Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | K. Vary – Sparta 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Motor ČB 4:2 (kon.)
Olomouc – Pardubice 1:4 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:2 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 30.11.2021, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 28. kolo

57:30
    Petr Straka (LIT) si úplně nejvhodnější minuty nevybral. Po neproměněné tutovce na 3:3 tvrdě krosčekoval v rohu Pavlíka, který šel na led. Po menší rozmíšce rozhodčí dávají dvojku hostujícímu hráči a Hradec to má rozehrané skvěle.

46:40
    A protože skončil dle jednomyslného rozhodnutí sudích v ochranné síti od Richarda Nedomlela (MHK), řizného obránce čekají dvě minuty na trestné lavici.

29:00
    Trestné střílení pro Litvínov! Po chybě obránců jel Jarůšek sám na branku a Bohumil Jank (MHK) jej musel zahákovat. Rozhodčí proto nařízuje jednoznačně trestné střílení!

15:13
    První přesilovka utkání je tu! Richard Jarůšek (LIT) chtěl dát Gasparovi na středovém kruhu bodyček, jenže jej nepropočítal a domácího obránce tělem podsekl. Proto dvě minuty.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 22. Kevin Klíma (Perret, F. Pavlík), 35. Jank (F. Pavlík), 38. Oksanen (Lev, Smoleňák) – 1. Estephan (P. Zdráhal), 22. Stříteský (Jarůšek, Demel)

Mountfield HK: Kiviaho (Š. Lukeš) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Lamper, Koukal, Orsava.
    Trenér: Tomáš Martinec

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Hrbas, Irving, Strejček, Balinskis, Demel, Stříteský, O. Baláž – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – M. Chalupa, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – P. Straka (A), Sukeľ, Jarůšek – Zygmunt, Gerhát, P. Svoboda.
    Trenér: Vladimír Růžička

Rozhodčí: Šír, Pilný – Gerát, Hynek