Pardubice – Liberec 2:3 (po pr.) | Motor ČB – K. Vary 2:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 23.11.2021, 17:20 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 25. kolo

Bílí Tygři Liberec nakonec uloupili v Pardubicích také bod navíc a odjedou odsud naprosto spokojeni. Dynamo sice ještě deset vteřin před koncem základní hrací doby vedlo, nakonec se ale musí spokojit pouze s bodem. Atraktivní prodloužení plné šancí na obou stranách rozhodl Tomáš Filippi. Liberec zvítězil v Pardubicích 2:3 v prodloužení.

Přeji vám hezký zbytek večera. (19:58:46)

64:38 Tomáš FILIPPI - 2:3

64:38
    Liberec právě vstřelil branku!
    Po zmatku v pardubické obraně se dostal k puku Rosandić, přihrál TOMÁŠI FILIPPIMU, který bez přípravy trefil přesně pod horní tyč.
    Asistence: Mislav Rosandić

63:59
    Další střelu vyslal na libereckou branku Blümel, ale ani jeho tvrdý pokusgolem neskončil.

63:56
    Rohlík v situaci 2 na 1 krásně našel Marka Hecla, ale ten ani napodruhé v prodloužení Kváču neprostřelil.

63:42
    Rosandić dostal puk mezi dva obránce, ale Frodla nepřekonal.

62:07
    Hecl ujížděl na Kváču úplně sám! Zkusil bekhendový blafák, ale Kváča jeho záměr vystihl.

61:20
    Klapka se proháčkoval až ke střele, sražený puk ale skončil až v ochranné síti.

60:40
    Zachar nabral velkou rychlost a přes celé hřiště dojel až do útočného pásma, kde se zatím liberečtí drží.

60:01

Pardubice se ve třetí třetině dostaly díky využité přesilovce do vedení. Už to vypadalo, že zápas pro ně skončí tříbodovým ziskem, ale liberečtí dokázali sedm vteřin před koncem zápas vyrovnat. Týmy si tak po šedesáti minutách nejspíše spravedlivě rozdělí po bodu. O ten druhý se začne bojovat za malou chvíli.

60:00
    59:53 Dávid GRÍGER - 2:2

59:53
    Bílí Tygři srovnávají sedm vteřin před koncem! Před Frodlem se vytvořila velká skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval DÁVID GRÍGER.
    Asistence: Jakub Klepiš

59:00
    Kváča odjíždí na střídačku, Liberec to zkusí v šesti!

58:19
    Liberec je v plném počtu. Ordoš si určitě oddechl, protože Dynamo sehrálo skvělou přesilovku, celé dvě minuty mělo tlak v útočném pásmu a vytvořilo si několik šancí.

56:56
    Poulíček našel před brankou úplně volného Hecla, kterého skvěle vychytal Kváča.

56:19
    Nepříjemnost pro Liberec. Po dalším faulu v útočném pásmu je vyloučen Jan Ordoš.

Na zápas zavítalo 5345 diváků. Nová opatření bohužel zcela jistě ovlivní extraligové návštěvnosti.

55:55
    Liberec nahodil puk na branku z dálky, Frodl raději přerušil.

54:29
    Ivan nahazoval puk na branku od modré čáry, nikdo jej netečoval a Frodl si připsal další zákrok.

53:38
    Liberec se dlouho držel v útočném tlaku, ale nedostal se k žádné střele.

52:55
    Musil se po špatné rozehrávce soupeře dostal ke střele z osy hřiště.

52:02
    Poulíček ujížděl s Blümelem v přečíslení 2 na 1. Prvně jmenovaný dobře přihrál svému spoluhráči, ale mladý pardubický útočník puk netrefil.

51:18
    Dynamo je nyní pod tlakem. Liberec se více tlačí do útočného pásma a do střelby.

50:40
    Robertson se dostal po špatné liberecké rozehrávce ke střele bez přípravy. Tvrdou dělovku chytil Kváča do lapačky.

49:40
    Zachar dostal dobrou přihrávku a vjížděl mezi dva obránce. Rozhodl se ke střele, kterou Frodl vytěsnil.

48:16
    Kousal po přihrávce Košťálka najížděl do útočného pásma ve velké rychlosti a vystřelil na Kváču. Liberecký gólman neměl se střelou potíže.

48:00
    Mikuš nahazoval od modré čáry na teč, ale žádný z útočníků puk netrefil.

46:55
    Liberec hraje dál velice aktivně a drží se v útočném pásmu. Ke střelám se ale zatím nedostává.

45:55
    Liberec hraje přesilovou hru velmi dobře a drží se v útočném pásmu. Rosandić pálil od modré čáry, ale Frodl dobře viděl.

45:02
    Blümel teď zahrozil ve vlastním oslabení, projel od mantinelu až ke Kváčovi. Jeho střela ani Poulíčkova dorážka ale gólem neskončila.

44:35
    Klepiš se ocitl po průniku Melancona v dobré pozici, Frodl ale jeho střelu zvládl zneškodnit.

44:10
    Nyní má šanci na vyrovnání z přesilové hry Liberec. Cienciala potrestán za podrážení.
    43:47 Marek HECL - 2:1

43:47
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Sedmou přesilovou hru domácí už využívají. MAREK HECL se dostal k puku po šťastném odrazu, Kváčovi udělal blafák a zasunul puk do prázdné branky.
    Asistence: Matej Paulovič, Juraj Mikuš

43:03
    Blümel pálil bez přípravy, ale netrefil branku. Dynamo se drží v útočném pásmu.

42:02
    Sedmé vyloučení Liberce v zápase. Jaroslav Vlach míří na trestnou lavici za hákování.

41:25
    Hecl se dobře zbavil obránce a připravil střeleckou pozici pro Kousala, jeho pokus skončil mimo branku.

40:01

Ve druhé části začal hrát Liberec aktivněji a znemožňoval Dynamu tvorbu tlaku v útočném pásmu a gólových šancí. Domácímu týmu se nevedly ani přesilové hry. Nakonec se ale pardubičtí přece jen dočkali vyrovnání, po vybojovaném puku Kousala překonal brankáře svého bývalého klubu Adam Musil. Ve třetí třetině se tak bude začínat za nerozhodného stavu.

40:00

39:30
    Blümel zkusil Kváču bekhendovým pokusem z velkého úhlu.

37:49
    Dynamo se dostávalo do slibného přečíslení 3 na 2, ale situaci nakonec hráči nevyřešili ideálně, Kváča byl bez práce.

36:30
    Rohlík vlétl do útočného pásma a snažil se zpoza branky najít spoluhráče před brankou, který ale nedokázal v souboji vystřelit.

35:59
    Nyní si vytvořil tlak v útočném pásmu Liberec, Filippi byl v dobré pozici. Frodl si se situací poradil.
    35:21 Adam MUSIL - 1:1

35:21
    Kousal vjel do rozhozené liberecké obrany, vybojoval puk, který si následně vzal ADAM MUSIL a překonal Kváču!
    Asistence: Robert Kousal

34:02
    Poulíček ujížděl se spoluhráči do přečíslení 3 na 2, Nakládal pálil po jeho přihrávce bez přípravy, Kváča puk vyrazil a projíždějící Paulovič ho jen těsně minul.

32:27
    Urban po chybě v liberecké defenzivě ujížděl ze strany na Kváču, který si s jeho střelou bez problémů poradil.

30:40
    Až teď se Dynamo usadilo v útočném písmu, střílel Blümel, ale znovu trefil pouze nohu libereckého obránce.

30:00
    Dynamu se zatím přesilová hra příliš nedaří, Mikuš sice měl čas na střelu, ale trefil pouze protihráče.

28:59
    Další Štibingrova střela už skončila v brance, ale ta neplatí. Jan Ordoš totiž před brankou fauloval Frodla vysokou holí a je z toho početní výhoda pro Pardubice.

28:50
    Štibingr tvrdě pálil od modré čáry, puk skončil vedle branky.

28:19
    Oby týmy jsou v plném počtu.

27:43
    Michal Hrádek střílel od modré čáry, ale Kváča dobře viděl a neměl s jeho střelou problém.

27:16
    Gríger tečoval Kolmannovu střelu, puk skončil v ochranné síti.

26:19
    Poměr sil na ledě se vyrovná, Blümel za vlastní brankou fauloval Šíra.

26:00
    Šestá přesilovka pro Pardubice. Vlach naprosto zbytečně fauloval v útočném pásmu.

25:18
    Zakázané uvolnění Liberce. Dynamu se nedaří přecházet přes soupeře do útočného pásma a vytvořit si větší šance.

24:20
    Rohlík střílel bez přípravy z vrcholku kruhu, Kváča puk podržel.

23:35
    Teď je to dobrá pasáž Tygrů, Frodl musel likvidovat další pokus.

23:13
    Jiruš po obrovské chybě pardubických obránců ujel sám na Frodla, jeho střela skončila na tyči. Puk se poté ještě povaloval pod Frodlovou výstrojí, ale v brance neskončil.

22:20
    Od mantinelu střílel Šír, Frodl vyrazil.

21:27
    Dynamo nezahájilo dobře útočnou akci, je z toho zakázané uvolnění.

20:30
    Liberec se osvobozuje, vypadá to, že ustojí i čtvrté oslabení.

20:01

V první třetině bylo sice aktivnějším celkem Dynamo, ale jednogólový náskok má hostující Liberec. Ten udeřil v přesilové hře, kdy se puk odrazil k Janu Ordošovi, který už měl práci jednoduchou. Domácí tým měl k dispozici čtyři přesilové hry, nesehrál je sice špatně, ale Kváča zatím odolává. Na začátku druhé části ještě budou Pardubice dohrávat necelou minutu s mužem v poli navíc.

20:00

18:56
    Gríger po nevyužité šanci fauloval v útočném pásmu. Další přesilová hra pro Dynamo.

18:40
    Gríger sám ujížděl na Frodla, ale domácího brankáře nepřekonal.

16:20
    Domácí sice měli několik střel v přesilové hře, Liberec ale odolává i za pomoci Kváči.

15:15
    Další přesilová hra pro Dynamo, Rosandić znovu na trestné lavici za vysokou hůl.

14:10
    Poulíček dostal přihrávku zády k brance, otočil se a zakončil. Kváča jej vychytal.

13:14
    Liberec zatím dobře brání, Dynamo si nemůže vytvořit souvislý tlak.

12:38
    Adam Musil individuální akcí postupoval k liberecké brance, zastaven byl až faulem Rosandiće, přesilovka pro Dynamo.

12:34
    Dynamu se nepovedla rozehrávka, puk skončil na zakázaném uvolnění.

11:45
    Poulíček se snažil obtočit kolem branky, ale Klapka mu nedovolil zakončit.

11:00
    Naopak, v útočném pásmu si teď vytvořili tlak Tygři, žádná ze střel ale nebyla pro Frodla nebezpečná.

10:40
    Pardubice se teď nemohou dostat do útočného pásma, hosté dobře brání střední pásmo.

09:40
    Ivan střílel od modré čáry, také jeho pokus byl sražený.

09:17
    Vála se snažil obstřelit obránce, ale trefil jej a puk skončil v ochranné síti.

08:30
    Paulovič chtěl vystřelit z otočky, ale trefil pouze Poulíčka.

07:45
    Rohlík střílel od mantinelu, Kváča raději přerušil hru.
    06:50 Jan ORDOŠ - 0:1

06:50
    Hosté využívají přesilovou hru, puk se po střele Filippiho odrazil k JANU ORDOŠOVI, který neměl problém dorazit puk do prázdné branky.
    Asistence: Tomáš Filippi, Mislav Rosandić.

05:52
    Paulovič zbytečně fauloval v útočném pásmu a Liberec má k dispozici přesilovoz hru.

05:52
    Vlach tvrdě střílel od modré čáry, puk jen těsně neskončil v brance.

04:10
    Poprvé zahrozili také Tygři. Kolmann střílel z mezikruží, ale jeho pokus byl zblokovaný.

03:40
    Liberec je v plném počtu, domácí i přes velké šance přesilovku nevyužili.

02:44
    Další kritickou situaci v liberecké obraně zachránil Ivan.

02:10
    Dynamo mělo hned dvě velké šance v přesilovce. Poulíček, ani Hecl ale puk do branky nedostali.

01:40
    Dynamo si zahraje první přesilovou hru. Melancon je vyloučen za sekání.

01:20
    Také druhá pardubická lajna si tvoří velký tlak v útočném pásmu.

00:23
    Dynamo se hned dostalo do útočného pásma, první střelu si připsal Poulíček.

00:01

Dynamo zatím může být spokojenější. Naplňuje předsezónní ambice a je na třetím místě tabulky se 42 body. Má ale těsně za sebou dva pronásledovatele, Plzeň s Mladou Boleslaví ztrácí na Východočechy bod. Pardubicím se letos daří získávat body navíc v nastavení. Ze sedmi případů braly za prodloužení či nájezdy bod navíc pětkrát. Stejně úspěšná je akorát Kometa. Dynamo bude chtít každopádně odčinit páteční prohru v Karlových Varech, kde svěřenci Richarda Krále herně nepřesvědčili a prohráli 1:4.

Bílí Tygři Liberec zatím nezažívají úplně povedenou sezonu. Ve 22 odehraných zápasech zvítězili pouze osmkrát. V dalších pěti zápasech získali bod za prohru v prodloužení či nájezdech. Ani jednou v těchto herních situacích ale neuspěli. Se ziskem 29 bodů je Liberec na 11. místě tabulky. V posledním zápase podlehl doma Třinci 2:4.

Ve 25. kole Tipsport extraligy přivítá HC Dynamo Pardubice Bílé Tygry z Liberce. Zápas bude mít speciální nádech, Dynamo jej věnuje všem záchranným složkám a nastoupí ve speciálních dresech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Jakub Cimburek

Branky a nahrávky: 36. A. Musil (R. Kousal), 44. Hecl (Paulovič, J. Mikuš) – 7. Ordoš (Filippi, M. Rosandić), 60. Gríger (Klepiš), 65. Filippi (M. Rosandić)

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), O. Vála, Košťálek, D. Robertson, J. Kolář (A), Hrádek – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – R. Kousal, A. Musil, Hecl – Říčka, T. Urban, Cienciala – Koffer, Anděl, O. Rohlík.
    Trenér: Richard Král

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Ordoš, Filippi (A), Gríger – A. Najman, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Jiruš – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Lederer, Rožánek