Olomouc – Mountfield HK 5:4 (kon.) | Vítkovice – Salzburg 6:1 (kon.)
HC Olomouc
5:4 (2:1, 3:1, 0:2)
Mountfield HK
Úterý 30.11.2021, 14:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 17. kolo

Přestože Olomouc nevstřelila v závěrečné třetině ani jednu branku a naopak dvě inkasovala, dokázala si utkání pohlídat. Závěrečné minuty nabídly drama ale výsledek zápasu už nijak neovlivnily. (16:09:22)

59:55
    Hradec se vykombinoval z pásma

59:29
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Daniel MINISTR – 2 min., hákování).

59:17
    Handl jen těsně minul prázdnou bránu po zavávání hradeckého obránce.

57:51
    Brankář Tichý zůstává na střídačce. Hradec to zkouší v šesti.

57:51
    Hradecký tým si bere oddechový čas.

57:26
    Šedivý nabil Pilnému a ten prověřil Kubíkův beton střelou z první z kruhu pro vhazování.

56:10
    Hradec se snaží o rychlý průnik do pásma pomocí dlouhých přihrávek.

54:49
    Hradec ožil a na ledě teď působí mnohem energičtěji. Přinese toto utkání ještě drama?

54:23
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Špunar, přichází Kubík.

53:51
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tohle přečíslení nemělo chybu! KRYŠTOF LANG vzal vše na sebe a střelou do protipohybu zavěsil kotouč nad Kubíkovo rameno. Asistence: Marek Pelda a Jaroslav Kašpar.

52:00
    Po buly v útočném pásmu Hradce pálil po krásné kombinaci na jeden dotek Pajer. Kubíka zachránil připravený beton.

51:42
    Nahození Naara zblokovala obrana Olomouce a puk tak končí v ochranné síti.

50:50
    Strkanice před brankou Olomouce uklidňují oba hlavní rozhodčí.

50:38
    Tvrdou střelou pozdravil olomouckého brankáře z dálky Lang.

Blízko ke svému druhému gólu měl Budina. Bekendem tečoval těsně nad úplně odkrytou polovinu branky.

48:09
    Mountfield se ještě nevzdává! Naději lvů vzkřísil přesnou ranou DANIEL ŠEDIVÝ. Asistence: Pavel Šimek a Kryštof Lang.

47:50
    Hosté jsou v plném počtu. Přestože se Olomouc držela v útočném pásmu, gól nedala.

lukkurik

Branky a nahrávky: 8. Ministr (Poledna), 12. Tarnoczy (Handl), 35. Ministr (Poledna), 37. Tomajko (Poledna), 40. Fasner (Tomajko, Ministr) – 14. Šedivý (Šimek, Lang), 38. Budina (Pajer, Pelda), 49. Šedivý (Šimek, Lang), 54. Lang (Pelda, Kašpar)

HC Olomouc: Špunar (55. Kubík) – Kočí, Gréč, Přecechtěl, Groh, Panáček, Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Tomajko – Havel, Zapletal, Fasner – Fibigr, Handl, Tarnoczy – Ruda
    Mountfield HK: Tichý – Červenka, Boukal, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Matěj Beneš, Šimek, Budina – Kašpar, Lang, Pajer – Idžan, Janda, Šedivý – Pilný, Michal Beneš

Rozhodčí: Pavel Obadal, Jan Grygera; Marek Bubela, Tomáš Kučera