Lok. Moskva – Lazio 0:3 (kon.) | Galatasaray – Marseille 4:2 (kon.) | CZ Bělehrad – Ludogorec 1:0 (kon.)
Midtjylland – Braga 3:2 (kon.) | Rapid – West Ham 0:2 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Genk 1:1 (kon.)
Real Betis – Ferencváros 2:0 (kon.) | Leverkusen – Celtic 3:2 (kon.) | Brøndby – Lyon 1:3 (kon.)
Rangers – Sparta 2:0 (kon.) | Eindhoven – Sturm Graz 2:0 (kon.) | Monaco – Real Sociedad 2:1 (kon.)
Leicester – Legia 3:1 (kon.) | Olympiakos – Fenerbahce 1:0 (kon.) | Frankfurt – Antverpy 2:2 (kon.)
Leicester City
3:1 (3:1)
Legia Varšava
Čtvrtek 25.11.2021, 21:00 • King Power Stadium, Leicester • Evropská liga • Skupina C

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:55:52)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:10.

Je konec. Leicester City zvítězil nad Legií Varšava 3:1. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Už v 11. minutě otevřel brankový účet domácí Daka. Ve 21. minutě zvýšil vedení lišek Maddison. Ve 26. minutě ovšem Legia získala pokutový kop, který nejprve neproměnil Emreli, ale z dorážky se prosadil Mladenovič. Ve 33. minutě vrátil Ndidi zpět dvoubrankový náskok na stranu domácího celku. Druhá půle nabídla jednu větší šanci na domácí straně, ale ta neskončila gólem.

90+4

90+4
    Domácí obrana ale byla pozorná a odkopla míč do bezpečí.

90+4
    Tak nakonec sudí ještě nechal hru pokračovat a Varšava získala další rohový kop.

90+4
    Centr ale znovu končí jen na hlavě domácího hráče a to je pravděpodobně vše.

90+3
    Ještě jeden rohový kop bude zahrávat Legia Varšava a může tak alespoň zkorigovat výsledek.

90+3
    Standardní situace polského celku ale nepřinesla žádné ohrožení brány Kaspera Schmeichela.

90+2
    Hosté už navíc nemohou střídat a budou tak dohrávat v deseti. Nyní ale mají k dispozici rohový kop.

90+1
    Ernest Muci špatně došlápl a nyní je ošetřován na hrací ploše.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

89
    Marc Albrighton, který je na hrací ploše pár minut vidí rovněž žluté varování za nedovolený zákrok.

88
    Kiernan Dewsbury-Hall se opřel do odraženého míče, ale jeho pokus letěl vedle brány Legie.

87
    Artur Jędrzejczyk uviděl žlutou kartu za nevhodné řeči po faulu svého kolegy.

85
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Kelechi Iheanacho.
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Marc Albrighton.

83
    Leicester vybojoval rohový kop z pravé strany, o který se postará Ayoze Pérez.

81
    Následně se hostů dopustili dvou faulů v krátké době a lišky tak budou opět u míče.

80
    Hra se ale opět odehrává na polovině polského celku, kde je Patson Daka velmi aktivní, ale tentokrát se nedostal do zakončení.

79
    Na půdě anglického celku se nakonec představí také český útočník Tomáš Pekhart, který vyběhl na hrací plochu s maskou na obličeji po zranění.

78
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Mahir Emreli, přichází Szymon Włodarczyk.
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Luquinhas, přichází Tomáš Pekhart.

77
    Wilfred Ndidi ještě hledal před svatyní soupeře Patsona Daku, ale míč skončil jen u brankáře Cezara Miszty.

75
    Ayoze Pérez se postaral o rozehrání rohového kopu, ale ten nakonec nic vážnějšího nepřinesl.

74
    Kasper Schmeichel si snadno poradil s centrem z levé strany a ukryl míč v náručí.

72
    Znovu se hosté nedokázali dostat přes polovinu hrací plochy nějakou zajímavou kombinací a rychle přišli o míč.

71
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Filip Mladenović, přichází Kacper Skibicki.
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází André Martins, přichází Jurgen Çelhaka.

70
    Nyní byl k vidění nepěkný obrázek, kdy se polští chuligáni rvou s policií na stadionu. Doufejme, že to nebude mít vliv a nepřeruší se utkání.

69
    Po skvělé kombinaci pálil Timothy Castagne, ale toho Cezary Miszta vychytal a navíc se pískal ofsajd.

68
    Mateusz Wieteska poslal příliš dlouhou přihrávku, která skončila jen za domácí bránou.

67
    Tentokrát už přišla velká šance pro Leicester! Patson Daka patičkou vyslal do tutovky Harveyho Barnese, ale jeho zakončení nejprve vyrazil brankář Miszta a následná dorážka skončila v zámezí.

64
    Aktuálně utkání není vůbec nijak zajímavé, protože lišky drží míč na svých kopačkách a nikam se neženou.

62
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Kiernan Dewsbury-Hall.
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Ayoze Pérez.

62
    Filip Mladenović z volného kopu centroval na zadní tyč, ale balón se zkroutil jen do zámezí.

61
    Luke Thomas obdržel žlutou kartu za svůj faul na Ernesta Muciho a následuje volný kop polského celku z pravé strany.

60
    Hodina hry je u svého konce a Leicester bezpečně vede nad Legií Varšava 3:1.

59
    Yuri Ribeiro poslal Lookmana k zemi a lišky budou znovu na míči.

58
    Hosté se prokombinovali až do zakončení, ale pokus Mahira Emreliho z dálky letěl hodně mimo domácí svatyni.

56
    Legia Varšava následně rozehrála nakrátko a drží míč v obranné formaci.

55
    Leicester získal míč na pravé straně a dostal se až do vápna, ovšem následný pokus o centr skončil v rukou Miszty.

49
    Cezary Miszta to zkusil z dálky, ale jeho pokus nakonec minul domácí svatyni.

48
    Mateusz Wieteska uviděl žlutou kartu za předešlý faul na Maddisona, po kterém sudí nechal výhodu.

47
    Harvey Barnes se snažil projít do zakončení, ale cestu mu uzavřela obrana soupeře.

46
    Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Mattias Johansson, přichází Mateusz Hołownia.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.

Máme za sebou první část dnešního utkání, ve které jsme viděli hned čtyři branky. Už v 11. minutě otevřel brankový účet domácí Daka. Ve 21. minutě zvýšil vedení lišek Maddison. Ve 26. minutě ovšem Legia získala pokutový kop, který nejprve neproměnil Emreli, ale z dorážky se prosadil Mladenovič. Ve 33. minutě vrátil Ndidi zpět dvoubrankový náskok na stranu domácího celku.

45+2

45+1
    Ke konci první půle je k vidění velký počet faulů, toho dalšího se dopustil Boubakary Soumaré.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

44
    Poté ale přišel zbytečný faul Ademoly Lookmana, což znamená další volný kop pro Legii.

43
    Následný centr letěl na hranici malého vápna, kde si počínala obrana Leicesteru skvěle, jelikož Timothy Castagne odhlavičkoval balón do bezpečí.

42
    Legia Varšava vybojovala rohový kop z pravé strany a může vstřelit snižující branku před poločasem.

41
    Boubakary Soumaré byl v souboji s protihráčem pozdě a sudí mu tak odpískal nedovolený zákrok.

39
    Žlutou kartu dostává Filip Mladenović (Legia Varšava).

38
    Nyní míč skončil v moci Kaspera Schmeichela po nepřesném centru ze strany hostů.

37
    Luke Thomas se dopustil faulu na polovině soupeře a útok lišek je u konce.

35
    Další nedovolený zákrok hostujícího hráče, což znamená míč pro Leicester.
    33. Wilfred Ndidi (LEC) - 3:1

33
    Leicester právě vstřelil branku!
    Domácí celek si bere dvoubrankové vedení zpět na svou stranu! O centr z rohového kopu se postaral James Maddison a WILFRED NDIDI osamocený hlavičkoval uprostřed malého vápna před brankářem Misztou. Asistence: James Maddison.

33
    Útočná akce po levém křídle končí rohovým kopem pro domácí mužstvo.

32
    Rohový kop polského celku nepřinesl nic moc nebezpečného a dopředu tak může jít Leicester.
    31. Filip Mladenović (LEG)

31
    Filip Mladenović útočil na druhou branku a srovnání aktuálního stavu, když se dostal přes obránce a zpoza vápna střílel, ovšem jeho pokus byl zblokován mimo bránu lišek.

30
    Půl hodina utkání je za námi a Leicester vede nad Legií Varšava v poměru 2:1.

28
    Faul Lookmana na Slisze a Legia bude zahrávat volný kop.
    26. Filip MLADENOVIĆ - 2:1

26
    Legia Varšava právě vstřelila branku!
    K pokutovému kopu se postavil Mahir Emreli, který vystřelil k pravé tyči, kde šel také Kasper Schmeichel, jenž jeho pokus vyrazil, ale pouze k nohám dobíhajícího FILIPA MLADENOVIČE, jenž zakončil do prázdné svatyně.

26
    Mahir Emreli (Legia Varšava) neproměňuje pokutový kop.
    25. Wilfred Ndidi (LEC)

25
    Byla nařízena penalta pro Legii Varšavu!

24
    Leicester následně získal rohový kop, ale nebylo z něj nic moc vážnějšího.

22
    Útočná akce Legie nyní nepřinesla nic vážnějšího a znovu to bude jen odkop od brány Schmeichela.
    21. James Maddison (LEC) - 2:0

21
    Lišky potvrzují roli velkého favorita a jdou do vedení 2:0! JAMES MADDISON si směrem do vápna vyměnil míč s Ademolou Lookmanem, následně si balón připravil na levačku a prostřelil Cezara Misztu. Asistence: Ademola Lookman.

20
    Centr hostů z volného kopu pouze proletěl vápnem do zámezí a Kasper Schmeichel se postará o odkop od své svatyně.

19
    Nakonec ale standardní situace nepřinesla nic vážnějšího, ale Leicester se po chvíli provinil faulem a Legie bude znovu na míči.

18
    Posléze se ale polskému celku podařilo získat alespoň rohový kop z levé strany a může se pokusit srovnat stav zápasu.

17
    Mahir Emreli poslal dalekonosný centr do vápna, ovšem ten nedokázal zachytit spoluhráč.

16
    Ademola Lookman vystihl přihrávku Yuriho Ribeira a u balónu tak bude opět Leicester.

14
    Nyní je k vidění boj ve středu hrací plochy.

12
    Polský celek se snažil presinkem získat míč, ale nakonec je to jen faul z hostující strany.
    11. Patson Daka (LEC) - 1:0

11
    Harvey Barnes se snažil z levé strany projít do vápna, ale míč mu byl odkopnut, ovšem pouze k volnému PATSONU DAKOVI, jenž ve velké tutovce zachoval chladnou hlavu a zakončil k pravé tyči.

10
    Nyní se faulem provinil také Luquinhas a Leicester City bude u míče ve středu hřiště.

9
    Tentokrát se Patson Daka dopustil faulu na Mateusze Wieteska a Legia Varšava tak bude moct být u balónu.

8
    Balón po neúspěšné akci Leicesteru skončil jen za bránou Cezaryho Miszta a ten bude rozehrávat od své svatyně.

7
    Znovu domácí celek získal rohový kop z levé strany, ale ten rozehrál nakrátko a nebylo z toho nic nebezpečného.

5
    Leicester drží balón ve středu hrací plochy a následně zkoušel vyslat Patsona Daku, ovšem to se nepovedlo.

3
    James Maddison se ujal rohového kopu, ovšem ten nepřinesl nějaké nebezpečí pro polskou bránu.

2
    Obrana Legie zahrála míč jen do zámezí a lišky tak získaly rohový kop z levé strany.

1
    Bartosz Slisz se hned v první minutě dostal ke střele, ovšem jeho pokus letěl doprostřed brány, kde byl připraven Kasper Schmeichel.

1

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, Söyüncü, J. Evans, Thomas – Soumaré, Maddison, Ndidi – Lookman, H. Barnes, Daka.
    Náhradníci: D. Ward, Stolarczyk – Albrighton, Amartey, Bertrand, Dewsbury-Hall, Choudhury, Marcal-Madivadua, Iheanacho, Ayoze Pérez, Vardy, Vestergaard.
    Trenér: Brendan Rodgers

Legia Varšava: Miszta – Y. Ribeiro, M. Johansson, Jędrzejczyk (C), Wieteska, Mladenović – Muci, Slisz, A. Martins, Luquinhas – Emreli.
    Náhradníci: Tobiasz – Çelhaka, Ciepiela, Hołownia, Pekhart, Rose, Skibicki, Włodarczyk.
    Trenér: Marek Gołębiewski

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Sinn.

Legia Varšava se v tabulce nachází na 3. místě s 6 body a skóre 3:7. Nejprve přišla výhře v Moskvě 1:0. Posléze rovněž doma s Leicesterem 1:0, ale následně prohrála v Neapoli 0:3 a doma rovněž prohra s Neapolí 1:4. V lize je to pro Legii těžká bída, protože se nachází na předposledním 17. místě s 9 body a 7 prohry v řadě!

Leicester momentálně neprožívá zrovna dobrou formu a je na posledním 4. místě s 5 body a skóre 7:7. V úvodním zápase remizoval doma s Neapolí 2:2. Následně ale přišla prohra právě na půdě Legie 0:1. Poté zvítězil nad Spartakem Moskva 4:3 a naposled remizoval doma se Spartakem 1:1. V domácí lize je anglický celek až na 12. pozici s 15 body a skóre 16:21.

V 5. kole skupiny C Evropské ligy se proti sobě utkají týmy Leicester City a Legia Varšava. V prvním zápase na půdě polského celku padla jedna branka, kterou vstřelil ve 31. minutě domácí Emreli a Legia tak zvítězila poměrem 1:0. Dnes se bude bojovat na King Power Stadium v Leicesteru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Aytekin a jeho asistenti Dietz a Sinn. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.