Litvínov – Olomouc 3:4 (kon.) | Plzeň – K. Vary 3:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 1:2 (po pr.)
Kometa Brno – Kladno 5:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 6:3 (kon.) | Sparta – Zlín 4:6 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 03.12.2021, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 29. kolo

58:18
    Filip Novotný na střídačce, hosté to zkoušejí v šesti.
    51:22 Jiří ČERNOCH - 3:2

51:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    I hosté využívají početní výhodu a už je to zase jen o gól. Rachůnek našel na pravém kruhu Imma, jehož rána se od Svobody odrazila k volnému JIŘÍMU ČERNOCHOVI, který puk pohotově dorazil do prázdné brány. Jeho trefu nicméně musel posvětit ještě videorozhodčí. Asistence: Tor Immo, Tomáš Rachůnek.

50:15
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Budík – 2 min., podrážení).
    47:50 Jan SCHLEISS - 3:1

47:50
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí využívají početní výhodu čtyři na tři a odskakují svému soupeři na dva góly. Čerešňák našel na levém kruhu JANA SCHLEISSE, který se trefil pod horní tyčku. Asistence: Peter Čerešňák, Michal Bulíř.

47:23
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Dlapa – 2 min., podrážení).

46:49
    Obrovská šance v podání Plzně. Peter Čerešňák hezky zatáhl kotouč do útočného pásma, poté pocukrovanou přihrávkou našel hokejku Tomáše Mertla, jenomže ten poslal černý nesmysl nad branku Novotného.

46:22
    A je po přesilové hře. Tomáš Mikúš sekl domácího brankáře po lapačce a za svůj čin dostává hostující hráč dvě minuty.

43:04
    Tak to nemilé pro domácí mužstvo. Petr Kodýtek ostře poslal na mantinel Lukáše Douderu a od hlavního rozhodčí dostal plzeňský hráč trest na pět minut plus osobní trest do konce utkání.

39:51

35:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Budík – 2 min., držení).
    32:29 Jiří KULICH - 2:1

32:29
    Zde se naplno ukázala naděje českého hokeje. JIŘÍ KULICH dostal přihrávku do jízdy a z osy hřiště poslal puk rychlým švihem přesně k pravé tyči. Asistence: Jakub Flek.

27:09
    Domácí rozjeli rychlý brejk, Michal Bulíř hledal mezi kruhy volného Přikryla, ten byl ovšem dobře bráněn a domácí hráč tak ideálně nezakončil.

21:41
    Hosté vyhodili tak šikovně, že se do samostatného nájezdu dostal Martin Kohout, hostující hráč to myslel dobře, jenomže branku Svobody přestřelil.

20:49
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Dlapa – 2 min., nedovolené bránění).
    20:36 Martinš DZIERKALS - 2:0

20:36
    Domácí udeřili v poslední minutě první třetiny a nyní radují hned v první minutě druhé periody. Jan Dufek o pravého mantinelu nahodil kotouč před bránu, puk vyplaval u levé tyčky, kde byl připravený se svou dorážkou MARTINS DZIERKALS. Asistence: Jan Dufek, Tomáš Mertl.
    19:40 David JIŘÍČEK - 1:0

19:40
    Škodovka si vytvořila ke konci první části tlak, za brankou Novotného se puku chopil mladý obránce DAVID JIŘÍČEK, který po objetí hostující svatyně dokázal zasunout kotouč se štěstím do brány. Bez asistence.

13:40
    Za záda domácích obránců se dokázal dostat Martin Kohout, útočník Energie se rozhodl pro střelu bekhendem, orazítkoval však jen beton Svobody.

09:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Jiříček – 2 min., faul kolenem).

04:20
    Fantasticky to nyní udělal Ludwig Blomstrand, ten udržel puk na své hokejce, potáhl si ho do forhendu, jenomže v tváří tvář Novotnému neuspěl.

02:58
    Jan Dufek, nová akvizice v plzeňském dresu, našel zadovkou mezi kruhy nehlídaného Tomáše Mertla, jehož rána se mírně otřela o tyčku, Novotný se stačil pouze ohlédnout.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 20. Jiříček, 21. Dzierkals (J. Dufek, Mertl), 48. Schleiss (Čerešňák, Bulíř) – 33. Kulich (Flek), 52. Černoch (Immo, T. Rachůnek)

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Kremláček, Jiříček, Kvasnička, Budík, Graňák – Dzierkals, Mertl (A), J. Dufek – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – M. Lang, F. Přikryl.
    Trenér: Václav Baďouček, Miloš Říha.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, L. Doudera, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), Weinhold – T. Rachůnek (A), Kulich, Flek – Immo, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).
    Trenér: Martin Pešout.

Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Brejcha, Votrubec.