Havířov – Benátky n/J 2:4 (kon.) | Třebíč – Jihlava 2:1 (kon.) | Litoměřice – Poruba 2011 4:3 (4:3 po s.n.)
Ústí n/L – Kolín 2:3 (po pr.) | Prostějov – Šumperk 3:2 (2:1 po s.n.) | Sokolov – Kadaň 5:0 (kont.)
Slavia – Vsetín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Přerov 5:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 01.12.2021, 18:00Chance liga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Draci PARS Šumperk jsou aktuálně jedenáctým týmem tabulky. Což je sice lepší umístění, než jakého dosáhli loni. Přesto jde ale o určité zklamání: tým by chtěl i měl být výše. Moc mu nicméně nepomohly poslední čtyři zápasy, tým všechny prohrál. Je třeba však říct, že měl velice těžký los, v němž nechyběly Litoměřice a Třebíč. I přes nelichotivé umístění se Šumperk ale může pyšnit jedním z nejlepších střelců soutěže, Lukášem Žálčíkem. Ten nastřílel už 18 branek. A s pětadvaceti body je nejproduktivnějším hráčem týmu. Nejvíce asistencí vyprodukoval naopak Tomáš Vildumetz (7+17). Nejlepší statistiku +/- má Petr Kratochvíl (+3) a z obránců nejvíce bodů zapsal Tomáš Drtil (2+13). V bráně toho nejvíce odsloužil Vojtěch Mokry (91,3%, 18 odchytaných zápasů).

LHK Jestřábi Prostějov zatím prožívají mnohem lepší sezónu, než tu loňskou. Ani nyní se jim však nevyhýbají herní i výsledkové výpadky. První vážnější byl před měsíce na Slavii. Poté následovaly nečekané ztráty s Kolínem a Frýdkem-Místkem. Zejména druhý ze zápasů šokoval – Prostějov v něm po první třetině ztrácel už čtyři góly. V předešlém týdnu Jestřábi porazili Benátky a padli s Kolínem.
    Pokud se jedná o lídry týmu, těmi bodovými jsou Petr Mrázek (11+14) těsně následovaný Janem Klozem a Tomášem Jáchymem. Mrázek je pak nejlepším střelcem týmu, Jáchym nahrávačem. Těmto borcům se však v poslední době tolik nedařilo. Probudili se naopak Jan Rudovský či Šimon Jelínek. Z obránců je nejvíce vidět duo Klimíček-Husák. V bráně je jasnou jedničkou Ondřej Bláha (90,8%, 19 zápasů).

00:01

Sražený puk nad bránou Prostějova. vhazování před Bláhou.

01:38
    Jestřábi se bijí v útočném pásmu o puk. Ale nedostali se ani k němu, ani ke střele. Šumperk otáčí hru.

02:01
    Kohút dorážel zbytečně. Jeho tým se ocitl v ofsajdu.

02:30
    Havlík nahodil puk. Dohnal ho Podlaha. Snažil se následně předložit nahrávku před bránu, tam ale nikdo volný nebyl.

03:09
    Beránek dostal zpoza brány dobrou nahrávku, přímo na čepel. Střílel z první ale nepřesně.

03:46
    Šumperk se nastěhoval do pásma.

03:52
    Nicméně jeho pobyt tam byl velmi krátký. Hra je zpět před šumperskou bránou.

04:16
    Rudovský se prodral před bránu, trefil ale jen břevno. K puku se dostal zpět, zkoušel to z osy, zlomil však hůl. Velká smůla prostějovského útočníka.

04:53
    Zakázané uvolnění Prostějova.

05:10
    Furch vyslal ostrou střelu golfem, z dálky to zkoušel Pěnčík. Proti oběma střelcům se Bláha vytáhl. Zejména zneškodnění Furcha bylo efektní – pěkný zákrok lapačkou.

05:49
    Jestřábi si vybojovali vhazování v útočném pásmu.

06:00
    Bruslařský souboj Beránka s Antoníčkem zvládl lépe první jmenovaný. A uhájil tak puk pro své barvy.

06:25
    Nepřesná nahrávka z rohu před bránu znamenala ztrátu puku Prostějova.

06:35
    ...a navázal na to protiútok, jenž skončil posláním puku do druhé vlny a střelou Vildumetze z osy kluziště. Bláha připraven a kryje.

07:00
    Rudovský ve střelecké pozici. Najel si do kruhu a zkusil to. Včas jej ale zblokovala šumperská hokejka. Vhazování před Holíkem.

07:27
    Šumperk nebyl puštěn přes modrou čáru. Puk si však udržel, zkusí to znovu.

07:35
    Ani tentokrát Draci neuspěli. Naopak ve vlastním pásmu ztratili kotouč a Holík se měl co ohánět. Nakonec přerušuje hru.

07:58
    Tvrdou ránu od modré vyslal Janeček. Míjí, puk zaduněl o mantinel.

09:05
    Jestřábi rozvážně rozehrávají. Na hokejce má puk Babka.

09:49
    Prostějov si vytvořil tlak. Nejprve střílel Novák, jeho rána byla sražená. Dostal se však zpět k puku a přes Krejčího skončil u Babky. Ten střílel, rána sražená mimo.

10:03
    Vala v rohu kluziště dohrán u mantinelu. Dostal pořádně naloženo. Po chvíli odjíždí na střídačku a kryje si ústa.

10:03
    Pět minut dostává za náraz do Valy Rok Macuh (ŠUM). Velká šance pro Prostějov otevřít skóre zápasu.

10:10
    Hosté vyhazují.

10:27
    A znovu posílají puk pryč.

10:52
    Zatím se domácím přesilovka vůbec nedaří.

11:05
    Z kruhu střílel Rudovský. Míjí.

11:18
    Další rána do mantinelu.

11:28
    Tlak Prostějova pokračuje. Nejprve zazvonila po ráně ze střední vzdálenosti tyčka, nyní už Holík třímá kotouč.

11:43
    Mrázek dostal puk přes šířku hřiště na kruh. Počkal se střelou, ta byla sražená. Z druhého kruhu napálil puk Babka. Holík uspěl.

11:50

12:03
    Puk opět mimo útočné pásmo domácích.

12:28
    Prostějovu se vůbec nedaří srovnat v pásmu.

12:40
    Nyní dokonce Jestřábi propadli. Šumperk šel dva na jednoho. Vachutka ale dostal těžkou nahrávku, puk skočil a z šance nebylo nic.

13:16
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Tak Prostějov se přeci jen dočkal. Klimíček od modré vystřelil a přímo do klubka hráčů. Puk ještě tečoval TOMÁŠ JÁCHYM. Holík neměl nárok.
    Asistence: Jiří Klimíček, Jan Kloz.
    13:16 Tomáš JÁCHYM - 1:0

14:40
    Klimíček znovu v dobré pozici. Na ose mu ale sjel puk. A domácí měli co dělat, aby udrželi útočné pásmo.

14:56
    Dvě minuty pro Rudovského (PRO) a zároveň dvě minuty pro Drtila (ŠUM).

15:52
    Jestřábi nyní jen nahazují do pásma.

16:32
    Rychlá akce domácích. Beránek si najížděl za branku, ještě ale před ni stihl dát kotouč. Nikdo se jej ale neujal a nezavěsil.

17:00
    Tentokrát už si ale Holík na puk sáhl. Přerušuje hru a máme tu další vhazování.

17:05
    Nahození Klimíčka od modré minulo branku. Odražený puk se ale záhy dostal před ni a Holík tak v krátké době podruhé přerušuje hru.

17:34
    Schueter střílel z úhlu. Trefil branku z boku.

17:51
    Nyní už Bláha musel srazit pryč střelu od modré. Moc vrásek mu ale nenadělala, nebyla dvakrát přesná ani prudká.

18:27
    Šumperk měl nyní veliké štěstí. Puk zpoza brány proklouzl před ni a klouzal dál. Jeden Jestřáb netrefil, další promáchl. A Zajíc nakonec vyslal takového plachťáka. Toho sice skryl za soupeře, Holík přesto chytá.

18:58
    Spratek jel s Horkým dva na jednoho. První jmenovaný dostal nahrávku na tyč, promáchl.

19:15
    Akce Šumperka pokračovala. Horký vystřelil nebezpečně z kruhu, následně pálil i Pěnčík. Tomu ale při pokusu dostat se znovu ke střele sjel puk.

19:34
    Dvě minuty pro Zajíce (PRO).

20:00

Úvodní třetina je minulostí. Viděli jsme v ní poměrně dost příležitostí, hlavně však z holí prostějovských hokejistů. Těm hodně pomohla pětiminutová přesilovka při vyloučení Macuha. Sice ji domácí neodehráli ideálně, ale po teči Jáchyma se přeci jen radovali z gólu. Šumperk tolik vidět nebyl, zapnul až dvě minuty před koncem, kdy si vypracoval sérii dobrých příležitostí. Hosté však neproměnili.

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

21:25
    Velká šance po spolupráci Nováka s Jáchymem.

22:02
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk se prosazuje. Do brankoviště zamířil puk na PETRA KRATOCHVÍLA. Ten potvrdil svou solidní formu, když nezaváhal a zblízka prostřelil Bláhu.
    Asistence: Tomáš Vildumetz.
    22:02 Petr KRATOCHVÍL - 1:1

22:53
    Mrázek z otočky střílel na druhou tyč. Holík vykopl betonem.

23:49
    Hrálo se teď dlouho nahoru-dolů. Až teď přibrzdil hru ofsajd hostí.

24:19
    Novák se ze strany dostával do šance. Stihl i vystřelit, mířil mezi betony. Ale Holík byl rychlejší.

25:01
    Nepříliš prudké nahození trefuje výstroj Bláhy.

27:05
    A po nahrávce napříč pásmem i Rudovský! Holík vyráží, Prostějov zažívá skvělou přesilovku.

27:28
    Obrovská šance Beránka, který doráží puk svého spoluhráče mimo tyče!

27:41
    Při snaze dostat se před bránu tu máme icing Jestřábů.

28:03
    Hosté kompletní.

28:38
    Beránek měl teď nemalou smůlu. Při akci Jestřábů "zakopl" o modrou čáru. A je z toho ofsajd.

28:53
    Bláha lape další puk od šumperských hráčů. A fanoušci hostí, kterých tu dnes je taky hrstka, se hlasitě připomněli.

29:13
    Zajímavě vypadající akce Prostějova končí opět ofsajdem.

30:05
    Antoníček se dostal do brejku. Soupeři ho však doháněli, zvolil tedy golfák. Mířil mimo.

30:34
    Střelu Jelínka z úhlu vyrazil Holík mimo.

31:14
    Březák si najel do pásma a dostal se do na obránce netypické pozice. Najel si podél mantinelu před bránu a prověřil Bláhu. Te se jen ohlížel, puk byl naštěstí pro něj sražen mimo.

31:25
    Ofsajd Šumperka.

31:41
    Signalizovaný ofsajd poslal Prostějov zpět do vlastního pásma.

32:18
    Krejčí šel útočit, špatně se však za něj stáhl hráč. Po propadu tak měl Žálčík spoustu času. Šel sám na brankáře, Bláha si ale povyjel a nedal Žálčíkovi šanci.

32:51
    Další Bláhův zákrok přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

33:25
    Přetlačovanou o puk v rohu kluziště záhy utnul rozhodčí. Kdo z ní vyšel lépe?

33:26
    Tak je to Šumperk. Vystrnadil Prostějov z pásma.

33:38
    Podlahova sražená střela zamířila do ochranné sítě.

34:52
    Beránkova zpětná nahrávka před bránu neprošla. Byl bráněný hodně natěsno.

34:56
    Navíc jde Prostějov do čtyř. Jáchym (PRO) si odsedí dvě minuty.

35:07
    Šumperk rychle využívá přesilovku. Žálčík nejprve posouval do velké šance puk na druhou tyč. Z toho ještě branka nepadla. Následně se ale puk dostal zpět na tyč a zde už byl připravený DENIS KINDL.
    Asistence: Petr Kratochvíl, Lukáš Žálčík.
    35:07 Denis KINDL - 1:2

36:16
    Jelínek si nabruslil do pásma. Poslední bek mu zastoupil cestu, střílel tedy zpoza něj. A minul.

37:10
    Koblížek se dostal k puku. Předával Štefkovi, ale do nahrávky už sáhla hokejka hostí. Jinak by z toho byla zajímavá šance.

37:50
    Podlaha nejdřív zachytil sražený puk, zkoušel to bekhendem a hned nato forhendem. Trefil boční konstrukci brány.

39:01
    Šermovačka o puk v obranném pásmu Šumperka.

39:12
    Dvě minuty pro Davida Kohúta (ŠUM).

39:23
    Klimíčkovo nahození přistálo v náruči Holíka.

39:36
    Kloz v další velké šanci. Dokonce to vypadalo znovu na brankovou konstrukci. Prostějov nemá malý počet střel, chybí mu však centimetry.

39:42

39:53
    Klimíček si najel na osu hřiště a střílí. Holík s lapačkou připraven, vhazování v pásmu hostí.

40:00

Ve druhé třetině Šumperk srovnal hru. Hlavně však obrátil vývoj utkání. Hned zkraje druhé třetiny srovnal Kratochvíl a ve 36. minutě využil přesilovku Kindl. O něco víc ze hry měl přesto Prostějov. Zejména Beránek a Kloz však mají dnes opravdu pořádnou porci střelecké smůly.

Poslední třetina začne přibližně v 19:45.

40:01

40:28
    Prostějov pokračuje v přesilovce a hned zavřel soupeře v pásmu.

40:57
    Klimíčkovy pokusy zapadly do klubka hráčů před bránou. Nakonec ale hosté vyhazují.

42:03
    Podlaha rozehrál na Krejčího. Ten se ale zasekl o soupeře a přes střední pásmo se Prostějov nedostal.

43:08
    Prostějov v pásmu ale nedaří se mu vytvořit střeleckou pozici.

43:45
    Nahození na bránu Šumperka se nepovedlo. Icing.

43:55
    Od modré letěla střela, jejímž autorem byl Kratochvíl. Puk byl ještě tečován, Bláha si s ním ale poradil.

44:54
    Akci Šumperka přerušuje ofsajd.

45:05
    Od mantinelu letěl na Bláhu po ledě puk. Asi trochu změnil směr, Bláhovi totiž nadělal problémy. Raději jej kryje.

45:39
    Rána švihem od Mrázka skončila v ochranné síti.

46:17
    Kloz si nadvakrát poradil s Furchem a mohl rozehrát.

46:37
    Tečovaná střela Babky šla do mantinelu.

46:59
    Po Kindlově střele do Bláhy se přerušuje hra.

47:08
    Akce Prostějova končí ofsajdem.

47:44
    Obrovská šance hostí. Prostějov ztratil ve vlastním pásmu puk. Získal ho Žálčík, který nahrál do mezikruží Kindlovi. Jeho střelu však bravurně vychytal lapačkou Bláha.

48:57
    Velká tlak na bránu Šumperka!

49:22
    Tak to bylo hodně divoké. Jestřábi skoro dvě minuty tlačili. Nejbliže k brance byl Beránek, jehož střela z betprostřední blízkosti šla po zemi a nebyla přesná. Po střele Mrázka Holík už zakročil.

49:22
    dvě minuty pro Hrachovského (ŠUM) za hrubost. Tlak Jestřábů může pokračovat.

49:41
    Kloz nastřelil jen hráče před sebou. A Šumperk vyhazuje.

49:58
    A ještě jednou.

50:16
    Klimíčkova rána od modré mohla být nepříjemná. Obránci hostí ale brankoviště vyčistili, Holík tak měl prostor zasáhnout a taky zasáhl.

50:37
    Dlouhá kombinace skončila nepřesnou nahrávkou. A ztrátou pásma.

50:54
    Když to nejde kombinací, musí to jít jinak. To si nejspíš řekl PETR MRÁZEK, který si to zamířil středem hřiště až před Holíka, kterého následně taky překonal. A je tedy vyrovnáno.
    Asistence: Adam Havlík.
    50:54 Petr MRÁZEK - 2:2

51:36
    Šumperk mohl znovu vést! Vildumetz se dostal do samostatného úniku. Bláha ale jeho nájezd skvěle zneškodnil a dál drží šanci domácích na body.

52:17
    Jestřábi vytlačili soupeře do jejich obranného pásma.

52:40
    Klimíčkovo nahození někdo po cestě tečoval. Holík byl chvíli dezorientovaný a měl velké štěstí, že puk, který k němu klouzal nestihl nikdo zasáhnout.

52:50
    Kindl střílel přes obránce. Jeho nohy sice prostřelil, Bláhu však už ne.

53:32
    Drtilova rána nadělala problémy Bláhovi. Přesto vyráží, ze strany následně přišla další rána. Brankář Prostějova opět pozorný.

54:10
    Domácí hodně zbrzdili rozehrávku Šumperka. Ten ale zůstává na kotouči.

54:56
    Mrázek se málem proháčkoval až do branky. Na druhé straně z toho byl rychlý kontr, kdy od mantinelu dostal puk Kindl.

56:07
    Dvě minuty pro Petra Kratochvíla (ŠUM).

56:13
    Jestřábi se zmocnili puku, zakombinovali a byla z toho i střela. Jenže jsou vykázáni pryč pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

56:37
    Kloz dostal perfektní nahrávku na střelu z první. Taky vystřelil, jenže Holík byl pozorný a dobře zakročil.

56:46
    Tak a je to přesilovka 5 na 3! Antoníček (ŠUM) jde na dvě minuty z ledu za vyhození puku mimo hřiště.

56:55
    Šumperk vyhazuje.

57:20
    Jeden z domácích před poloprázdnou bránou promáchl. Šumperk toho využil a vyhazuje.

57:44
    Třetí vyhození!

57:54
    Domácí se nedomluvili a spíš si teď na ose překáželi. Draci prostě převzali kotouč a vyhodili.

58:17
    Kindl najel do pásma. Bláha si povyjel, vyrazil a právě ke Kindlovi. Nakonec ale situaci prostějovský brankář zachránil betonem.

58:39
    Hosté už jsou ve čtyřech. Přesilovka Prostějova, navíc dvojnásobná byla mizerná.

58:54
    Babka po nahrávce zpoza brány hned střílel. před bránou byli dva Jestřábi, tečovat se jim ale nepodařilo.

59:25
    Rudovský našel Havlíka. Jejich kombinace skončila nepřesným nahozením.

60:00

Prostějov v poslední třetině vyrovnal. Šumperk hrozil z brejků, Jestřábi zase měli k dispozici minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3. Ani jeden z týmů ale své šance nevyužil, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:04
    První buly uzmul Šumperk.

60:18
    Jáchym na poslední chvíli vypíchl soupeři puk.

60:31
    Šumperk znovu na puku.

60:53
    Žálčík si objel bránu a chtěl servírovat před ni nebo zakončit na bližší tyč. Nepodařilo se.

61:16
    Novákova sražená střela skončila zákrokem Holíka.

61:49
    Rudovský si najížděl na druhou tyč na nahrávku. Ta přišla vzduchem a nepodařilo se ji zpracovat.

61:59
    A Jestřábi mají problém: dvě minuty dostal právě Jan Rudovský za hrubost.

62:03
    Novák vyhazuje.

62:32
    Po střele Drtila od modré zazvonila tyč!

63:20
    Šumperk kombinuje ale nestřílí.

63:38
    Tak přece. Bláha měl problémy s dobrou střelou z mezikruží. Následně se strhla v brankovišti šarvátka mezi Husákem a Pěnčíkem.

63:48
    Žalčík měl dvě obrovské šance. nejprve mu poslal nahrávku do mezikruží Vildumetz. Následně z větší vzdálenosti střílel a Bláha měl co dělat. Obrovské šance Šumperka.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení bylo jednoznačně v režii Šumperka, který byl prostě lepší. Pomohla mu k tomu i přesilová hra. Jelikož ale hosté své šance nevyužili, uvidíme ještě nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Petr Beránek se snažil rozhýbat brankáře. Šel do forhendu a nedal. Překážel mu beton.
    Petr BERÁNEK

1. série
    0:1
    David Kohút si zamíchal s pukem a trefil se k pravé tyči.