Vítkovice – Třinec 2:5 (kon.) | Havířov – Zlín 3:4 (kon.) | Přerov – Olomouc 1:3 (kon.)
Hvězda Praha – Plzeň 2:4 (kon.) | Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Poruba 1:2 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 6:5 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.)
Pardubice – Tábor 6:5 (3:2 po s.n.) | Motor ČB – Technika Brno 4:2 (kon.) | Kladno – Třemošná 6:0 (kon.)
Liberec – PZ Kladno 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 7:3 (kon.) | Slavia – Kobra 12:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 27.11.2021, 13:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Nervy to byly až do konce utkání. Ve 46. minutě se do vedení dostala Dukla zásluhou Kevina Coufala. Havlíčkův Brod to nevzdal a čtyři minuty před závěrečnou sirénou srovnal stav utkání na 3:3. Minutu před koncem třetiny skóroval Matěj Vojáček. Dukla poráží Havlíčkův brod poměrem 4:3.

Hezký zbytek dne. (15:07:10)

59:51
    Brod se k velkému tlaku nedostal. Jihlava vyhodila.

59:09
    Havlíčkův Brod to zkouší bez gólmana, který už je na střídačce.

58:53
    Dukla právě vstřelila branku!
    Minutu před koncem třetí třetiny se Dukla ujímá vedení. Puk za záda Bělohlávka poslal MATĚJ VOJÁČEK. Bez asistence.

57:15
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Coufal – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Ošmera – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vaněček – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Patrik Mrtka – 5 min., bitka).

55:34
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    A je opět vyrovnáno. Na 3:3 srovnal přesnou trefou ALEXANDR GUTSU. Asistence: Artur Prchal, Jan Vaněček.

54:35
    Jihlava si v přesilovce vytvořila několik šancí, ale nevyužila žádnou.

54:29

53:30
    Brod vyhazuje. Jihlava rozehrává od své brány.

52:44
    Jungwirth tvrdě vystřelil. Jeho střelu vyrazil pozorný Bělohlávek.

52:29
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Prchal – 2 min., napadení).

51:25
    Klapica vyslal tvrdou střelu, která byla vyražena nad branku.

50:34
    Chlubna zblokoval střelu a pak se vydal sám za pukem, tato akce skončila ve středním pásmu.

49:16
    Kudrna vyslal do samostatného úniku Vojáčka, jeho šance skončila mimo branku.

48:05
    Brod nevyužil další přesilovou hru. Teď už je u puku domácí Jihlava, která kombinuje ve středním pásmu.

47:59

46:50
    Brod se usadil v útočném pásmu a ostřeluje Černého. Jihlavě se podařilo na chvíli vyhodit.

46:15
    Klapica obral ve středním pásmu o puk havlíčkobrodského hráče a jel sám, jeho akce skončila v rohu kluziště.

45:59
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Coufal – 2 min., podrážení).

45:41

45:10
    Jihlava se dostává do vedení 3:2! V oslabení dokázal skórovat KEVIN COUFAL. Bez asistence.

44:49
    Jihlava zavezla puk do útočného pásma a ušetřila drahocenné vteřiny.

44:36
    Teplý vystřelil z kruhu pouze do betonů připraveného Černého.

44:15
    Klapica zblokoval přihrávku brodských hráčů.

43:41
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Veselský – 2 min., podrážení).

42:55
    Nosek vyslal propagační střelu od modré. Černý ji vyrazil. Jihlava rozehrává od své branky.

41:59

41:35
    Vandas zavážel puk do útočného pásma, tento přechod přerušil ofsajd.

41:07
    Coufal zavezl puk do útočného pásma, kde si ho přebral Hamřík.

40:01

V druhé části jsme mohli vidět mnoho vyloučení. Jihlava dokázala využít přesilovou hru a ujala se vedení 2:1 po trefě Tbiase Chlubny. Havlíčkův Brod vyrovnal dvě minuty před koncem druhé třetiny, když Josef Teplý ztečoval puk za záda Černého.

40:00

39:59
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Teplý – 2 min., podrážení).

37:56
    Je vyrovnáno. Patrik Mrtka vyslal střelu před bránu, kterou tečoval JOSEF TEPLÝ za záda Černého. Asistence: Patrik Mrtka.

37:45
    Brod se rozjel do útočného pásma, ale tuto akci přerušuje ofsajd.

36:45
    Menší strkanice mezi Bernardem a Vojáčkem.

36:11
    Ošmera vyslal střelu, kterou Bělohlávek vyrazil.

35:02
    Gutsu se dostal sám do pásma, zkusil vystřelil, ale jeho střela končí mimo branku.

34:33

34:08
    Kudrnova střela končí u Bělohlávka.

32:47
    Další přesilová hra Jihlavy. Dukla se formuje v útočném pásmu, ale zatím se jim to příliš nedaří.

32:33
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Teplý – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

31:33
    Kudrna poslal přihrávku na Vojáčka, ten se nedokázal prokličkovat mezi bránícími hráči Brodu.

30:50
    Smetánka z kruhu vyzkoušel pozorného Adama Černého.

30:00
    Ošmera přihrál před branku, jeho spoluhráč nezakončil přesně.

28:36
    Kevin Coufal to zkusil sám. Prokličkoval až před bránu, ale jeho střela šla mimo branku.

27:00
    Jihlava využívá přesilovou hru. Kudrna přihrál před bránu TOBIASU CHLUBNOVI, který zavěsil puk do sítě. Asistence: Václav Kudrna, Matěj Vojáček.

26:32
    Vojáček sám zavezl puk do útočného pásma.

25:55
    Jihlava hraje přesilovou hru 5 na 3.

25:44
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Mrtka Radim – 2 min., držení).

25:02
    Máme tu přesilovou hru Jihlavy. Jihlava se už usadila v útočném pásmu.

24:56
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Novotný – 2 min., nedovolené bránění).

24:48

24:25
    Nyní začala krátká přesilovka Havlíčkova Brodu.

24:19

22:54
    Síly na ledě se nám vyrovnaly. Hraje se 4 na 4 na obou stranách.

22:48
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Coufal – 2 min., krosček).

22:19
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kupriianov – 2 min., nedovolené bránění).

22:00
    Jihlava vyhodila na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Černého.

20:31
    Z kraje třetiny Jihlava hned prověřila Bělohlávkovu pozornost.

20:01

První třetina přinesla vyrovnaný hokej. Oba týmy si dokázaly vytvořit pěkné šance, které gólem neskončily. Havlíčkův Brod se ujal vedení v 6. minutě, když se prosadil Alexandr Gutsu. Dukla na tento gól dokázala o odpovědět o pět minut později, když se po souhře s Chlubnou trefil Matěj Vojáček. Oba týmy so zahrály přesilové hry, které nedokázal využít ani jeden z týmů. Do druhé třetiny se jde za vyrovnaného stavu 1:1.

20:00

18:59
    Prchal poslal přihrávku na modrou, jeho spoluhráč vystřelil pouze do lapačky Černého.

17:56
    Habermann poslal puk před bránu, kde byl pouze hráč z Brodu. Ten puk zachytil a spěchal na druhou stranu, kde vyzkoušel pozornost Černého.

17:08

16:57

16:44
    Brod kombinuje v útočném pásmu. Na Černého vyslal střelu, kterou pozorný gólman chytá.

15:40
    Brod hraje přesilovou hru 4 na 3. Tato početní výhoda se jim zatím moc nedaří.

15:08
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vojáček – 2 min., vražení na mantinel).

14:57
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Habermann – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Chymo – 2 min., sekání).

14:33
    Coufal nahrál před branku, ale tam nebyl nikdo, kdy by dokázal puk dotlačit za brankovou čáru.

13:46
    Habermann přebral puk ve středním pásmu a jel sám na branku. Jeho střela končí na břevně.

12:21
    Koubek od modré vyslal rychlou střelu na Černého, který chytá do své lapačky.

11:51
    Brod se usadil v útočném pásmu. Střelu Noska zblokoval jihlavský hráč.

10:14
    A je vyrovnáno. Pěkná akce Jihlavy. Tobias Chlubna poslal přihrávku na MTĚJE VOJÁČKA, který se nemýlil. Asistence: Tobias Chlubna.

09:37
    Přechod Jihlavy do útočného pásma přerušuje ofsajd.

09:02
    Jihlava se usadila v útočném pásmu a ostřeluje branku Brodu. Bruslaři vyhazují na zakázané uvolnění,.

08:40
    Jihlava své oslabení ubránila. A teď se může vydat do útoku.

08:28

08:08
    Jihlavě se podařilo vyhodit.

07:41
    Vaněčkovu střelu od modré chytá Černý do lapiačky.

07:20
    Brod se usadil v útočném pásmu a ostřeluje branku Černého.

06:51
    Máme tu přesilovou hru pro Havlíčkův Brod. Dukla se zatím brání dobře.

06:28
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Kudrna – 2 min., hákování).

05:29
    Hosté se ujímají vedení.Po několika šancí se ALEXANDR GUTSU prosadil a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Patrik Mrtka.

05:18
    Gutsu se prokličkoval mezi hráči a zakončil. Jeho střela skončila v lapačce Černého.

04:31
    Vojáček nahrál před branku, ale nebyl tam nikdo, kdo by dokázal zakončit.

04:22
    Přechod Jihlavy do útočného pásma přerušil ofsajd.

03:33
    Vandasova střela byla sražena nad branku.

02:35
    Jihlava rozehrává zpoza své branky.

01:30
    Z levého kruhu vyslal střelu Fiala, Černý vyrazil před sebe.

00:53
    Jihlava se drží v útočném pásmu.

00:14
    První střelu vyslal Gutsu. Černý chytá do lapačky.

00:01

Oba týmy jsou na ledě. Utkání začne za malou chvíli.

HC Dukla Jihlava: Černý (Uhrin) – Löffler, Vandas (C), Ošmera, Jeletz, Hamřík – Jungwirth, Coufal, Veselský – Klapica, Vojáček, Kudrna – Habermann, Váňa, Chlubna.
    Trenér: Viktor Ujčík

BK Havlíčkův Brod: Bělohlávek (Ferdus) – Ondruš, Vaněček (C), Novotný, Mrtka Patrik, Mrtka Radim, Chymo – Teplý, Kupriianov, Gutsu – Prchal, Koubek, Nosek – Smetánka, Bakus, Fiala – Bernard.
    Trenér: Jiří Čelanský

Rozhodčí: Mejzlík – Augusta, Kučera.

Hezké poledne z CZ LOKO Arény. Dnes je na programu 18. kolo Extraligy dorostu, které nabídne derby mezi domácí Duklou Jihlava a hosty z Havlíčkova Brodu. Utkání začíná ve 13:00.

Jihlava si v základní části vedla skvěle a pojistila si účast v play-off. Po prohraném prvním kole Dukla zaznamenala šňůru dvanácti výher v řadě. Neporazitelnost Jihlavy odčarovala v 15. kole pražská Sparta, když Dukle nasázela šest branek. V tabulce patří jihlavským dorostencům druhá příčka se ziskem 43 bodů. Na první Hradec Králové ztrácí pouhý bod.

Havlíčkův Brod má za sebou velmi nepovedenou sérii, kdy prohrál šest utkání v řadě. Poslední výhru si dorostenci Havlíčkova Brodu připsali 21. října, když na domácím ledě porazili HC Tábor 5:3. Od té doby si Bruslaři nepřipsali jediný bod do tabulky. Se ziskem sedmnácti bodů jim patří sedmé místo v tabulce. Tuto černou sérii budou chtít svěřenci Jiřího Čelanského ukončit na ledě Jihlavy a připsat si cenné body.

Poslední vzájemný zápas

Dukla Jihlava se s týmem z Havlíčkova Brodu střetla hned v prvním kole dorostenecké Extraligy. Tento duel dopadl lépe pro hokejisty Havlíčkova Brodu, když Duklu porazili 3:1. Jihlava se v šesté minutě dostala do jednobrankového vedení, když skóroval jediný střelec červenožlutých Hynek Peš. Bruslařský klub, ale ve druhé třetině zabral a vyhrál ji 3:0. Vítěznou branku Bruslařů dal Alexandr Gutsu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Andrea Nováková

Branky a nahrávky: 11. Vojáček (Chlubna), 27. Chlubna (Kudrna, Vojáček), 46. Coufal, 59. Vojáček – 6. Gutsu (Patrik), 38. Teplý (Patrik), 56. Gutsu (Prchal, Vaněček)

Rozhodčí: Mejzlík – Augusta, Kučera