Buffalo – Boston 1:5 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:1 (po pr.) | Washington – Montreal 6:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 3:0 (kon.) | Pittsburgh – Vancouver 4:1 (kon.) | New Jersey – Minnesota 2:3 (0:1 po s.n.)
NY Islanders – NY Rangers 1:4 (kon.) | Detroit – St. Louis 4:2 (kon.) | Nashville – Vegas 2:5 (kon.)
Colorado – Anaheim 5:2 (kon.) | Los Angeles – Toronto 2:6 (kon.) | Seattle – Carolina 2:1 (kon.)
Arizona – Edmonton 3:5 (kon.) | San Jose – Ottawa 6:3 (kon.)
Nashville Predators
2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Vegas Golden Knights
Čtvrtek 25.11.2021, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Nashville Predators a Vegas Golden Knights.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vegas Golden Knights odehráli 19 zápasů s bilancí 9-2-8 a získali 22 bodů. V tabulce Západní konference jsou na sedmé pozici s 22 body. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Poradil si s Vancouverem Canucks 7:4, Detroitem Red Wings 5:2 a Columbusem Blue Jackets 3:2. Tým nestačil na Carolinu Hurricanes 2:4 a na St. Louis Blues 2:5.

Nashville Predators odehrál 18 zápasů s bilancí 7-3-1-7 a ziskem 21 bodů. V tabulce Západní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Poradil si se St. Louis Blues 4:3 v prodloužení, Arizonou Coyotes 4:1 a Anaheimem Ducks 3:2. Tým nestačil na Toronto Maple Leafs 0:3 a na Montreal Canadiens 3:6.

Zápas brzy začne.

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi, Fabbro, Ekholm, A. Carrier, Borowiecki, Benning – Kunin, Mikael Granlund, Duchene – F. Forsberg, Johansen, Tolvanen – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, Novak, Tomasino.

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo, McNabb, Theodore, B. Hutton, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Dadonov, N. Roy, R. Smith – Janmark, A. Brooks, Kolesar – W. Carrier, Leschyshyn, J. Röndbjerg..

00:01

00:09
    Utkání začalo, kotouč mají hostující hokejisté pod kontrolou.

00:31
    Robin Lehner musel za svou branku, odkud rozehrával. Soupeř se k puku nedostal, a tak mohou hrát hosté.

00:50
    Matt Duchene se dostal do střelecké pozice, nicméně jeho pokus zblokoval před brankou projíždějící Shea Theodore.

01:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí nyní rozehrávají od své branky, následně se Filip Forsberg dostal před brankou k puku, ale zakončit nedokázal.

02:12
    Ryan Johansen pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Vegas.

03:48
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

04:05
    Jevgenij Dadonov pálil z dobré pozice, jeho rána z pravé strany končí vysoko nad brankou domácích.

04:44
    Robin Lehner přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Max Pacioretty vyhrál buly, a tak mohou hosté rozehrávat. Chandler Stephenson rychle zakončil, ale trefil jen brankáře.

Oba týmy nyní měly velké šance, ale brankáři uspěli. Stále platí bezbrankový stav.

08:11
    Max Pacioretty to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se přes dobrou obranu dostat nedokázal.

08:32
    Komerční přestávka.

08:39
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

09:41
    Sledujeme klidnější pasáž hry.

10:03
    Nicolas Hague vypálil, domácí brankář si dokázal poradit. Následně se Vegas dostalo do ofsajdu. Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:57
    Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, ale do výraznější šance se přes obranu nedostal.

11:24
    Mattias Ekholm mířil do šance v situaci dva na jednoho. Rozhodl se pro přímou střelu, se kterou si snadno poradil brankář Bude se vhazovat.

11:45
    Juuse Saros rozehrával od své branky, Nicolas Roy bojoval v útočném pásmu o puk, ale nedostal se k němu.

12:20
    Šermovačka před brankou Predators, situaci obrana zvládla, a tak se směr hry otáčí.

12:54
    Eeli Tolvanen přihrál na modrou čáru, odkud pálil jeho spoluhráč. Rána však byla zblokovaná před brankou.

13:09
    Zakázané uvolnění Golden Knights, vhazovat se tak bude před brankou Vegas.

13:37
    Oba týmy se pokouší hrát hodně aktivně, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky obou klubů bavit.

14:17
    Alex Pietrangelo pálil dvakrát od modré, ale oba pokusy poslal vedle branky. Nebyly to špatné rány.

14:49
    William Carrier se zkoušel prosadit z křídla, ale netrefil se. Puk kryje domácí brankář. Komerční přestávka.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, další práce pro brankáře Predators. William Carrier neuspěl.

15:25
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Cousins – 2 min., sekání).

15:33
    Hosté sice vyhráli buly v útočném pásmu, ale rychle o něj přišli.

16:10
    Mark Stone se pokoušel dostat k dorážce střely spoluhráče, ale nedokázal se trefit. Brankář Predators přerušuje hru.

16:49
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Max Pacioretty – 2 min., hákování).

17:00
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, a pak uvidíme přesilovku domácích.

17:25

17:26
    Minutu a půl mají k dispozici domácí přesilovou hru.

18:00
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

18:27
    Mikael Granlund zůstal volný před brankou, vypálil, ale trefil jen brankáře. Robin Lehner byl dobře postavený.

18:49

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:12
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Hostující celek se dostává do vedení v tomto zápase, rozehrávku domácích skvěle napadal Mark Stone, který vybojoval puk pro spoluhráče. Tím byl CHANDLER STEPHENSON, který uspěl střelou k tyči. Asistence: Mark Stone.
    19:12 Chandler STEPHENSON - 0:1

20:00

Hostující celek byl v první třetině střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 11:9. Vegas se dokázalo prosadit, v poslední minutě se po chybě obrany Nashvillu a asistenci Stonea trefil Chandler Stephenson.

20:01

20:11
    Utkání pokračuje druhou třetinou, sledujeme v jejím úvodu klidnější pasáž hry.

20:46
    Dadonov rozehrává se spoluhráči od své branky, ve střední třetině přišli o puk, ale hosté se následně dostali do ofsajdu.

21:21
    Max Pacioretty se pokoušel dostat do brejku, ale na poslední chvíli mu puk sebral Mattias Ekholm.

22:06
    Shea Theodore měl dvě obrovské příležitosti, ale ani jednou nedokázal překonat brankáře Predators. Zejména balfák byl velmi dobrý.

22:25
    Filip Forsberg měl velkou šanci, z dobré pozice před brankou trefil brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.

23:01
    Hostující celek navyšuje své vedení. Domácí Roman Josi přišel na své modré o puk, a tak se do šance dostal JONAS RÖNDBJERG. Počkal si na pohyb brankáře, a pak rychle poslal puk pod horní tyč. Druhá branka pro Jonase Röndbjerga v sezoně a pro Vegas přišla ve správnou chvíli. Bez asistence.
    23:01 Jonas RÖNDBJERG - 0:2

24:17
    Vegas velmi dobře napadá, nyní ale přišlo o puk, a tak vedl akci soupeře Mikael Granlund. Jeho střelu kryje Robin Lehner.

25:07
    Domácí se usadili v útočném pásmu, hosté nedokázali vyhodit, rána od modré čáry byla zblokovaná.

25:31
    Robin Lehner skvěle vychytal soupeře. Hostující brankář se vyznamenal proti střele, kterou z bezprostřední blízkosti vyslal Tanner Jeannot.

25:51
    Nashville je nyní aktivnější, snadněji se dostává do zakončení, ale nedaří se mu překonat brankáře Golden Knights.

26:22
    Vegas rozehrává od své branky, ale ve střední třetině přišlo o puk.

27:00
    Sledujeme dramatické momenty v tomto zápase, který zatím vede hostující celek.

27:10
    Roman Josi pálil, Alex Pietrangelo se dobře vrátil.

27:27
    Juuse Saros přerušuje hru, komerční přestávka.

27:47
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Matt Duchene se dostal do útočného pásma, ale obrana Vegas ho nenechala vypálit.

28:09
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Mark Stone – 2 min., sekání).

28:18
    Domácí hokejisté hrají přesilovku, kombinují v útočném psámu.

28:37
    Reilly Smith vyhodil přes všechny čáry, Predators tak musí rozehrávat od své branky.

29:38
    Domácí se dostali do útočného pásma, Nick Cousins zůstal volný před brankou. Jeho pokus kryje Robin Lehner.

30:11

30:22
    Zach Whitecloud byl dobrý před brankou a zblokoval střelu soupeře. Následně rychlou hostující akci zastavil zákrokem Juuse Saros. Komerčka.

30:39
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

31:12
    Číslo dvaadvacet. Dvaadvacátý hráč v dresu Vegas se v této sezóně gólově prosazuje. Po nepřehledné situaci před brankou dostal puk za brankovou čáru ADAM BROOKS. Asistence: Keegan Kolesar a Mattias Janmark.
    31:12 Adam BROOKS - 0:3

32:45
    Domácí hokejisté hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale nedaří se jim vypracovat si výraznější šanci.

33:05
    Philip Tomasino od modré čáry minul. Následně Stone neproměnil brejk.

33:41
    Obrázek hry je nyní dost podobný. Domácí jsou aktivnější, tlačí se do zakončení, ale na gól čekají.

34:02

34:02
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., krosček).

34:02
    Další přesilovka pro domácí hokejisty.

34:18
    Robin Lehner kryje ránu soupeře, dobrý pokus domácího Tolvanena.

34:43
    Predators se usadili v útočném pásmu, ale Alex Pietrangelo vyhodil přes všechny čáry.

35:10
    Jonas Röndbjerg se dostal k volnému puku a zavezl ho do útočného pásma, tam ušetřil čas.

Po konzultaci s videem gól platí, Vegas si bere výzvu. Řeší se nedovolené bránění brankáři. Kontakt tam byl, o tom žádná. Jde o to, jak výrazně (ne)zabránil brankáři v zákroku.

36:03
    Forsbergovu střelu si Ben Hutton srazil do branky. Zdálo se, že gól je v pořádku. To potvrdili i rozhodčí po konzultaci s videem. Pete Deboer a jeho tým si vzal výzvu – nedovolené bránění brankáři. Rozhodnutí bylo přehodnoceno a branka neplatí.
    36:03 Neuznaný gól.

37:00
    Vegas tedy stále vede o tři branky, stav je nezměněný.

37:25
    Domácí hráči hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale nedokázali přesněji vypálit. Na druhé straně jeden z hráčů Vegas promáchl.

38:20
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Benning – 2 min., sekání).

38:43
    Vegas kombinuje v útočném pásmu, rána od modré byla zblokovaná.

38:57
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Nashvillu.

39:41
    Mark Stone z bezprostřední blízkosti neuspěl, Juuse Saros se dobře vrátil.

40:00

Dvě branky přidal hostující celek ve druhé třetině. Jonas Röndbjerg a Adam Brooks navýšili vedení Vegas na 3:0. Pak domácí dokázali snížit. Po konzultaci sudích s videem byla branka uznaná. Hostující tým si vzal trenérskou výzvu, která odhalila, že gólu předcházelo nedovolené bránění brankáři. Gól neplatil.

40:01

40:05
    Utkání pokračuje dál, sledujeme třetí třetinu.

40:20

40:29
    Mark Stone pálil po rychlé akci spoluhráčů, ale jeho rána byla snadnou prací pro brankáře.

40:51
    Nashville pokračuje v aktivní hře, hostující celek se musí bránit dobré hře soupeře.

41:18
    Hra je přerušena, Nashville se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

41:34
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonas Röndbjerg – 2 min., podrážení).

41:46
    Roman Josi to vzal na sebe, jeho rána končí mimo.

42:18
    Aktivně hraje domácí celek, usadil se v útočném pásmu. Obrana si poradila. Následně hosté zkoušeli brejk dva na jednoho, ale neuspěli.

43:08
    Zach Whitecloud vyhazuje přes všechny čáry a oslabení Vegas se blíží ke svému konči.

43:30
    Další vyhození. Hosté jsou následně kompletní.

43:52
    Dobrá defenzivní hra Vegas, domácí hráči aktivně v přesilovce, ale hosté je nenechali skórovat.

44:15
    Ben Hutton pálil z velké dálky, ale rána byla zbloíkovaná domácí obranou.

44:35
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Predators.

45:20
    Nashville právě vstřelil branku!
    Nyní se prosazuje domácí celek a tento gól platit bude. Vegas propadlo v útočném pásmu, Duchene posla do brejku spoluhráče. FILIP FORSBERG se dostal do brejku, který blafákem proměnil. Krásná akce. Asistence: Matt Duchene.
    45:20 Filip FORSBERG - 1:3

46:17
    Nashville pokračuje v aktivní hře, Vegas se musí bránit dobré hře soupeře.

46:52
    Ofsajd Vegas, komerční přestávka.

47:08
    Brayden McNabb pálil z dobré pozice, ale jeho rána byla snadnou prací pro brankáře domácích.

47:26
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., podrážení).

47:31
    Domácí celek má možnost další přesilovky. Rána od modré nebyla přesná.

47:47
    Matt Duchene ránou z první minul.

48:04
    Vegas znovu vede o tři branky. Při vlastním oslabení se prosazuje po Stephensonově přihrávce ránou k tyči ALEX PIETRANGELO. Třetí branka v oslabení pro Vegas v sezoně a první, kterou při své přesilovce inkasoval Nashville. Asistence: Chandler Stephenson.
    48:04 Alex PIETRANGELO - 1:4

49:11
    Keegan Kolesar vyhazuje přes všechny čáry. Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

49:40

49:57
    Roman Josi to zkoušel z dobré pozice, ale tvrdou ránou trefil jen mantinel za brankou.

50:47
    Domácím hokejistům nelze upřít snaha, ale nedaří se jim zdramatizovat zápas.

51:05
    Mark Stone pálil přes obránce, jeho pokus kryje Juuse Saros. Komerční přestávka.

51:34

52:30
    Vegas dostalo kotouč do útočného pásma, Juuse Saros musel za svou branku. Následně hosté vystřídali.

53:14
    Mark Borowiecki ani Filip Forsberg nedokázali přesněji vypálit.

53:38
    Filip Forsberg pálil od modré čáry, jeho tvrdá rána končí mimo branku.

53:45
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

53:51
    Tak to bylo rychlé, po vyhraném buly získal puk Josi, který předložil přihrávku FILIPU FORSBERGOVI, jehož tvrdá rána zapadla přesně do branky. S tímto nemohl brankář Vegas dělat vůbec nic. Trefil to skvěle. Asistence: Roman Josi a Ryan Johansen.
    53:51 Filip FORSBERG - 2:4

54:43
    Domácím vyšla přesilovka, uspěli a snížili na rozdíl dvou branek. Predators cítí příležitost.

55:18
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

55:32
    Dante Fabbro a Roman Josi se dostali do útočného pásma, ale obrana Vegas je nenechala nic vymyslet. Následně rychlou protiakci vedl Keegan Kolesar.

56:07
    Puk je v obranném pásmu domácích, těm už mnoho času na zdramatizování zápasu nezbývá.

56:54
    Ben Hutton se dobře vrátil do obranného pásma a zastavil zajímavě vypadající situaci domácích tři na dva.

57:20
    Matt Benning se vrací za svou branku, domácí rozehrávají od svého brankáře.

57:36
    Domácí to zkouší v šesti.

58:08
    První gól v sezoně dává také kapitán Vegas. MARK STONE z půlky hrací plochy dokázal trefit prázdnou branku. Vegas tento zápas vyhraje a v sezoně se v jeho dresu trefilo už 23 různých hráčů. Nejvíce v NHL. . Asistence: Max Pacioretty.
    58:08 Mark STONE - 2:5

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, Robin Lehner přerušil hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.

59:27
    Jake Leschyshyn dobře tečoval spoluhráčovu střelu, ale o malý kousek minul branku.

Hokejisté Las Vegas byli celý zápas lepším týmem, kontrolovali hru a zaslouženě získávají dva body za výhru 5:2. Nashville proměnil 2 z 28 střel, hosté 5 z 35.

Kdo se postavil do brankoviště
    Juuse Saros (NSH) – 30 zákroků, 5 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 59:27
    Robin Lehner (VEG) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa v utkání
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy zápasu
    1. Chandler Stephenson (VEG) – 1+1
    2. Filip Forsberg (NSH) – 2+0
    3. Alex Pietrangelo (VEG) – 1+0 (05:03:13)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 46. F. Forsberg (Duchene), 54. F. Forsberg (Josi, Johansen) – 20. Stephenson (Mark Stone), 24. J. Röndbjerg, 32. A. Brooks (Kolesar, Janmark), 49. Pietrangelo (Stephenson), 59. Mark Stone (Pacioretty)

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, Borowiecki, Benning – Kunin, Mikael Granlund (A), Duchene – F. Forsberg, Johansen, Tolvanen – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, Novak, Tomasino.
    Trenér: John Hynes

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, B. Hutton, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Dadonov, N. Roy, R. Smith (A) – Janmark, A. Brooks, Kolesar – W. Carrier, Leschyshyn, J. Röndbjerg.
    Trenér: Pete Deboer

Rozhodčí: O'Rourke, StLaurent – O'Quinn, Galloway

Diváci: 17 174