Angers – Monaco 1:3 (kon.) | Brest – Saint-Étienne 1:0 (kon.) | Méty – Montpellier 1:3 (kon.)
Štrasburk – Bordeaux 5:2 (kon.) | Troyes – Lorient 2:0 (kon.) | Clermont Foot – Lens 2:2 (kon.)
Lyon – Remeš 1:2 (kon.) | Nantes – Marseille 0:1 (kon.) | PSG – Nice 0:0 (kon.)
Rennes – Lille 1:2 (kon.)
Stade Brestois 29
1:0 (0:0)
AS Saint-Étienne
Středa 01.12.2021, 19:00 • Stade Francis-Le Blé, Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

A to je ode mě pro dnešní utkání vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:56:55)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 3:3.
    Střely mimo: 1:2.
    Rohy: 1:3.
    Ofsajdy: 1:0.
    Fauly: 8:9.
    Vyrovnaný duel zvládl lépe domácí celek, který vyhrál 1:0.

Dnešní utkání mezi Brestem a Saint-Étienne končí nejtěsnější možnou výhrou domácího celku!
    Jediný gól duelu padl v 64. minutě, když se po zahrání Lucase Douatha rukou ve vápně kopala penalta. Té se ujal Romain Faivre a míč poslal naprosto nechytatelně do pravého horního rohu branky. Velkou šanci na vyrovnání spálil v samém závěru mladý Yanis Lhery, který míč svou hlavou usměrnil jen na břevno.
    Brest tak potvrdil svou skvělou formu, když zvítězil již v pátém utkání za sebou a v tabulce Ligue 1 se posunul na 11. příčku. Naopak hráči Saint-Étienne v 16. kole nebodovali a zůstávají tak na samotném chvostu francouzské nejvyšší soutěže.

90+4

90+2
    Mohlo být definitivně rozhodnuto! Romain Del Castillo utekl obraně soupeře a zhruba na polovině vápna se opřel do míče. Jeho pokus ale těsně minul levou tyč.

90+2
    Saint-Étienne ani v nastavení nepolevuje a žene se za vyrovnáním.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89
    Tak tohle může hosty opravdu mrzet! Osmnáctiletý talent Yanis Lhery se po skvělém centru od jednoho ze svých spoluhráčů dostal k zakončení hlavou, míč ale trefil pouze břevno!

87
    Závěr utkání začíná být poměrně vyhrocený, což je vidět i na přibývajícím počtu žlutých karet.

86
    Žlutou kartu dostává Arnaud Nordin (AS Saint-Étienne).

85
    Saint-Étienne svého soupeře zatlačilo na vlastní polovinu, k ničemu dalšímu se ale hosté zatím nedostali.

82
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Ignacio Ramírez.
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Yanis Lhéry.

79
    Fotbalisté AS trpělivě kombinovali na útočné polovině, vzápětí ale míč ztratili a domácí se ženou do protiútoku.

78
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Romain Del Castillo.

76
    Statistika držení míče mluví jasně ve prospěch Saint-Étienne. Dokážou hosté vyrovnat?

73
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Lucas Douath, přichází Yvann Maçon.

73
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Jean-Philippe Krasso.

71
    Centr od rohového praporku v podání Arnauda Nordina nenašel adresáta, Brest je zpátky u míče.

Jan Spurný

Branky: 64. Faivre (pen.)

Karty:   60. Pierre-Gabriel (BST), 67. Agoumé (BST) – 58. Douath (SET), 66. Trauco (SET), 86. Nordin (SET)

Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 1:2. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:9.
    Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Hérelle, Duverne – Faivre, Agoumé, Belkebla, Honorat – Le Douaron (78. Del Castillo), Mounié.
    Náhradníci: Larsonneur – Brassier, Saïd, Uronen, Faussurier, Del Castillo, Magnetti, Y. Badji.

Trenér: Michel Der Zakarian

AS Saint-Étienne: Bajic – Douath (73. Maçon), Sow, Moukoudi, Trauco – Boudebouz, M. Camara (C) – Bouanga (82. Lhéry), Aouchiche (73. Krasso), Moueffek (65. Nordin) – Chazrí (82. Ramírez).
    Náhradníci: Fall – Ramírez, Gabriel Silva, Krasso, Nordin, Dioussé, Maçon, Nade, Lhéry.

Trenér: Claude Puel

Rozhodčí: Lesage – Benkemouche, Ocak