Slavia – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 02.12.2021, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • DHL Extraliga juniorů • 22. kolo

Konec zápasu. (00:47:13)

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se zase někdy u hokeje napočtenou.

Slávisté odehrají příští utkání v sobotu, když na vlastním ledě přivítají hráče Liberce. Bruslaře čeká v sobotu venkovní zápas s jihlavskou Duklou.

Domácí navázali na zlepšený výkon ve druhé třetině a v závěrečné periodě stáhli dvoubrankovou ztrátu. Hosté ale pár vteřin před koncem vstřelili třetí gól a berou tak z dnešního zápasu všechny body.

60:00
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Křepelka – 2 min., krosček).

Oddechový čas pro hosty.

59:37
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Autorem branky je VOJTĚCH POLÁK, který z mezikruží propálil clonu domácích. Asistence: Šimon Němec, Marek Vlasák.

58:12
    Na hostujícího brankáře navíc lítá čím dál tím víc střel. Teď naposledy to byl svižný pokus Štrombacha směřující k bližší tyči.

57:19
    Slávisté právě vstřelili branku a jsou odměněni za velikou píli v závěru třetiny!
    Autorem branky je Jiří STEJSKAL, který z mezikruží propálil Krinwalda. Asistence: Šimon Slavíček, Petr Šíma.

56:56
    Po několika přihrávkách ve vlastním pásmu ale jen vyhazují na zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí před boleslavskou branku.

56:10
    Strnad hledal přihrávkou najíždějícího Hofmanna, přihrávku ale hosté zachytili.

55:19
    Branka hostů musí být znovu připevněna na led. Po předchozí akci se posunula levá tyč.

54:12
    Stejskal provětral další svižnou střelou Krinwaldovu lapačku. Hostující brankář byl ale pozorný a prostor na bližší tyči si pohlídal.

53:39
    Domácí viditelně přidali. Prohrávají jen o gól a mají ještě přes šest minut času.

52:22
    Slavia právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KIRILL USTINOV, který se nejlépe zorientoval po Stejskalově střele a puk pohodlně dorazil do branky. Asistence: Jiří Stejskal, Jan Matuška.

51:25
    Němečkova rána byla sražená a puk jen těsně prolétl kolem Krinwaldovy branky.

50:48
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Broš – 2 min., držení).

49:48

48:42
    Štrombach zpracoval těžký puk na holi a už se vytáčel do střely. Na poslední chvíli mu ale jeden z boleslavských beků znemožnil vystřelit.

47:48
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hrouda – 2 min., podrážení).

46:11
    Polák zavezl puk do útočného pásma. Po třech rychlých přihrávkách hostující formace ale přichází nepřesná střela mimo tři tyče.

44:30
    Hra nyní plyne bez přerušení, hraje se ale převážně ve středním pásmu. Žádný z týmu nechce udělat chybu, a proto se nikam netlačí.

42:39
    Hosté se po delší době dostali ke kotouči, nepohlídali si ale přechod do útočného pásma. Rozhodčí tak píská ofsajd.

41:04
    Icing i v podání domácích. Hra se neustále přerušuje.

40:06
    Hosté začali třetinu nepřesnou rozehrávkou a zakázaným uvolněním.

40:01

Dvě třetiny hry jsou za námi a šťastnější z dosavadního průběhu zápasu jsou jednoznačně hosté. Během čtyř minut se dostali do vedení díky trefám Josefa Broše a Vojtěcha Poláka. I domácí měli velké šance ke skórování, zatím však ani jednou nedokázali rozvlnit síť za zády skvěle chytajícího golmana Krinwalda. Podaří se domácím prosadit a získat body, nebo si hosté vypracované vedení pohlídají? Řešení nám přinese třetí třetina, která začne přibližně v 19:26.

40:00

39:35
    Hned trojitá příležitost pro domácí! Nehlídaný Labuzík dostal puk přímo před branku, ani tentokrát se ale neprosadil. Ani následné dorážky Matušky a Strnada vytouženou branku nepřinesly.

38:45

38:09
    Štrombach jako jediný hráč spěchal za vyhozeným pukem. Hosté špatně střídali a byla z toho velká šance pro domácí. Krinwald si ale s těžkou situací poradil a dál tak chytá bezchybně.

37:20
    Domácí vyhazují. Hosté se ale do pásma velmi rychle zase vrátili.

36:45
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Němeček – 2 min., vysoká hůl).

35:58
    Jokl čistým způsobem odstavil od puku soupeřova kapitána Simona. Slávisté ale nedokázali využít zaváhání v obraně hostů a skóre zápasu se tak prozatím nemění.

34:40
    Bruslaři hrají dlouho v útočném pásmu. Stále si ale nedokáží předat puk tak, aby mohli vystřelit a ohrozit branku Slavie.

32:49
    Boleslavští se znovu dostali do svého útočného pásma. Jejich kombinace sice kvůli nepřesnosti nevyšla, domácí ale chybují v rozehře a hosté tak kombinují dál.

30:20
    Dominik Brouček dostal perfektní přihrávku do jízdy mezi dva sešívané beky. Boleslavský útočník mezi nimi projel, překonat domácího brankáře bylo ale nad jeho síly.

29:23
    Tomáš Václavík si počínal velmi šikovně v zabrankovém prostoru v obranné třetině domácích. Přihrávkou našel svého spoluhráče na modré, následná střela ale byla velmi pomalá a sešívaní se tak dostávají zpátky k puku.

26:17
    O puk se bojuje u levého mantinelu ve slávistické třetině. Puk se z několika současně probíhajících soubojů odrazil příhodně pro mladoboleslavské. Pittr se ale včas přesunul k protější tyči a puk vykopl svým betonem.

24:13
    Autorem branky je VOJTĚCH POLÁK, který s pukem projel do útočné třetiny a ze středu hřiště vypálil puk do sešívané branky. Střela byla ještě schovaná za přejíždějícím hráčem, Pittr tak neměl nárok. Asistence: Tomáš Rajgl, Marek Vlasák.

23:28

23:22
    Slávistům dlouho trvalo, než se ve vlastní přesilové hře dostali na dostřel Krinwaldovy branky. Nakonec z celé akce vzešla málo nebezpečná střela jednoho z červenobílých beků.

21:28
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Plíšek – 2 min., vysoká hůl).

20:55
    Vojtěch Polák vyslal do úniku Michala Simona, který se snažil rozpohybovat Pittra. Sešívaný brankář střelu pokryl, na dorážku JOSEFA BROŠE už ale nedosáhl. Asistence: Michal Simon a Vojtěch Polák.

20:01

Hráči i rozhodčí už jsou na ledě, utkání bude za malou chvíli pokračovat.

Druhá třetina začne přibližně v 18:42.

Po prvních dvaceti minutách jsme svědky až překvapivě vyrovnané podívané. Rozdíl deseti míst v tabulce jakoby zatím nebyl znát. Skóre zápasu je bezbrankové, ani moc vyložených gólových šancí jsme zatím neviděli. Uvidíme, s čím přijdou oba týmy po první přestávce.

20:00

19:32
    Domácí vysunuli forčeking až k brance hostů. Ti mají problém rozehrát a neztratit puk.

17:50
    Pittr ukryl v lapačce nahození ze středního pásma. Vhazovat se tak bude v jeho blízkosti.

15:40
    Slávista Míšek po dobrém defenzivním zákroku vyšel vstříc dvěma boleslavským bekům. Dokázal si s početní přesilou poradit a vypracoval si prostor ke střele. Jeho rána ale nebyla nic, co by hostující golman nezvládl.

15:00
    Polákova bomba od modré se odráží od mantinelu za brankou. Střela byla velmi razantní, dostatečně přesná už ale nebyla.

14:06
    Domácí v plném počtu. Hosté z této přesilové hry nevytěžili vůbec nic. Ani se nedokázali na delší časový interval udržet ve své útočné třetině.

12:20
    Boleslavský bek Moravec si dobře sjel pro puk až do mezikruží. I on na nic nečekal a zvolil střelu. Pittr ale pohotovým zákrokem vyráží a drží bezbrankové skóre zápasu.

12:06
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Stejskal – 2 min., vražení na mantinel).

11:38
    Hrdlička poslal puk po modré čáře na Stejskala, který z první vypálil. Jeho pokus jen těsně minul klec hostů.

10:01
    Strnad unikl po pravé straně a puk předložil na střed dojíždějícímu Labuzíkovi. Druhý jmenovaný ale nedokázal puk z bezprostřední blízkosti poslat za záda Krinwalda.

09:00
    Jokl nahodil puk na hostujícího brankáře. Ten nechtěl rychlou rozehrou riskovat ztrátu puku, a proto bude následovat vhazování v obranném pásmu Bruslařů.

07:33
    Stejskal výborně zapracoval do defenzivy u vlastní branky a obral o puk hostujícího útočníka Plíška.

07:04

05:57
    Domácí kombinují s kotoučem v blízkost boleslavské branky. Po Němečkově střele z modré sbírá kotouč Strnad. Ani on ale nedokázal zaskočit Krinwalda.

05:04
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Polák – 2 min., podrážení).

03:54
    Šimon Slavíček obral o puk jednoho z hostujících beků a ujížděl k Krinwaldově brance. Slavíček přihrál Štrombachovi, který mu puk ještě vrátil. Střela domácích ale nakonec zamířila mimo.

03:40
    Z vrcholu přesilovkové formace pálil Moravec. Pittr ale jeho pokus viděl a puk vyrazil do bezpečí.

02:54
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., podrážení).

01:30
    Slávisté také zavezli puk do svého útočného pásma. Hosté ale aktivně přistupují a o puk se tak bojuje po pravici golmana Krinwalda.

00:10
    A zápas nám začal. Po úvodním buly se puk zdržuje na hokejkách hostů. Ti s pukem hned zajíždí do obranného pásma domácích.

00:01

HC Slavia Praha: Pittr (Hodic) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Brotánek – Štrombach, Strnad, Ustinov, Matuška, Míšek, Slavíček, Hofmann, Labuzík, Skoupý, Kvasnička, Šíma, Jokl
    Trenér: Ladislav Slížek

BK Mladá Boleslav: Krinwald (Stuchlík) – Moravec, Němec, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest – Simon, Polák, Brouček, Půček, Broš, Sulík, Vlasák, Hruška, Václavík, Hašlar, Plíšek
    Trenér: Petr Haken

Rozhodčí: Jaroš, Kosnar – Hynek, Svobodová.

BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři se nachází na 5. místě, když za 21 zápasů získali 45 bodů. Dnešní hosté jsou zároveň na 3. místě v statistické tabulce střel proti svojí brance. Pouze Plzeň a Vítkovice pustili na svého brankáře méně střel. Slávisté tak v dnešním zápase budou muset doslova bojovat o každou střelu.

Nejproduktivnější hráči: Jan Závora (14+13), Vojtěch Polák (10+11), Dominik Brouček (5+16)

Nejproduktivnější obránci: Karel Křepelka (6+11), Dominik Vacík (5+12)

HC SLAVIA PRAHA

Slávistická juniorka se momentálně nachází na 15. místě, když za 22 zápasů získala 20 bodů. Domácí tým je vysoko v tabulce trestů, vršovický klub je po Pardubicích druhým nejtrestanějším týmem juniorské extraligy. Z posledních zápasů ale červenobílí dokáží získávat důležité body.

Nejproduktivnější hráči: Jan Matuška (6+7), Tomáš Labuzík (6+6), Lukáš Strnad (8+3)

Nejproduktivnější obránci: Dominik Němeček (2+3), Jiří Stejskal (1+4)

Sparta – Slavia 5:2
    Slavia – Chomutov 3:2
    Slavia – Litvínov 3:1
    Slavia – Zlín 4:3 sn
    Slavia – Kometa 1:6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 53. Ustinov (Stejskal, Matuška), 58. Stejskal (Slavíček, Šíma) – 21. Broš (Simon, Polák), 25. Polák (Rajdl, Vlasák), 60. Polák (Němec, Vlasák)

Rozhodčí: Jaroš, Kosnar – Hynek, Svobodová