Alavés – Celta Vigo 1:2 (kon.) | Valencia – Rayo Vallecano 1:1 (kon.) | Mallorca – Getafe 0:0 (kon.)
Villarreal – Barcelona 1:3 (kon.)
Villarreal CF
1:3 (0:0)
FC Barcelona
Sobota 27.11.2021, 21:00 • Estadio de la Cerámica (Villarreal) • Španělská LaLiga • 15. kolo
    Druhá výhra v La Lize pro trenéra Barcelony Xaviho.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 19:14. (23:07:34)

Fotbalisté Barcelony zvládli i druhý ligový zápas pod vedením Xaviho. Ve Villarrealu zvítězili 3:1.

Góly padaly až ve druhém poločase, byť i úvodní dějství bylo velmi rušné a šancí bylo dost na obou stranách. Skóre se však poprvé měnilo až ve 48. minutě, kdy se prosadil z dorážky po Depayově šanci Frenkie de Jong. Jeho zásah nejprve nebyl uznán pro domnělý ofsajd Depaye, ovšem po intervenci systému VAR přišla korekce. Domácí se pak dlouho nemohli k ničemu většímu dostat, ovšem v 76. minutě přeci jen srovnali po rychlé akci, kterou přesně zakončil střídající Samuel Chukwueze. Žlutá ponorka poté ožila a byla aktivnější. V 88. minutě se však propadl výkop brankáře ter Stegena až k Memphisovi Depayovi, který si pohrál s domácím gólmanem Rullim a přes bránícího Estupiñána poslal balón do prázdné brány. Již v nastavění byl navíc faulován střídající Philippe Coutinho a sám pokutový kop proměnil.

90+7

90+6
    Ještě jedna šance hostí! Přetažený centr na zadní tyč vrátil Memphis Depay hlavou před bránu. Tam vystřihl polonůžky Philippe Coutinho, který mířil nad.

90+4
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! K exekuci penalty se postavil sám faulovaný hráč, tedy PHILIPPE COUTINHO. Ten zvolil přízemní střelu po pravé ruce brankáře Rulliho, jenž vystihl stranu, na míč ale nedosáhl – 1:3.

90+3
    Ještě penalta pro Barcelonu! Philippe Coutinho si to namířil do šestnáctky, kde ho přišlápl Juan Foyth. Domácí ani neprotestují, faul to byl evidentní.

90+2
    Hosté kombinují kolem šestnáctky soupeře, což jim teď stačí. Do zakončení se tlačit nemusejí.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o šest minut!

90
    Tak to vypadá, že Villarreal neuspěje proti Barceloně ani dnes. Bez šancí dnes přitom rozhodně jeho hráči nebyli.

88
    Hosté totálně utišili tribuny Estadia de la Cerámici! Dlouhý výkop brankáře ter Stegena propadl přes hlavu obránce k MEMPHISOVI DEPAYOVI. Ten si položil vybíhajícího Rulliho, obešel ho a mezi nohama bránícího Estupiñána balón poslal do sítě – 1:2.

86
    Po nedovoleném zákroku na půlce budou rozehrávat domácí. Ti tak mohou pokračovat ve svém náporu.

85
    Villarreal je v po vyrovnání aktivnější a usiluje o vstřelení vítězného gólu.

84
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Daniel Raba.

84
    Arnaut Danjuma dostal míč na levé křídlo. Přes Araúja si ho navedl na střelu pravačkou, kterou namířil vedle vzdálenější tyče! Možná mohl ještě přihrávat Triguerosovi nebo Capoueovi.

82
    Domácí cítí šanci na výhru! Dani Parejo vysunul Manua Triguerose. Ten vzal zakončení na sebe a poslal balón vedle vzdálenější tyče.

81
    Pervis Estupiñán se řítil do šance po přihrávce Foytha. Jeho střelu však zablokoval Eric García!

81
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nico González, přichází Philippe Coutinho.

Martin Augustin

Branky: 76. Chukwueze (Trigueros) – 48. F. de Jong, 88. Depay, 90+4. Coutinho (pen.)

Karty:   26. Pino (VLR) – 26. J. Alba (BAR), 44. Piqué (BAR)

Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 19:14.
    Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Pedraza (65. Estupiñán) – Pino (65. Chukwueze), Capoue, Parejo, Moisés Gómez – Trigueros (84. Raba), Danjuma.
    Náhradníci: Asenjo, Jörgensen – Estupiñán, M. Gaspar, Peña, Alcácer, Iborra, Dia, Raba, A. Moreno, Mándí, Chukwueze.

Trenér: Emery

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, Piqué (C), García, J. Alba (71. Mingueza) – González (81. Coutinho), S. Busquets, F. de Jong – Ezzalzouli (66. O. Dembèlé), Depay, Gavi.
    Náhradníci: Neto, Tenas – Dest, Coutinho, Akhomach, Lenglet, Umtiti, Puig, Mingueza, O. Dembèlé, Demir, L. de Jong.