Tampa – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (kon.) | Boston – Calgary 0:4 (kon.)
NY Islanders – Toronto 0:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 0:1 (kon.) | Seattle – Washington 5:2 (kon.)
Los Angeles – Arizona 1:2 (po pr.)
New York Islanders
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Toronto Maple Leafs
Pondělí 22.11.2021, 01:40 • UBS Arena, New York • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:15:35)

Trestné minuty: 8:8

Je dobojováno a hosté si odváží dva body. Třetí třetina přinesla marnou snahu New Yorku odmazat ztrátu, naopak na konci 42. minuty skórovalo Toronto, když se mezi kruhy zjevil Ondřej Kaše a byl na konci povedené kombinace. Definitivu na výhru pak dal v 54. minutě svou dnes druhou trefou Mitchell Marner a pak už to bylo jen o tom, aby hosté pomohli svému brankáři vychytat nulu. To se povedlo a Joseph Woll si tak ve svém teprve druhém utkání v NHL připsal povedený milník. NY Islanders jsou po porážce 0:3 stále poslední v Metropolitní divizi s devíti body, Toronto je s 27 body na druhém místě Atlantické divize.

59:43
    Ještě jedno přerušení a vhazování před Wollem, to vše po zakázaném uvolnění hostů.

59:12
    Chárova střela od modré byla zablokována Kerfootem, hosté všemi způsoby pomáhají Wollovi vybojovat první nulu.

58:40
    New York chce alespoň čestný gól, od modré čáry se o to pokoušel Hutton, Wollovu branku ale minul.

58:15
    Nepovedená rozehra domácího celku, přihrávka o mantinel skončila na zakázaném uvolnění.

57:49
    Odražený puk se dostal do levého kruhu na Muzzina, jeho pohotový švih se Sorokinovi povedlo chytit.

57:01
    Chára trochu zariskoval s rozehrávkou zpoza vlastní branky, nakonec se mu ale podařilo dostat puk do středního pásma.

56:28
    Spezza zkušeně podržel puk za domácí brankou, čekal, jestli se mu nenabídne jeden z jeho spoluhráčů.

55:39
    Hosté drží puk v útočném pásmu, tohle jim stačí. Už nepotřebují nějak zvlášť Sorokina ostřelovat.

55:04
    Od modré čáry nahazoval Salo, Wall má další úspěšný zákrok.

54:40
    Pageau pouze nahodil puk na branku, pro tuto chvíli jsou domácí ještě stále v útočném pásmu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Marner (Muzzin), 42. O. Kaše (Kämpf, N. Ritchie), 54. Marner (Bunting)

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Dobson, Chára, Mayfield (A), Salo, G. Hutton, Aho – Beauvillier, Wahlstrom, Nelson (A) – Parise, Barzal, Andreoff – Palmieri, Pageau, Pánik – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Toronto Maple Leafs: Woll (J. Campbell) – Brodie (C), Rielly (A), Holl, Muzzin, Liljegren, R. Sandin – Marner, Matthews (A), Bunting – W. Nylander, Tavares, Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, N. Ritchie – Simmonds, Spezza, Engvall.

Rozhodčí: Lambert, Rooney – Kelly, Suchánek

Diváci: 17 255