Watford – Chelsea 1:2 (kon.) | West Ham – Brighton 1:1 (kon.) | Wolverhampton – Burnley 0:0 (kon.)
Southampton – Leicester 2:2 (kon.) | Aston Villa – Manchester City 1:2 (kon.) | Everton – Liverpool 1:4 (kon.)
Aston Villa FC
1:2 (0:2)
Manchester City
Středa 01.12.2021, 21:15 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 14. kolo

Hrůzostrašná série Aston Villy proti Manchesteru City pokračuje. Z posledních dvanácti zápasů s úřadujícím mistrem uhrál birminghamský celek pouze jediný bod při skóre 5:34. Dnes po drtivé převaze Manchesteru v úvodní půli Villa hned z první akce po přestávce snížila, ale přílišný náboj to pro zápas neznamenalo.
    Hosté dlouze kombinovali po zemi uprostřed hřiště, nepůjčovali domácím míč a pustili je jen do jedné vyložené šance, kterou vychytal Ederson.
    Na čele tabulky se dnešním výsledkem nic nemění, vyhrát venku dokázali i oba hlavní konkurenti Chelsea s Liverpoolem. (23:12:00)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:12.

90+4

90+4
    Na začátku poslední nastavené minuty si Sterling na levém křídle prohodil míč se Zinčenkem a Grealishem, při průniku do šestnáctky však o balon přišel.

90+2
    Trestný kop po faulu na McGinna u pravé postranní čáry Aston Villa nevyužila a čas se rychle krátí.

90+1
    Nastavují se 4 minuty.

90
    Rijád Mahríz střílí zpoza šestnáctky doprostřed brány.

89
    Grealishovu první akci doprovázejí fanoušci pískotem. Proti dvojnásobné přesile se hostující záložník otáčí a uklidňuje hru zpětnou přihrávkou.

87
    Poprvé jako soupeř se ve Villa Parku objevuje nejdražší hráč Premier League Jack Grealish. V dresu Manchesteru City střídá Gabriela Jesuse.

86
    Dnešní utkání sleduje 41 400 diváků.

85
    Trestný kop Johna McGinna zakončil hlavou zády k bráně poměrně neškodně Tyrone Mings.

83
    Teď se zlobí pro změnu hosté, když se padající Rodri Hernández dotkl míče rukou a rozhodčí píská proti jejich bráně.

82
    Buendía ironicky zatleskal pomeznímu, který podle jeho názoru otočil aut.

81
    Youngův zpětný centr po rychlém kontru Aston Villy nenašel adresáta.

80
    Mistr opět několik minut držel míč uprostřed hřiště, pokus o průnikovku poté sbírá na velkém vápně Emiliano Martínez.

77
    Poslední střídání v týmu Aston Villy: místo Marvelouse Nakamby přichází poprvé v ligové sezóně na hřiště Morgan Sanson.

77
    V tlačenici před bránou viděl rozhodčí Dean faul Mingse, který se vzepřel bokem o hostujícího brankáře.

76
    Birminghamský klub je hnán zaplněným hledištěm do útoku. Z rohu se neprosadil, ale Douglas Luiz důrazným napadáním vybojoval aut nedaleko praporku.
    75. Chukwuemeka neprostřelil tváří v tvář Edersona

Karel Jedlička

Branky: 47. Watkins (Douglas Luiz) – 27. Rúben Dias (Sterling), 43. B. Silva (Jesus)

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings (C), Targett (67. Carney Chukwuemeka) – J. McGinn, Nakamba (77. M. Sanson), Douglas Luiz – Buendía, Watkins, Bailey (31. Young).
    Náhradníci: Steer – Tuanzebe, Hause, Young, M. Sanson, Carney Chukwuemeka, J. Ramsey, El Ghazi, Davis.

Trenér: Gerrard

Manchester City: Ederson – Cancelo, Rúben Dias, N. Aké, Zinčenko – Fernandinho (C), Rodri, B. Silva – Jesus (87. Grealish), Mahríz, Sterling.
    Náhradníci: Carson, Steffen – Grealish, Foden, R. Lavia, McAtee, Palmer, Wilson-Esbrand, Mbete.

Trenér: Guardiola

Rozhodčí: Dean – Hussin, Cann

Diváci: 41 400