Vítkovice – Třinec 2:5 (kon.) | Havířov – Zlín 3:4 (kon.) | Přerov – Olomouc 1:3 (kon.)
Hvězda Praha – Plzeň 2:4 (kon.) | Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Poruba 1:2 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 6:5 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.)
Pardubice – Tábor 6:5 (3:2 po s.n.) | Motor ČB – Technika Brno 4:2 (kon.) | Kladno – Třemošná 6:0 (kon.)
Liberec – PZ Kladno 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 7:3 (kon.) | Slavia – Kobra 12:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
6:5 (2:0, 1:3, 3:2)
HC Litvínov
Sobota 27.11.2021, 13:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Čeká nás souboj mezi týmy BK Mladá Boleslav a HC VERVA Litvínov. Jedná se o poslední kolo základní části a tedy i skupiny Západ.

Bruslaři mají za sebou povedenou skupinovou fázi, neboť sedmnácti zápasů prohráli pouze třech případech. V tabulce skupiny Západ jim patří 1. místo.

HC VERVA Litvínov

Severočeši před posledním zápasem základní části vědí, že je čeká boj o účast v play-off, který se odehraje mezi celky na 5.-10. místě skupiny Západ. Litvínovští mají o co hrát, neboť body nastřádané v základní části se v nadstavbě budou hodit. Vervě momentálně patří 7. příčka skupiny Západ.

Jan Šprynar (17+14)

Rytíři Kladno – Litvínov 6:5
    Litvínov – Hvězda Praha 2:4
    Litvínov – Chomutov 4:3 po nájezdech
    Chomutov – Litvínov 3:1
    Liberec – Litvínov 4:7

První vzájemný zápas těchto týmu byl na programu 9. září na ledě Chemiků. Středočeši však zažili lepší vstup do utkání, když se v 5. minutě poprvé prosadili zásluhou Grona. Ve 34. minutě Vlasák zvýšil na 2:0, avšak Litvínov okamžitě snížil gólem Tůmy. V 58. minutě se trefil Bednařík, který poslal zápas do prodloužení. Nakonec rozhodla šestá série nájezdů, jež rozsekl Steklý.

BK Mladá Boleslav: Forst (Toman) – Skok, Sypecký, Vochvest, Hlinský, Halman, Vlasák "A", Průšek – Šachl, Hasman, Hradec "C", Dobner, Hurt, Steklý, Moyseyev, Král, Lisler
    Trenér: Václav Pletka

HC Litvínov: Kokhanin (Tuhý) – Soušek, Winkelhöfer, Síč, Vyhlídal, Bystřický "C", Prokeš, Dudáček – Ščislák, Horský, Maštalířský, Liška, Bednařík, Raichl, Peroutka, Tůma, Zikmund, Čech "A"
    Trenér: Radek Mrázek

Rozhodčí: Raška – Roischel, Landsmann.

00:01

00:08
    Litvínovští uspěli na úvodním vhazování a Čech nahodil puk do pásma.

00:20
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

00:33
    Rychlá akce Vojtěcha Hradce skončila střelou, kterou Kokhanin vyrazil do ochranné sítě.

01:05
    Střelu Tůmy vyblokoval Sypecký.

01:22
    Soušek zkoušel střílet z pravé strany, ale Forst na jeho pokus dobře viděl a přikryl puk.

01:49
    Do dobré šance se dostával Král, jenže jeho forhendové zakočení Kokhanin zastavil.

02:00
    Icing Vervy.

02:50
    Bruslaři střídají a Vochvest mezitím zaváží kotouč do útočné třetiny.

03:26
    Vysokou holí nyní zahrál jeden z domácích hráčů, takže přerušuje.

03:52
    Dudáček dostal pas na levý kruh, ale Forsta svojí střelou nepřekonal.

04:12
    Hlinský od modré nastřeloval puk na teč.

04:25
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Máme tu první gól. Po přistrčení Hurta se ke střele na pravém kruhu dostal OSKAR LISLER, jenž trefil nekrytý prostor v hostující svatyni – 1:0. Asistence: Hurt a Hradec.

05:03
    Dlouhou přihrávku Vochvesta nedostihl Šachl, takže se píská zakázané uvolnění.

05:29
    Halmanovo nahození od modré Kokhanin drží v náručí, bude se vhazovat.

05:32
    Bruslaři přidávají druhý gól. Přímo z kruhu pro vhazování se prosadil PATRIK KRÁL, takže domácí krátce po prvním gólu, přidali také druhý. Bez asistence.

05:48
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Vyhlídal – 2 min., nedovolené bránění).

06:25
    Dobnerův pokus Kokhanin vyrazil a podobně si počínal i proti dorážce Steklého.

07:06
    Horský dokázal přehodit Lislera a osvobodit tak hostující tým.

07:26
    Další vyhození Vervy na modré čáře marně chytal Hurt. Máme tu ofsajd domácího mužstva.

07:48

08:34
    Čechovu střelu domácí obránce vyblokoval nad branku.

09:15
    Hlinský u mantinelu dokázal připravit Peroutku o kotouč.

10:01
    Skok v rychlostním souboji přebruslil Bednaříka a píská se icing.

11:30
    Sypecký drží kotouč za vlastní brankou a bude rozjíždět útočnou akci.

12:09
    Hradec se prokličkoval přes Síče a v pádu zakončil, avšak Kokhanin byl pozorný.

12:13
    Ostrý příklep Skoka vyráží hostující gólman mimo branku.

12:55
    Steklý si chtěl prohodit obranou dvojici Vervy, jenže Soušek mu tělem vystavil stopku.

13:35
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Soušek – 2 min., hákování).

13:39
    Bystřický bezprostředně po vhazovaní uklízí kotouč do bezpečí.

14:02
    Další vyhození a Severočeši střídají.

14:30
    Sypecký od modré trefil připraveného Kokhanina.

14:49
    Ščislák vyhazuje.

14:58
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Sypecký – 2 min., držení hole).

15:06
    Forst nyní vyrazil nahození Prokeše a následná dorážka jednoho z hostů proletěla těsně kolem pravé tyčky.

15:35

15:47
    Litvínovská přesilovková formace se nestihla srovnat a dlouhý pas jednoho z obránců skončil až za červenou čarou – icing.

16:14
    Hradec osvobozuje Bruslaře a ti mohou střídat.

16:35
    Rychlou potyčku před Forstem zastavil svým hvizdem rozhodčí a bude se i vylučovat. Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vochvest – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Čech – 2 min., hrubost).

16:58

17:38
    Hurtovu střelu likviduje Kokhanin.

17:39
    Ve stejné chvíli se z ledu sbíral Raichl, který zřejmě u mantinelu inkasoval nějaký úder.

18:01
    Icing domácích.

18:28
    To byla velká šance domácích! Dobner se objevil volný ve slotu, avšak jeho zakončení vypadalo spíše jako přihrávka spoluhráči k pravé tyči.

19:03
    Od modré střílel Vyhlídal, Forst jeho střelu kryje.

19:25
    Vlasák vyvezl kotouč z vlastní třetiny až k hostující brance.

19:40
    Hasmanovu střelu z otočky chytá Kokhanin.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:49.

Zazněla siréna a první perioda je minulostí. Bruslaři do posledního zápasu základní části vstoupili ideálně, když se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil Lisler, kterého o minutku později následoval Král.

20:01

20:05
    Druhá třetina se rozběhla a domácí hráči uspěli na vhazování.

20:24
    Rozehrávka však Bruslařům nevyšla a Chemici se tak zadarmo stěhují před Forsta.

20:35
    Vlasák u mantinelu přišel o helmu a při odjezdu na střídačku se drží za rameno.

21:17
    Forst nemusel zasahovat prosti střele Maštalířského, neboť Sypecký jeho střelu zastavil.

21:55
    Ščislák uháněl na Forsta sám, jenže se trefil doprostřed branky. Jeho další střela z kruhu mířila mimo.

22:54
    Lisler po přistrčení Hradce nahazuje puk do útočné třetiny.

23:10
    Verva se dostala ke kotouči, ale zahrála na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Kokhaninem.

23:18
    Hradec, Lisler a Steklý doslova natlačili kotouč do náruče Kokhanina. Hostující gólman však gól nepřipustil.

23:48
    Hradec se po Lislerově přihrávce snažil střílet, jenže Prokeš mu v posledním momentu dokázal nadzdvihnout hůl.

24:26
    Ščislák se dokázal dostat ke střele u levé tyče.

24:27
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Útočná akce pokračovala a ke střele se znovu dostal MARTIN ŠČISLÁK, jehož pokus z mezikruží po několika odrazech zapadl do sítě. Asistence: Winkelhöfer a Raichl.

24:46
    A je vyrovnáno. Parádní úsek Vervy končí druhým gólem, který zařídil DOMINIK ČECH. Po přihrávce Horského se útočník Litvínova objevil volný v mezikruží a mířil přesně – 2:2. Asistence: Horský a Maštalířský.

24:46
    Oddechový čas pro domácí.

26:03
    Pro domácí mohlo být ještě hůř, neboť Ščislák se řítil na Forsta sám. Gólman Bruslařů třetí gól ve své síti nepřipustil.

27:06
    Únik dvou proti jednomu zakončoval střelou Maštalířský, který trefil boční síťku.

27:30
    Zakázané uvolnění hostů.

27:54
    Šachl střílel ze stahovačky, avšak na Kokhanina nevyzrál.

28:45
    Střelu Raichla ukryl Forst v lapačce.

29:30
    V útočném pásmu se na kotouči drží Hradec. Bruslaři však Kokhanina zatím neohrožují.

30:14
    Soušek jako první dostihl vyhozený kotouč a po icingu se hra přesouvá před Forsta.

30:30
    Obrat je dokonán! Hostující hráči po vstřelených brankách ožili a dočkali se dalšího úspěchu. Vyraženou střelu Peroutky do sítě uklidil LUKÁŠ TŮMA. I tentokrát se kotouč dostal do branky po odrazu jednoho z bránících hráčů. Asistence: Peroutka a Prokeš.

31:31
    Čechův pokus z pravé strany dokázal Forst zlikvidovat.

32:12
    Král na modré nezvládl zpracovat kotouč, který mu přeskočil přes hůl.

32:33
    Chemikům bylo odpískáno postavení mimo hru.

33:20
    V mezikruží měl hodně prostoru Tůma, jenže přes vyrážečku Forsta puk do branky neprošel.

33:44
    Kokhanin zakročil proti nahození Halmana.

34:25
    Touš nyní skončil na domácí střídačce, takže se přerušuje.

34:39
    Bruslaři srovnávají krok a vrací se tak zpět do zápasu. Dobner našel u levé tyče DOMINIKA HASMANA, jenž dostal kotouč do sítě – 3:3. Asistence: Dobner.

35:19
    Bednařík z otočky minul domácí svatyni.

35:46
    Rozhodčí přerušují hru, která se poslední okamžiky odbývala u mantinelu. Souboj o puk tak vítěze nenašel.

36:29
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (hákování – 2 min.).

36:41
    Soušek nedokázal vyhodit touš z vlastní třetiny, neboť jej ze vzduchu chytil Šachl.

37:00
    Nyní však hosté vyhazují a oba týmy tak střídají.

37:48
    Další puk do bezpečí vyhodil Prokeš.

38:09
    Vlasákův projektil od modré si Kokhanin pohlídal.

38:29

39:10
    Litvínovští bojují o puk za domácí klecí.

39:30
    Vochvest se položil na led proti pasu Bednaříka, který tak žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:35.

V prostřední části se ke slovu dostali i hosté, kteří domácí celek opařili ve 25. minutě. V té se trefili Ščislák a Čech. O šest minut později Litvínov dokonce vedl, když se prosadil Tůma. Bruslaři nakonec ještě stihnuli srovnat krok gólem Hasmana. Do třetí periody tak oba celky nastoupí za vyrovnaného stavu 3:3.

40:01

40:10
    Bruslaři uspěli na úvodním buly i tlačí se do útoku.

40:16
    Bruslaři se z první útočné akce třetí periody dokázali prosadit. Hradec zpoza branky připravil kotouč pro OSKARA LISLERA, který dostal kotouč do branky. Asistence: Hradec a Vlasák.

40:38
    Forst kryl puk po střele Ščisláka.

41:09
    Steklý dostal přihrávku na levý kruh, odkud příklepem pálil na Kokhanina. Brankář Litvínova se však včas přesunul a zasáhl.

41:58
    Dobner uklidil kotouč do středního pásma.

42:24
    Hradec se snažil poslat Hurta do šance, jenže tomu kotouč přeskočil přes hůl.

42:57
    Další pas Hradce zpoza klece si znovu našel Lisler, jenže tentokrát už Kokhanina neprostřelil.

43:04
    Ofsajd hostů.

43:20
    Vyhlídalova rána se od Moyseyeva dostala až do ochranné sítě.

43:41
    Stejný hráč střílel od modré znovu, přičemž Moyseyev opět dokázal jeho pokus zablokovat.

44:20
    U mantinelu za brankou zůstal ležet Čech, který spadl na mantinel a zdá se, že má problém s kolenem.

44:20
    Litvínovský forvard teď za pomoci spoluhráčů míří na střídačku.

45:02
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Bystřický – 2 min., faul kolenem).

45:18
    Steklý dokázal před brankou tečovat nahození Sypeckého, ale Kokhanina teč nepřekvapila.

45:50
    Bruslaři svoji přesilovku využívají a autorem branky je MIROSLAV DOBNER, který tak potrestal faul na svoji osobu. Asistence: Steklý a Král.

46:04
    Severočeši to ještě nezabalili. Na led se zpět vrátil Čech, který zavezl puk do pásma. Od modré pak střílel RADEK VYHLÍDAL, jenž se prosazuje za přispění teče jednoho z domácích hráčů, který kotouč namířil mimo dosah Forsta. Asistence: Maštalířský.

47:42
    Mocný nápřah Souška skončil po teči mimo domácí klec.

47:47
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Liška – 2 min., hákování).

48:06
    Maštalířský vyhazuje puk z vlastní třetiny.

48:40
    Do střely Vochvesta se obětavě položil Horský.

49:08
    Sypecký od modré minul.

49:20
    Sypecký neudržel modrou čáru a do úniku vyrazil Tůma, který však nedokázal Forsta překonat!

49:47

50:33
    Šachl marně stíhal nahozený puk z hole Hlinského. Vyhlídal byl u kotouče jako první a píská se icing.

50:39
    Horský ve slotu dokázal protečovat pokus Prokeše, jenže puk trefil jen Forsta.

52:05
    Hurt bekhendem těsně minul hostující klec.

52:40
    Severočeši zahráli puk na zakázané uvolnění a po delším úseku bez přerušení nemají možnost vystřídat.

53:08
    Litvínovský Čech je v pořádku, neboť nyní z pravé strany prověřil Forsta.

53:49
    Středočeši se po akci Moyeseyeva dostali do útočné třetiny. Střela ruského forvarda skončila mimo, avšak k dorážce se dostal PATRIK KRÁL, který zpoza brankové čáry dostal kotouč do branky po odrazu od zad Kokhanina – 6:4. Asistence: Moyseyev a Steklý.

54:41
    Chemici se po obdržené brance vydali do útočného pásma a po ztrátě puku tam i nadále zůstanou. Bruslaři totiž vyhodili touš na icing.

54:49
    Dudáček prostřelil obranný val před brankou, jenže přes Forsta už kotouč neprošel.

55:00
    Domácí se znovu osvobodili jen za cenu ofsajdu.

55:13
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Síč – 2 min., podrážení).

55:38
    Dobner z mezikruží trefil Kokhaninovu vyrážečku.

55:42
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Bystřický – 2 min., podrážení).

55:48
    Hosté vyhazují.

56:09
    Hlinského zablokovaná střela končí v rohu.

56:20
    Lisler nepropálil Bednaříka.

56:44
    Kokhanin drží kotouč po střele Steklého z levé strany.

57:00
    Lisler z první střílel jen doprostřed branky.

57:11
    Sypecký trefil jen Horského.

57:13
    Hosté jsou ve čtyřech.

57:38
    A do čtyř půjdou také domácí, neboť Dobner u mantinelu nedovoleně zastavil jednoho z hostů. (Dobner – 2 min., podrážení).

57:38
    Oddechový čas pro hosty.

57:38
    Chemici to zkusí bez brankáře!

57:42

57:45
    Čechovu střelu po vhazovaní blokuje Hlinský.

58:12
    Vochvest zastavuje prudkou ránu Tůmy.

58:32
    Vlastní gól domácích. Po bekhendové střele Čecha se kotouč odrazil od brusle Sypeckého a skončil v brance. Bude to ještě drama! Asistence: Vyhlídal.

59:00
    O kotouč se bojuje za brankou Kokhanina.

59:10
    A ten v tuto chvíli míří na střídačku.

59:24
    Skok poslal na zem jednoho z protihráčů a následně inkasoval tvrdý krosček do zad a je z toho hromadná potyčka.

59:24
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hasman – 2 min., krosček + 2 min., hrubost). Trest odpyká Skok.
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Král – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hlinský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Tůma – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Ščislák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Dudáček – 2 min., hrubost).

Dnešní utkání sledovalo 73 diváků.

Je dobojováno. Bruslaři nakonec ve třetí části vykročili za vítězstvím v zápase i skupině Západ.

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a těším se na vás u přenosů z nadstavbové části Extraligy dorostu. (15:22:51)

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 5. Lisler (Hurt, Hradec), 6. Král, 35. Hasman (Dobner), 41. Lisler (Hradec, Vlasák), 46. Dobner (Steklý, Král), 54. Král (Moyseyev, Steklý) – 25. Ščislák (Winkelhöfer, Raichl), 25. Čech (Horský, Maštalířský), 31. Tůma (Peroutka, Prokeš), 47. Vyhlídal (Maštalířský), 59. Čech (Vyhlídal)

Rozhodčí: Raška – Roischel, Landsmann