Lok. Moskva – Lazio 0:3 (kon.) | Galatasaray – Marseille 4:2 (kon.) | CZ Bělehrad – Ludogorec 1:0 (kon.)
Midtjylland – Braga 3:2 (kon.) | Rapid – West Ham 0:2 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Genk 1:1 (kon.)
Real Betis – Ferencváros 2:0 (kon.) | Leverkusen – Celtic 3:2 (kon.) | Brøndby – Lyon 1:3 (kon.)
Rangers – Sparta 2:0 (kon.) | Eindhoven – Sturm Graz 2:0 (kon.) | Monaco – Real Sociedad 2:1 (kon.)
Leicester – Legia 3:1 (kon.) | Olympiakos – Fenerbahce 1:0 (kon.) | Frankfurt – Antverpy 2:2 (kon.)
AS Monaco
2:1 (2:1)
Real Sociedad San Sebastian
Čtvrtek 25.11.2021, 21:00 • Stade Louis-II, Monaco • Evropská liga • Skupina B

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera. (22:54:55)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:9.

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, který vše podstatné nabídl v prvním poločase. V tom se domácí Monaco prosadilo dvakrát, hostující San Sebastian pouze jednou. Ve druhém dějství se domácí zaměřili na obranu a vzhledem k tomu, že hostům se směrem dopředu nedařilo, tak branka už nepadla. Monaco tak doma přehrálo San Sebastian 2:1.

90+7

90+6
    Žlutou kartu dostává Alexander Nübel (AS Monaco FC).

90+5
    Ale hosté se nemohou dostat do zakončení a vypadá to, že Monaco si své vedení už pohlídá.

90+4
    Hraje se na polovině domácího celku.

90+2
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Eliot Matazo.
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Chrislain Matsima.

90+1
    Hlavní rozhodčí přidal hned šest minutek.
    90. Červená karta

90
    Tak pozor, ještě jiskřička naděje pro hosty, protože Monaco bude dohrávat v deseti. Červenou kartu uviděl Youssouf Fofana!

87
    Nyní se dopředu hnal domácí Ander Barrenetxea, ale po souboji ho zastavil hlavní rozhodčí, který odpískal útočný faul. Domácí útočník se zlobí, ale k ničemu mu to není.

85
    Domácí to nyní zkusili dlouhým nákopem do otevřené obrany, ale důležitý hlavičkový souboj vyhrál Aihen Muñoz.

83
    Jenže hostům se dnes v útočné fázi určitě nedaří podle představ. Ani z této akce nic nebylo, tedy kromě další nepřesné přihrávky.

81
    Ale ani ze svého pátého rohu v tomto utkání Monaco nic nevytěžilo a dopředu už pospíchají hráči San Sebastianu, kterým se velice rychle krátí čas.

80
    I domácí hráči se po delší době vydali dopředu a nakonec vybojovali alespoň rohový kop.

78
    Obraz hry je stále stejný. Hosté se tlačí dopředu, ale nedostávají se do zakončení. Domácí brání opravdu skvěle a Alexander Nübel je téměř bez práce.

76
    Aihen Muñoz se vydal dopředu, vymyslel parádní centr z levé strany, ale domácí obrana si opět poradila a do zakončení žádného hostujícího hráče nepustila.

76
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Myron Boadu.
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Gelson Martins.

75
    Žlutou kartu dostává Martín Zubimendi (Real Sociedad San Sebastian).

74
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Alexander Sörloth.

72
    San Sebastian přidal a je to znát. Hosté jsou nyní lepším celkem, ale do zakončení se dostávají opravdu jen hodně sporadicky.

71
    Kombinační akce domácího celku skončila útočným faulem a hrát tak mohou hostující hráči.

70
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Je před námi posledních dvacet minutek, hostům se velice rychle krátí čas, tak uvidíme, co v závěru předvedou a vymyslí.

69
    Rohový kop pro San Sebastian.

68
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benoît Badiashile, přichází Axel Disasi.

66
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Benat Turrientes.

65
    Ander Barrenetxea se hnal do vápna domácího celku, ale rychle ho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

64
    Hosté zkusili domácí překvapit sehraným signálem, ale ten se jim vůbec nepovedl a domácí se lehce zmocnili míče.
    Za hosty se dnes prosadil rychlík Alexander Isak.

62
    Ale hosté se ve druhém poločase nemohou k ničemu dostat. Domácí obrana funguje ve druhém dějství na jedničku.

60
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že San Sebastian stále prohrává o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

58
    Žlutou kartu dostává Adnan Januzaj (Real Sociedad San Sebastian).

57
    Následnou akci San Sebastianu ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

56
    Alexandr Golovin skvěle vnikl do vápna, nastřelil míč před branku, ale jeden z hostujících hráčů ho hlavou nadzvedl do zámezí.
    Radost domácích hráčů po brance na 2:1.

55
    Nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy, takže sledujeme pasáž plnou nepřesností.

53
    Ander Barrenetxea si navedl míč na velké vápna, poté po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a faul neodpískal.

52
    Ani z další akce španělského celku nic nebylo, tedy kromě hodně nepřesné přihrávky. Od své branky bude rozehrávat Alexander Nübel.

50
    Adnan Januzaj to zkoušel individuálně na pravé straně, ale nakonec byl i s míčem vytlačen do zámezí.

48
    Z prvního rohového kopu ve druhém poločase ale nic nebylo, takže domácí Monaco i nadále vede o jednu branku.

47
    Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a hned vybojovali rohový kop.

46
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Ander Barrenetxea.
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Andoni Gorosabel.

46

Hráči obou celků se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 22:00 hodin.

První poločas je minulostí. A nutno dodat, že byl zajímavý a divákům se musel líbit. Domácí se dostali do vedení, ale ve 38. minutě dokázal španělský celek vyrovnat, když se trefil Alexander Isak. Jenže domácí bleskově udeřili, když se prosadil Youssouf Fofana. Francouzský celek tedy po prvním poločase vede 2:1. Je jasné, že ve druhém poločase to bude ještě hodně zajímavé.

45+1

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Žlutou kartu dostává Joseba Zaldúa (Real Sociedad San Sebastian).

44
    Nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy. Ani jeden celek nechce v závěru prvního poločasu chybovat, což je zcela pochopitelné.

42
    Ale ze svého třetího rohového kopu v tomto utkání domácí celek nic nevytěžil.

41
    Domácí celek je při chuti a po další akci bude zahrávat rohový kop.
    38. Youssouf FOFANA - 2:1

38
    Monaco právě vstřelilo branku!
    A domácí hned odpovídají a podruhé v tomto utkání jdou do vedení! Po centru vrátil Benoît Badiashile míč před branku, kde ho z bezprostřední blízkosti uklidil do sítě YOUSSOUF FOFANA.

37
    Tak na tahu jsou domácí fotbalisté. Uvidíme, čeho se ve zbytku prvního poločasu ještě dočkáme.
    35. Alexander ISAK - 1:1

35
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Domácí měli šanci, ale Wissam Ben Yedder se neprosadil. Dopředu se o chvíli později vydali hosté, kteří byli úspěšnější a srovnávají na 1:1! Adnan Januzaj vymyslel parádní přihrávku mezi obránce a ALEXANDER ISAK šel sám na brankáře, kterého zkušeně přehodil.

33
    Aktivní Wissam Ben Yedder se navedl míč na hranici velkého vápna, uvolnil se a vypálil, ale Mathew Ryan předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil!

32
    Další žlutou kartu uviděl domácí záložník Alexandr Golovin.

30
    Hosté se hned vydali dopředu, snažili se rychle odpovědět, ale z jejich kombinace nic nebylo.
    28. Kevin VOLLAND - 1:0

28
    Po bleskové akci plné rychlých přihrávek jde domácí celek do vedení! Po přihrávce před branku míč za záda brankáře doslova dotlačil KEVIN VOLLAND! Šťastná, ale velmi důležitá branka.

27
    Hráči francouzského celku se usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.

25
    Na druhé straně se do míče opřel Adnan Januzaj, ale ani jeho pokus nebyl přesný. Na tahu jsou tak domácí.

23
    Po dalším centru hlavičkoval Benoît Badiashile, ale měl to hodně složité a branku trefit nedokázal. Míč skončil nad břevnem.

23
    K odraženému míči se dostal Jean Lucas, který vystřelil, ale jeho rána byla zblokována na další roh.

22
    Po zblokované přihrávce je tu rohový kop pro domácí celek.

21
    Na sebe to nyní vzal domácí Youssouf Fofana, ale jeho rána nebyla povedená, míč skončil nad brankou. Rozehrávat tak bude Mathew Ryan.

19
    Domácí spoléhají hlavně na rychlé brejky, ale zatím jim žádný nevyšel. Hbitý Wissam Ben Yedder je dobře hlídán hostujícími zadáky.

17
    Hostující celek zatím skvěle kombinuje a je lepším týmem. Na první větší šanci však stále čekáme.

16
    Nádherná kolmice ze středu hřiště na Oyarzabala, který si zaběhl za obranu, ale nakonec mu k míči chybělo pár metrů. Jako první u něj tak byl pozorný Alexander Nübel.

15
    Domácí Guillermo Maripán fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
    13. Volland nezamířil přesně

13
    Domácí přišli o míč a hosté šli do přečíslení. Nakonec to na sebe z hranice velkého vápna vzal Kevin Volland, ale jeho přízemní pokus nebyl přesný!

11
    Po centru skvěle zasáhl Alexander Nübel, který si došel pro míč a pomohl tak svým spoluhráčům.

10
    Caio Henrique zastavil na pravé straně unikajícího protihráče a může být rád, že za svou záchrannou brzdu nevyfasoval žlutou kartu.

8
    Po bleskové akci se dva domácí hráči ocitli ve vápně soupeře, ale hradbu těl před sebou propálit nedokázali a Alexander Nübel tak zasahovat nemusel.

6
    Mikel Oyarzabal poslal do vápna soupeře hodně zajímavý centr, ale žádný z jeho spoluhráčů se nakonec do zakončení nedostal.

4
    Jenže ani z této akce nic nebylo, tedy kromě další nepřesné přihrávky. Těch je zatím v úvodu k vidění opravdu hodně.

3
    Ale hosté o míč okamžitě přišli a dopředu už pospíchají domácí.

2
    Z úvodního snažení francouzského týmu byl nakonec pouze ofsajd. Na tahu je tedy poprvé v utkání San Sebastian.

1
    Domácí celek je u míče a kombinuje na polovině španělského soupeře.

1

AS Monaco FC: Nübel – Sidibé, B. Badiashile, Maripán, Caio Henrique – Diop, Y. Fofana, Jean Lucas, Golovin – Volland, Ben Yedder (C).
    Náhradníci: Mannone, Majecki – Disasi, G. Martins, Boadu, Pavlović, Jakobs, R. Aguilar, Akliouche, Matsima, Matazo, Isidor.
    Trenér: Niko Kovač

Real Sociedad San Sebastian: Ryan – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – D. Silva, Zubimendi, Merino – Januzaj, Isak, Oyarzabal (C).
    Náhradníci: Remiro, Marrero – Zubeldia, Portu, Rico, Guevara, Gorosabel, Barrenetxea, Sörloth, Turrientes, J. Pacheco, Navarro.
    Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor.

Zajímavé utkání začíná ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte duel ujít. Myslím si, že se máme na co těšit.

Španělský celek zatím také nepoznal hořkost porážky, ovšem ze čtyř utkání vyhrál pouze jednou, hned třikrát remizoval. Hrál 2:2 na hřišti PSV, poté 1:1 doma s Monakem, pak porazil 1:0 Sturm Graz a naposledy s rakouským soupeřem doma remizoval 1:1. Hosté jsou na druhé místě v tabulce, když na vedoucí Monako ztrácí dva body, ovšem před třetím PSV mají hosté k dobru jen jeden bod.

AS Monaco FC

Francouzský celek zatím v této skupině ani jednou neprohrál. Po čtyřech zápasech má na svém kontě dvě výhry a dvě remízy. Nejdříve doma porazil Sturm Graz, poté remizoval na hřišti dnešního soupeře, následně vyhrál na hřišti PSV a naposledy s nizozemským soupeřem doma remizoval. Domácí jdou do utkání s jasný, a to vyhrát a zajistit si postup do další fáze Evropské ligy.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu další zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel AS Monaco FC – Real Sociedad San Sebastian. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dnes dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.