Litvínov – Olomouc 3:4 (kon.) | Plzeň – K. Vary 3:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 1:2 (po pr.)
Kometa Brno – Kladno 5:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 6:3 (kon.) | Sparta – Zlín 4:6 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Rytíři Kladno
Pátek 03.12.2021, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 29. kolo

Je dobojováno! Tři body zůstávají na Moravě. Dnes se výkony střídaly po třetinách, první periodu ovládlo Brno v poměru 2:0, Kladno předvedlo stejný počin v prostředním dějství. Ovšem třetí třetina byla plně v režii domácích hráčů. Kometa udeřila ve třech přesilových hrách, když se nejprve prosadil povedenou střelou Tomáš Vincour a po něm se dvakrát trefil také nejproduktivnější hráč Komety Peter Mueller. Domácí borci se chystají na závěrečnou děkovačku a zatím se posunují na 8. místo tabulky. Kladno se určitě musí poučit, hrát dvacet minut na bodový zisk nestačí. Z mé strany vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a z Brna vám přeji hezký páteční večer i víkend.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Ladislav Zikmund (KLA)

Peter Mueller (KOM) (20:29:33)

59:47
    Ještě se píská zakázané uvolnění Kladna.

59:17
    Tisícovka fanoušků v brněnské hale povstává a potleskem děkuje domácím hráčům za předvedený výkon. Musíme souhlasit, za třetí třetinu si Brno opravdu pochvalu zaslouží.

58:45
    Kladno se ještě snaží zkorgovat výsledek, ovšem defenzíva Brna pracuje spolehlivě.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Kladno se ještě nevzdává, na kruhu dostal nabito Račuk, Sedláček pohotově zasahoval betonem.

57:10
    Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.

56:53
    Brňané pohodlně kontrolují tříbrankový náskok, Kladno nastřeluje puky do pásma, ale všude jsou první domácí.
    56:03 Peter MUELLER - 5:2

56:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno využívá třetí přesilovou hru v utkání! Bartejs od modré čáry poslal puk na kruh PETERU MUELLEROVI, ten se s pukem pomazlil a pak chladnokrevně zamířil mezi betony Bowa. Asistence: Tomáš Bartejs.

55:55
    Krištof dnes doslova sevíruje svým spoluhráčům, nyní vyzval na hranici brankoviště ke skórování Víncoura, hru však dobře přečetl i Bow a mrštným pohybem se mu povedlo koncovku pro Vincoura značně ztížit.

55:33
    Kometa se až nyní zformovala v útočném pásmu a snaží se kombinovat.

54:51
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Cody Donaghey – 2 min., podrážení).

54:42
    Kladno si komplikuje situaci a bude čelit další početní výhodě domácích.

53:44
    Obrovská chyba Wooda, když doslova namazal v obranném pásmu Muellerovi, brněnský borec možná ani nečekal, že se tak snadno dostane k puku, přesto se snažil Bowa vymíchat kličkou do forhendu, branku však přestřelil!

53:04
    Rytířům se zatím nedaří navázat na povedenou druhou třetinu, při snaze kombinovat v útočném pásmu jsou hosté nepřesní a sami se dobyté území připravují.

52:31
    Brno nyní Kladnu vůbec nepůjčuje kotouč, nyní je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

51:44
    Hlava vypálil bez přípravy a puk jen těsně proletěl kolem branky Brna.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 4. T. Šoustal (Kučeřík, Meluzín), 11. Ďaloga (Krištof, R. Holland), 43. Vincour (Bartejs, Krištof), 44. P. Mueller (Krištof, Vincour), 57. P. Mueller (Bartejs) – 31. Plekanec (Račuk, K. Wood), 34. Zikmund (Dotchin, K. Wood)

HC Kometa Brno: J. Sedláček (Tomek) – Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Bartejs, Gulaši (A), L. Forman, D. Mikyska – Zaťovič (C), Krištof, P. Mueller (A) – R. Pavlík, A. Zbořil, L. Horký – Ostřížek, Rákos, Vincour – T. Šoustal, Meluzín, Süss.
    Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Baránek, Donaghey – Zikmund, Plekanec (C), Jágr – Hlava, Filip, M. Indrák – Machala, A. Kubík, M. Beran – Kristo, Račuk, Melka.

Rozhodčí: Šír, Vrba – Axman, Kajínek