Kopřivnice – Val. Meziříčí 2:1 (po pr.) | Nový Jičín – Opava 3:1 (kon.) | Kometa Brno B – SHK Hodonín 5:0 (kon.)
Žďár n/S – Vel. Meziříčí 0:0 (odl.) | Letňany – Děčín 5:4 (po pr.) | Bílina – Mostečtí Lvi 2:3 (kon.)
Hronov – Nová Paka 3:4 (po pr.) | Klatovy – Řisuty 5:3 (kon.) | Kobra – Cheb 5:3 (kon.)
Písek – Havlíčkův Brod 6:0 (kon.) | Tábor – Příbram 6:0 (kon.)
HC Kometa Brno B
5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
SHK Drtiči Hodonín
Středa 24.11.2021, 18:00 • Winning Group Arena • 2. liga skupina Východ • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 18. kola se proti sobě postaví mužstva HC Kometa Brno B a SHK Hodonín. Jedná se o souboj dvou posledních celků 2. ligy skupiny východ, poslední Hodonín však ztrácí na Kometu propastných deset bodů a případný postup do play off, kde postupují nejlepší čtyři týmy po základní části, se Drtičům výrazně vzdaluje. Místo toho Kometa je stále v kontaktu, na 4. pozici totiž ztrácí pět bodů. Z pohledu vzájemných zápasů si nemůžou oba celky nic vyčítat. Zatímco v prvním duelu slavili vítězství Brňané, v tom druhém brali tři body hokejisté z Hodonína. Ve středu v podvečer se tedy můžeme těšit na mimořádně vyrovnanou bitvu o každý bod.

HC Kometa Brno B: Slavíček (Šembera) – Kučera (A), Studený, Seemann, Švejda, Trnka, Mikyska – Moskal (A), Pigl, Říčka, Škvrně, Brabenec (C), Vašíček, Mokrohajský, Havlát, Krejčiřík, Krejčí
    Trenér: Jan Konečný

SHK Hodonín: Kořének (Martinčík) – Mikulík, Škápik, Hefka, Fisera, Miklík (C), Sedláček – Romančík, Lekeš, Handl, Rozsahegyi, Marek, Balán (A), Hložánek, Raevskii, Janás, Dobša, Komínek, Giatsintov
    Trenér: Tibor Janás

Rozhodčí: Škach – Bartoň, Viskot.

00:01

00:05
    Úvodní buly bylo vhozeno, vyhrávají ho domácí hokejisté.

00:45
    O kotouč ale přišli a na druhou stranu se hnal Komínek. Branku domácích však neohrozil.

01:08
    Marek Škvrně si efektní kličkou prohodil jednoho z hodonínských obránců, poté však upadl. Jeden z jeho spoluhráčů ještě nahodil kotouč na brankáře Kořénka, ten však puk přikryl.

02:23
    Patrik Moskal přišel o kotouč v útočném pásmu a o protiútok se pokusil David Dobša. Z pravé strany však trefil jen výstroj brankáře Slavíčka.

02:58
    Hosté způsobili mírný chaos v brankovišti Komety, nikdo z drtičů se však do zakončení nedostal a na druhou stranu zase míří Brno.

03:22
    Tým Kometa Brno B právě vstřelil branku!
    Kamil Brabenec dostal kotouč před branku na úplně volného ROBERTA HAVLÁTA a ten se střelou do prázdné brány již nemýlil. Domácí jdou do vedení velmi brzy. Asistence: Kamil Brabenec, Dalimil Mikyska

04:29
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Fisera – 2 min., nedovolené bránění).

04:39
    Hodonín se na úvod oslabení osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

05:09
    Kometa se po hodonínském vyhození rychle usadila v pásmu a soupeře zamkla. Od modré čáry přihrával kapitán Kamil Brabenec kotouč na levý kruh, kde číhal ROBERT HAVLÁT. Ten z první vypálil a prostřelil všechno co mu stálo v cestě. Asistence: Kamil Brabenec, Dalimil Mikyska

05:59
    Domácí teď vyhazují kotouč až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Zdeňka Slavíčka.

06:08
    A opět, brněnská formace si na ledě ještě chvíli pobude, další zakázané uvolnění.

06:08
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Balán – 2 min., porušení pravidel při vhazování).

07:15
    Hodonín začíná své druhé oslabení v zápase dobře. Jeden z beků kotouč vyhodil a útočníci se poté postarali o to, aby znepříjemnili rozehrávajícímu Brabencovi život.

08:01
    Krejčiřík při vstupu do útočného pásma nechal puk za sebou a Drtiči se opět osvobozují, toto oslabení už asi zvládnou.

08:08

08:29
    Vašíčkova střela byla přizvednutá až do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Kořénka.

08:49
    Do hry zasáhla střídačka Komety, konkrétně to byl rezervní brankář Šembera. Vhazovat se bude v obranném pásmu Komety.

09:12
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Mikyska – 2 min., hákování).

09:18
    Hosté mají nyní možnost snížit a dostat se tak zpět do zápasu. Začíná první přesilová hra Drtičů.

09:56
    Škvrně však ukázal svoji bojovnost a dostal puk mimo obranné pásmo.

10:21
    Hodonín se stále nemůže usadit, teď se o to pokusí kapitán hostů Miklík.

10:45
    Ani teď se to nepodařilo, kotouč je opět až za brankou Kořénka.

11:12

11:52
    Domácí se ubránili a nyní opět intenzivně dobývají branku soupeře. Ve skvělé pozici před bránou se objevil Vojtěch Krejčiřík, avšak puk mu na poslední chvíli přeskočil čepel.

12:28
    Útočný výpad hostů zastavil hvizd rozhodčího – postavení mimo hru.

13:01
    Nahozená od modré čáry Dominika Vašíčka nadělalo problémy brankáři Kořénkovi. Kotouč se totiž nepříjemně odrazil od zadního mantinelu. Brankář hostů však nakonec puk přikryl a následuje vhazování.

14:18
    Moskal poslal křižnou přihrávku na Marka Škvrně, který se nacházel ve slibné pozici. Brankář hostí byl však dobře postavený a zapisuje důležitý zákrok.

14:59
    Pro změnu se snažili zaútočit i hodonínští. Sedláček se dostal do rohu kluziště, avšak chyběla mu podpora spoluhráčů, kteří šli střídat.

15:39
    Seemann poslal přihrávku do jízdy Vašíčkovi, Kořének vyráží do rohu kluziště.

16:45
    Tomáš Komínek teď zkusil své štěstí a vyslal střelu na gólmana Slavíčka. Pro něj to byl však snadný zákrok a Kometa opět míří kupředu. Celý zápas se zatím hraje hlavně na jednu stranu.

17:20
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Pigl – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

17:40
    Do hry zasáhla opět brněnské střídačka, vhazuje se po pravici Slavíčka.

18:01
    Škápík kombinuje na modré čáře s Miklíkem a snaží se rozhýbat defenzívu Brna.

18:22
    To se jim však nepovedlo a domácí se osvobozují.

18:43
    Janás vystřelil z pravého kruhu a Slavíček musel vytáhnout reflexivní zákrok! První vážnější šance z hokejek hostů.

19:20

19:33
    Brabenec teď svou přihrávkou nenašel žádnou hokejku svých spoluhráčů a píská se zakázané uvolnění.

19:45
    Střelu kapitána Miklíka zblokoval jeden z brněnských obránců a ti se ještě na závěr třetiny tlačí kupředu.

19:59
    A hosté si konec třetiny ještě zkomplikovali a mohli potřetí inkasovat! Seemann získal v prostoru u modré čáry puk a ihned nahodil kotouč na Kořénka. Ten si zákrokem nebyl vůbec jistý a útočníci Komety na něj tvrdě dotírali. Nakonec však puk dostal do své moci a třetina končí v obranném pásmu Hodonína.

20:00

Skóre po první části naprosto sedí s předvedenou hrou obou týmů. Po většinu času totiž dominovali právě domácí a svoji herní převahu přetavili ve 4. minutě v první branku. Kapitán Kamil Brabenec našel před brankou skvěle postaveného Roberta Havláta a pro něj již nebyl žádný problém doklepnout kotouč za bezmocného Kořénka. Kometa vzápětí dostala příležitost náskok ještě zvýšit, když na trestnou lavici putoval obránce Drtičů Jan Fisera. A brněnské béčko skutečně opět udeřilo a byla to kombinace po úplně stejné ose. Mikyska přihrál na modrou Brabencovi, ten nabil Havlátovi na levý kruh a ten svou střelou z první prostřelil vše co se dalo. I ve zbytku první třetiny dominovali domácí, v dobré pozici se nacházel v 12. minutě i Vojtěch Krejčiřík, avšak jemu puk nakonec přeskočil čepel. Až ke konci první dvaceti minutovky jsme viděli první vážnější ohrožení branky Slavíčka. Janás vystřelil z pozice na pravém kruhu a brankář domácích se blýskl reflexivním zákrokem. V poslední sekundě se ještě do kompikací dostal Kořének po nahození Seemanna. Nakonec však puk podržel a stav utkání HC Kometa Brno "B" a SHK Hodonín je po první třetině 2:0 pro domácí.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:05
    Vhazování vyhrávají Drtiči.

20:25
    Miklík pálil od modré a puk ještě zasáhla jedna z hokejek útočících hráčů. Slavíček zasahuje.

20:41
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Seemann – 2 min., nedovolené bránění).

21:08
    Brno se na úvod oslabení osvobozuje.

21:35
    Od modré pálil Vlastimil Hefka a jeho rána jen tak tak netrefila prostor tří tyčí. Slavíček v tomto případě vůbec nic neviděl.

22:41

22:55
    Po konci přesilovky se ještě do dobré pozice dostal Tomáš Komínek! Ani on však nevstřelil kontaktní branku.

24:00
    Moskal vyzkoušel pozornost Kořénka, ten svým betonem vyrazil kotouč do rohu kluziště odkud hosté vyhazují přes všechny čáry.

24:50
    Pigl si projel celé hřiště, avšak do zakončení se nedostal. Přihřál však na modrou Trnkovi a Kometa postupně kombinuje v útočném pásmu.

25:01
    Výhoda pro hosty, ke střele se dostal Tomáš Komínek, avšak Slavíček zůstává stoprocentní.

25:07
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Havlát – 2 min., faul loktem).

25:45
    Po rychlé kombinaci střílel Hložánek, avšak jeho střela šla vysoko nad.

26:01
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Balán – 2 min., hákování).

26:18
    Následuje hra 4 na 4. Škvrně totiž unikal v oslabení na brankáře Kořénka a zastavit ho musel až Stanislav Balán nedovoleným zákrokem.

27:07
    Od modré střílel Jan Švejda a před sebou měl hromadu volného prostoru. Kořének kotouč zastavil svým levým betonem. Hra se stěhuje na druhou stranu hřiště.

27:07

27:43
    Ve zkrácené přesilovce opět udeřili domácí hokejisté. Dalimil Mikyska přihrál na pravý kruh dobře postavenému ROBERTU HAVLÁTOVI, který kompletuje svůj hattrick v dnešním zápase! Asistence: Dalimil Mikyska, Kamil Brabenec

28:23
    Hru zastavuje postavení mimo hru, vhazuje se blíž k brněnské brance.

28:23
    Vhazování ještě pozdrží problémy s ledovou plochou poblíž středového kruhu, kde se nejspíš nacházela větší rýha.

28:58
    Moskal ztratil kotouč už ve své vlastní třetině. Puk se ovšem opět dostal puk na hokejky Brňanů a ti pokračují opět kupředu.

29:08
    Drtiči dnes tahají za kratší konec. Začínající tlak Komety řeší dalším vyhozením na zakázané uvolnění.

30:14
    Komínek se nacházel v dobré pozici před brankou a Slavíček připisuje další zákrok. Do ještě lepší pozice se vzápětí dostal Erik Hložánek, který trefil brankovou konstrukci! Hodonín po delší době opět zahrozil, ani teď to však na kontaktní gól nestačí.

31:09
    Hodonín vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Kořénka.

31:27
    Hosté přeci jen trochu přidali. Na Slavíčkovu branku se řítil Dobša, který ještě před brankou hledal jednoho ze svých spoluhráčů. Slavíček připisuje další zákrok a bude se vhazovat.

32:09
    Kotouč trefil Matveie Raevskiiho přímo do obličeje. Ten tak v bolestech spěchá na střídačku, rozhodčí pro jistotu hru přerušil.

32:35
    Kometa nyní opět zamkla Hodonín a vyslala na branku Kořénka několik střeleckých pokusů. Ani jeden z nich se však neuchytil a pro změnu míří dopředu Drtiči.

33:25
    Tak dnes je to zápas ROBERTA HAVLÁTA! Ten totiž přidává čtvrtou branku v utkání a táhne svůj tým směrem ke třem bodům. Tentokrát se trefil z přečíslení dva na jednoho po křižné přihrávce od Petra Krejčího. Havlát tak zařídil zatím všechny branky svého týmu. Asistence: Petr Krejčí

34:14
    Bekhendem zkusil vystřelit Vašíček, jeho pokus netrefil prostor tří tyčí.

34:59
    Mokrohajský se snažil tečovat před Kořénkem, puk pak ale zastavil jeden z obránců Hodonína a vyhodil ho do bezpečí.

35:10
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Pigl – 2 min., hákování).

35:16
    Přesilovky se dnes hostům nedaří, nyní však budou mít další příležitost. Na úvod však Brno vyhazuje.

35:24
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hložánek – 2 min., krosček).

35:50
    Zbytečný faul posílá hosty taktéž do čtyř. Vhazování po levici Kořénka vyhráli domácí a snaží se kombinovat v útočném pásmu.

36:38
    Hra je nyní plná nepřesností a žádný z týmů si nevypracovává větší příležitost.

36:59
    Nyní však Kometa vyhazuje až na zakázané uvolnění.

37:10

37:24

37:45
    Moskal hledal před brankou své spoluhráče, avšak našel jen hůl připraveného obránce hostů Fisera. Ten opět dostal puk do bezpečí, avšak ne na dlouho. Kometa opět hrozí útočným výpadem.

38:04
    Kometa vyhazuje přes všechny čáry, vhazuje se před Slavíčkem.

38:36
    DALIMIL MIKYSKA projel útočným pásmem až k brankáři a z pravého kruhu zkusil zakončit bekhendovou střelou. Brankář Kořének tento pokus evidentně nečekal a nešťastně si kotouč srazil mezi betony až do sítě. Asistence: Robert Havlát, Vít Seemann

39:05
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Dobša – 2 min., podrážení).

39:30
    Kořének kotouč odražený od zadního mantinelu příkryl lapačkou, následuje další vhazování v obranném pásmu Drtičů.

39:38
    Střelu od modré Dalimila Mikysky opět schoval gólman hostů do své výstroje.

40:00

Prostřední dvacetiminutovka se nesla ve stejném duchu jako ta první. Domácí v ní totiž opět dominovali. Do dobré šance se však v úvodu dostal útočník hostí Tomáš Komínek. Z dobré pozice před brankou však Slavíčka nepřekonal. Pak už začali úřadovat domácí. Ve 28. minutě zopakovalo trio Mikyska, Brabenec, Havlát prakticky totožnou akci jako v první části. Jen adresáti se vyměnili. Brabenec poslal puk na modrou Mikyskovi, ten pohotově přihrál na levý kruh Robertu Havlátovi, který svou dělovkou zkompletoval hattrick. Krátce po této brance zahrozil opět Komínek, který je jedním z mála pozitiv na dnešní hře Hodonína. Jeho střela však do sítě neprošla, avšak k odraženému puku se dostal ještě Erik Hložánek, který orazítkoval tyč Slavíčkovi branky. Ve 34. minutě však spěchali do přečíslení 2 na 1 Krejčí s Havlátem. První jmenovaný poslal puk na svého spoluhráče a ten přidal svou čtvrtou branku v zápase! A to nebylo všechno, pěknou individuální akci předvedl obránce Dalimil Mikyska. Ten si s pukem na holi projel celé hřiště a bekhendovou střelou propasíroval puk mezi betony Kořénka. Stav utkání je po čtyřiceti minutách 5:0 pro domácí, kteří pokud se něco nestane tak berou cenné tři body. Tohle by musela být otočka z říše snů.

Poslední část hry začne přibližně v 19:35.

40:01

40:05
    Úvodní vhazování poslední části hry vyhrávají Drtiči z Hodonína.

40:19
    Dlouho však puk na svých hokejkách neudrželi, Robert Havlát mířil s pukem do pásma a zprava zkusil vystřelit.

41:05

41:27
    Nahození od modré z hole Vojtěch Krejčiříka přikryl brankář Kořének.

42:01
    Tomáš Pígl se snažil rozhýbat obranu hostů a poslat puk na druhou stranu na svého spoluhráče. Plány mu však překazil obránců hostů.

42:28
    Pozornost Slavíčka vyzkoušel Romančík, domácí brankář vyrazil do rohu kluziště.

43:13
    Hra se nyní přelévá z jedná strany na druhou. Drtiči se snaží ještě něco vymyslet avšak Kometa zhušťuje střední pásmu a Hodonín se přes něj prakticky nemůže dostat.

43:55
    Mikyska nahazoval od modré čáry na teč, místo toho však míří kupředu domácí.

44:06
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Mikyska – 2 min., krosček).

44:13
    Vyloučení je dnes na brněnské straně skutečně příliš. Hosté se však v ani jedné z nabídnutých příležitostí zatím neprosadili a působí hodně bezzubě.

44:36
    Navíc teď sami Drtiči posílají puk na zakázané uvolnění. Ani tato přesilovka zatím nezačíná vůbec dobře.

45:38
    Patrik Moskal pobídnul ke střele v přečíslení dva na jednoho Marka Škvrně. Druhý jmenovaný však přestřelil. Hosté mohli inkasovat ve vlastní přesilové hře.

46:06

46:47
    Hodonín stále nemůže najít recept na obranu brněnského béčka. Pří každém pokusu puk ztratí už ve středním pásmu nebo jen vyhodí.

47:40
    Do útočného pásma se nyní dostal Sedláček, který přihrával na modrou Stanislavu Balánovi. Jeho následný pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

48:17
    Miklík od modré nahazoval na teč, Slavíček vyráží.

49:19
    Pigl servíroval puk před branku na hůl Mokrohajského. Obránce Miklík ho však o kotouč připravil.

50:36
    Seemann přihrával na Havláta, který však z levé strany gólmana hostů nepřekonal. Mohlo se tak jednat o jeho pátou branku v utkání!

51:26
    Hodonínský junior Marek zakončil z levého kruhu, Slavíček švihnul lapačkou a přerušil hru.

52:19
    Je vidět, že Kometa už nehraje nejlépe jak umí, ale zápas spíše kontroluje. Hodonín i když se usadí v pásmu, nic nebezpečného nedokáže vymyslet.

53:30
    Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude blíže k brněnské brance.

54:48
    Giatsntov vyzkoušel své štěstí z pravého kruhu, ale za Slavíčka dnes procpat kotouč prostě nejde!

55:02
    Stanislav Balán nabral rychlost a prosmíkl se mezi obranou domácího týmu. Jeho střela pak trefila dobře postavenou vyrážečku Slavíčka.

55:32
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Fisera – 2 min., napadení).

56:28
    Mikyska pálil od modré, tečovat se ještě snažil Krejčí. Kotouč však netrefil prostor tří tyčí a Hodonín se osvobozuje.

56:49
    Na ledě ten skončil Matěj Mikulík. Po chvilce se ale zvedl a měl by být v pořádku. Hra pokračuje vhazováním před Kořénkem.

57:15
    Balán se teď dostal do samostatného úniku. Ránu směřoval do pravého horníhu růžku, avšak Slavíček zasáhl perfektně svojí lapačkou a i nadále drží čisté konto!

57:32

58:44
    Studený teď svou střelou z otočky trefil pouze Hložánka do výstroje. Puk tak opět míří na druhou stranu hřiště.

59:01
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu.

59:27
    Domácí zašlapávají puk u pravého mantinelu a získávají drahocenný čas.

Utkání mezi Hodonínem a brněnským "B" týmem se prakticky celý zápas hrálo pouze na jednu bránu. Brno svou herní přetavilo v branku už ve 4. minutě, kdy se přesně trefil Robert Havlát. Ten pak přidal ještě dvě prakticky shodné branky v přesilové hře a zkompletoval tak hattrick. Ani to ho nezastavilo a i nadále pokračoval s velkou chutí. Ve 34. minutě mu přihrával Petr Krejčí v přečíslení 2 na 1 a Havlát oslavoval již svůj čtvrtý gól. Před koncem druhé části hry zvyšoval na 5:0 pro individuálním průniku obránce Dalimil Mikyska, který díky nízkému hernímu vytížení v A-týmu Komety dnes dostal prostor v béčku. Třetí třetina už byla ve znamení pouze kontroly celého zápasu, Kometa se nikam nehnala a jen zhušťovala střední pásmo. I díky tomu si nakonec gólman Slavíček připsal první čisté konto v této sezóně.

Dnešní utkání sledovalo 94 diváků.

Děkuji vám za pozornost a těším se na vás zase příště při dalším textovém přenosu. (20:25:03)

Libor Novák

Branky a nahrávky: 4. Havlát (Brabenec, Mikyska), 6. Havlát (Brabenec, Mikyska), 28. Havlát (Mikyska, Brabenec), 34. Havlát (Krejčí), 39. Mikyska (Havlát, Seemann)

SHK Drtiči Hodonín: Kořének (Martinčík) – Mikulík, Škápik, Hefka, Fisera, Miklík (C), Sedláček – Romančík, Lekeš, Handl, Rozsahegyi, Marek, Balán (A), Hložánek, Raevskii, Janás, Dobša, Komínek, Giatsintov

Rozhodčí: Škach – Bartoň, Viskot