Sparta – Liberec 4:1 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Olomouc 5:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC VERVA Litvínov
3:4 (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 28.11.2021, 15:30Tipsport extraliga • 27. kolo
    Roberts BUKARTS - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera. ROBERTS BUKARTS rozhodl o vítězi dnešního zápasu, kterým se stávají Vítkovice. Bukarts si dobře najel, Godla si lehl na ledovou plochu a nad ním zůstalo spoustu volného prostoru pro skórování.

63:30
    Chalupova střela z vrcholu kruhu zamířila do boční sítě.

60:29
    Obrovská šance! Zdráhal našel na druhé straně Petra Straku, který se na dvakrát pokoušel překonat Stezku.
    54:03 Rastislav DEJ - 3:3

54:03
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Šest minut před koncem třetí třetiny začíná být na zimním stadionu v Litvínově horko a přichází drama. Z levého kruhu vyslal dělovou ránu RASTISLAV DEJ, která přesně zapadla za záda Denise Godly. Asistence: Rostislav Marosz, Guntis Galvinš.

48:28
    Petr Gewiese (VIT) postal na mantinel Michaela Lattu. Sudí byl svědkem a Gewieseovi patří dvě minuty na trestné lavici.

46:02
    Giorgio Estephan předvedl krásnou kombinaci v útočném pásmu s Patrikem Zdráhalem. Druhému jmenovanému se nepodařilo dobře zakončit, protože Stezka přečetl úmysl této dvojice a stačil se přesunout.

43:59
    Fridrich zůstal úplne volný mezi kruhy, bombu Denis Godla vyrazil betonem do levého kruhu, kde stál Gewiese, jenž pálil z první. Ten domácí branku minul.

Stříteský stačil zastavit puk před brankovou čáru a gól nebyl uznán!

Probíhá přezkoumání záznamu hry.

39:43
    Stříteský zablokoval puk nohou, poté ještě zastavil puk na brankové čáře.

38:05
    Střelu Lindberga ochotně zblokoval Petr Straka.
    37:11 Přemysl SVOBODA - 3:2

37:11
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Verva si ale vedení bere zpět ještě ve druhé třetině. PŘEMYSL SVOBODA se zbavil obránce před sebou, donutil Stezku k zákroku a nakonec zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Michael Latta.
    35:55 Petr FRIDRICH - 2:2

35:55
    Prokletí druhých třetin se zřejmě vrací na litvínovská záda. PETR FRIDRICH dostal nabito od Deje do složité pozice, ale zkusil vystřelit a rána se štěstím zapadla za záda Denise Godly. Bez asistence.
    34:22 Rostislav MAROSZ - 2:1

34:22
    Také vítkovická souhra zajistila hostům snížení. Roberts Bukarts jel s pukem a na pravém kruhu si všiml volného ROSTISLAVA MAROSZE, jenž střelou z první propálil do teď bezchybného Denise Godlu. Asistence: Roberts Bukarts, Karel Plášil.

32:09
    Radovan Bondra (VIT) si vysloužil dvě minuty za faul na Patrika Demela.
    28:58 František LUKEŠ - 2:0

28:58
    Ukázková souhra na straně Litvínova. Matěj Chalupa vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu, přešel s ním celé kluziště. U Stezkovy branky přesně nabil na FRANTIŠKA LUKEŠE, který vymetl všechny pavučiny v hostující bráně. Asistence: Matěj Chalupa, Uvis Balinskis.

22:50
    Ze stejné pozice jako Stříteský nyní pálil Aaron Irving, ale ani nedokázal překonal vítkovického brankáře.

22:00
    Dva obrovské pokusy Matěje Stříteského z levého kruhu.

20:44
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Kalus – 5 min., vražení na mantinel + osobní trest do konce utkání, vražení na mantinel). Trest odpyká Vojtěch Lednický.

20:44
    Po zásahu zůstává na ledě ležet Strejček.

17:52
    Irvingova střela od modré čáry těsně minula bližší tyč.

15:09
    Od modré čáry poslal dělovou ránu Uvis Balinskis, ale hostující gólman vytáhl zákrok lapačkou. Následuje komerční přestávka.

09:33
    Zdráhalova střela rozezněl tyč od hostující klece.
    05:44 Aaron IRVING - 1:0

05:44
    Stezka byl jako na bitevním poli. Nejprve vyrazil tvrdou ránu AARONA IRVING, ten se ale poté zmocnil puku, objel branku a poslal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Michael Latta.

02:20
    Andrej Kudrna byl dobře postavený před hostující bránou, ale puk tečoval nepřesně.

01:02
    Bombu z levého kruhu vyslal Richard Jarůšek, ale v cestě mu stál dobře postavený beton Stezky.

00:24
    A máme tu první přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Lukáš Krenželok (VIT) za hákování.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 6. Irving (Latta), 29. F. Lukeš (M. Chalupa, Balinskis), 38. P. Svoboda (Latta) – 35. Marosz (Roberts Bukarts, Plášil), 36. Fridrich, 55. Dej (Marosz, Galvinš), rozh. náj. Roberts Bukarts