Zlín – HK MD Šumperk 6:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 2:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 6:1 (kon.)
Třinec – Havířov 8:0 (kon.) | HC Litvínov – Hvězda Praha 2:4 (kon.) | Technika Brno – Pardubice 1:4 (kon.)
Poruba – Vítkovice 5:6 (kon.) | Mladá Boleslav – PZ Kladno 15:0 (kon.) | K. Vary – Liberec 4:1 (kon.)
Třemošná – Chomutov 1:11 (kon.) | Jihlava – Kobra 6:2 (kon.) | Sparta – Slavia 3:4 (po pr.)
Tábor – Mountfield HK 2:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 1:3 (kon.) | Vsetín – Přerov 2:7 (kon.)
HC Dukla Jihlava
6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
HC Kobra Praha
Čtvrtek 25.11.2021, 18:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Dnešní utkání je u konce. Dukla ho definitivně převrátila na svou stranu ve třetí třetině, kdy se trefili Andrej Klapica, který si tak připisuje v dnešním utkání hattrick, a Matěj Vojáček. Za hosty se trefil ve třetí třetině pouze Samuel Uhlík a Dukla tak bere v dnešním utkání výhru 6:2. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:05:15)

59:57
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Fáber – 2 min., podrážení).

59:53
    Veselský jel s pukem do útočného pásma, na modré čáře o něj byl ovšem připraven.

59:15
    Dukla nemůže pokračovat v akci, je jí totiž odpískaný ofsajd.

58:17
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí se dokázali prosadit ve hře 4 na 4. Zdálo se, že puk po střele Vojáčka Grygoraschuk dokázal přikrýt, ovšem nebylo tomu tak a v nepřehledné situaci dokázal ANDREJ KLAPICA zasunout puk za brankovou čáru a připisuje si v dnešním utkání už třetí gól. Asistence: Matěj Vojáček.

57:43
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Chlubna – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Štěpánek – 2 min., napadení + 2 min., hrubost). Trest odpyká Holec.

57:43
    Na ledě došlo k bitce a ani poté, co oba hráči leželi na zemi, nepřestali v souboji a rozhodčí je od sebe dlouho nemohli odtrhnout.

56:50
    Chlubna si sjel s pukem až před Grygoraschuka a vyzkoušel střelu bekhendem, kterou ale hostující brankář vyráží hokejkou k zadnímu mantinelu.

55:42
    Seidler zabránil hokejkou Vojáčkovi v zakončení, k puku se dostává Kobra Praha.

55:04

54:31
    Ani teď se Kobra nedokázal usadit v útočném pásmu, domácí opět úspěšně vyhazují.

54:00
    Dukla vyhazuje puk z vlastního obranného pásma a může vystřídat.

53:23
    Mráz od modré trefil pouze Habermanna do krku. Ani následná střela Seidlera gólem nekončí.

53:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vojáček – 2 min., hákování).

50:54
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Dukly.

50:45
    Kobra právě vstřelila branku!
    Hosté ovšem dokázali velmi rychle zareagovat na gól Dukly. Za hosty dokázal z blízkosti skórovat SAMUEL UHLÍK. Asistence: Richard Štípek.

50:12
    Jihlava přidává už pátý gól. MATĚJ VOJÁČEK vyslal skrytou střelu od modré čáry, která nakonec prošla mezi betony hostujícího brankáře až za brankovou čáru. Asistence: Denis Jeletz, Václav Kudrna.

49:57
    Hra se začíná v závěru přitvrzovat a na ledě je k vidění několik velmi tvrdých osobních soubojů. Hra je po zalehnutí puku jedním z hráčů přerušena.

48:30
    Domácím se nepovedla přihrávka a nemohou vyjet z pásma ven a vystřídat. V útoku může pokračovat Kobra Praha.

47:11
    Na ledě po souboji zůstal otřesený Seidler a hra se přerušila. Obránce Kobry nicméně dokázal z ledu odjet po svých a bude zřejmě v pořádku.

46:21
    Dukla jde opět do tříbrankového vedení. Vandas zakončoval z blízkosti, trefil pouze Grygoraschukovu výstroj, a k odraženému puku se dostal jako první ANDREJ KLAPICA, který dorazil do zcela odkryté části branky. Asistence: Tomáš Vandas.

46:04
    Löffler nedokázal podržet puk na modré a Dukla se musí vrátit do středního pásma.

45:37
    Hosté vyhazují vysoko nad ledovou plochu a Dukla se musí vrátit až k Uhrinovi.

44:59
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Nácovský – 2 min., hákování).

44:41
    Uhrin puk nepokryl a rozehrál, domácí obránce to sice trochu překvapilo, nicméně dokázali situaci vyřešit a mohou založit útočnou akci.

43:51
    S Ošmerovou střelou si Grygoraschuk dokázal lapačkou poradit.

42:54

42:50
    Dukla se v závěru oslabení opět dokázala osvobodit a Kobra tak tuto přesilovku již nevyužije.

41:16
    Jeden z obránců Kobry trefil pouze nejbližšího hráče Dukly a domácí vzápětí vyhazují puk z obranného pásma.

40:54
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Kudrna – 2 min., držení).

40:20
    Střela Klapicy po teči končí mimo hřiště.

40:01

Týmy se již vrací na led, utkání bude za chvíli pokračovat.

Druhá třetina je u konce. Tentokrát se prezentovali hosté mnohem lépe než v první třetině, vytvořili si více zajímavých šancí a jednu z nich dokázali využit. Jakub Štěpánek uspěl v samostatném úniku. Hned v úvodu se ale Dukle podařilo po střele Jindřicha Habermanna vstřelit třetí gól, a tak i po druhé třetině vede Dukla o dvě branky. Třetí třetina začne přibližně v 19:30.

40:00

39:20
    Příhoda ve svém obranném pásmu zasedl puk a hra chvíli stála, poté se ovšem dostali k puku domácí a prověřili Grygoraschuka od modré.

38:30
    Chlubnovi se klička u Uhrina nevydařila a po osobním souboji konči na ledě.

38:15

38:11
    Seidler zakončoval z levého kruhu, jenže trefil přesně připravenou Uhrinovu lapačku.

37:24
    Sůsa se dostal s pukem až k pravé tyčce domácí branky, kde ovšem byl připravený Uhrin a nedovolil Sůsovi zakončit.

36:46
    Dukla pokračuje ve čtyřech.

36:26
    Vandas krátce po vhazování bekhendem úspěšně vyhazuje puk za modrou čáru.

36:15
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Hamřík – 2 min., sekání).

36:00
    Dukla bude hrát ve třech, hosté dostávají výhodu.

35:22
    Dukla vyhazuje puk až k Grygoraschukovi, hosté se musí vrátit ke svému golmanovi.

34:46
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jeletz – 2 min., podrážení).

34:38
    Hostující Judiak byl na modré čáře zastaven nepovoleným způsobem, výhoda pro Kobru.

34:14
    Po souboji u mantinelu na modré čáře je Kobře odpískán ofsajd.

33:43
    Vandasovo zakončení se k Grygoraschukovi vůbec nedostalo, letící puk trefil do chrániče jednoho z domácích útočníků.

33:00
    Hosté se snažili najít ideální místo pro střelu, jenže jeden z domácích útočníků dokázal vypíchnout puk a hra se posouvá do středního pásma.

31:37
    Seidler dokázal na poslední chvíli zachytit puk v útočném pásmu a vyvarovat se ofsajdu. Následně ovšem nastřelil pouze jednoho z hráčů Jihlavy a hosté přihchází o puk. Jenže krátce poté je Dukle odpískán ofsajd a hra se opět vrací k Uhrinovi.

31:03
    Dukla se pokoušela založit akci ve středním pásmu, jenže kvůli nepřesné přihrávce je domácím odpískáno zakázané uvolnění.

30:05
    Uhrin musel opustit branku a jet pro puk a přihrát svým obráncům, ti byli včas u branky a Dukla zůstává na puku

28:28
    Uhlíkův pokus mířil hodně vysoko, puk se od ochranné sítě vrátil zpět na ledovou plochu a Uhrin dokázal včas zareagovat na zakončení hostů.

27:33
    Vojáček se chystal na přihrávku k druhému kruhu, nakonec jí ale nestihl a o puk ho připravila obrana Kobry.

26:44
    Kobra se dostala do další slibné příležitosti, Fáber i Šípek doráželi pouze do betonu Uhrina, skóre se tak nemění.

26:14
    Ofsajd přerušuje útočnou akci domácích.

25:49
    Jeletz dokázal obránce Kobry připravit o puk a zakončil z prostoru mezi kruhy. Grygoraschuk měl plné ruce práce s tímto pokusem, ale nakonec dokázal situaci v pádu vyřešit.

23:56
    Kobře se tentokrát již podařil úspěšný samostatný únik. JAKUB ŠTĚPÁNEK ujel obráncům Dukly a zcela osamocený dokázal z blízkosti překonat brankáře Uhrina. Hosté tak snižují náskok Jihlavy na dva góly. Asistence: Filip Seidler.

23:36
    Vandas vystřelil od modré, jenže nepřesně a puk míří zcela mimo branku.

23:17
    Zakázané uvolnění vrací hru k Grygoraschukovi.

22:17
    Souboj o puk u mantinelu v obranném pásmu Kobry nakonec zvládla lépe Dukla a může pokračovat v útočné akci.

20:20
    A máme tu velmi rychlý gól hned v úvodu třetiny. Dukla po vhazování zřejmě trochu překvapila Grygoraschuka pohotovým zakončením, ke vzdálenější tyči přesně mířil JINDŘICH HABERMANN. Asistence: Adam Veselský.

20:01
    Střídání v týmu HC Kobra Praha: ze hřiště odchází Josef Simon, přichází Maksym Grygoraskchuk.

20:01
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí.

20:01

Týmy se pomalu vrací na led, utkání bude za malou chvíli pokračovat.

První třetina je u konce. Tato část nám nenabídla příliš mnoho velkých brankových příležitosti. Dvě z nich dokázali využít domácí hokejisté. Nejprve se prosadil z blízkosti osamocený Andrej Klapica v 9. minutě, a poté v 15. minutě na modré čáře přesně zamířil pod horní tyč Jan Hamřík. Po první třetině tak vede Dukla nad Kobrou Praha 2:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:21
    Holec vystřelil na Uhrina od modré, ten si se střelou poradil ve stoje.

18:30

17:55
    Při vyhození trefil jeden z domácích obránců puk tak, že uvízl ve Štěpánkově rukavici, hra se tak přerušuje.

16:42
    Klapica se vrací na led, Kobře zbývá ještě přibližně minuta a půl přesilovky 5 na 4.

16:30

15:41
    Dukle se až na druhý pokus podařilo dostat puk ven z útočného pásma, domácí se ovšem hned dostali do zajímavé příležitosti, kdy musel Simon vleže zlikvidovat pokus Vojáčka.

14:42
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Klapica – 2 min., napadení).

14:18
    Dukla se dostává do dvoubrankového vedení. Po přihrávce od Chlubny na modré zamířil přesně pod horní tyč JAN HAMŘÍK. Asistence: Tobias Chlubna.

13:13
    Macek dostal přesnou přihrávku z kruhu přímo před Simona, zakončení se mu ovšem nepovedlo a puk končí na mantinelu.

12:20
    Uhlík prověřil Uhrina střelou od modré, ten si s ní dokázal poradit.

11:02
    Macek se pokusil u tyčky dorazit nahození od modré, neúspěšně.

10:31

09:14
    Štípek dokázal vybojovat puk v útočném pásmu a mohl jet sám na Uhrina, obrana Dukly mu ovšem na poslední chvíli zabránila zakončit.

08:55
    Útočnou akci Dukly přerušuje ofsajd.

08:31
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Palaščák – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

08:09
    Dukla pokračovala ve tlaku i po přesilovce, což se jí vyplatilo. Před Simonem se objevil zcela osamocený ANDREJ KLAPICA, který mířil přesně do horního rohu branky. Asitence: Jindřich Habermann, Adam Veselský.

07:27

06:20
    Vojáček mohl zakončit z bezprostřední blízkosti, jenže mu sjel puk z hokejky, k puku se dostala Kobra a vyváží ho ven do středního pásma.

05:53
    Po sérii přihrávek vystřelil od mantinelu Vandas, jeho pokus ale dokázal Simon ve skoku vyrazit pryč a hra se následně přerušuje.

05:27
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Mack – 2 min., sekání).

04:12
    Chlubna se pokoušel tečovat střelu před Simonem, puk nakonec končí v zadním rohu hřiště.

03:45

03:22
    Jihlava teď byla až příliš důrazná před brankářem, postavení útočícího hráče v brankovišti posouvá hru do středního pásma.

02:59
    Ani další střela od modré nekončí gólem Dukly.

02:35
    Dukla musí z útočného pásma ven pro puk, následně je domácím při přechodu zpět do útočného pásma odpískán ofsajd.

01:50
    Jeletz dostal po vhazování přihrávku a sjel si s pukem k modré čáře, odkud vyslal skrytou střelu po zemi, Simon ovšem dokázal betony tento pokus zlikvidovat.

01:45

00:58
    Habermann před Simonem přihrával k tyči, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, krátce poté je odpískáno zakázané uvolnění a hra se přesouvá k Uhrinovi.

00:16
    Uhlík ihned po vhazování ve středním pásmu poprvé prověřil od modré Uhrina, ten si s jeho pokusem poradil

00:01
    Úvodní vhazování pro Kobru.

00:01

Týmy pomalu nastupují na led, utkání bude za chvíli zahájeno.

HC Dukla Jihlava: Uhrin (Sigmund) – Vandas, Löffler, Jungwirth, Hamřík, Jeletz, Ošmera – Habermann, Veselský, Klapica – Vojáček, Macek, Kudrna – Chlubna, Váňa, Fink
    Trenér: Melenovský

HC Kobra Praha: Simon (Grygoraskchuk) – Mráz, Seidler, Stanko, Mack, Sůsa, Nácovský, Cibulka – Štípek, Uhlík, Štěpánek – Fáber, Judiák, Příhoda – Smrž, Palaščák, Holec – Leinweber
    Trenér: Doležal

Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Kolář.

Dobrý večer z CZ LOKO Arény. Vítám vás u 17. kola Extraligy dorostu, ve kterém domácí Dukla Jihlava vyzve Kobru Praha. Utkání začíná v 18:00.

Dukla se již s jistotou podívá do play-off. Dlouhou šňůru výher sice přerušily nedávné porážky 1:6 se Spartou v 15. kole a 4:3 po samostatných nájezdech v Pardubicích, mezi těmito zápasy ale Jihlava odvezla z Českých Budějovic výhru 5:1, a na první Mountfield Hradec Králové ztrácí pouhý jeden bod. Do karet jí navíc hraje relativně jednoduchý los, protože v závěrečných dvou kolech vyzve týmy ze spodní části tabulky, konkrétně osmou Kobru a sedmý Havlíčkův Brod. Body ze základní části se do skupiny o umístění v play-off nepřenáší, tudíž vítězství ve skupině není až tak důležité pro žádný z týmů.

Na rozdíl od Dukly musí Kobra Praha řešit mnohem vážnější problémy, než dílčí vítězství v základní části. Do play off se po základní části nedostala a i v nadstavbové části bude souboj o postup do play-off pro Kobru velmi náročný. Spíše než na sestup bude muset Kobra myslet na udržení. Pražané se aktuálně nachází na osmém místě a na poslední Techniku Brno má náskok pouhých 3 bodů. Body ze základní části se navíc přenáší i do nadstavby o postup do play-off, ze které dva nejhorší sestoupí do příslušné Ligy dorostu.

Poslední vzájemný zápas

Dukla Jihlava a Kobra Praha se spolu již jednou v základní části střetly, v Praze v 9. kole Extraligy dorostu. Dukla si tehdy otevřela střelnici na ledě Kobry a svého soupeře přehrála celkem jednoznačně 15:1. Hattrick si v zápase připsali Tobias Chlubna, Hynek Peš a Matěj Vojáček. Jediný gól Kobry vstřelil Tomáš Routa. Pro Duklu to bylo rekordní vítězství ve venkovním utkání, v novodobé historii týmu dorostenci Jihlavy nikdy nevstřelili v lize na hřišti soupeře tolik gólů.

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 9. Klapica (Habermann, Veselský), 15. Hamřík (Chlubna), 21. Habermann (Veselský), 47. Klapica (Vandas), 51. Vojáček (Jeletz, Kudrna), 59. Klapica (Vojáček) – 24. Štěpánek (Seidler), 51. Uhlík (Štípek)

Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Kolář