EC-KAC – Znojmo 2:0 (kon.)
KAC Klagenfurt
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 21.11.2021, 17:30 • Stadthalle, Klagenfurt • bet-at-home ICE Hockey League • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování 20. kola bet-at-home ICE Hockey League. Na programu je utkání mezi KAC Klagenfurt a Tesla Orli Znojmo.

Klagenfurt se aktuálně nachází na sedmém místě ICE Hockey League. 27 získaných bodů by aktuálně rakouskému celku stačilo na postup do předkola (osmifinále) Play Off. KAC se jako vítěz minulé sezóny ICE Hockey League také kromě domácí soutěže účastní hokejové Ligy Mistrů, kde si před pěti dny poradil v prvním kole Play Off se švédským Leksands 4:0. Odveta čeká Klagenfurt už v úterý. Úplně poslední utkání sehráli Rakušané ale v lize a to 19.11. s Lincem. Klagenfurt v něm sice ztratil dvoubrankový náskok, ale i tak nakonec bral dva body za výhru po nájezdovém rozstřelu.

Nejproduktivnější hráči:
    Rok Tičar 21b (4+17)
    Thomas Koch 15b (8+7)
    Paul Postma 12b (5+7)

Tesla Orli Znojmo
    Orli se letos po roční přestávce vrátili do mezinárodní ligy ICE Hockey League. Zatím se jim podařilo získat 25 bodů v osmnácti zápasech a drží se tak na deváté příčce. V minulém kole na led Znojma přijel rakouský Dornbirn. Po šedesáti minutách bylo skóre vyrovnané 1:1, a tak zápas dospěl až do prodloužení. V něm už po 31 vteřinách rozhodl Ryan Culkin a zajistil tak Orlům 2 body.

Anthony Luciani 21b (11+10)
    Radek Prokeš 17b (10+7)
    Tomáš Svoboda 17b (5+12)

KAC Klagenfurt: Dahm (Vorauer) – Strong, Schumnig, Vallant, Tavželj, Maier, Unterweger, Würschl – Kraus, Koch, Fraser – Geier S., Hundertpfund, Ganahl – Obersteiner, Tičar, Haudum – Hochegger, Geier M., Witting.

Tesla Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Culkin, Sedlák, Haman, Younan, Tejnor, Bartko, Stránský – Köver, Brittain, Matuš – Oščádal, Němec, Svoboda – Luciani, Zubov, Kvasnica – Fejes, Prokeš, Gorčík.

Rozhodčí: Fichtner, Groznik – Nothegger, Seewald.

00:01

00:07
    Hosté ze Znojma vyhráli úvodní vhazování, ale poté se nepřesnou přihrávkou až na zakázané uvolnění zahnali k sobě do obranného pásma.

01:03
    Na puku se od začátku zápasu drží většinu času domácí. Znojmu se nedaří dostat z obranného pásma.

01:40
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Vojtěch Němec – 2 min., podrážení).

02:51
    Hosté se osvobozují od tlaku Klagenfurtu dlouhým náhozem přes všechny čáry.

03:40

04:10
    Puk se odrazil do prostoru před Kantorem a ke střele se dostal Geier, ale jeho rána končí jen na tyči brankáře Znojma.

04:51
    Nahození Tavžejla před branku nakonec končí jen na mantinelu za brankou Kantora.

06:32
    Po krátké pasáži hry, kdy se Orli drželi na puku získávají kotouč zpět domácí. Ještě jednou se poté hosté ke kotouči dostali a rozjížděli akci, tu ale přerušil rozhodčí z důvodu ofsajdového postavení jednoho z hráčů Znojma.

07:42
    Svoboda hledal Němce před brankou, ale k tomu přihrávka bohužel pro Orli nedoputovala.

07:51
    Kantor po střel Klagenfurtu z kraje kruhu přerušuje hru.

08:19
    Oščádal se po pravé straně hřiště probíjel před branku Dahma, tam ho ale nepustil důsledný obránce domácího Klagenfurtu.

09:23
    Koch téměř z nulového úhlu vyzkoušel pozornost Kantora.

10:24
    Bartko byl polovalen k zemi rozjetým Kochem.

11:32
    Brittain bekhendovou nabídkou poslal puk až před Dahma, ale tam ho nikdo z Orlů netrefil.

12:47
    Strong dostal nahrávku a chtěl ihned střílet. Puk mu ale přeskočil hokejku a vyhnal tak Klagenfurt z útočného pásma.

14:11
    Obersteiner by sám proti dvěma bekům Znojma a tak jen z dálky vyzkoušel pozornost Kantora.

15:30
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Hundertpfund – 2 min. podrážení).

16:11
    Znojmo zastavuje další postavení mimo hru. Hostům se teď nedaří dostat do útočného pásma a tam kombinovat.

17:30

17:43
    Přihrávka na Radka Prokeše neprošla a domácí tak lehko získávají kotouč do držení.

18:39
    U střídačky hostů se strhla menší šarvátka a hrát se tak bude 4 na 4.

18:52
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Hochegger – 2 min. hrubost).

18:52
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Kvasnica – 2 min. hrubost).

19:14
    Krásná nabídka před bránu pro Kocha neprošla. I tak ale domácí mají puk ve svém držení.

20:00

První třetina nám moc velkých šancí nenabídla. Tou největší nejspíš byla Geierova nastřelená tyč na začátku utkání. Stav po prvních dvaceti minutách tedy je 0:0.

20:01

20:15
    Domácí se hned po začátku třetiny ocitli v dobré šanci. Přihrávku před bránu, ale jeden z hráčů Klagenfurtu nezpracoval.

20:52

20:52

21:23
    Oščádal napadá rozehrávku domácích. Vypadá to že úspěšně, protože získal pro svůj tým pásmo.

22:01
    Domácí jsou pod tlakem Orlů, a tak vyhazují jen na zakázané uvolnění.

22:17
    Čtyři hráči jsou do sebe zaklínění a svádějí tvrdý souboj v rohu u brány Dahma.

23:19
    Hocheggerova střela byla sražená vysoko nad bránu až do ochranné sítě a bude se tak vhazovat před Kantorem.

23:38
    Orli se zlobí na rozhodčího že odpískal sporné zakázané uvolnění, každopádně s tím že se hra přesune zpět před Kantora nic neudělají.

25:07
    Hraje se ze strany na stranu. Oba týmy si aktuálně připisují hodně laciných ztrát.

25:55
    Würstl teď tvrdě atakoval jednoho ze znojemských hráčů a odpočine si dvě minuty na trestné lavici.

26:14
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Würstl – 2 + 2 min., faul kolenem).

26:50
    Haman nebyl na modré čáře přesný a dopředu se tak po mantinelu dostal Klagenfurt. Přihrávku před bránu naštěstí pro Orli pokryl Kantor.

27:22
    Orli se sice drží v pásmu, ale k žádnému zajímavému zakončení se zatím v přesilovce nedostali.

29:15
    Sám na Dahma se řítil jeden z hráčů Znojma, ale na dánského brankáře si s bekhendovým zakončením nepřišel. Následnou střelu si Dahm také pokryl.

30:14

31:00
    Z hlediště se ozývá nespokojenost s rozhodnutím rozhodčího neodpískat zákrok na jednoho z hráčů Klagenfurtu. Hra se přerušila a s pomocí zdravotníku domácí hráč odjíždí na střídačku.

31:00
    Zasaženým hráčem byl Matthew Fraser. Se zdravotníkem zamířil rovnou do šatny. Doufejme že nepůjde o nic vážného, každopádně to vypadá že Fraser do dnešního utkání už nezasáhne.

31:04
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Brittain – 5 min., naražení zezadu).

31:04
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Brittain – osobní trest do konce utkání, naražení zezadu).

31:10
    Brittain si po tvrdém zákroku na Frasera dnes už nezahraje.

33:31
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Přesná střela STEVENA STRONGA od modré čáry propadla až za záda Kantora a domácí tak otevírají skóre. Asistence: Martin Schumnig a Manuel Ganahl.

34:52
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Tičar – 2 min., krosček).

35:00
    Krásný individuální průnik Němce končí jen na betonu Dahma. Dánský brankář proti jeho bekhendové kličce svůj beton vystrčil včas a přerušil hru.

36:04

36:20
    Znojmo přešlo z oslabení do přesilovky, ale v té se Orlům ohrozit bránu nedaří.

36:52

37:07
    Po tvrdé střele jednoho z obránců Klagenfurtu zazvonila tyč. Následně je hra přerušena z důvodu posunuté branky.

37:24
    Dahm napodobil Kantora, a také se přerušil hru nechtěným posunutím branky.

37:41
    Geier si mezi kruhy udělal prostor a vystřelil. Jeho střela však končí jen na hokejce Kantora.

38:50
    Stefan Geier byl tvrdě sražen k zemi Younanem.

39:30
    Další tvrdý zákrok po kterém musí na led zdravotník. Naštěstí se domácí hráč poměrně rychle zvedl z ledu a hra tak bude pokračovat.

39:30
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Culkin – 2+2 min, faul loktem).

40:00

V druhé třetině jsme viděli jedinou a zatím rozdílovou branku. Do svých statistik si ji připsal Steven Strong. Kromě branky jsme ale viděli i velmi tvrdý zákrok od Brittaina na Frasera, po kterém rozhodčí poslali Brittaina do sprch. Stav před poslední třetinou je tak příznivý pro domácí Klagenfurt.

40:01

40:01
    Domácí pokračují v přesilovce po faulu Culkina na konci druhé třetiny.

40:47
    Znojmu se podařilo vyhodit jen do středního pásma, a tak se Klagenfurt ihned vrací do útočného pásma.

41:23
    Hra se přesunula před Dahma. Chvíli po buly však získali puk znovu domácí a hraje se znovu před Kantorem.

42:30
    Dva obránci Orlů se teď na poslední chvíli podíleli na odklizení puku z brankoviště Kantora.

43:19
    Jednoduchá práce pro Kantora. Střelu znojemský brankář raději podržel ve své lapačce a přerušil hru.

43:30

44:17
    Hraje se po dlouhé době 5 na 5, ale tlak domácího Klagenfurtu neustává.

44:43
    Bartko vyhodil puk a odjíždí střídat.

45:21
    Znojmu se nedaří po oslabení dostat do své hry. Velký tlak Klagenfurtu vyústil znovu jen v zakázané uvolnění.

46:03
    Haman zkoušel nahodit na branku Dahma, ale jeho nahození bylo zblokováno. K puku se poté dostal ještě Němec, ale jeho ne příliš razantní střela skončila jen v náruči Dahma.

46:24
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Haudun – 2 min., hrubost).

46:24
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Gorčík – 2 min., hrubost).

46:48
    Dobrý zákrok si připsal Kantor, který zastavil střelu z prostoru kruhů.

48:03

48:03

48:43
    Kantor bez problémů kryje další střelu domácích.

50:23
    Tavželjovo nahození za bránu Kantora nikoho nenašlo, protože zbylí domácí hráči jeli vystřídat.

51:10
    Po delší době jsme viděli střelecký pokus také od Znojma. Nebyl však natolik razantní ani přesný, aby nadělal Dahmovi větší problémy.

51:47
    Culkin zavezl puk do útočného pásma, tam o něj ovšem hosté velmi rychle přišli.

52:44
    Jestliže bude chtít Znojmo ještě nějak ohrozit Klagenfurt, bude muset začít stupňovat své tempo a začít více střílet na Dahmovu branku.

53:24
    Ze série soubojů v rohu domácích vešel lépe právě Klagenfurt.

54:06
    Kraus se pěkným individuálním průnikem dostal až před Kantora. Ten si však jeho střelu na bližší tyč pokryl.

54:37
    Köver dostal přihrávku na modrou čáru a už se rozjížděl do úniku. O puk ho však včas připravili domácí obránci.

55:11
    K vidění teď byla šance na každé straně. Nejdříve z kruhu střílel Köver mimo a poté na druhé straně střela jednoho z hráčů domácích skončila na masce Kantora.

57:24
    Dahm má další zákrok proti tečované střele Znojma.

58:11
    Kantor už mává na svoji střídačku a Znojmo to zkusí v šesti.

58:49
    Tvrdá rána Orlů končí jen na mantinelu za bránou Dahma.

59:33
    Do prázdné branky vítězství domácích pojišťuje MANUEL GANAHL. Asistence: Martin Schumnig.

59:50
    Poslední vteřiny zápasu se dohrávají před Dahmem, ale to už domácím nemusí vadit, protože už s jistotou získají v dnešním zápase tři body.

Třetí třetina nám stejně jako třetina druhá nabídla jednu branku a to až v poslední minutě do prázdné branky. Připsal si ji dnes dvoubodový Manuel Ganahl. Ani jeden z týmu si v tabulce nepolepšil ani nepohoršil, ale Klagenfurt se posunul blíže k první šestici v tabulce.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (19:53:56)