Havířov – Benátky n/J 2:4 (kon.) | Třebíč – Jihlava 2:1 (kon.) | Litoměřice – Poruba 2011 4:3 (4:3 po s.n.)
Ústí n/L – Kolín 2:3 (po pr.) | Prostějov – Šumperk 3:2 (2:1 po s.n.) | Sokolov – Kadaň 5:0 (kont.)
Slavia – Vsetín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Přerov 5:0 (kon.)
AZ Havířov
2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 01.12.2021, 17:30 • GASCONTROL Aréna Havířov • Chance liga • 25. kolo

To je ode mě pro dnešek vše a já se budu těšit zase u příštího zápasu. (19:50:51)

Benátky nakonec dokonaly obrat, když ve třetí třetině přidaly dvě branky. Dlouho to vypadalo, že už utkání půjde do prodloužení, jelikož oba týmy hrály opatrně. Z nenápadné akce se ale 4 minuty před koncem trefil Antonín Dušek. AZ hrál v závěru ještě přesilovou hru a dokonce odvolal i gólmana. Toho využil Vojtěch Jiruš a upravil konečný výsledek zápasu na 2:4

59:40
    Samostatný únik Dlouhého skončil nad bránou Fučíka!
    59:16 Vojtěch JIRUŠ - 2:4

59:16
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    VOJTĚCH JIRUŠ využil špatné rozehrávky domácích a upravil na 2:4.

AZ to zkouší v šesti!

58:35
    Dlouhý osvobozuje hosty

58:17
    Hudečkova rána ztečována mimo.

57:45
    Dostálkova střela končí mimo. Stejně tak i Doktorova.

57:37
    Jedna z posledních příležitostí domácích na srovnání!

57:03
    Špaček podklouzl ale i tak dostal puk do středního pásma.

56:41
    Chroboček dobře poslal puk na bránu, ale brankář měl odkrytý výhled a tak si se střelou poradil.
    55:39 Antonín DUŠEK - 2:3

55:39
    ANTONÍN DUŠEK střelou švihem z pravého kruhu propálil Fučíka a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Radek Duda a Daniel Špaček.

54:59
    Pabiška reklamuje faul, ale rozhodčí je proti. Následnou Pastorovu střelu kryje Král.

54:38
    Hokej je z obou stran velmi opatrný. Hampl jen lehce nahodil na Fučíka, aby vybojoval vhazování.

53:38
    Ofenzivní snažení Benátek přerušuje rozhodčí, kvůli útočícímu hráči v brankovišti.

53:09
    Hlaváč teď zbytečně poslal puk za bránu Krále ještě před modrou čarou a je z toho zakázané uvolnění.

52:24
    Ihned po vhazování pálil Korim. Král vyrazil betony.

52:02
    Chrobočkovu nabídku od modré si převzal před gólmanem Pechanec, ale Krále nedokázal překonat!

51:22
    Benátky pěkně kombinovaly v útočném pásmu, ale větší šance z toho nebyla.

50:46
    Další Kunstuv projektil zblokoval Mrva do ochranné sítě.

49:59
    Kunstovu ránu zblokoval Hlaváč a skoro poslal puk do brány.

49:47
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., sekání).

49:18
    Bambula nahodil za Královu bránu. Brankář si pro puk dojel, ale nezpracoval ho. Pechanec si se situací neporadil a byl včas doražen obráncem.

48:20
    Dneska velmi aktivní Wiencek opět zakončoval, ale pouze doprostřed brány.

47:44
    Bambula se sice do útočného pásma neprosadil, ale obránce i tak vyhodil puk přes všechny čáry.

46:20
    Benátky se ihned po konci oslabení dostaly do tlaku. Fučík dlouhou dobu chytal bez hokejky ale se všemi střelami si poradil.

45:03
    Doktor objel hned 2 protihráče, ale zakončil mimo.

44:16
    Lehkou teč Bednáře vyrazil Král za bránu.

43:52
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Bukač – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

43:46
    První útok AZetu opět uzavřel hosty v pásmu

41:40
    Obrovská chyba Doktora vyslala Wienceka do úniku. Fučík možná ani sám neví jak střelu, která mířila mezi betony, vyrazil!

41:07
    Dostálka ve výborné pozici vychytal Král!

40:49
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Antonín Dušek – 2 min., vysoká hůl).

40:49
    První střelu v třetině si připsal také AZ.

40:32
    Špačkovu střelu tečuje hokejkou Bambula.

40:14
    Dudova slabá střela končí v lapačce Fučíka.

40:01

Druhá třetina přinesla další dvě branky, tentokrát ale pouze do sítě domácích. AZ ovšem třetinu začal lépe. Pastor s Dostálkem měli stoprocentní šance, ale skórovat nedokázali. Adam Kalaj ale poté snížil na 1:2 a Sebastián Čederle další tečí srovnal. Benátky ve druhé periodě překvapivě ožily. Třetí třetina, která začne přibližně v 19:13, tak rozhodně bude zajímavá.

40:00

39:57
    Zápas už se nejspíše dohraje ve střední třetině, kde se bude vhazovat.

39:37
    AZ mohl jít do přečíslení dva na jednoho ale Hrubec neměl potřebnou rychlost.

39:05
    Hráči teď bojují o puk za bránou AZetu

38:11
    Další závar před hostujícím gólmanem. Lytvynov měl hned dvě střely, ale vše končí pouze vhazováním před Králem.

37:46
    Bednářovu střelu tečoval před Králem Pechanec, ale vedle.

36:42
    Dušek v dobré pozici mezi kruhy trefil jen hráče před Fučíkem

36:20
    Hrubec zakončil z otočky z pravého kruhu.

35:27
    Bukač s velkým štěstím prošel přes dva hráče, jeho střela už ale byla zablokována obráncem.

35:12
    Oddechový čas pro domácí. AZ úplně vypadl z tempa zápasu a tak se trenér rozhodl sáhnout k oddechovému času.
    34:16 Sebastian ČEDERLE - 2:2

34:16
    Kunst dostal příliš mnoho prostoru a vybruslil si směrem ke kruhům. Jeho střelu poté nechytatelně tečoval SEBASTIAN ČEDERLE a srovnává na 2:2. Asistence: Vratislav Kunst a Radek Duda.

33:17
    Benátky se po tlaku prvního útoku AZ osvobodili vyhozením do středního pásma.

32:18
    Kovář měl problém s rozehrávkou a tak se s ním Dostálek nemazal a tvrdě ho složil k zemi

31:18
    2 sekundy před koncem oslabení se dostaly Benátky do brejku. Wiencek měl zakončení na dlouhou hůl a tak si s tím Fučík poradil.

29:44
    Doktor to zkoušel z jedné. Král vyrazil betonem k Dostálkovi, ten ale minul!

29:21
    Duda byl teď před bránou až příliš důrazný a odnesl to Korim.

28:42
    Mrva se dostal k nebezpečné dorážce ale puk mu sjel z čepele a netrefil bránu.

28:13
    Jansa obětavě zblokoval tvrdou ránu. Obránce domácích poté už nezachytil puk v pásmu a je z toho ofsajd.

27:27
    Velké zmatky před bránou hostů! Gólman se ocitl mimo brankoviště, ale Dostálek puk do brány nedostal!

26:08
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Dlouhý – 2 min., hákování).

25:25
    Benátky po gólu ožily a Jiruš nastřelil břevno!
    24:44 Adam KALAJ - 2:1

24:44
    ADAM KALAJ tečoval překvapivé nahození od Čermáka . Asistence: Erik Čermák a Filip Jansa.

Těsně před koncem přesilovky to ještě zkoušel Duda, ale Fučík i přes problémy puk udržel.

23:58
    Vlastimil Dostálek se dostal do samostatného úniku ve vlastním oslabení, ale Krále nepřekonal!

23:45
    Ofenzivní snažení Benátek ukončuje až ofsajd.

23:15
    Kunstovo nahození končí vedle. Hosté jsou ale teď v tlaku

22:48
    Benátky mají první početní výhodu v zápase, ale momentálně se vhazuje v jejich obraném pásmu.

22:21
    Doktorova rozehrávka byla příliš naivní a poté musel faulovat.

21:35
    Pastor měl teď obrovskou příležitost ke zvýšení náskoku, ale střelu do odkryté brány po rozhození hostujícího obránce nezvládl!

20:48
    Chroboček nezpracoval puk na modré a domácí přicházejí o útočné pásmo.

20:21
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Žůrek – 2 min., podrážení).

20:21
    Hned na začátek tvrdý střet, který schytal Doktor, ale vypadá to, že bude v pořádku

20:01

Hráči už se chystají na ledě a za okamžik začne druhá třetina.

První třetina přinesla dvě branky a obě do sítě hostujícího týmu. Ten zatím působí horším dojmem a do vyložené příležitosti se nedostal. Za AZ se nejprve po šťastném odrazu prosadil Jan Hudeček a poté z přesilovky Šimon Kratochvíl. Dobré příležitosti na straně domácích měli také Dostálek a Hrubec. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

20:00

19:53
    Wiencek jen posunul poskakující puk směrem k Fučíkovi, ten měl zákrok jednoduchý.

19:12
    Benátky se dostaly na chvíli do útočné třetiny, ale AZ vyhazuje puk do bezpečného území.

18:10
    Dostálek zavezl puk do útočného pásma, ale jeho zpětná přihrávka vyhnala domácí do vlastní třetiny.
    17:14 Šimon KRATOCHVIL - 2:0

17:14
    Havířov právě vstřelil branku!
    ŠIMON KRATOCHVÍL využil pasu přes celou šířku třetiny a střelou z první prostřelil Krále mezi betony . Asistence: Lukáš Bednář a Antonín Pechanec.

16:46
    Pechancovi odskočil puk a Benátky se osvobozují

15:57
    Hned dvě střely po sobě si připsal Doktor. Ani jedna nemířila mezi tři tyče.

15:35
    Ihned po vhazování se v obrovské příležitosti ocitl Dostálek. Střela do poloprázdné brány byla ale ztečována obětavým zákrokem obránce!

15:29
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Hampl – 2 min., držení).

14:54
    Dudova ostrá rána švihem končí na zadním mantinelu.

14:43
    Král si bez problémů pokryl kotouč který na něj vyslal Lytvynov. Vhazovat se bude po jeho levici.

13:54
    Aubrechtovu nabídku tečoval Jiruš mimo. Benátky se nadále drží v útočné třetině.

13:20
    Patzeltovo nahození tentokrát blokuje Dostálek.

13:10
    Hampl při nahození trefil spoluhráče a puk končí v ochranné síti.

13:04
    Handl si chtěl nahodit puk do útočného pásma, ale je z toho icing.

11:37
    AZ pokračuje v mírném tlaku. Dostálkův pokus z úhlu ale úspěšný nebyl.

10:53
    Hrubec se dostal k poskakujícímu puku a hned ho vyslal na brankáře. Poté pálil ještě Chroboček od modré, ale Král si oběma pokusy poradil.

10:21
    Boj u mantinelu přerušuje až zásah střídačky

09:49
    Krátce po skončení oslabení se ke střele dostal Pabiška. Fučík našel jeho ránu v lapačce.

09:07
    Pechancovu nabídku na teč nevyužil Chroboček, jeho střela šla těsně vedle.

08:17
    Doktor si v přesilové hře dobře vybruslil až před Krále, ten ho ale vychytal lapačkou.

07:45
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Filip Jansa – 2 min., podrážení).
    06:31 Jan HUDEČEK - 1:0

06:31
    Doktor nejprve sám před gólmanem nastřelil tyč, ale puk se se štěstím dostal k úplně volnému JAKUBOVI DOKTOROVI, který se nemýlil. Asistence: Jakub Doktor a Tomáš Pastor.

05:28
    Hrubec se ocitl blízko Krále a bekhandem mířil svou střelu pod břevno, ale těsně minul!

04:40
    AZ zamkl Benátky v jejich obraném pásmu, ale byly z toho pouze dvě zblokované střely

03:32
    Kratochvíl schoval svou střelu za obránce. Král vyráží kotouč betonem.

02:43
    Doktorova střela byla zblokována. Domácí se i nadále drží v útočné třetině.

01:52
    Domácí začínají s rozehrávkou za vlastní bránou.

00:55
    Pechanec hledal před bránou Bednáře. Jeho přihrávka ale byla zblokována.

00:12
    Domácí začali vlažně a po špatné rozehrávce si Fučík připisuje první zákrok

00:01

Hráči obou týmů již přijíždí na ledovou plochu a utkání za pár okamžiků začne.

Vítám vás u 25. kola CHANCE ligy ve kterém změří síly domácí AZ Havířov a Benátky nad Jizerou.

Pro oba týmy jde o velmi důležité utkání, jelikož se nachází na dvou sestupových příčkách. Pro AZ je sezóna zatím velkým zklamáním a teď už jim nezbývá nic jiného než hrát o záchranu. Nepomohla jim ani změna trenéra, když Jiřího Režnara nahradil Aleš Flašar. Ten s týmem za 4 zápasy získal pouhý bod a to ještě proti oslabenému Ústí.

Benátkám se letos také nedaří, ale tady to není až tak velké překvapení oproti Havířovu. Z posledních 4 zápasů získali také pouhý 1 bod a to doma proti Sokolovu. Z venkovních kluzišť si hráči Benátek odvezli už 3 vítězství za 3 body, když porazili Frýdek, Šumperk a Ústí.

V Havířově se ale Benátkám nedaří. Prohráli zde posledních 6 vzájemných duelů. Jen v tom posledním z března to bylo až po nájezdech. Letošní vzájemný zápas v Benátkách vyhrál AZ 3:1.

Havířovu se proti Benátkám daří a potřebují nutně vyhrát, aby jim soupeř neodskočil ještě více. Tahle situace jim ovšem může dostat pod ještě větší tlak. Záchranářský souboj 16. a 15. týmu tabulky začne v 17:30.

AZetu se nedaří především střelecky. Více než dvě branky vstřelili Slezané naposledy 9 kol zpět. Havířovu se vždycky dařilo především doma. V letošní sezóně ovšem za 3 body porazili jen Kadaň, která už ze soutěže navíc odstoupila.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Piskoř

Branky a nahrávky: 7. Hudeček (J. Doktor, T. Pastor), 18. Š. Kratochvil (L. Bednář, Pechanec) – 25. Kalaj (Jansa), 35. Čederle (Kunst, R. Duda), 56. Dušek (R. Duda, Daniel Špaček), 60. Jiruš

AZ Havířov: Fučík (Štipčák) – M. Hlaváč, T. Pastor, Chroboček, Kadeřávek, Korím, Lytvynov, F. Kočí – Dostálek (C), Hudeček (A), J. Doktor – Š. Kratochvil, Pechanec (A), L. Bednář – Mrva, Handl, Bambula – Severa, Damašek, M. Hrubec.
    Trenér: Flašar

HC Benátky nad Jizerou: D. Král (Vopravil) – Žůrek, Aubrecht (A), Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – Měchura, Dušek, Daniel Špaček (A) – Pabiška (C), Čederle, Jiruš – R. Duda, Jansa, A. Dlouhý – Kalaj, E. Čermák, Wiencek.
    Trenér: Jiruš

Rozhodčí: Koziol, Cabák – Měkýš, Otáhal