Poruba 2011 – Vrchlabí 4:5 (po pr.) | Vsetín – Litoměřice 4:5 (1:3 po s.n.) | Kadaň – Třebíč 0:5 (kont.)
Šumperk – Sokolov 3:5 (kon.) | Kolín – Prostějov 4:2 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 1:2 (kon.)
Frýdek-M. – Havířov 4:0 (kon.) | Jihlava – Slavia 4:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
HC Baník Sokolov
Sobota 27.11.2021, 17:00 • Škoda aréna, Šumperk • Chance liga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Chtěl bych přivítat všechny příznivce Chance ligy při sobotním podvečeru. Dnes budeme svědky utkání mezi domácími DRACI PARS ŠUMPERK a hosty HC Baník Sokolov. Začátek zápasu je naplánován na 17:30. Celým přenosem vás provede Adam Sedlák.

DRACI PARS Šumperk

Domácí aktuálně neprožívají zrovna nelepší období. Z posledních tří zápasů pouhý jen bod hovoří za vše. Domácí se v letošním ročníku mohou spolehnout spíše na ofenzívu, neboť defenzíva se sedmasedmdesáti obdrženými brankami patří k nejhorším v celé lize.

Produktivitu draků táhne především formace ve složení Žalčík, Kindl, Vildumetz. Všichni zmíněný jsou v první patnáctce kanadského bodování 1. ligy. Naopak v brankovišti je to především Vojtěch Mokry, který ujímá post jedničky s úspěšností zákroků 91.41%, což ho řadí mezi první sedmičku ligy. V dresu Šumperka díky střídavým startům po domluvě s rodnou Olomoucí.

Dosavadní jedenáctá příčka, která je na hranici play-off a baráže je zatím pro mužstvo vedené Martinem Janečkem zklamaní. Velice by jim tedy pomohla a zároveň je nakopla případná výhra proti dnešnímu sokovi.

Brankáři:

1. Vojtěch Mokry (91.41% úspěšnost zákroků)
    2. Daniel Dolejš (86.36% úspěšnost zákroků)
    3. Martin Holík (77.14% úspěšnost zákroků)

Poslední tři utkání:

SK Horácká Slavia Třebíč 4:3 psn DRACI PARS Šumperk
    DRACI PARS Šumperk 3:4 HC Slavia Praha
    HC Stadion Litoměřice 5:3 DRACI PARS Šumperk

Hosté mají aktuálně výtečnou formu. Naposledy prohráli před měsícem na půdě lídra z Třebíče. Od této doby čítá Baník šest vítězství, což je opravdu solidní bilance. Sokolovští se mohou prozatím opřít především o vyrovnané skóre, jelikož jim ladí ofenzíva i defenzíva.

Kanadskému bodování vévodí Vojtěch Tomi a to především díky výborné práci v přesilovkách. V brankovišti se jedná především o dvojici Cichoň-Neužil, kteří si v letošním ročníku zachytali i naši nejvyšší soutěž za Spartu Praha při absenci Alexandra Saláka.

Prozatímní příčka je jedním z největších překvapení letošní sezóny. Uvidíme, jak si výběr ze Západních Čech povede v následujících zápasech.

1. Vojtěch Tomi (9+14)
    2. Jan Pohl (7+13)
    3. Ondřej Jurčík (6+12)
    4. Vít Jiskra (10+7)
    5. Otakar Šik (6+11)

Brankáři:

1. Oldřich Cichoň (91.46% úspěšnost zákroků)
    2. Jakub Neužil (93.33% úspěšnost zákroků)
    3. Adam Beran (91.72% úspěšnost zákroků)

HC Baník Sokolov 5:1 SC Kolín
    HC Benátky nad Jizerou 3:4 pp HC Baník Sokolov
    HC Baník Sokolov 3:0 HC Frýdek-Místek

Vzájemná utkání:

Od návratu obou celků do 1. ligy jsou dohromady lepší hráči Sokolova se zajímavým skóre 15:6 ze tří zápasů.

HC Baník Sokolov 2:5 DRACI PARS ŠUMPERK
    DRACI PARS ŠUMPERK 0:5 HC Baník Sokolov
    HC Baník Sokolov 8:1 DRACI PARS ŠUMPERK

Sestavy z minulého kola:

DRACI PARS ŠUMPERK:
    Mokry (Křupka) – Pěnčík, Drtil (A), Březák, Gewiese, Hrachovský, Dajčar – Žálčík (A), D. Kindl (C), Vildumetz – P. Kratochvíl, Macuh, Vachutka – Kohút, Spratek, A. Furch – Scheuter, L. Rutar, Antoníček – J. Horký.

HC Baník Sokolov Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Weinhold, Mrowiec – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – D. Přibyl, Kverka (A), Kružík – Šik, T. Rohan (C), Šmerha – Kuťák, Hašek, Pořízek.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil (A), Dudycha, Březák, Dajčar, Hrachovský – Vildumetz, D. Kindl (C), Žálčík (A) – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, L. Rutar, Scheuter – J. Horký.
    Trenér: Martin Janeček

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – J. Novák, Klejna, Weinhold, A. Rulík, D. Zeman, Vodička, Mrowiec – Tomi, Jiskra, Jurčík (A) – Kružík, Kverka (A), Kuťák – Šmerha, T. Rohan (C), Pořízek – M. Sloboda, Hašek, Šik.
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Cabák, Nikola – Otáhal, Vašíček.

Ještě jednou vítám všechny příznivce dnešního zápasu. Utkání započne za okamžik.

Hráči obou celků již jsou na ledě.

Na úvodní buly se staví Denis Kindl za domácí, za hosty to bude Vít Jiskra.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:22
    Rychlou střelu Žalčíka dokázal Cichoń pohotově vyrazit.

01:10
    Kverka teď dobře získal puk, ovšem nepovedla se mu následující nahrávka.

01:26
    Zakázané uvolnění domácích.

01:48
    Zemanova střelu pohotově pokryl Mokry.

02:20
    Hosté jsou teď usazeni v útočné třetině.

02:35
    Mokry opět pohotově dokázal vykrýt střelu Jurčíka.

3:01
    Obrovskou šanci teď spálil domácí Petr Antoníček! Po rychlé přihrávce od Pěnčíka se dostal do samostatného úniku, ovšem nedokázal vyzrát na Oldřicha Cichoně a trefil ho pouze do vyrážečky. Vybojoval pouze vhazování v útočné třetině.

03:23
    Draci právě vstřelili branku!

I přes začáteční tlak hostů, střílí první branku domácí. Po usazení v útočném pásmu se k puku na modré dostal MARTIN PĚNČÍK, který svým naznačením vyřadil ze hry clonícího Šmerhu a následně pohotově zakončil. Asistence: Tomáš Drtil, Petr Antoníček.
    03:23 Martin PĚNČÍK - 1:0

03:56
    Po střele Nováka se k dorážce dostal hostující Sloboda, ovšem Mokry opět včas dokázal vytěsnit puk. Velmi dobrá šance.

04:33
    Domácí jsou teď lepší a trápí hosty v útočné třetině.

05:25
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Otakar Šik – 2 min., hrubost).

05:35

A máme tu velmi rychlý přesilovkový gól! Draci teď dokázali skvěle kombinovat a po přenesení hry přes osu se dostal ke střele LUKÁŠ ŽALČÍK, jenž se svou bombou nemýlil. Asistence: Dennis Kindl, Tomáš Drtil.
    05:35 Lukáš ŽÁLČÍK - 2:0

06:12
    Domácí jsou po druhém vstřeleném gólu pod tlakem. Hosté chtějí minimálně korigovat skóre.

06:48
    Kverka teď byl v dobré příležitosti, ovšem v rozhodující chvíli nedokázal puk trefit ze vzduchu.

07:28
    Následuje komerční přestávka.

07:59
    Další velká šance pro domácí! Potom co Kindl přenesl hru na Žalčíka si druhý jmenovaný udělal prostor, ale z mezikruží trefil pouze lapačku Cichoně.

08:30
    Rychlá nahrávka Weinholda se neujala a zamířila až na zakázané uvolnění.

08:55
    Cichoń teď opět musel být v pozoru, když si Macuch poradil s dvěmi obránci, ovšem zakončení zamířilo vysoko nad jeho svatyni hostů.

09:20
    Domácí teď potřebují vystřídat, a tak drží puk za vlastní bránou.

9:55
    Střelu Zemana dokázal Mokry pokrýt rychlým přesunem.

10:34
    Dlouhou nahrávku od Rulíka nedokázal zpracovat Tomi. Kotouč teď mají na hokejkách opět domácí.

11:12
    Důležitý defenzivní zákrok vytasil Dajčar proti Kružíkovi v obranné třetině.

11:50
    Po velké chybě hostů v rozehrávce si puk vybojoval Lukáš Žalčík a řítil se sám na Oldřicha Cichoň, ovem zamířil vysoko nad a tím tedy trestuhodně zahodil šanci na navýšení skóre.

12:20
    Sokolov je teď aktivnější při pohybu a dostává tak domácí pod tlak.

12:44
    Po dobré nahrávce od Tomiho střílel Otakar Šik pouze do boční sítě.

13:31
    Obrana hostů se již zkoncentrovala po úvodních chybách v rozehrávce.

14:05
    Střela od modré v podání Dennise Kindla byla zblokována clonícím Rulíkem.

14:33
    Velká šance pro hosty! Nenápadná střela Tomáše Šmerhy zazvonila na horní tyčce Mokreho branky.

14:49
    Otřesený Vojtěch Mokry bohužel nebude moci pokračovat v dnešním zápase po nájezdu od Šmerhy. Střídá ho tedy nováček z Kadaně Richard Běhula.

14:49
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Šmerha – 2 min., nedovolené bránění).

15:22
    Po pěkně rozjeté akci zkazil finální nahrávku Rok Macuch.

16:06
    Hosté zatím nemůžou vyhodit a vystřídat. Ovšem nutno podoktnout, že domácí zatím nevystřelili.

16:44
    Střelu Tomáše Drtila pokryl svým betonem Oldřich Cichoň.

16:49

16:59
    Vojtěch Mokry odjíždí do kabin. Vypadá to tedy, že do zápasu se již nevrátí.

17:10
    Pěkným zákrokem se prezentoval Cichoń po střele Hrachovského.

17:27
    Baník právě vstřelil branku!

Hned z první střely na Richarda Běhulu vidíme gól hostů. Po střele Kverky se k puku dostal FILIP KUŤAK, který pohotově zakončil bekhendem. Asistence: Jaromír Kverka, Daniel Kružík.
    17:27 Filip KUŤÁK - 2:1

18:08
    První ofsajd v utkání pro hosty.

18:44
    Rok Macuch si teď stěžuje směrem k hlavnímu arbitrovi, jelikož se cítí křivdu po zákroku od Klejny.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Domácí teď pět v klidu rozehrávají, jelikož potřebují dostřídat.

20:00

V první třetině jsme viděli tři branky. Dvě na straně domácích a jednu na straně hostů, kdy se prosadili Pěnčík s Žalčíkem za domácí, naopak za hosty to byl Kuťák. Byli jsme svědky též střídaní brankářů na straně domácích, díky zranění Vojtěcha Mokrého. Zatím je zápas velmi vyrovnaný, nutno tedy podotknout, že v dalším průběhu se skóre pravděpodobně ještě otočí.

Další třetina začne přibližně v 17:54.

Hráči společně s rozhodčími již nastupují na led. Druhá třetina začne za okamžik.

20:01

20:02
    Na úvodní buly byli úspěšnější domácí.

20:17
    Potom co puk skončil na střídačce se bude vhazovat ve středovém kruhu.

20:28
    Zakázané uvolnění od hostů.

20:59
    Aktuálně dochází ke strkanici za brankou domácích, potom co se střetl brankář Běhula a Kružíkem.

21:25
    Rok Macuch teď schytal pořádný hit od Březáka.

21:58
    Hosté jsou zatím stále na puku, ovšem nedokážou se dostat ke střele.

22:34
    Probíhá další strkanice tentokrát před brankou hostů. Rozhodčím se začíná utkání jemně vymykat z rukou.

22:34
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Rulík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Aleš Furch – 2 min., hrubost).

23:16
    Běhula teď zasahuje, aniž by věděl jak. Předvedl několik reflexivních zákroků.

23:44
    Rána Filipa Kuťáka zamířila těsně mimo.

23:46

A máme vyrovnáno! Hosté byli teď lepší a zaslouženě vyrovnávají. Potom, co se puk od mantinelu dostal k MARTIN WEINHOLDOVI, si tento obránce počínal neomylně a z mezikruží střílí vyrovnávací branku. Asistence: Jaromír Kverka, Filip Kuťák.
    23:46 Martin WEINHOLD - 2:2

24:34
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Štěpán Dudycha – 2 min., držení).

24:54
    Domácí jsou teď pod velkým tlakem. Uvidíme, zda-li hosté utečou do vedení.

25:32
    Střela Otakara Šika zamířila do boční stě.

26:05
    Cichoň teď musel rychle rozehrát před dotírajícím Kindlem.

26:54

27:15
    Už to vypadalo na obrovskou šanci pro domácí, ovšem včasný obranný zákrok znemožnil zakončení Vachutky.

27:48
    Nahození na Cichoně z poloviny hřiště bezpečně brankář hostí pokryl.

27:48

28:14
    V obrovské šanci teď byl domácí Kratochvíl! Ovšem proti jeho střele vytasil Cichoň velmi šťastný zákrok a zachytil tak tento puk.

28:42
    Vojtěch Tomi teď byl ve velké příležitosti! Před prázdnou brankou ale nepochopitelně zamířil mimo.

29:30
    Domácí teď vůbec nehrají s pukem a mají to velmi těžké.

29:55
    Potom co se puk dostal na střídačku hostí, se bude vhazovat ve středovém kruhu.

30:10
    Střela Pěnčíka zamířila mimo svatyni hostí.

30:44
    Cichoń raději přikryl nahození od Vildumetze.

31:22
    Domácí jsou po delším čase opět v útočné třetině. Uvidíme, jestli se jim z toho podaří těžit.

32:15
    Střela z mezikruží od Kindla byla zblokována Rulíkem.

32:44
    Při přečíslení hostí nedojde ani k ohrožení branky, jelikož vše velmi brzy uhasil defenzivním zákrokem Dudycha.