Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:4 (kon.) | Trenčín – Spišská N. Ves 5:4 (po pr.) | Nové Zámky – Košice 0:0 (odl.)
Prešov – Nitra 0:0 (odl.) | HC Slovan – Banská Bystrica 7:4 (kon.) | Poprad – Zvolen 6:5 (kon.)
HK Poprad
6:5 (2:1, 2:3, 2:1)
HKM Zvolen
sk Úterý 23.11.2021, 19:30 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Hoci Zvolen v 45. minúte šiel do vedenia po zásahu Jedličku, Poprad v závere tretej tretiny napokon skóroval dvakrát a strelcom oboch gólov a napokon aj teda toho víťazného bol obranca Mike Dalhuisen. Poprad teda získava tri body, Zvolen vychádza naprázdno. (21:59:46)

59:40
    Kotvanovi ušiel puk do stredného pásma.

59:29
    Ďalší nahodený puk Čiliak odrazil preč.

59:12
    Zvolenčania získali puk, od modrej čiary nahadzoval Leskinen a Čiliak si našiel strelu vo svojej moci.

58:53
    Po vyhratom buly vyhodil puk Drgoň preč a cez plexisklo sa odrazil až mimo hracej plochy.

58:48
    Brankár Robin Rahm odišiel na striedačku, vhadzuje sa pred Čiliakom.

58:48
    Zvolenský tréner Peter Oremus si vyžiadal oddychový čas po prerušení hry.

58:38
    Poprad dal gól!
    Minútu a 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny je Poprad znovu vo vedení. Veľmi podobná situácia ako pri predošlom góle, MIKE DALHUISEN dostal puk na modrú čiaru a skrytou strelou švihom prekonal zvolenského gólmana.
    Asistencia: Patrik Svitana.

58:14
    Leskinen nemal dostatočnú podporu od spoluhráčov, aby niečo vymyslel v útočnom pásme. Na starosť si ho hneď zobrali hráči Popradu a nedovolili mu vystreliť.

56:41
    Svitana obkorčuľoval okolo brány a už mal hlavu hore, aby vyhľadal nakorčuľovaného Bjalončíka. Prihrávku mu však nakoniec neposunul.

55:51
    Ully mal puk na hokejke v útočnom pásme, poľahky ho iba posúval na zadný mantinel, kde ho však Arniel nedokorčuľoval.

54:29
    Poprad prichádza s vyrovnávajúcim gólom. Skokan udržal puk na hokejke, prešiel k pravému kruhu a krížnou prihrávkou našiel MIKEA DALHUISENA, ktorý dobre mierenou strelou švihom prekonal Rahma.
    Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.

54:03
    Svitanovi sa na prihrávku ukazoval medzi kruhmi Drgoň, ktorého napokon protihráči pokryli.

53:14
    Zvolenčania vyhodili puk von z obranného pásma bezpečne tak, aby z toho nebol icing. Poprad sa zatiaľ v tretej tretine nevie dostať do tempa, nemajú takú pohodu na hokejkách ako Zvolenčania.

52:07
    Skokan prešiel s pukom medzi kruhy, odtiaľ preveril brankára Rahma ľahkou strelou priamo na hruď.

51:44
    Rymsha nabral rýchlosť v strednom pásme, ponúkol puk Svitanovi, ktorý to nahadzoval na zadný mantinel, kde však nebol nik.

50:54
    Strela príklepom od modrej čiary z hokejky Branislava Kubku skončila priamo vo výstroji Mareka Čiliaka.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 7. Arniel (Ully, Bondra), 18. Skokan (Svitana, Brejčák), 35. Šišovský (F. Mešár, Rymsha), 39. Bondra (Arniel), 55. Dalhuisen (Skokan, Svitana), 59. Dalhuisen (Svitana) – 2. Leskinen (Krieger, Saracino), 30. Marcinek (Chlepčok, Kubka), 34. Krieger (Roy, Leskinen), 40. Roy (Zuzin, Jedlička), 45. Jedlička (Kotvan)

HK Poprad: Čiliak (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Demo – Ully, Arniel, Bondra – Svitana, Skokan, Livingston – Handlovský, F. Mešár, Šišovský – Jevoš, Bjalončík, Kundrik – Dzivjak
    Trenér: Corey Neilson

HKM Zvolen: Rahm (Halama) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin, J. Mikúš, Stupka – Leskinen, Krieger, Puliš – Jedlička, Saracino, Török – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok
    Trenér: Peter Oremus

Rozhodčí: Korba, D. Konc st. – Vyšný, Jurčiak