Boston – Detroit 1:2 (kon.) | Florida – Washington 5:4 (kon.) | New Jersey – San Jose 2:5 (kon.)
St. Louis – Tampa 4:3 (1:0 po s.n.) | Nashville – Columbus 6:0 (kon.) | Minnesota – Arizona 5:2 (kon.)
Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:5 (1:2 po s.n.)
Boston Bruins
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Detroit Red Wings
Středa 01.12.2021, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji dobrou noc! (03:57:33)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 42:16 (8:5, 17:5, 17:6)
    Zblokované střely – 9:14
    Vyhraná vhazování – 30:33
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 30:28
    Red Wings slaví jubilejní 3000. výhru v základní části NHL!

Hokejisté Bostonu dnes prohráli na domácím ledě s Detroitem 1:2. Medvědi padli i přesto, že vypálili na branku soupeře o 26 ran více než Red Wings. Hosté se však mohli spolehnout na vynikajícího brankáře Alexe Nedeljkovice, jenž si připsal 41 úspěšných zákroků. Nestačil pouze na ránu Davida Pastrňáka ve 46. minutě, který v přesilovce 5 na 3 srovnával na 1:1. Detroit vedl od 26. minuty, kdy svůj unik proměnil Filip Zadina. Rozhodující trefu si pak připsal v čase 51:33 Marc Staal, jenž při signalizované výhodě dorážel kotouč do odkryté branky.

59:42
    Domácí prohráli buly a Pastrňák rozjíždí asi poslední jejich akci z obranného pásma...

59:31
    Zakázané uvolnění hostí. Bruins si berou oddechový čas...

59:17
    Michael Rasmussen netrefil z levé strany prázdnou branku domácích! Puk olízl horní tyčku.

59:01
    Poslední minuta!

58:34
    Nyní je už branka Bostonu prázdná!

58:16
    Matt Grzelcyk od modré čáry minul branku. Puk navíc opustil útočné pásmo a domácí tak ještě nemohou sáhnout k power-play.

57:52
    Tentokrát byl Medvědům odpískán ofsajd. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes dvě minuty.

57:37
    Taylor Hall svou přihrávkou po mantinelu zaskočil spoluhráče Reillyho a domácí tak přišli o pásmo.

57:09
    Ránu Nicka Foligna pokryl Nedeljkovic, jenž přerušil hru.

56:52
    Po nahození Foligna dorážel Craig Smith. Puk za brankovou čáru nedostal!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 47. Pastrňák (T. Hall, McAvoy) – 26. Zadina (P. Suter), 52. M. Staal (Naměstnikov)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Forbort, Carlo (A), Grzelcyk, J. Zbořil, M. Reilly – Pastrňák, Bergeron (C), T. Hall – Craig Smith, Coyle, N. Foligno (A) – Lazar, Haula, DeBrusk – Kuhlman, Frederic, T. Nosek.
    Trenér: Sacco

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Givani Smith, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Zadina, Rowney, Gagner.
    Trenér: Blashill

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Kovachik, Murchison

Diváci: 17 850