Montreal – Colorado 1:4 (kon.) | Tampa – St. Louis 4:2 (kon.) | Washington – Chicago 3:4 (0:1 po s.n.)
Carolina – Ottawa 2:3 (kon.) | Florida – Buffalo 7:4 (kon.) | NY Islanders – San Jose 1:2 (po pr.)
Minnesota – New Jersey 5:2 (kon.) | Nashville – Boston 0:2 (kon.) | Dallas – Columbus 3:2 (kon.)
Los Angeles – Calgary 2:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
St. Louis Blues
Pátek 03.12.2021, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:51:20)

Dnešní utkání sledovalo 19 092 diváků.

Tampa Bay Lightning zvítězila nad St. Louis Blues 4:2. Už v 8. minutě se mohli radovat čeští fanoušci, neboť brankový účet otevřel Ondřej Palát. Ve 25. minutě ale srovnal Saad a do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu 1:1. Ve 45. minutě nejprve vrátil vedení na domácí stranu Cirelli, ale ve 48. minutě srovnal Bučněvič. Ovšem ani ne o minutu později se poprvé prosadil Hedman a v 51. minutě také podruhé. Domácí obránce tak rozhodl o výhře Tampy.

59:51
    Brandon Saad pálil z otočky, ale jeho rána trefila pouze hůl soupeře, od které se puk odrazil do ochranné sítě.

59:36
    Palátovi se podařilo dostat puk do středního pásma a následně se St. Louis dopustilo ofsajdu. Tohle už vypadá pro Tampu Bay velice nadějně.

59:09
    Následně se domácí dostali k puku, který ale vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

58:56
    Tlak St. Louis ovšem trvá a forma Lightning je velice unavená.

58:32
    Torey Krug a následně Ryan O'Reilly se dostali do zakončení, ale Andrej Vasilevskij je hrdinou momentu!

58:10
    Torey Krug vypálil od modré, ale pouze vedle domácí brány.

57:58

57:50
    St. Louis Blues hraje bez brankáře!

57:04
    Znovu se Tampě podařilo vyhodit puk do bezpečí a zbývá už jen polovina přesilové hry.

56:48
    St. Louis Blues sice má k dispozici svou pověstnou přesilovou hru, ale ta se zatím hostům vůbec nedaří.

55:58
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., podrážení).

55:46
    Tampa Bay si nyní ovšem vytvořila několik dobrých náznaků na zakončení, ale ani jedna nebyla úspěšná.

54:42
    Victor Hedman tentokrát útočil na hattrick, ale jeho pokus z pravé strany letěl nakonec vedle levé tyče.

54:20
    Steven Stamkos se ocitl ve střelecké příležitosti, ale tu vyrazil Ville Husso do ochranné sítě.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 8. Palát (Stamkos, Colton), 45. Cirelli (Killorn, Hedman), 49. Hedman (Maroon), 51. Hedman – 35. Saad (R. Thomas, Perunovich), 48. Bučněvič (Perunovich, R. Thomas)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov – Barré-Boulet, Stamkos (C), Palát – Fortier, Cirelli, Killorn – Raddysh, Colton, Katchouk – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

St. Louis Blues: Husso (Konin) – Walman, Krug, Parayko (A), Mikkola, Bortuzzo, Perunovich, M. Scandella – Kyrou, R. O'Reilly (C), B. Schenn – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – I. Barbašev, Sundqvist, Saad – L. Brown, Joshua.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Pochmara, Sutherland – Alphonso, Gibbons

Diváci: 19 092