Omsk – Kazaň 1:3 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 3:1 (kon.) | Viťaz – Minsk 2:5 (kon.)
Avangard Omsk
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Ak Bars Kazaň
Pátek 03.12.2021, 14:20 • Coca-Cola Aréna, Dubaj • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:47:03)

Česká a slovenská stopa

Šimon Hrubec (OMS) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88%
    Peter Cehlárik (OMS) – 0+0, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:32

Je konec. Ak Bars Kazaň ve speciálním zápase hraný v Dubaji zvítězil nad Avangardem Omsk 3:1. První třetina kromě několika trestů nepřinesla žádnou branku. Ta totiž přišla až ve 31. minutě z hole Galimova. Do třetí periody hosté rovněž vstoupili velice dobře, když se ve 44. minutě trefil Kampfer. Vše pojistil ve 49. minutě Gluchov. Pět minut před koncem sice snížil Sošnikov, ale to bylo od Omsku vše.

59:43
    Následně hosté dokázali odpálit kotouč ze svého pásma a je hotovo.

59:28
    Kazaň velice poctivě brání a Avangard si nemůže vytvořit nějakou velkou příležitost ke skórování.

59:12
    Domácí drží puk v útočné třetině a následná rána z pravé strany byla zblokována.

58:57
    Oddechový čas pro domácí.

58:57
    Nyní se kotouč ocitl na střídačce hostujícího celku a následuje tak buly ve středním pásmu.

58:39
    Nyní měl Timur Biljalov hodně práce se skákavou střelou z pravé strany, kterou nakonec vyrazil.

58:25
    Domácím se nepodařilo projít do útočného pásma a musí se o to pokusit znovu.

58:00
    Avangard Omsk hraje bez brankáře!

57:38
    Omsk se po delší době dostal k puku, ale následně jej zastavil rozhodčí, který signalizoval ofsajd.

56:39
    Ak Bars Kazaň se snaží držet puk co nejdéle a snížit tak tlak ze strany domácího celku.

56:05
    Domácí vstřelená branka nakopla, ale tentokrát se nedostali do útočné třetiny.
    54:31 Nikita SOŠNIKOV - 1:3

54:31
    Avangard právě vstřelil branku!
    Nakonec Omsk využívá přesilovou hru těsně před jejím koncem a snižuje na 1:3! NIKITA SOŠNIKOV dostal kotouč do levého kruhu a posléze zakončil fantasticky do pravé šibenice. Asistence: Nikolaj Prochorkin.

54:13
    Nyní Omsk sevřel soupeře a Kirill Adamčuk zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale minul bránu.

53:39
    Pär Lindholm jej posléze udržel vepředu pár vteřin.

53:12
    Domácí celek může vstřelit naději, ale zatím to moc nevypadá, neboť obrana Kazaně vyhodila puka.

52:38
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., hákování).

51:25
    Aktuálně toho na hrací ploše ale není nic moc zajímavého k vidění, protože Kazaň nepouští kotouč ze své moci a Omsk na to dnes prostě a jednoduše nemá.

50:00
    Zbývá posledních deset minut pravděpodobně celého zápasu, neboť Kazaň vede nad Omskem 3:0.

49:03
    Znovu je k vidění útočný tlak Kazaně, která nyní dominuje utkání a má jej pevně pod kontrolou.
    48:16 Michail GLUCHOV - 0:3

48:16
    Kazaň vstřelila branku!
    A je to 3:0 pro Ak Bars a pravděpodobně je rozhodnuto! Arťom Lukojanov v rychlé akci posunul puk z levé strany na pravou, kde z první zakončil do odkryté svatyně MICHAIL GLUCHOV. Asistence: Arťom Lukojanov.

47:55

47:52
    Nyní už musel Šimon Hrubec zasahovat, což se mu povedlo a drží tak malou naději Avangardu.

47:46
    Posléze Omsk dokázal vyhodit puk do bezpečí přes celé kluziště.

47:22
    Kazaň toho opět v přesilové hře moc nepředvádí a zatím jediná střela byla sražená vedle.

45:55
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Gotovec – 2 min., podrážení).

45:40
    Sergej Tolčinskij se posléze dostal ke střele z levého kruhu, ovšem těsně přestřeluje branku Kazaně.

45:21
    Kazaň se dostala k další střele, ale ta minula bránu.

43:59
    Nyní se Omsk na druhé straně dostal do zakončení v zajímavé šanci, ale Timur Biljalov drží čisté konto.
    43:21 Steven KAMPFER - 0:2

43:21
    Tohle už pro hosty vypadá velmi dobře, jelikož jdou do dvoubrankového vedení! Kirill Paňukov z otočky poslal puk k levé tyči, kde se nacházel připravený STEVEN KAMPFER a zakončil do odkryté brány. Asistence: Kirill Paňukov a Pär Lindholm.

42:54
    Ak Bars Kazaň stále hájí těsný jednobrankový náskok.

41:20

40:48
    Avangard pokračuje v přesilové hře ze třetí třetiny, ale zatím to není nic vážnějšího.

40:01

40:00

39:52
    Hosté opět vyhodili puk do bezpečí.

39:20
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Galimov – 2 min., vysoká hůl).

38:39
    Nyní se dostal puk do nehybné pozice a rozhodčí tak přerušili hru.

38:19
    Stále se hraje v pásmu hostujícího mužstva a to za bránou Biljalova.

36:59
    Timur Biljalov ale musel být připraven, neboť to zkoušel Ville Pokka z pravého kruhu.

36:33

36:06
    Znovu se kotouč dostal pryč ze třetiny Ak Bars a tohle už Kazaň zvládne.

35:44
    Posléze Kazaň dokázala vyhodit kotouč do bezpečí přes celé kluziště a zatím toto oslabení zvládá bez problémů.

35:22
    Omsk sice drží puk v útočném pásmu, ale nedaří se mu vymyslet něco vážnějšího.

34:33
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Steven Kampfer – 2 min., vysoká hůl).

33:17
    Pavel Dědunov nabral po pravém křídle velkou rychlost, ale následně mu nezbývalo nic jiného, než zakončit bekhendem, na který byl Timur Biljalov připraven.

32:32

31:50
    Tohle je zatím nejnebezpečnější přesilovka v zápase, ovšem Kazani se následně podařilo vyhodit puk pod tlakem.

31:28
    Znovu si Avangard Omsk vytvořil dobrou příležitost, ale ani Arsenij Gricjuk nedokázal srovnat stav zápasu střelou z pravého kruhu.

31:11
    Corban Knight mohl srovnat stav zápasu, když číhal před bránou na přihrávku z levé strany, ale z první napálil pouze gólmana Timura Biljalova.

30:32

30:19
    Omsk se sice nyní dostal dopředu po levé straně, ale byl z toho faul soupeře.
    30:06 Arťom GALIMOV - 0:1

30:06
    Těsně po překulení do druhé poloviny základní hrací doby tady máme úvodní branku! Nikita Dyňak z levé strany poslal nebezpečný kotouč na domácí svatyni, kde byl velice dotěrný ARŤOM GALIMOV a nakonec procedil kotouč za záda Šimona Hrubce. Asistence: Nikita Dyňak a Roman Rukavišnikov.

28:25
    A opět je hra pozastavena, protože nahození domácího hráče letělo z vlastní poloviny na zakázané uvolnění.

28:09
    Nyní se hosté snažili dostat dopředu po levé straně, ale rozhodčí odpískali ofsajd.

27:24
    Nyní se hra velice kouskuje a nemá pořádné tempo, které by přinášelo nějaké viditelné okamžiky.

26:13
    Alexej Jemelin nahodil kotouč na bránu soupeře, kde se svedl boj o puk, který nakonec skončil pod lapačkou brankáře Biljalova.

25:08
    Vladimir Brjukvin sice pálil ze středu, ale jeho pokus gólman Timur Biljalov dobře viděl a zlikvidoval.

23:56
    Tentokrát neprošla střela hostujícího hráče na českého brankáře a Omsk může vyrazit dopředu.

23:25

22:45
    Přesilová hra Kazaně ovšem zatím nic moc nepřináší a nyní se hosté navíc dopustili zakázaného uvolnění.

22:12
    Omsk se dnes dopouští velkého počtu faulů, ale Šimon Hrubec jej zatím drží nad vodou a chytá vše co se dá.

21:25
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Tolčinskij – 2 min., držení).

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:13.

20:00

19:37
    Puk tentokrát skončil jen v zámezí a následovat bude vhazování v pásmu hostujícího celku.

18:43

17:38
    Střela domácího hráče od modré čáry byla zblokována mimo bránu soupeře.

16:43
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., držení).

16:15
    K vidění toho aktuálně moc není protože se bojuje o kotouč hlavně u mantinelu a ani jedno mužstvo nemá nějakou viditelnější převahu.

14:17
    Posléze už ale přišel střelecký pokus, jenž opět skryl Šimon Hrubec, který dnes zatím předvádí bezchybný výkon.

13:58
    Chyba Naila Jakupova při rozehrávce, kdy našel pouze hůl soupeře, ale Kazaň toho nedokázala využít.

13:07

12:52
    Peter Cehlárik zblokoval pokus od modré čáry a následně vyvezl puk do bezpečí. Přesilová hra Omsku tak nyní nepřinesla zkrátka nic.

12:05
    Nynější přesilovka hra se Avangardu zatím moc nedaří, protože se soupeři povedlo několikrát vyhodit kotouč do bezpečí.

11:07
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Děrgačov – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

10:37
    A další útočná akce hostujícího celku byla zakončena střelou, kterou vyslal z mezikruží Arťom Lukojanov, ovšem jen doprostřed brány Šimona Hrubce.

09:46
    Ak Bars Kazaň zatím drtí svého soupeře v počtu střel na bránu, ve kterém vede vysoce 11:3.

09:12
    Kirill Paňukov to zkoušel zápěstím po buly v útočném pásmu, ale jeho ránu vyrazil Hrubec vyrážečkou.

08:49
    A znovu měl český gólman práci po střele soupeře z levého kruhu, kterou skryl do své výstroje.

08:03

07:49
    Avangard Omsk nyní sice má k dispozici zkrácenou přesilovku, ovšem byli to hosté, kteří se znovu dostali ke střele, konkrétně to byl Arťom Lukojanov.

07:23

06:49
    Daniil Tarasov se nedokázal prokličkovat mezi dvěma hráči do zakončení.

06:03
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Pär Lindholm – 2 min., sevření puku rukou).

05:56
    Steven Kampfer to při přesilové hře zkoušel z levé strany, ovšem Šimon Hrubec si připisuje další úspěšný zákrok.

05:23
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nail Jakupov – 2 min., nedovolené bránění).

05:20
    Už to vypadalo na rychlý brejk Kazaně po pravém křídle, ale rozhodčí odpískali pouze ofsajd, což je velká škoda pro Ak Bars.

04:09
    Ak Bars Kazaň zatím je o něco aktivnějším celkem a Omsk pod tlakem vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění.

03:49
    Šimon Hrubec musel levým betonem vyrazit bekhendové zakončení Daniila Tarasova a opět byl český brankář úspěšný.

02:44
    Dmitrij Judin se pokoušel ještě z pravého kruhu nastřelit kotouč do chumlu hráčů před domácí svatyni, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

02:35

01:42
    Posléze musel být připraven český brankář Šimon Hrubec, neboť přišlo zakončení z levé strany, ale s tím si poradil a následně se kotouč dostal pryč ze třetiny Avangardu.

00:58
    Ak Bars Kazaň tak hned v úvodu utkání má k dispozici přesilovou hru a nyní drží kotouč v útočném pásmu.

00:35
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Gotovec – 2 min., vražení na mantinel).

00:01

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko, Dianov) – Pokka, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Čisťakov, K. Gotovec – Gricjuk, C. Knight (A), Cehlárik – Sošnikov, Prochorkin, Tolčinskij – N. Jakupov, Děrgačov, Brjukvin – V. Žarkov, Kablukov (A), Dědunov.
    Trenér: Bob Hartley

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Kampfer, Chenkel, Judin, D. Žuravljov, N. Ljamkin, Adamčuk, Rukavišnikov – D. Voronkov (A), Arťom Galimov, Dyňak – K. Petrov, Weal, Tarasov – Paňukov, P. Lindholm, Kagarlickij – M. Gluchov (A), Safonov, Lukojanov (C).
    Trenér: Dmitrij Kvartalnov

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Šalagin, Šeljanin.
    Dnešní speciální zápas se odehraje v Dubaji.

Avangard Omsk se momentálně v Černyševove divizi nachází na 2. místě se 42 body a skóre 99:77. Na první Ufu ztrácí tři body a má jeden zápas k dobru. V posledním zápase si Omsk poradil v domácím prostředí s Nižněkamskem, který porazil jednoznačně 6:1.
    Ak Bars Kazaň aktuálně najdeme v Charlamově divizi na 3. pozici se 47 body a skóre 83:80. Naposled se Kazaň představila v Moskvě proti místnímu Dynamu, ovšem odvezla si prohru 1:4.

V dnešním zápase KHL se proti sobě utkají týmy Avangard Omsk a Ak Bars Kazaň. Dnešní zápas bude velice speciální, neboť se bude hrát v rámci KHL World Games, což znamená, že se dnešní utkání odehraje v Coca-Cola Aréně v Dubaji! Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na ledě Kazaně, která vyhrála těsně 2:1. Úvodní buly je naplánováno na 14:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 55. Sošnikov (Prochorkin) – 31. Arťom Galimov (Dyňak, Rukavišnikov), 44. Kampfer (Paňukov, P. Lindholm), 49. M. Gluchov (Lukojanov)

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Šalagin, Šeljanin