Havířov – Benátky n/J 2:4 (kon.) | Třebíč – Jihlava 2:1 (kon.) | Litoměřice – Poruba 2011 4:3 (4:3 po s.n.)
Ústí n/L – Kolín 2:3 (po pr.) | Prostějov – Šumperk 3:2 (2:1 po s.n.) | Sokolov – Kadaň 5:0 (kont.)
Slavia – Vsetín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Přerov 5:0 (kon.)
po s.n. (4:3)
HC Stadion Litoměřice
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 01.12.2021, 17:30 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 25. kolo

To je odsud z Kalich Areny vše a u dalších přenosů na shledanou. (20:11:42)

Je konec tohoto infarktového zápasu! Stadion dlouho vedl a byl i lepším týmem, ale Poruba se ve třetí třetině nevzdala a vyrovnala. Toto drama došlo až do osmé série nájezdů, ve které rozhodl nádhernou Forsbergovou kličkou Roman Přikryl.

Roman PŘIKRYL - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Litoměřice.
    Rozhodující nájezd vstřelil Roman Přikryl.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, následovat tak budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:21
    Kališníci nyní měli štěstí! Houdkova bomba od modré skončila na horní tyči.

63:56
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Tomáš Urban.

63:20
    Kracík ztratil puk a Réway mohl postupovat vpřed, ale litoměřický útočník na poslední chvíli zažehnal nebezpečí.

62:40
    Brízgalovu pozornost vyzkoušel z mezikruží Kadlec, ale hostující gólman bez problémů chytá.

61:54
    Neskutečný Král! Litoměřický brankář se skvěle přesunul a ukradl Jenyšovi jasný gól.

61:43
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Válek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Markus Korkiakoski – 2 min., hrubost).

61:22
    Po pěkně kombinaci Válka s Jíchou, se v dobré pozici ocitl právě Jícha, ale kotouč skončil těsně vedle branky.

61:10
    Klikorka si nerozuměl s Jíchou a na malou chvíli získali puk Ostravané, avšak jejich akce je zastavena pro ofsajd.

60:01

Poruba dokázala ve třetí třetině srovnat a o bonusovém bodu rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:12
    Teď měli domácí velké štěstí. Po střele Hrníčka vypadl kotouč za Krále, ale naštěstí pro Stadion si toho nikdo z hostujících hráčů nevšiml.

58:17
    Martin Procházka byl poslán k ledu, ale rozhodčí zůstávají v klidu.

56:15
    Malát vystřelil zpoza obránce, ale střela skončila hodně daleko od hostující branky.

55:01
    Kadlec se už rozjížděl na Brízgalu, ale byl mu odpískán ofsajd.

54:15
    Přikryl vystihl rozehrávku Poruby a dlouho držel kotouč. Domácí jsou v plném počtu.

53:38
    Stadion poprvé vyhazuje.

Dnešní utkání sleduje 530 diváků.

53:10
    Barinkovo nahození od modré Krále nepřekvapilo a puk ukryl do své lapačky.

52:18
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Koláček – 2 min., vysoká hůl).

51:39
    Voráček obětavým zákrokem zablokoval Holého bombu od modré a odchází střídat.

48:44
    Při přečíslení tří proti dvěma se ke střele odhodlal Stloukal a jeho dělovka skončila těsně nad brankou.

47:38
    Martin Procházka si našel odražený kotouč a vystřelil z pravého kruhu, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.
    45:31 Petr STLOUKAL - 3:3

45:31
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté v úvodu poslední části hry srovnávají! Žovinec našel před brankou domácími hráči zapomenutého PETRA STLOUKALA, kterému se sice Král vrhl pod nohy, ale hostující útočník v pádu poslal kotouč do branky. Asistence: Dušan Žovinec a Tomáš Guman.

45:10

44:12
    Dvojice Jícha a Ondřej Procházka dobře napadá a hosté dlouho nemohli rozehrát z vlastního pásma.

43:36
    Rouha vyhazuje a Porubští musí začít až od vlastní branky.

43:10
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2 min., sekání).

42:11
    Slavík nabízel kotouč do dobré pozice před brankou Gumanovi, ale Pinkas byl připravený a jeho záměr přečetl.

40:12
    Hned v úvodu vyslal skrytou střelu Sihvonen, ale pouze do boční sítě.

40:01

Po druhé třetině stále vede Stadion o jediný gól. Kališníci byli určitě aktivnějším týmem a Poruba může děkovat Brízgalovy, který zatím chytá skvěle. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil ve 25. minutě při vlastním oslabení Berka. Poruba ještě před druhou pauzou snížila na rozdíl jediné branky po brance Gřeše.

40:00

38:37
    Malát je hodně aktivní a téměř vytvořil šanci pro Kadlece, ten však na jeho přihrávku nedosáhl.

36:36
    Poruba mohla srovnat při dalším přečíslení! Hrníčko obdržel skvělou nahrávku na levý kruh a jeho střela skončila těsně vedle domácí branky.
    35:42 Tomáš GŘEŠ - 3:2

35:42
    Hosté ale z ničeho nic snižují! Berka na útočné modré spadl a nechal se obrat o kotouč TOMÁŠEM GŘEŠEM, který to v samostatném úniku udělal skvěle a překonal Krále. Bez asistence.

35:04
    Další obrovská šance Stadionu, který již nejméně minutu obléhá hostující branku. Malát si vyměnil puk s Kracíkem a jeho pokus skončil na tyčce.

34:06
    Vachovec s Jenyšem se vydali do přečíslení, a prvně jmenovaný se rozhodl vystřelit. Jeho tvrdou střelu však Král vyrazil do rohu.

32:11
    A opět skvělý Brízgala! Klikorka obdržel přesný pas do mezikruží, a jeho střela ztroskotala na hostujícím brankáři.

31:17
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Holý – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Guman – 2 min., krosček).

31:04
    Po delší době se k nebezpečnější střele odhodlali i Ostravané, když si Vachovec vybruslil do mezikruží a jeho pokus skončil ve výstroji Krále.

30:25
    Berka mohl přidat svůj druhý gól, když se po několika odrazech dostal ke kotouči na hranici brankoviště, ale jeho střela z otočky po ledě neměla gólové parametry.

29:04
    K nenápadné střele se dostal Ondřej Procházka a ke čtvrtému domácímu gólu nescházelo mnoho, ale Brízgala byl připravený a zasáhl pravým betonem.

27:50
    Poruba se v posledních minutách převážně brání a nad vodou ji drží zatím skvělý Brízgala.

24:59
    Vzápětí mohli domácí přidat druhý gól v oslabení, když se Martin Procházka objevil zcela sám před Brízgalou, ale kotouč mu při kličce do forhendu přeskočil hokejku.
    24:18 Marek BERKA - 3:1

24:18
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Stadion při vlastním oslabení odskakuje na rozdíl dvou branek! Jeden z hostujících hráčů udělal na útočné modré chybu a nabídl kotouč do samostatného úniku MARKU BERKOVI, který si vybruslil až do mezikruží a zavěsil pod horní tyč. Asistence: Tomáš Urban a Jan Výtisk.

23:50
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Michal Rouha – 2 min., nedovolené bránění).

23:02
    Kracík našel skvělou přihrávkou v mezikruží Urbana, jehož střelu hostující gólman vyrazil přesně k Malátovi, kterému kotouč přeskočil hokejku a do poloodkryté branky zakončit nedokázal.

21:52
    Holý ihned po vhazování poslal kotouč na pravý kruh, kde stál Ondřej Procházka, ale Brízgala si hodně povyjel, zmenšil domácímu útočníkovi střelecký úhel a zasáhl.

21:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dušan Žovinec – 2 min., vysoká hůl).

20:30
    Přikryl nahrál před brankou osamocenému Sihvonenovi, jehož střelu Brízgala vyrazil a následně posunul branku. Litoměřičtí hráči se dožadují vyloučení, rozhodčí ale vylučovat nehodlají.

20:01

Po první třetině vede Stadion nad Porubou 2:1. Skóre otevřel po deseti minutách skvělou individuální akcí Martin Procházka, avšak hosté o čtyři minuty později i s nutnou dávkou štěstí vyrovnali zásluhou Gumana. Kališníci si však dvě minuty před pauzou vzali zpět vedení po gólu Marcela, pro kterého to byl první gól v letošní sezoně.

20:00

19:45
    Těsně před pauzou mohl srovnat Toman, který jel úplně sám na domácí branku. Král ale předvedl skvělý zákrok a jeho bekhendový blafák zneškodnil.

18:14
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Barinka – 2 min., držení).
    17:37 Patrik MARCEL - 2:1

17:37
    Kališníci si berou zpět vedení! Rouha našel u levého mantinelu PATRIKA MARCELA a jeho nahození skončilo přesně v levém horním rohu hostující branky. Brízgala byl bezmocný, protože měl zakrytý výhled. Asistence: Michal Rouha.

16:13

15:23
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dušan Žovinec – 2 min., nedovolené bránění).

14:53
    Vachovec dostal skvělou křižnou přihrávku na levý kruh a jeho dělovka zazvonila o tyč!

14:13
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Výtisk – 2 min., držení).
    13:52 Tomáš GUMAN - 1:1

13:52
    Ostravané ale vzápětí srovnávají! Réway našel před brankou Korkiakoskiho a kotouč se odrazil od jeho brusle přesně na hůl TOMÁŠE GUMANA, který bez problému zakončil do prázdné branky. Asistence: Markus Korkiakoski a Martin Réway.

11:50
    Od pravého mantinelu zkusil vystřelit Gřeš, avšak pouze do pravého betonu domácího brankáře. Následně vyslal dělovku od modré Houdek a kotouč se odrazil od Královy masky mimo nebezpečí.
    09:54 Martin PROCHÁZKA - 1:0

09:54
    Stadion jde v polovině první třetiny do vedení! Nádherná individuální akce MARTINA PROCHÁZKY! Litoměřický útočník si převzal kotouč ve vlastním pásmu, ze tří bránících hráčů udělal kužely, dostal se až před Brízgalu a kotouč zapadl k levé tyči. Asistence: Josef Jícha.

08:36
    Stloukal to zkusil z pravého kruhu, do jeho střely však na poslední chvíli skočil Výtisk.

08:15
    Pinkas s Berkou si nerozuměli a je z toho zakázané uvolnění domácích.

07:16
    Malát si vzal kotouč ve středním pásmu, projel až do mezikruží a vystřelil. Střela však byla zblokována a následný výpad Poruby zastavil ofsajd.

06:02
    Velká šance domácích! Jeden z hostujících hráčů zlomil hůl a nabídl Berkovi kotouč. Litoměřický útočník si při přečíslení vybruslil na levý kruh a poslal křížný pas na Sihvonena, ten však zakončit nedokázal.

04:34
    Jícha vystřelil zpoza obránce a Brízgala jeho pokus vyrazil levým betonem do rohu.

03:29
    Urban chtěl poslat kotouč do brankoviště, ale jeho úmysl přečetl jeden z bránících hráčů a vyhodil kotouč.

02:00
    Od modré nebezpečně střílel Holý a puk se od Brízgaly odrazil přesně na hůl Kadlece, který z mezikruží minul.

01:42
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dušan Žovinec – 2 min., sekání).

00:59
    Na druhé straně střílel od modré Voráček, avšak pouze do připraveného Krále.

00:22
    První střelu na branku vyslal z pravého kruhu bekhendem Pinkas, kotouč však skončil vysoko nad.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Čermák) – P. Marcel, Pinkas, Výtisk, J. Holý, Klikorka, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Malát, Kracík, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, Berka – Rouha.
    Trenér: Bruk

HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala (Muštukovs) – Szathmáry, Slavík, T. Voráček, Žovinec, M. Houdek, Michal Barinka – Guman, Réway, Korkiakoski – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec, Gřeš – Kanko, Brodek.
    Trenér: Režnar

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Beneš, Belko.

Předchozí vzájemný zápas:

6. 10. 2021, 8. kolo: HC RT Torax Poruba 2011 – HC Stadion Litoměřice 2:3

Branky a nahrávky:
    1. Korkiakoski (Réway, Houdek), 26. Vachovec (Husa, Korkiakoski) – 10. Válek (Sihvonen, Přikryl), 13. O. Procházka (Jícha, Kadlec), 48. Svoboda (Koláček, Urban).

Sestava Poruby: Muštukovs – M. Houdek, Husa, T. Voráček, Žovinec, Szathmáry, Lukáš Kozák (A), Urbanec – Réway, Vachovec (C), Korkiakoski – Jenyš, R. Toman, Ma. Špaček – Guman, Bitten, Gřeš – Kanko (A), Hotěk, Brodek.

Sestava Litoměřic: Král – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Chlubna, Berka, Pajer.

Bodovými lídry Poruby jsou Pavel Jenyš s deseti góly a sedmi asistencemi, a Michal Vachovec s bilancí šesti tref a deseti nahrávek. Nejlepším nahrávačem je ovšem s třinácti asistencemi Šimon Szathmáry, který ale nemá na kontě žádnou gólovou trefu.

To Poruba je hluboko za svými předsezonními cíli. Takřka v polovině sezony je až na čtrnácté příčce, tedy se musí hodně snažit, aby se dostala ze sestupového pásma do klidných vod. K tomu má Ostravanům také pomoci lodivod Jiří Režnar, který přišel do RT Torax Areny v průběhu sezony poté, co skončil na lavičce Havířova, jenž také bojuje o udržení. Zatím se ale tento impuls míjí účinkem, trenér Režnar stál na lavičce v kláních s Přerovem a Vrchlabím, nicméně Poruba v nich získala jediný bod.

V produktivitě domácích Litoměřic se nejvíce daří Romanu Přikrylovi. Ten sice není takový střelec, nicméně v nahrávkách je na tom v celé Chance lize nejlépe. Gólů má na svědomí pět, zato nahrávek hned 23. Tím mu také patří pozice mezi pětkou neproduktivnějších ligových hráčů. Střelecky tak Stadionu vévodí Riku Sihvonen s osmnácti přesnými zásahy z vlastní pažby.

Litoměřický Stadion zatím letošním ročníkem Chance ligy proplouvá nad očekávání dobře. O tom svědčí také to, že mu už dlouhou dobu patří v tabulce druhá příčka, momentálně s 56 body na kontě. Na první Třebíč má ztrátu čtyř bodů, zatímco třetímu Sokolovu chybí na Litoměřice bodů šest.

Zdravím vás u 25. kola hokejové Chance ligy. V litoměřické Kalich Areně proti sobě nastoupí týmy z opačných pólů tabulky. Druhý HC Stadion Litoměřice vyzve na svém ledě čtrnáctý tým HC RT Torax Poruba 2011. Přeji příjemné hokejové počtení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Hulín

Branky a nahrávky: 10. Martin Procházka (J. Jícha), 18. P. Marcel (Rouha), 25. Berka (T. Urban, Výtisk), rozh. náj. R. Přikryl – 14. Guman (Korkiakoski, Réway), 36. Gřeš, 46. Stloukal (Žovinec, Guman)