Barys – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 5:4 (2:0 po s.n.) | Ufa – Viťaz 2:3 (1:2 po s.n.)
Nižněkamsk – Riga 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Petrohrad 3:4 (po pr.) | Kunlun – Spartak Moskva 4:6 (kon.)
Barys Nur-Sultan
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Čtvrtek 25.11.2021, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Barys Nur-Sultan a Torpedo Nižnij Novgorod. Naposled se spolu tato mužstva utkala před rokem, kdy Barys vyhrál na půdě soupeře 3:2 po prodloužení. Dnes se bude hrát v Barys Aréně. Úvodní buly je naplánováno na 14:30.

Barys Nur-Sultan je aktuálně ve Východní konferenci na 10. místě s 28 body a skóre 76:98. Po výhře 4:3 po prodloužení v Čerepovci přišla také výhra doma s Dynamem Minsk a to 3:2 po nájezdech.
    Torpedo Nižnij Novgorod je v Západní konferenci na 8. pozici se 34 body a skóre 80:72. Po domácí prohře 2:3 po prodloužení s Kazaní přišla hubená výhra na ledě Ufy a to v poměru 1:0.

Československá stopa

Tomáš Jurčo (BNS)
    Marek Hrivík (NNO)

Barys Nur-Sultan: Bojarkin (A. Šutov) – Martinsson, Morrow, Orechov, R. Savčenko (C), Šalapov, Samat Danijar – Jurčo, Vey, Frattin – Michajlis (A), Valk, J. Lilja – Savickij, Kunyk, R. Starčenko (A) – Šaichmeddenov, Kajyržan, Šestakov – Sagadějev, J. Berglund.
    Trenér: Juri Michajlis

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (P. Kočetkov, Murygin) – M. Orlov, Pajgin (C), J. Martynov, Marin, N. Děmidov, Mišarin, M. Fedotov – Žafjarov (A), Miele (A), Agostino – Ilja Fedotov, Hrivík, Čechovič – Ťanulin, Belevič, Verjajev – Gončaruk, A. Michejev, Urakov.
    Trenér: David Nemirovskij

Rozhodčí: Lavrenťev, Sergejev – Golovljov, Savěnkov.

00:01

00:19
    Linden Vey se dostal ke střele z levé strany, ovšem Andrej Tichomirov si připsal první úspěšný zákrok.

01:03
    Torpedo Nižnij Novgorod sice šel do rychlého útoku, ale nezpracování přihrávky na pravé straně vše zhatilo.

01:38
    Sergej Gončaruk tentokrát svou střelou prověřil domácího gólmana Nikitu Bojarkina, který byl připraven.

02:48
    Hosté drží puk v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

04:00
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ivan Čechovič – 2 min., podrážení).

04:22
    Barys právě vstřelil branku!
    Domácí celek využívá první přesilovou hru v utkání a jde do vedení 1:0! Linden Vey získal kotouč na pravé straně a následně našel před bránou osamoceného CODYHO KUNYKA, jenž zakončil do pravé šibenice. Asistence: Linden Vey a Matt Frattin.
    04:22 Cody KUNYK - 1:0

05:38
    Torpedo drží puk v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do zakončení.

06:45
    Nyní se hraje nahoru dolů bez něčeho vážnějšího.

08:11
    Barys Nur-Sultan zkoušel zaútočit po levém křídle, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

09:47
    Nikita Bojarkin musel betonem vyrážet nához na jeho svatyni z levé strany.

10:19
    Barys málem mohl zvýšit své vedení na dvě branky, ale zakončení Curtise Valka z pravé strany skončilo vedle svatyně Tichomirova.

11:45
    Opět se hra pouze přelévá ze strany na stranu bez něčeho vážnějšího.

12:25
    Následně skončil puk mimo hrací plochu a následuje tak komerční přestávka.

12:42
    Anton Sagadějev se sice dostal ke střele, ale ta nebyla nijak moc nebezpečná a Andrej Tichomirov si poradil.

13:08
    Jakob Lilja pálil z otočky v mezikruží, ale nedokázal se trefit mezi tři tyče.

13:23
    A je to 2:0 pro domácí celek! Eric Martinsson vypálil zpoza modré čáry střelu zápěstím, kterou Andrej Tichomirov vyrazil jen před sebe a toho využil pohotový JAKOB LILJA, jenž prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Eric Martinsson a Nikita Michajlis.
    13:23 Jakob LILJA - 2:0

13:35
    Tentokrát se Torpedo dostalo rychle na druhé straně do zakončení, ale Danil Verjajev neprostřelil Bojarkina.

13:47
    Tvrdého hitu se dopustil hostující hráč Mark Marin, což se rozhodně domácím nelíbilo a Kirill Savickij navíc zůstává ležet na hrací ploše.

13:47
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Mark Marin – 5 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

14:21
    Tomáš Jurčo zkoušel zakončit z pravého křídla k bližší tyči, ale Andrej Tichomirov si poradil.

15:12
    Andrej Tichomirov musel být znovu připraven na střelu z levé strany, kterou vyrazil ramenem.

15:52
    Barys má nyní problémy s rozehrávkou ve své třetině, jelikož jej napadá Kirill Urakov.

16:12
    Následně se domácím opět nepodařilo usadit v útočném pásmu a zatím tak Barys nepředvedl v přesilové hře nic.

17:19
    Nižnij Novgorod se zatím v oslabení brání velice dobře a nedává soupeři žádnou šanci se dostat ke střele nebo nějakého souvislého tlaku.

18:29
    Nyní Barys Nur-Sultan drží kotouč v útočné třetině, ale pokus od modré čáry letěl vedle.

18:47

19:37
    Zblokovaná přihrávka na straně hostů skončila mimo hrací plochu a následovat tak bude buly ve středním pásmu.

20:00

20:01

20:41
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Zijat Pajgin – 2 min., držení).

21:49
    Barys Nur-Sultan dnes nepředvádí zrovna dobré přesilové hry a opět se nemůže dostat do třetiny soupeře.

22:41

23:09
    Torpedo Nižnij Novgorod přežilo oslabení bez problémů. Nyní už ale Andrej Tichomirov musel zasahovat proti střele domácího hráče.

24:09
    Roman Savčenko zkoušel vystřelit zpoza modré čáry, ale jeho pokus byl jen zblokován obranou soupeře.

24:39
    Jacob Berglund se ocitl ve velké šanci při přečíslení 2 na 1, ale nedokázal prostřelit Andreja Tichomirova!

25:02
    Domácí si tentokrát nedali pozor a dopustili se jen ofsajdového postavení, což znamená vhazování ve středním pásmu.

25:24
    Kde je puk? Teď už v bráně! Domácí mužstvo zvyšuje své vedení na 3:0! Tomáš Jurčo vystihl přihrávku a dostal se dopředu po pravém křídle, kdy předvedl otočku a bekhendem poslal kotouč na bránu, který zůstal stát na brankové čáře a po boji v brankovišti jej následně dokázal zakončit pozorný LINDEN VEY. Asistence: Tomáš Jurčo.
    25:24 Linden VEY - 3:0

25:24
    Střídání v týmu Torpedo Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Andrej Tichomirov, přichází Pjotr Kočetkov.

26:03
    Znovu se Barys dostal ke střele z pravé strany, ale tentokrát předvedl Pjotr Kočetkov jistý zákrok.

27:16
    Andrej Belevič sice měl rychlost, ale domácí obránce jej nepustil do zakončení.

28:12
    Stav je sice jednoznačný pro Barys 3:0, ale na střely je to vyrovnané v poměru 15:15.

29:25
    Nyní se hraje dlouho bez přerušení, neboť k vidění nejsou nějaké vážnější střely na bránu.

30:00
    Polovina základní hrací doby je za námi a Barys Nur-Sultan stále vede nad Torpedem Nižnij Novgorod 3:0.

30:39
    Ivan Čechovič se probíjel po levé straně a nakonec se mu povedlo dostat do útočného pásma, ale neudržel kotouč.

31:02
    Artur Ťanulin zakončoval z bezprostřední blízkosti po zblokované střele, ale jeho pokus trefil pouze pravou tyč!

31:39
    Hostující celek si vyvíjí tlak a domácí nyní nemohou v poklidu rozehrát a pouze vyhazují kotouč do středního pásma.

32:26
    Jacob Berglund zachytil přihrávku a vyvezl kotouč, což znamená, že unavená formace Barysu může vystřídat.

32:52
    Skoro po sedmi minutách bez přerušení přichází zákrok lapačkou od Nikity Bojarkina.

33:18
    Tomáš Jurčo si udělal místo pro zakončení, ale to letělo jen doprostřed brány, kde byl připraven Andrej Tichomirov.

34:16
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují na 1:3! Jegor Martynov vypálil ze středu pouze vedle brány, ale puk se od mantinelu odrazil k ARŤOMU MICHEJEVOVI, jenž zakončil kotouč o brankáře Bojarkina. Asistence: Jegor Martynov a Artur Ťanulin.
    34:16 Arťom MICHEJEV - 3:1

34:46
    Znovu se Torpedo dostalo ke střele, ale druhou branku zatím nepřidalo. Bude následovat vhazování před svatyní Barysu.

35:25
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Joe Morrow – 2 min., vražení na mantinel).

36:30
    Nikita Bojarkin musel zasahovat proti střele z pravé strany, což se mu také povedlo.

37:25

37:27
    Zijat Pajgin se ještě snažil využít tlaku, ale domácí gólman byl znovu připraven.

38:02
    Nikita Michajlis se snažil zakončit bekhendem, ale ten neměl moc razance.

38:27
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Eric Martinsson – 2 min., podrážení).

39:01
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kenny Agostino – 2 min., krosček).

39:13
    Při počtu hráčů 4 na 4 se domácí dostali ke střele, kterou ale chytil do lapačky Pjotr Kočetkov.

40:00

40:01

40:27

40:59
    Pjotr Kočetkov musel zasahovat proti střele Jakoba Lilji, kterou chytil do lapačky.

41:01

41:48
    Roman Starčenko vyvezl puk po levé straně a následně ho posunul spoluhráči, který ale zakončil pouze vedle brány.

42:08
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Bojarkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Roman Starčenko.

43:25
    Torpedo Nižnij Novgorod zatím nedokázalo vymyslet nic nebezpečného a domácí hráči vyhodili puk do bezpečí.

44:08

44:21
    Hosté snižují na 2:3 a čeká nás ještě velké drama! Ťanulin posunul puk Andreju Belevičovi, jenž od modré vypálil dobrou střelu, kterou skvěle tečoval ZIJAT PAJGIN. Asistence: Andrej Belevič a Artur Ťanulin.
    44:21 Zijat PAJGIN - 3:2

45:17
    Znovu si Nižnij Novgorod vytvořil šanci, ale tentokrát letěla střela vedle brány.

46:11
    Domácí si ovšem celkem rychle berou dvoubrankové vedení zpět na svou stranu! Eric Martinsson to zkusil podobně od modré a jeho pokus skvěle tečoval JAKOB LILJA, jenž nasměroval puk do levé šibenice. Asistence: Eric Martinsson a Curtis Valk.
    46:11 Jakob LILJA - 4:2

47:25
    Hosté tak prohrávají o dvě branky, ale celkově mají o pět střel více než soupeř.

48:09
    Nikolaj Děmidov to zkoušel z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován.

49:12
    Barys Nur-Sultan se znovu snaží něco vymyslet, ale nakonec je z toho jen zakázané uvolnění.

50:00
    Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Barys je velice blízko vítězství.

51:33
    Joe Morrow tentokrát pálil od modré, ale jeho pokus nakonec letěl vedle hostující svatyně.

51:50
    Nyní už musel zasahovat Pjotr Kočetkov proti střele Erica Martinssona.

53:13
    Torpedu se nyní nedaří vytvořit nějaký souvislý tlak a navíc si Nikita Bojarkin připisuje další úspěšný zákrok.

54:20
    Arťom Michejev sice zkusil zakončit, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

54:45
    Hra se nyní velice často přerušuje a není tak k vidění nic moc zajímavého.

55:10
    Nikita Bojarkin si poradil také s další střelou Damira Žafjarova.

56:25
    Nižnij Novgorod je nastěhován v útočném pásmu a snaží se obstřelovat domácí svatyni.

56:41
    Torpedo Nižnij Novgorod to zkouší bez brankáře!

57:04
    Domácí získali puk a Jacob Berglund to zkusil přes celé kluziště, ovšem minul bránu a je z toho zakázané uvolnění.

57:15
    Znovu přišel pokus ze strany Barysu, tentokrát to byl Jegor Šalapov, ale rovněž minul prázdnou svatyni.

58:15
    Oddechový čas pro hosty.

58:39
    Domácí hráči vyvezli puk, ale opět netrefili prázdnou bránu a stále tak dávají soupeři malou naději.

59:05
    A znovu to nevyšlo, protože střela od domácí svatyně skončila zhruba půl metr vedle pravé tyče.

59:05
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Marek Hrivík – 2 min., sekání).

59:19
    Andrej Belevič tvrdě sejmul u mantinelu domácího hráče Valerije Orechova a hra je přerušená.

59:31
    Ivan Čechovič se v oslabení sice dostal ke střele, ale ta skončila v moci gólmana Bojarkina.

59:45
    Domácím se nepodařilo dostat do útočného pásma, ale o vítězi je již rozhodnuto.

Dnešní utkání sledovalo 2 763 diváků.

Je konec. Barys Nur-Sultan na domácím ledě porazil Torpedo Nižnij Novgorod v poměru 4:2. Už v 5. minutě otevřel brankový účet Kunyk. Ve 14. minutě zvýšil Lilja a ve 26. minutě to bylo už 3:0 po brance Veye. Ve 35. minutě ale nejprve snížil Michejev a o deset minut na rozdíl jediné branky Pajgin. Odpověď ale přišla rychle ve 47. minutě z hole Lilji.

Tomáš Jurčo (BAR) – 0+1, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:55

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:01:38)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 5. Kunyk (Vey, Frattin), 14. J. Lilja (Martinsson, Michajlis), 26. Vey (Jurčo), 47. J. Lilja (Martinsson, Valk) – 35. A. Michejev (J. Martynov, Ťanulin), 45. Pajgin (Belevič, Ťanulin)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (26. P. Kočetkov, Murygin) – M. Orlov, Pajgin (C), J. Martynov, Marin, N. Děmidov, Mišarin, M. Fedotov – Žafjarov (A), Miele (A), Agostino – Ilja Fedotov, Hrivík, Čechovič – Ťanulin, Belevič, Verjajev – Gončaruk, A. Michejev, Urakov.

Rozhodčí: Lavrenťev, Sergejev – Golovljov, Savěnkov

Diváci: 2 763