Lok. Moskva – Lazio 0:3 (kon.) | Galatasaray – Marseille 4:2 (kon.) | CZ Bělehrad – Ludogorec 1:0 (kon.)
Midtjylland – Braga 3:2 (kon.) | Rapid – West Ham 0:2 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Genk 1:1 (kon.)
Real Betis – Ferencváros 2:0 (kon.) | Leverkusen – Celtic 3:2 (kon.) | Brøndby – Lyon 1:3 (kon.)
Rangers – Sparta 2:0 (kon.) | Eindhoven – Sturm Graz 2:0 (kon.) | Monaco – Real Sociedad 2:1 (kon.)
Leicester – Legia 3:1 (kon.) | Olympiakos – Fenerbahce 1:0 (kon.) | Frankfurt – Antverpy 2:2 (kon.)
FK Lokomotiv Moskva
0:3 (0:0)
S. S. Lazio
Čtvrtek 25.11.2021, 18:45 • Stadion Lokomotiv, Moskva • Evropská liga • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu další zápasy základní skupin a my budeme sledovat duel FK Lokomotiv Moskva – S. S. Lazio. Mírným favoritem je hostující Lazio, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Skupina E

1. Galatasaray 8 bodů
    2. Lazio 5 bodů
    3. Marseille 4 body
    4. Lokomotiv Moskva 2 body

Domácí Lokomotiv se zatím v Evropské lize nečekaně trápí, protože v úvodních čtyřech zápasech ani jednou nevyhrál. Lokomotiv začal remízou s Marseille, ovšem poté nestačil na Lazio a Galatasaray. Naposledy se představil v Turecku, kde s Galatasarayem uhrál remízu. Domácí zatím nevyhráli, ale i přesto mají stále velkou šanci na postup do další fázi, protože na druhé místo ztrácí tři body a na první místo ztrácí Lokomotiv bodů šest.

S. S. Lazio

Hostující celek je na tom o něco málo lépe. Italské Lazio vybojovalo ve čtyřech zápasech pět bodů a nachází se na druhém postupovém místě. Lazio v úvodní utkání prohrálo v Turecku, kde nestačilo na Galatasaray, poté přehrálo dnešního soupeře. Následně Lazio dvakrát remizovalo s Marseille a dnes přijelo do Moskvy s jasným cílem, a to bodovat. Je ale jasné, že v mrazivé Moskvě to nebude nic lehkého.

Poslední vzájemný zápas

První vzájemný zápas byl v režii Lazia, které na svém hřišti potvrdilo roli favorita. Italský celek vstřelil obě své branky v prvním poločase, kdy se trefili Bašič a Patric. Ve druhém dějství už branka nepadla a Lazio tedy dokráčelo pro tři body.

FK Lokomotiv Moskva: Chudjakov – Nenachov, Jedvaj, Cerqueira, Rybus – Maradišvili, Barinov (C), Beka Beka – Rybčinskij, V. Lisakovič, Kamano.
    Náhradníci: Savin – Pablo, Smolov, Siljanov, Černyj, Petrov, Zinovič.
    Trenér: Markus Gisdol

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj – Luis Alberto, Lucas Leiva, Bašić – Felipe Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
    Náhradníci: Reina, Furlanetto – Akpa-Akpro, Escalante, Pedro, S. Radu, Romero, S. Milinković-Savić, Lazzari, Moro, Cataldi, Muriqi.
    Trenér: Maurizio Sarri

Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares.

1

1
    Hostující hráči vstoupili do utkání aktivně a hned se usadili na polovině Lokomotivu a kombinují.

2
    A François Kamano fauloval a vyfasoval hned ve druhé minutě žlutou kartu.
    2. Žlutá karta

4
    Domácí Lokomotiv vybojoval míč a hned se vydal dopředu, nakonec vybojoval první rohový kop v tomto utkání.

5
    Po rohu hlavičkoval Tin Jedvaj, ale měl to hodně složité a branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude Tomas Strakoša.
    5. Jedvaj nezamířil hlavou přesně

7
    Od prvních minut se hraje pořádně zostra. Hráči si nic nedarují a k vidění už tak byla řada tvrdých soubojů.

8
    Lucas Leiva poslal zajímavý míč do vápna soupeře, ale domácí obránci si poradili a nepustili žádného z hostujících hráčů do zakončení.

10
    Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro Lazio. Dočkáme se úvodní branky?

11
    Nedočkáme, protože ani z tohoto centru nic nebylo. Další snažení hostů nakonec ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

12
    Rohový kop vybojoval také hostující celek.

13
    Po rohovém kopu hlavičkoval Francesco Acerbi, nebyl to špatný pokus, ale Daniil Chudjakov si poradil a stav utkání se nemění!
    13. Acerbi se hlavou neprosadil

14
    Žlutou kartu dostává Maxim Nenachov (FK Lokomotiv Moskva).

16
    Dalším faulem se provinil domácí Dmitrij Barinov a může být rád, že také nevyfasoval žlutou kartu, protože "kosa" to byla ukázková.

18
    Hostující hráči zatím mnohem lépe kombinují a jsou celkově aktivnější, ale prosadit se italský celek zatím nedokázal.

20
    Ciro Immobile byl u míče a okamžitě byl zdvojen. Na tohoto superstřelce si domácí samozřejmě dávají velký pozor. A není se vůbec čemu divit.

21
    Dmitrij Rybčinskij se hnal za míčem, který směřoval do vápna Lazia, ale nakonec u něj byl jako první Luiz Felipe.

22
    Je za námi nějakých 22 minut a na světě je třetí žlutá karta. Tentokrát jí uviděl hostující Mattia Zaccagni.

24
    Hostující Lazio vybojovalo rohový kop.

25
    Ale ze svého druhého rohového kopu hosté z Itálie nic nevytěžili a na první branku si tak ještě musíme počkat. Na tahu je domácí Lokomotiv.

26
    Hosté zahrávali další rohový kop! Po něm zakončoval Toma Bašić, který míč namířil do branky, ovšem nakonec ho vytěsnil nejspíše jeden z domácích hráčů!
    26. Hosté byli blízko úvodní brance

27
    Hosté nakonec zahrávali ještě dva rohové kopy, ale ani přes tento tlak se branky nedočkali. Domácí ale nyní vůbec neví, co mají hrát.

29
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Maxim Nenachov, přichází Alexander Siljanov.

31
    Je za námi úvodních třicet minutek a Lokomotiv hraje s Laziem stále bez branek. Rozhodně se ale nenudíme, protože jsme už viděli řadu zajímavých momentů.

33
    Na hranici velkého vápna se nyní k míči dostal domácí Tin Jedvaj, ale je vidět, že to je obránce. Míč totiž poslal do zámezí, hodně nepřesný pokus.

35
    Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek, míč létá ze strany na stranu a čekáme na něco zajímavého.

36
    A nakonec přišla čtvrtá žlutá karta v tomto utkání, tentokrát jí vyfasoval hostující Luis Alberto.

38
    Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, ale vše skončilo útočným faulem. Na tahu je tedy Lazio, tak uvidíme, co Italové vymyslí.

39
    A hosté nevymysleli vůbec nic, protože z toho byl jen další útočný faul. Nedovolených zákroků je dnes k vidění opravdu hodně.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

42
    Držení míče: 38% – 62%. Tato statistika jasně mluví pro Lazio, které je u míče mnohem více.

44
    K centru se nakonec odhodlal hostující Elseid Hysaj, ale byl hodně nepřesný a nic z něho pochopitelně nebylo.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Ještě rohový kop pro Lazio. Víc se už v prvním poločase nestane.

45+1
    A hosté malém ještě udeřili! Do zakončení se dostal Felipe Anderson, ale s jeho slabým pokusem si nakonec Daniil Chudjakov poradil a stav utkání se tedy nemění!

45+2

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které nakonec řadu tvrdých osobních soubojů, několik žlutých karet, ale také mnoho šancí, ovšem branky jsme se nedočkali. Oba celky se tlačí dopředu, ale ani jednomu se ve finální fázi nedaří podle představ a stav je tedy stále 0:0. Je jasné, že druhé dějství bude ještě hodně zajímavé.

Druhý poločas začne přibližně v 19:49 hodin.

Hráči se vrací zpět na trávník, druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Pedro.

47
    Novým hráčem na trávníku je velezkušený záložník Pedro, který hrál dlouhé roky za Barcelonu či Chelsea.

49
    Vitalij Lisakovič se hned na začátku druhého poločasu dostal do šance, ale jeho zakončení z hranice malého vápna bylo zbytečné, ofsajd.

51
    Druhý poločas je zatím plný nepřesných přihrávek. Míč létá ze strany na stranu, takže se nic zajímavého na trávníku neděje.

53
    Nyní zůstal na zemi ležet Maciej Rybus, který musí být ošetřen. Chvíli se tedy hrát určitě nebude.

54
    Mattia Zaccagni upadl po souboji ve vápně soupeře a rozhodčí vše ještě raději překontroluje u videa! Bude to penalta?

55
    Pokutový kop pro Lazio!
    55. Penaltový zákrok

55
    Žlutou kartu dostává Alexander Siljanov (FK Lokomotiv Moskva).

56
    Lazio právě vstřelilo branku!
    K míči se postavil střelec CIRO IMMOBILE, který se v těchto situacích opravdu nemýlil, což potvrdil a posílá italský celek do vedení 1:0!
    56. Ciro IMMOBILE - 0:1

57
    Faulující Lucas Leiva vyfasoval žlutou kartu.

59
    Domácí se hned vydali dopředu a snažili se rychle odpovědět. Na sebe to vzal Dmitrij Barinov, ale jeho rána se neujala.

61
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Lazio vede na hřišti Lokomotivu 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

61
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Sergej Milinković-Savić.
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Dmitrij Rybčinskij, přichází Fjodor Smolov.

63
    Žlutou kartu dostává Dmitrij Barinov (FK Lokomotiv Moskva).

63
    Domácí Barinov fauloval ve svém pokutovém území a je z toho druhá penalta pro Lazio!
    63. Penaltový zákrok

63
    Míč si vzal opět CIRO IMMOBILE, který ani tentokrát nezaváhal. Italský střelec podruhé v zápase prostřelil domácího brankáře a Lazio jde do vedení 2:0!
    63. Ciro IMMOBILE - 0:2

65
    Hosté jsou samozřejmě po dvou brankách hodně na koni a nyní jsou jasně lepším týmem.

66
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Vedat Muriqi.

68
    Další povedená kombinační akce Lazia! Na jejím konci byl zkušený Pedro, ovšem míč skončil těsně vedle domácí branky!
    68. Pedro ve velké šanci neuspěl

70
    Je před námi posledních zhruba dvacet minutek. Lazio vede v Moskvě o dvě branky, tak uvidíme, co s tím domácí ještě udělají. Na nějakou otočku to ovšem nevypadá.

72
    Z hranice velkého vápna to vyzkoušel domácí Vitalij Lisakovič, ale s jeho slabým pokusem si Tomas Strakoša poradil a míč vyrazil!

74
    Na druhé straně se ve vápně dostal k míči Francesco Acerbi, ale domácího brankáře nepropálil! Rohový kop pro Lazio!

75
    Po rohu hlavičkoval Vedat Muriqi, ale poslal míč jen doprostřed branky, kde byl připravený Daniil Chudjakov.

76
    Žlutou kartu dostává Sergej Milinković-Savić (S. S. Lazio).

77
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Konstantin Maradišvili, přichází Kirill Zinovič.

78
    Hostující celek má utkání pod kontrolou, drží své vedení a není pochyb o tom, že Lazio dnes získá všechny tři body.

80
    Povedenou kombinaci italského celku nakonec ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd. Hrát tedy mohou domácí fotbalisté.

82
    Domácím hráčům nelze upřít snahu směrem dopředu, ale ve finální fázi se jim dnes příliš nedaří.

84
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Manuel Lazzari.

86
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Zápas se už tak nějak pouze jen dohrává.

87
    Rohový kop pro Lazio.

87
    Z rohového kopu ale nic nebylo a stav se nemění. Lazio tedy vede nad Lokomotivem o dvě branky.

88
    Tak v samotném závěru hosté zvyšují na 3:0! PEDRO si na hranici velkého vápna zpracoval odražený míč, zbavil se obránce a propálil vše, co mu stálo v cestě!
    88. PEDRO - 0:3

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+2
    Hosté drží míč a nikam už nepospíchají, což je samozřejmě zcela pochopitelné.

90+3
    Hostující celek zahrával dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nebylo.

90+4

Je dobojováno. Sledovali jsme pohledný zápas, který nakonec lépe zvládlo Lazio. Po prvním poločase byl stav 0:0, ovšem ve druhém dějství už dominoval celek z Itálie, který nakonec v Moskvě vyhrál jasně 3:0. Nutno dodat, že hostující celek byl jasně lepší a vyhrál nakonec zcela zaslouženě.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:11.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera. (20:39:19)