Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 3:8 (kon.) | Liberec – Plzeň 4:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
HC Kometa Brno
Pátek 26.11.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 26. kolo

Vítkovice si podruhé v sezóně připisují tříbodovou výhru nad Kometou. V utkání tabulkových sousedů se čekalo na gól a do třicáté minuty, kdy otevřel skóre domácí Bukarts, těsně před sirénou ukončující druhou část se rychlým gólem z přesilovky prezentoval domácí Lakatoš. Kometa ve druhé třetině domácí vysoko přestřílela, ale Stezka ve vítkovické kleci kouzlil. Ve třetí části dal svému týmu naději Mueller, který těsně po skončené přesilovce našel konečně recept na vítkovického gólmana. Vyrovnávací branku přidal necelé tři minuty před koncem této třetiny Zaťovič, ale Plášil zmrazil brněnské úsměvy ještě v téže minutě ránou od modré. Hosté zkusili také hru bez gólmana, ale ta jim kýžené prodloužení a s ním i body tentokrát nepřinesla.
    Mějte příjemný zbytek večera, pokud můžete, užijte si nadcházející víkend a já se budu z Ostravy těšit brzy zase na počtenou. (21:16:56)

59:59
    V rohu si bere puk Galvinš a Brňanům už nedá prostor.

59:58
    Hosté pálí od modré, ale jen do před sebou stojících hráčů.

59:50
    Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění, jen kousek od prázdné branky Komety.

59:44
    Mueller nahazuje puk před branku, ale nikdo ze spoluhráčů není na blízku.

59:31
    Kotouč zašlápnut u mantinelu.

59:21
    Horký se dostal do těsné blízkosti branky, Stezka už na něj čekal u pravé tyče, ale branka je mimo pozici a bude se znovu upravovat pomocí vrtačky.

59:05
    Hostující trenéři si berou oddechový čas, po něm zůstává Tomek na střídačce.

59:05
    Kometa se protáhla do pásma, od kruhů to zkusil Bartejs, ale Stezka měl dobrý výhled.

58:38
    Domácí se snaží udržet puk co nejdál od své branky.
    57:45 Karel PLÁŠIL - 3:2

57:45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí znovu ve vedení!! Vítkovice se dostaly do pásma, na modrou nahrával Kalus na KARLA PLÁŠILA, jehož střela propálila vše, co mu stálo v cestě – 3:2. Asistence: Marek Kalus.
    57:03 Martin ZAŤOVIČ - 2:2

57:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno!! Holland nahazoval kotouč na branku, MARTIN ZAŤOVIČ tečoval ve vzduchu puk do vítkovické klece -2:2. Asistence: Rhett Holland, Tomáš Vincour.

56:47
    Fridrich poslal puk na Marosze, ale Tomek jeho pokus vykopl, dojíždějící Dej už na dorážku moc prostoru neměl.

56:28
    Ostřížek zkouší pozornost domácích u branky, poslal puk na Ostřížka, ale Stezka byl na místě.

56:07
    Ostřížek se chtěl protáhnout do pásma, ale Lindberg byl proti.

55:58
    Domácí operují v útočném pásmu.

55:40
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, bude se vhazovat po pravici Tomka.

55:30
    Kometa rozehrává od své klece.

55:17

54:58
    Polák odehrává puk o mantinel až za branku Tomka.

54:50
    Ďalogův pokus je zblokován do ochranné sítě.

54:37
    Bondra bojoval u mantinelu o puk, ten se dostal k hostujícím hráčům.

54:03
    Kombinace hostů končí u vítkovických, kteří tečují puk do bezpečí.

53:38
    Po Ďalogově nepřesném pokusu vítkovičtí vyhazují puk do středního pásma.

53:17
    Za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu je na trestnou lavici odeslán domácí Marosz, hosté mají šanci srovnat.

52:55
    Další dobrý zákrok pro domácího gólmana, Pavlíkova střela z mezikruží končí u něj.

52:36
    Lakatoš u branky nepřesný, ale vítkovičtí se i dále drží v pásmu.

52:03
    V rychlém protiútoku se prezentují hosté, Meluzínova střela končí v bleskově vytažené Stezkově lapačce. Následuje komerční přestávka.

51:56
    Za vyhozeným pukem sprintoval Kalus, který našel před brankou Bukartse, ale jeho pokus Tomek zpracoval.

51:36
    Dnešní utkání sleduje přesně 1 000 diváků.

51:21
    Gulaši kombinuje s Muellerem, ale Stezka je přesně tam, kde má být.

51:00
    Hosté pokračují v ataku domácí klece, rádi by srovnali.
    49:51 Peter MUELLER - 2:1

49:51
    Hosté ještě v přesilovkové formaci přece jen úspěšní, po nahrávce Zaťoviče si do lepšího místa vybruslil PETER MUELLER a posílá puk do horního růžku – 2:1. Asistence: Erik Meluzín.

49:45

49:43
    Koch padá u mantinelu, ale navázal na sebe dva hráče hostů.

49:19
    Kometa kombinuje v pásmu, Ďalogovi přeskočil puk.

48:46
    Mueller dostal přesnou přihrávku do kruhu, jeho rána ale končí v náruči vyjetého Stezky.

48:26
    Puk zašlápnut za domácí brankou, Vítkovice zdatně šetří vteřiny z oslabení.

47:59
    Vítkovice vyhazují kotouč až k Tomkovi.

47:45
    Za hru vysokou holí bude potrestán domácí Krenželok, hosté poprvé v zápase sehrají přesilovku.

45:22
    Kometa okupuje svou útočnou polovinu, vítkovičtí jim příliš prostoru ke střelám neposkytují.

44:10
    Domácí se drželi v pásmu, ale nedařilo se jim najít skulinku, kudy dostat puk za Tomka. Následuje komerční přestávka.

43:36
    Rychlý průnik do útoku předvedl Fridrich, ale byl zastaven.

43:12
    Na opačné straně to zkoušel Ďaloga, před branku se pak protáhl Mueller, ale puk končí u Stezky.

42:37
    Od modré pálil Stehlík, ale klubko hráčů před brankou neprostřelil.

42:04
    Hraje se ve středním pásmu, hosté mají puk pod kontrolou.

41:38
    Vítkovice zaútočili na Tomka, ale ani Lindbergovi se nepodařilo umístit Kalusovu střelu za záda gólmana Komety.

41:00
    Kometa touží po vyrovnání, puk putoval po ose Horký, Krištof, Pavlík, ale Stezka měl dobrý výhled a byl přesně tam, kde měl být.

40:20
    Kometa vyhrála úvodní vhazování, ale v pásmu přišla o kotouč a domácí tam mohou zamířit k Tomkovi.

40:01

Ve druhé třetině Kometa domácí tým docela slušně přestřílela, ale přesto to jsou vítkovičtí, kteří momentálně vedou o dvě branky. Nejprve téměř v polovině základní hrací doby otevřel skóre po nahrávce Solovjova Bukarts, při přesilovce před koncem druhé části se už po čtrnácti vteřinách trefil Lakatoš, když nachytal Tomka na švestkách. S jakou taktikou nastoupí hosté do další části a jestli budou domácí i nadále bojovat nebo už jen bránit, na to si musíme chviličku počkat. Buďte u toho s námi.

1/3 – 10:7
    2/3 – 10:22

Další třetina začne přibližně v 19:31.

40:00

39:54
    Kotouč v útočném pásmu Komety zpracovávají domácí, nebudou už nikam spěchat.

39:43
    Brňané chtějí také skórovat, ale Muellerova střela ke Stezkovi neprošla.
    39:21 Dominik LAKATOŠ - 2:0

39:21
    Tak to byla rychlovka. Přihrávku Solovjova DOMINIK LAKATOŠ zpracoval těžce, musel se otočit kolem své osy, poté si ale nabrislil do výhodnější pozice a poslal puk nad beton a zároveň pod lapačku Tomka – 2:0. Asistence: Alexej Solovjov, Roberts Bukarts.

39:07
    Za nedovolené bránění na Deje je potrestán brněnský Rákos.

38:47
    Hosté v pásmu, Kučeřík viděl před brankou Pavlíka, ale ten kotouč za Stezku nedostal.

38:23
    Galvinš rozehrává na Deje, jeho spolupráce s Maroszem ale neprošla.

37:55
    Kometa se vydává do útočného pásma.

37:25
    Kalus se i s pukem dostal z rohu, nahrál na modrou na Solovjovova, ale ten Tomka nenachytal.

37:02
    Lednický se dostal k opuštěnému puku, vydal se do pásma, najížděl mu Fridrich, ale je odpískán ofsajd.

36:01
    Brňané se natlačili před domácí branku, Stezka je ale ve střehu, ve chvíli, kdy se dostal mimo svou klec, zdatně zasáhli jeho spoluhráči.

35:16
    Kometa musela vycouvat do svého obranného pásma, ale stále má puk pod kontrolou.

34:30
    Koch nastřelil kotouč na hostující branku, dorážet mohl Lakatoš, ale kotouč zmizel pod Tomkem.

34:12
    Nepřesná rozehrávka končí u Lakatoše, ten se pokusil dostat puk k Hruškovi, ale neprošlo to.

33:54
    Střela hostujícího Rotha končí na Stezkovi.

33:48
    Puk končí v ochranné síti za vítkovickou klecí, následuje komerční přestávka.

33:24
    Ďaloga hledal před brankou Dočekala, ale ten se tam jen mihnul.

32:58

32:55
    Kometa vyhazuje kotouč ke Stezkovi.

32:46
    Domácí se stále drží v pásmu a tlačí svého soupeře k brance, Krenželokova střela mizí v Tomkově výstroji.

32:20
    Vítkovice v přesilovkovém kolotoči, pokus Solovjova končí mimo branku.

31:50
    Kotouč je zašlápnut u mantinelu za brankou Komety.

31:34
    Gulaši vyhazuje puk až ke Stezkovi.

31:18
    Krenželok se snažil objet Tomka, ale ten si rychle stáhl puk pod sebe.

31:03
    Holland vyhazuje puk do bezpečí, ale Solovjov zastavuje puk na modré a vítkovičtí tak drží pásmo.

30:58
    Solovjov dostal holí do obličeje od Bartejse, který odjíždí na dvě minuty za katr za hrubost. Vítkovice mají k dispozici přesilovku.

30:44
    Kometa mohla srovnat, Mueller si položil v kruhu bránícího hráče a vypálil nad branku, Stezka vsedě vymrštil lapačku, kterou zastavil kotouč a vysloužil si od domácích fanoušků ovace.

30:22
    Mueller pálil hned po vhazování, ale Stezka měl dobrý výhled.

30:18
    Za hostující brankou zůstává s bolestivou grimasou domácí Lakatoš, který dostal Hollandovou hokejkou do žeber, hra je po neúspěšné útočné akci Brna přerušena.
    29:01 Roberts BUKARTS - 1:0

29:01
    Domácí se dostávají do vedení!! Dej ujížděl nalevo do pásma, poslal puk na Solovjovova, který téměř z brankové čáry nahrál před branku do jízdy ROBERTSOVI BUKARTSOVI, který umístil puk do protipohybu Tomka – 1:0. Asistence: Alexej Solovjov, Rastislav Dej.

28:43
    Vítkovičtí se snaží dostat puk z pásma, ale příliš jim to nejde.

28:19
    Hostující branka je mimo svou pozici, bude se znovu upravovat.

28:09
    Lakatoš si zasprintoval do pásma, ale jeho zakončení nebylo ideální.

27:34
    Koch si sebral odražený puk od zadního mantinelu, ale nepodařilo se mu ho vyhofit.

27:21
    Domácí posílají kotouč na zakázané uvolnění.

26:24
    Brňané mají puk pod kontrolou, jejich dlouhé přihrávky postrádají moment překvapení.

26:19
    Hosté přidali na intenzitě, Stezkovi přibývají zákroky. Puk končí znovu v jeho lapačce a u jeho pravé tyče se do sebe chtěli pustit Pavlík s Galvinšem. Sudí je uklidňují, následuje komerční přestávka.

25:40
    Velká šance Komety, nejprve pálil Mallet, ale Stezka kotouč vykryl, Ostřížek se projel k brance, ale ani on nakonec na domácího gólmana recept nenašel.

25:17
    Kotouč mimo hrací plochu, hra je přerušena.

24:53
    Nahození Chlána projelo kolem branky Komety.

24:21
    Potrestaným vítkovickým hráčům vypršel trest, v přerušení se budou moci vrátit zpět do hry.

24:07
    Hruška si najížděl na Tomkovu klec, ale nastřelil břevno!!!

23:11
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, hosté ale hrají pozorně.

22:40
    Hosté se prodrali do pásma, ale Stezka je pozorný.
    22:21 Ďaloga se pustil do Kaluse.

22:21
    Za hru hrubost je potrestán domácí Koch, vzápětí fauloval také domácí Kalus, se kterým si to po odpískání chtěl ručně vysvětlit hostující Ďaloga. Kalus je potrestán za hrubost, Ďaloga bude pykat na 2+2 minuty také za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.

22:05
    Kometa se znovu propracovala do pásma a točí vítkovické, Stezka je v pohotovosti.

21:23
    Puk u Stezky, bude se vhazovat po jeho pravici.

21:14
    Brňané se drží v pásmu, Horkého kroužení končí na Galvinšovi.

20:35
    Solovjov pálil hned z první, hosté se poté vrhli do útoku, kde neuspěl Mueller.

20:25
    Hollandova rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

20:15
    Kometa přišla o puk, domácí rozehrávají od své klece.

20:01

Po první třetině je stav nerozhodný, ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat opravdu výraznou šanci, se kterou by si gólmani nedokázali poradit. Vítkovičtí měli k dispozici jednu přesilovku, ale ani ta gólem neskončila. Snad už po přestávce uvidíme, kdo se bude radovat jako první.

1/3 – 10:7

Další třetina začne přibližně v 18:24.

20:00

19:53
    Mueller spěchá za pukem do rohu, ale vítkovičtí budou přece jen rychlejší.

19:29
    Dělovka Gulašiho končí v gólmanově lapačce, bude se vhazovat u vítkovické klece.

19:15
    Kometa se vrací zpět do útočného pásma.

18:46
    Roth poslal puk před branku, kde stál nikým nekrytý Horký, ale Stezka byl pozorný.

17:59
    Dobrou šanci hostů blokuje Polák, Stezka se mohl už jen natáhnout a posunout puk dál od své branky.

17:44
    Nápor hostů ukončuje Stezka, ale také posunutá vítkovická branka.

17:14
    Ďaloga se dostával k brance, ale střele nakonec nevyslal.

17:08
    Ostřížek se propracoval do pásma, napravo našel Malleta, ale jeho střela končí v lapačce Stezky.

16:36
    Kotouč je za domácí brankou, oba týmy střídají.

16:11
    Stehlík nastřeluje lapačku Tomka, puk je zpět ve hře.

15:28
    Solovjov poslal puk k Polákovi, jehož dělovku chvilku nemohl Tomek najít, poté, co se ujistil, že se puk nenachází v jeho brance, si mohl oddechnout a najít puk v rohu.

15:24
    Hruška vystartoval do pásma, ale puk byl tečován bruslí mimo branku.

15:10
    Kometa se drží v pásmu před Stezkou, Krištof si nahrál o mantinel, poslal puk na Formana, ale ten pálí jen do domácího brankáře.

14:23
    Domácí mění směr hry, Bukartsovi ale sjel kotouč z hole.

13:32
    Zaťovič poslal puk přes brankoviště na Muellera, ale ten jej neviděl.

13:19
    Kometa předvedla rychlý útočný výpad, ale Meluzín se ocitá v ofsajdu.

12:58
    Tomek rychle zalehává puk před dotírajícím Kalusem, následuje komerční přestávka.

12:49
    Hosté v plném počtu, Holík se zapojuje do hry.

12:47
    Marosz našel na modré Stehlíka, ten poslal puk zpět na Marosze, který ale nemohl využít Kaluse před brankou, protože ten byl zrovna sražen na led.

12:23
    Vítkovickým se teď nedaří dostat se do pásma, hosté se brání na jedničku.

11:43
    Kometa odesílá puk do bezpečnějších vod.

11:11
    Od modré pálil Solovjov, Tomek puk vyráží do kruhu k Lakatošovi, ale ten poslal puk jen do gólmana.

10:59
    Branka Komety je mimo svou pozici, po opravě se bude vhazovat po pravici Tomka.

10:49
    První přesilovka pro domácí, za podrážení je vyloučen brněnský Holík.

10:40
    Domácí se drží v pásmu, Krenželokovi střela nesedla.

10:24
    Lakatoš se dral do pásma, ale Brňané nejsou nadšeni.

09:50
    Holland rozehrává od modré, hůl Solovjovova je připravena, ale jeho nahození končí na zakázaném uvolnění.

09:01
    Vítkovice bojují kolem mantinelu v útočném pásmu, hosté jim ale nic nedarují.

08:24
    Domácí nadvakrát vyhazují puk z pásma, ale Gulaši si pro něj sjel a bude se měnit směr hry.

07:48
    Vítkovickým se nedaří dostat ze svého obranného pásma, i když nemají problém s udržením puku.

07:22
    Kotouč mimo hrací plochu.

07:10
    Mueller se tlačil k brance, ale proti třem domácím neměl moc šancí.

06:47
    Ďaloga se ve středním pásmu dostává k puku a nahazuje jej do pásma.

06:29
    Hostující gólman vystihl dobrý pokus Lakatoše.

06:16
    Tomek si připisuje další úspěšný zákrok, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.

06:11
    Kováčova střela od modré končí na Tomkovi, Fridrich šanci na dorážku nedostal. Bude se vhazovat u hostujícího gólmana.

06:03
    Vítkovičtí museli vycouvat z pásma, ale ihned se pouštějí do dalšího útoku.

05:34
    Vítkovice se drží v útočném pásmu, o Lindbergovi rychlé ruce se tentokrát postaral Gulaši.

04:47
    Kalus nahrával v pádu Lindbergovi, ale o toho se stačil postarat Bartejs.

04:37
    Za domácí brankou vybojoval puk Pavlík, ale nemá moc prostoru.

03:59
    Holland zpracovává kotouč u své branky a čeká na dostřídání spoluhráčů.

03:34
    Fridrich s Lednickým u hostující branky, Chlánovi střela nesedla.

03:27
    Domácí bek Galvinš se vracel pro nahozený puk, je odpískáno zakázané uvolnění Brna.

03:10
    Galvinš rozehrává podél mantinelu.

02:54
    Brňané v pásmu, Mallet to zkusil z kruhu, ale nastřelil jen Stezku.

02:16
    Vítkovičtí v pásmu, Lindberg nastřelil bránící brusle, Solovjov si jede pro puk ke své brance.

01:46
    Kometa se rozkoukávala v pásmu, ale u puku je Koch a bude rozehrávat.

01:16
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Brna.

01:00
    Bukarts se dostal mezi kruhy, nahrával Maroszovi, ale ten nastřelil jen Tomka, ještě to z druhé vlny zkoušel Galvinš, ale skóre se nemění.

00:44
    Kotouč si sebrali domácí, ale nedaří se jim dostat do pásma.

00:12
    Hosté vyhrávají vhazování a míří ke Stezkovi.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Tomek (J. Sedláček) – Gulaši (A), Bartejs, Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Roth, L. Forman – Meluzín, Rákos, Vincour – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – R. Pavlík, Krištof, L. Horký – Dočekal, Ostřížek, Mallet.
    Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Obadal, Stano – Gerát, Šimánek.

V letošní sezóně dokázali vítkovičtí svého soupeře přehrát na jeho ledě, odkud si po těsné výhře 2:1 odvezli tři body. Jestli Kometa vítkovickým jejich opovážlivost vrátí v tomto utkání, to teprve uvidíme.

Lídrem kanadského bodování Brna je s dvaadvaceti body útočník Petr Holík (6+16), nejlepším střelcem je ale s jedenácti přesnými zásahy útočník Luboš Horký (11+2). Mezi obránci se nejvíce daří s deseti body Vladimír Roth (0+10). Nejvíce střel vyslal na soupeřovy branky útočník Peter Mueller s šestaosmdesáti pokusy a je také nejvytíženějším hráčem s průměrným časem 21:00 stráveným na ledě. Bodování Radegast indexu vede obránce Michal Gulaši s 98 body a kraluje díky tomu v této činnosti celé extralize. Jednadvacet trestných minut prozatím nasbíral útočník Alexandre Mallet. Z dvojice gólmanů dostává více prostoru Matej Tomek s průměrem 2,72 a úspěšností 90,12 %.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s dvanácti kanadskými body útočník Rostislav Marosz (3+9), nejvíce gólů si ale zatím připsali útočníci Lukáš Krenželok (6+4) a Marek Kalus (6+2). Nejlepším bekem je s pěti body Alexej Solovjov (3+2). Nejčastěji střílejícím hráčem je s osmapadesáti pokusy útočník Roberts Bukarts. Nejvytíženějším hráčem týmu je obránce Roman Polák s průměrným časem 22:10 stráveným na ledě. Se 77 body také vede bodování Radegast indexu. Nejtrestanějším hráčem je s jednapadesáti trestnými minutami obránce Patrik Koch. Gólman Aleš Stezka je s průměrem 2,15 a úspěšností 92,61 % jedničkou týmu.

Vítkovice se po středeční výhře vyšvihly na 9. místo neúplné tabulky, za bilanci 9-2-1-11 a pasivní skóre 45:57 nasbíraly 32 bodů. Těsně nad domácími trůní v tabulce Kometa, která má na svém kontě 33 bodů a bilance 7-5-2-9 a pasivní skóre 67:69 jí zajišťuje aktuálně 8. místo.

Šestadvacáté kolo přivane na led Ostravar arény jihomoravskou Kometu Brno, kterou budou chtít Vítkovice obrat o body a využít svého naladění na vítěznou vlnu ze středy, kdy v dohrávce porazily na svém ledě Olomouc 5:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 30. Roberts Bukarts (A. Solovjov, Dej), 40. Lakatoš (A. Solovjov, Roberts Bukarts), 58. Plášil (M. Kalus) – 50. P. Mueller (Meluzín), 58. Zaťovič (R. Holland, Vincour)

Rozhodčí: Obadal, Stano – Gerát, Šimánek

Diváci: 1 000