Union Berlín – RB Lipsko 2:1 (kon.)
1. FC Union Berlín
2:1 (1:1)
RB Lipsko
Pátek 03.12.2021, 20:30 • An der Alten Försterei, Berlín • Německá Bundesliga • 14. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:24:20)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:9. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:8.

Je konec. Union Berlín zaslouženě zvítězil nad Red Bullem Lipsko v poměru 2:1 a tři body zůstávají doma. Už v 6. minutě poslal domácí celek do vedení Awoniyi a Union hrál ve velkém tempu. Posléze si Berlín vypracoval obrovskou šanci, kterou ale nevyužil a ve 13. minutě byl potrestán, neboť stav utkání srovnal Nkunku. Následně nám toho ale první půle moc nepřinesla a žádné větší šance jsme svědky nebyli. V 57. minutě vstřelil nakonec rozhodující branku Timo Baumgartl, který se dostal k odraženému míči a zakončil jej do prázdné. V 81. minutě mohl pojistit výhru Haraguči nebo o čtyři minuty později Behrens, ale ani jedna šance gólem neskončila. Ke konci se ještě dostal do zakončení z hranice malého vápna Brobbey, ale jeho pokus byl zblokován.
    Union Berlín zvítězil nad Red Bullem Lipsko 2:1.

90+4

90+3
    Následně přichází nedovolený zákrok ze strany Red Bullu, který dnes nepředvedl dobrý výkon a tři body pro Union jsou zasloužené.

90+2
    Posléze ale Union Berlín díky Haragučimu získal autové vhazování a rozhodně s ním nespěchá a také nemá proč.

90+1
    Domácí se sice nyní snažili něco vymyslet směrem dopředu, ale k míči se dostali hosté.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

90
    Niko Giesselmann skvělým skluzem zblokoval zakončení Briana Brobbeyho na hranici malého vápna a následuje rohový kop Lipska!

89
    Genki Haraguči dokázal odkopnout pokus o centr soupeře a Lipsko bude pokračovat autovým vhazováním.

88
    Red Bull nyní kombinuje na své polovině a hledá cestičku směrem dopředu, ovšem tu Union neotevírá.

87
    Domácí tentokrát napadli rozehrávku soupeře a Kevin Behrens svým skluzem zblokoval odkop Pétera Gulácsiho.

86
    Niko Giesselmann se ocitl v příležitosti na zakončení, ale míč trefil hodně nečistě a bude to jen odkop od brány Gulácsiho.

85
    Lipsko má nyní velké problémy směrem dozadu a Union Berlín získal autové vhazování.

84
    Po rohu přišla další střela, kterou ale Péter Gulácsi znovu vychytal famózním zákrokem, ale tentokrát se jednalo o ofsajd!

84
    Kevin Behrens se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale Péter Gulácsi vytáhl fantastický zákrok a podržel Lipsko v naději na získání bodu!

83
    Andreas Voglsammer se ocitl v obrovské šanci, ale také v jasném ofsajdu a navíc svou příležitost neproměnil.