Pardubice – Liberec 2:3 (po pr.) | Motor ČB – K. Vary 2:5 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:5 (0:1, 0:0, 2:4)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 23.11.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 27. kolo

Je konec. O utkání rozhodla třetí třetina, kterou Karlovy Vary vyhrály 4:2, a celkově zvítězily v poměru 5:2. Domácí dvakrát inkasovali během jedné přesilovky. Kapitán energetiků Tomáš Vondráček během posledních šesti minut zaznamenal hattrick. Ode mne je to pro dnešek vše a budu se s vámi těšit opět na viděnou. (19:58:03)

59:09 Tomáš VONDRÁČEK - 2:5

59:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je hotovo! Do prázdné branky stvrzuje vítězství hostů TOMÁŠ VONDRÁČEK, který tak během šesti minut zaznamenal hattrick. Asistence: Tomáš Havlín a Jakub Flek.

58:52
    V nejdůležitější chvíli domácí přichází o kotouč.

58:33
    České Budějovice si vyžádaly oddechový čas!

58:33
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Dlapa – 2 min., vysoká hůl).

58:27
    Motor ještě zkusí štěstí v šesti!

58:06
    Hosté už nikam nespěchají, mají puk na holi.

57:37
    Percy nyní přihrál Hanzlovi do ofsajdu a hra se přerušuje.

56:53
    Domácí se snaží utkání zdramatizovat. To se jim ale vůbec nedaří.
    54:55 Tomáš VONDRÁČEK - 2:4

54:55
    V oslabení ale inkasuje Motor znovu! TOMÁŠ VONDRÁČEK se ukázal být jako správný kapitán. Prostřelil po chybě domácí obrany Hrachovinu a je to 2:4. Asistence: Ondřej Dlapa.
    54:01 Stuart PERCY - 2:3

54:01
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor snižuje! Voženílek přihrál puk STUARTU PERCYMU a ten prostřelil Novotného. Asistence: Daniel Voženílek a Michal Vondrka.
    53:48 Tomáš VONDRÁČEK - 1:3

53:48
    Hosté skórují při oslabení! Českobudějovické obraně ujel TOMÁŠ VONDRÁČEK a chladnokrevně překonal Hrachovinu. Asistence: Jakub Flek.

53:37
    Domácím se nedaří se udržet v pásmu.

53:04
    Domácí dlouhou přesilovku zatím nehrají nejlíp, hosté vyhazují.

52:16
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Plutnar – 2 min., podrážení + 2 min., krosček).

Dnešnímu utkání přihlíží 4 508 diváků.

51:46
    Rachůnkova dělovka teď ke štěstí Motoru skončila na Hrachovinově hrudi.

51:01
    Karlovarští se celkem rychle dostali do pásma Jihočechů, ale domácí je tam nenechali dlouho.

50:34
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Petr Šenkeřík – 2 min., nedovolené bránění).

49:30
    Motor se nyní dostává do tlaku.

48:30
    Karlovy Vary mohly odskočit do vedení 3:1. V přečíslení dva na jednoho se po přihrávce od Vondráčka neprosadil Hladonik. Hrachovina předvedl skvělý zákrok.

47:06
    Teď měli Jihočeši na hokejce vyrovnání. Před bránou zůstal osamocený Holec, kterému puk adresoval Beránek. Budějovický hráč s číslem 11 na dresu zasáhl jen Novotného rameno.
    46:42 Jindřich ABDUL - 1:2

46:42
    A je sníženo! Budějovičtí se rovněž prosazují při výhodě jednoho muže navíc. Lukáš Pech nasměroval pas na druhou stranu pásma na Milana Gulaše, jenž vystřelil na Novotného. Z následné dorážky dostal puk za karlovarského brankáře JINDŘICH ABDUL. Asistence: Milan Gulaš a Lukáš Pech.

46:14
    Pech ukázal svoji mrštnost, chtěl se procpat přes dva karlovarské hráče, to se mu ale nepovedlo.

45:32
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Dlapa – 2 min., podrážení).
    44:38 Petr KOBLASA - 0:2

44:38
    Karlovarská Energie přesilovou hru nakonec využívá. Mikúš poslal puk na modrou Michalu Plutnarovi, který netrefil ideálně, puk se dostal k PETRU KOBLASOVI, jehož rána propálila Hrachovinu. Asistence: Michal Plutnar a Tomáš Mikúš.

43:50
    Budějovičtí zarputile bránili a odměnou je jim vyhození kotouče z pásma.

43:05
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Václav Karabáček – 2 min., vražení na mantinel).

42:15
    Motor nyní odevzdal puk soupeři, poté následovalo zakázané uvolnění, když se jeden z Karlovarských unáhlil.

41:07
    Dobře našlápnuti měl Hanzl, jenže nedosáhl na přihrávku jednoho ze spoluhráčů, je pískán icing.

40:27
    Domácí se velmi rychle dostali do útočné třetiny, ale díky Karlovarským se z ní dostali pryč.

40:01

Prostřední dvacetiminutovka je rovněž minulostí. Branky se diváci v Budvar aréně nedočkali a skóre zůstává stejné stejné – 0:1. O něco málo byli střelecky opět aktivnější hosté. Druhá třetina začne zhruba v 19:17.

40:00

39:38
    Neúspěšné rozehrání Karlovarských znamená jediné – zakázané uvolnění.

39:24
    Piskáček vyhazoval kotouč po mantinelu, kde se ho dotkl jeden z hostů, který byl ještě v útočném pásmu a píská se ofsajd.

38:12
    Vondrka s Ondráčkem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Už to vypadalo, že Vondrka bude střílet, nakonec zvolil pas na svého kolegu, který smolně neproměnil.

37:31
    Výbornou práci teď odvedl Martin Kohout, který se procpal přes dva budějovické beky, kdy následně o kotouč přišel, ale ihned vybojoval nazpět, a udržel útočné pásmo.

36:21
    Budějovičtí zachybovali na útočné modré, čímž jeli Karlovarští v přečíslení dva na jednoho na Hrachovinu. Kohout přihrál na osu hřiště Černochovi, jemuž se blafák nepovedl.

35:51
    Vondrka se snažil prodrat pře Plutnara, což se mu nepovedlo.

34:32
    Gulaš zpoza brány přihrál Jandusovi do slibné pozice. Obránce, který je na jihu Čech z pražské Sparty, se neprosadil.

34:04
    Jeden z karlovarských hráčů teď vypálil tak tvrdě, že Šenkeříkův nůž na pravé brusli už to nevydržel.

33:14
    Ani teď se hosté nedomluvili a Holec může osvobodit svůj tým. Motor střídá.

32:22
    Karlovy Vary tak dlouho kombinovaly, až o puk přišly a domácí mohou vyhodit.

31:55
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (David Štich – 2 min., hrubost).

31:28
    Energie teď vystartovala směrem k Hrachovinově bráně ve dvou na jednoho, ale jeden z dvojice byl v útočném pásmu dřív než puk. Píská se postavení mimo hru.

30:20
    Valský po souboji s jedním z protihráčů upadl. Diváci se dožadují faulu, al rozhodčího píšťalka zůstává němá.

29:41
    Druhá přesilovka Motoru byla o něco lepší než ta první, ale kýžené vyrovnání nepřinesla.

29:24
    5/5.

28:46
    Bývalý karlovarský zadák Petr Šenkeřík měl teď před sebou volno, vypálil od modré a trefil Novotného vyrážečku.

27:52
    České Budějovice byly zhruba 30 vteřin v útočném pásmu. O pobyt v něm přišly, když Percymu kotouč přeskočil hůl, čímž opustil útočnou třetinu.

27:24
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Lukáš Doudera – 2 min., nedovolené bránění).

26:36
    Holcova rána, která byla vyslána z dobré pozice, skončila na plexiskle za Novotného svatyní.

25:27
    Hosté byli blízko k navýšení skóre. To by ale Vondráček musel s nabízenou šancí naložit jinak.

24:40
    Gulaš se z pravé strany vydal s pukem do předbrankového prostoru, kde se snažil najít mezírku mezi betony Novotného. Gólman energetiků scvakl své betony včas.

24:14
    Petr Šenkeřík si byl vědom, že hostující gólman nemá dobrý výhled přes clonu hráčů, a tak zkusil nahodit kotouč před branku. Ten byl tečovaný, ale Novotný si s ním poradil.

23:54
    Budějovické obraně nyní pláchl Jakub Flek. Hrachovina si poradil.

23:13
    Nenápadnou střelu z prostoru pravého kruhu vyslal Hanzl, ta mířila na pravou tyč. Karlovarský gólman se nachytat nenechal.

22:05
    Koblasa v útočném pásmu přihrál nepřesně na modrou Půlpánovi, a tak se hosté musí vyklidit útočné pásmo.

21:30
    Českobudějovickým se nyní nepovedlo rozehrát a píská se icing. Vhazování Hrachovinou.

20:53
    Na druhé straně hrozil kapitán Vondráček, nýbrž neúspěšně.

20:21
    Šenkeříkova pumelice od modré čáry provětrala Filipa Novotného.

20:01

První třetina skončila. Padl v ní jediný gól, který padl už po 35 vteřinách, a to z hole hostujícího Tomáše Mikúše. Hosté vedou po dvaceti minutách zaslouženě. Na branku vystřelili desetkrát, domácí pětkrát. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

19:02
    Hrachovina nyní zariskoval za bránou a hosté mohli skórovat podruhé. Naštěstí pro domácí následná střela letěla mimo.

18:23
    Petr Šenkeřík z vlastního pásma posílal puk na Ondráčka, který ho nezachytil – následuje zakázané uvolnění.

17:52
    motor při přesilové hře nijak zvlášť karlovarského brankáře neohrozil.

16:33
    5/5.

16:13
    Do klubka těl nahazoval puk od modré Martin Jandus. Budějovičtí hráči se ještě snažili dorážet, ale Novotný puk přikryl lapačkou.

15:28
    Budějovická trojice Pech – Ondráček – Gulaš se teď snažila ohrozit Novotného. Těsně před zakončením Gulaše se puku ujali Karlovarští a nebezpečí zažehnali.

15:02
    Akci domácích přerušuje ofsajd.

14:50
    Hosté se v oslabení osvobozují.

14:33
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Koblasa – 2 min., podrážení).

13:04
    Sedmnáctiletý Jiří Kulich vybojoval puk v obranném pásmu svého týmu. Jeho tým se dral do šance, ve které k zakončení nedošlo.

11:44
    Oba týmy nyní hrozily před brankou soupeře, ale brankáři dokázali odolat.

10:32
    Jindřich Andul nahodil kotouč do útočného pásma ještě před hranicí červené čáry, a tak čárový rozhodčí píská icing.

09:14
    Obrana domácích chybně rozehrála ve svém pásmu, čehož využil finský Parkkonen, ale brankář Jihočechů byl opět připraven.

08:39
    Podobná situace se nyní odehrála na druhé straně. Energie se sice do pásma dostala dle pravidel, avšak Hrachovinu neohrozila.

07:52
    Možné přečíslení Motoru tři na dva zastavil hvizd rozhodčího, který znamená postavení mimo hru.

07:29
    Karlovarští se zhruba na půl minuty usadili v obranném pásmu Jihočechů. Když se dostali ke střele, brankář Motoru zasahovat nemusel.

06:16
    Po hezké kombinaci měl rychlost na levé straně Martin Beránek, jehož zakončení Novotného potrápilo, byť skončilo těsně vedle.

05:28
    Od modré čáry se pokoušel srovnat stav Kanaďan Percy, ale Novotný kotouč vyrazil.

04:44
    Přes beka střílel Plutnar, ale zasáhl pouze beton Hrachoviny.

03:10
    Milan Gulaš střílel z levého kruhu, ale jeho střela byla zblokována jedním z obránců energetiků a končí v ochranné síti.

02:54
    Českobudějovičtí se pokoušeli rozehrát z obranné třetiny, ale puk končí na zakázaném uvolnění.

01:57
    Domácí se ženou za vyrovnáním. Usadili se v útočném pásmu, ale nic z toho nevytěžili.
    00:35 Tomáš MIKÚŠ - 0:1

00:35
    To je úvod pro hosty jako hrom! Po 35 vteřinách se ujímají vedení. Ondřej Beránek objel obránu, lehce se otočil, poslal puk před bránu, kde ho za Hrachovinu doklepl TOMÁŠ MIKÚŠ. Asistence: Ondřej Beránek.

00:13
    První pokus v utkání předvedl domácí Ondráček, který trefil pouze hruď Novotného.

00:01

Sestavy obou týmů:

Motor ČB: Hrachovina (Strmeň) – Šenkeřík, Piskáček (A), Bindulis, Percy, Vráblík, M. Jandus, Štich – J. Ondráček, L. Pech (A), Gulaš (C) – Abdul, M. Hanzl, Vondrka – Chlubna, Valský, M. Beránek – Holec, Karabáček.

K. Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – T. Rachůnek (A), Jiří Kulich, Flek – Immo, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Hladonik, Vondráček (C).

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    Českobudějovický Motor může být s dosavadním vývojem Tipsport extraligy spokojen. S 37 body se nachází na šesté příčce tabulky. V nedělním zápase se Jihočeši podruhé v sezoně utkali s pražskou Spartou v Budvar aréně, kterou porazili díky skvělému výkonu Dominika Hrachoviny 2:0, čímž prodloužili sparťanskou mizérii. Poprvé v sezoně se v zápase proti Spartě trefil Václav Karabáček.

Budějovičtí se mohou spolehnout zejména na Lukáše Pecha, který je nynějším druhým nejproduktivnějším hráčem celé ligy. Aktuálně má na kontě deset gólů a osmnáct asistencí. Ve formaci hraje s kapitánem Milanem Gulašem, který má ve statistikách zapsáno 24 bodů.

HC ENERGIE KARLOVY VARY
    Karlovarská Energie v posledním kole prohrála na svém ledě s loňskými mistry z Třince v poměru 2:5. Jejich bilance není zcela příznivá. O tom svědčí i fakt, že jsou nyní na 13. místě tabulky se získanými 28 body.

Týmovou produktivitu mají nyní v režii u energetiků Michal Plutnar (6+10) a Martin Kohout (4+12). Západočeši pro letošní ročník ještě udrželi šikovného útočníka Jakuba Fleka, jenž za šest branek a devět asistencí má o bod méně. Lídr střelců je kapitán Karlových Varů Tomáš Vondráček, jenž v této sezoně skóroval devětkrát.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Mádl

Branky a nahrávky: 47. Abdul (Gulaš, L. Pech), 55. Percy (D. Voženílek, Vondrka) – 1. T. Mikúš (O. Beránek), 45. Koblasa (Plutnar, T. Mikúš), 54. Vondráček (Flek), 55. Vondráček (Dlapa), 60. Vondráček (T. Havlín, Flek)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Šenkeřík, Piskáček (A), Bindulis, Percy, Vráblík, M. Jandus, Štich – J. Ondráček, L. Pech (A), Gulaš (C) – Abdul, M. Hanzl, Vondrka – Chlubna, Valský, M. Beránek – Holec, Karabáček, D. Voženílek.
    HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – T. Rachůnek (A), Jiří Kulich, Flek – Immo, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Hladonik, Vondráček (C).

Diváci: 4 508