapata. O tři minuty později navíc přidal svou druhou branku Mario Pašalič. Po změně stran se na další branky dlouho čekalo, ale pět minut před koncem udeřil Muriel. O pár minut později přidal pátou branku Malinovskyj. Za hosty pak v nastavení po rohu korigoval Nzola.

90+3
    90+2. M'bala NZOLA - 5:2

90+2
    Spezia právě vstřelila branku!
    Gólové hody stále nekončí! Po rohovém kopu se dokázali prosadit hosté! Míč propadl k zadní tyči, kde si jej hrudí připravil M´BALA NZOLA a levačkou překonal brankáře!

90+1
    Nastavují se tři minuty!
    90. Ruslan MALINOVSKYJ - 5:1

90
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Atalanta v poslední minutě utkání přidává pátou branku! RUSLAN MALINOVSKYJ zakončil zpoza velkého vápna a jeho pokus propadl Provedelovi do branky!

89
    Scalvini se krátce po svém příchodu na trávník dostal do zakončení. Jeho pokus placírkou ale hostující brankář Provedel bez problémů lapil.

88
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Giorgio Scalvini.
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Roberto Piccoli.

87
    Podgoreanu si došel pro přihrávku z autového vhazování, jenže dotírající soupeř jej čistým způsobem dokázal odstavit od míče.

86
    Domácí fanoušci si užívají závěrečné minuty dnešního souboje a hlasitým skandováním děkují svým oblíbencům za vynikající výkon.
    84. Luis MURIEL - 4:1

84
    Domácí celek přidává ještě čtvrtou branku! Pašalič poslal přihrávku do vápna, kam si naběhl LUIS MURIEL a z voleje se štěstím procedil míč za Provedelova záda!

83
    Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Suf Podgoreanu.

82
    Arkadiusz Reca poslal nákop za obranu Atalanty, jenže ani jeho přihrávku nikdo ze spoluhráčů nedohnal před obráncem.

81
    Mario Pašalić dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže se nedokázal otočit kolem důrazného obránce v oranžovém dresu.

80
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Luis Muriel.

79
    Hosté se nyní tlačí do útoku, ale Spezia zatím kombinuje daleko od pokutového území domácího mužstva. Atalanta stojí v pevném bloku.

Tomáš Kubečka

Branky: 18. Pašalić, 39. D. Zapata (pen.), 42. Pašalić (D. Zapata), 84. Muriel (Pašalić), 90. Malinovskyj – 12. Nzola, 90+2. Nzola

Karty:   11. Koopmeiners (ABC) – 7. E. Gyasi (SPZ), 36. Sala (SPZ), 50. P. Hristov (SPZ)

Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:11.
    Atalanta Bergamo: Musso – de Roon, Tolói, Palomino – Zappacosta (88. Scalvini), Koopmeiners (62. Pessina), Djimsiti, Maehle – Iličić (62. Malinovskyj), D. Zapata (80. Muriel), Pašalić (88. Piccoli).
    Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Freuler, Demiral, Malinovskyj, Al. Mirančuk, Muriel, Piccoli, Gi. Pezzella, Pessina, Scalvini.

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, P. Hristov, Bastoni – Sala (65. Reca), Kovalenko (65. Colley) – E. Gyasi (83. Podgoreanu), D. Verde (53. Manaj), Maggiore – Nzola.
    Náhradníci: Zovko, Zoet – Antiste, Colley, Ferrer, Kiwior, Manaj, Podgoreanu, Reca, Salcedo, Strelec.