Bohemians 1905 – Jablonec 1:2 (kon.) | Ostrava – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:3 (kon.)
Slovácko – Plzeň 1:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
4:1 (3:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Neděle 05.12.2021, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 17. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (16:55:52)

Je dobojováno a tři body zůstávají v Ostravě. Baník šel za výhrou od úvodních okamžiků a hned ve 2. minutě šel do vedení. Po pěkné akci zakončoval přesně k tyči Jiří Klíma. O pět minut později to již bylo o dva góly. Z velkého úhlu z přímého kopu překvapil brankáře Vorla domácí kapitán Jiří Fleišman. Ostrava poté měla další šance, ale Klíma ani Lischka neskórovali. Povedlo se to až ve 27. minutě Davidu Buchtovi, který svůj únik zakončil zkušeným lobem. Poté se do konce půle neprosadil ani de Azevedo a jelikož hosté byli směrem vpřed poměrně bezzubí, tak se šlo do kabin za stavu 3:0.

Krátce po pauze mohl zvýšit vedení Jiří Klíma, ale jeho hlavička byla Vorlem vyražena na roh. Baník poté trochu polevil a 66. minutě mohl inkasovat. Vais ale nechal vyniknout Budinského. V 86. minutě se už hosté dočkali. Michal Škoda přesnou hlavičkou dal hostům jakousi naději. Tu ale o minutu později uhasil Nemanja Kuzmanović, jenž zakončil rychlý brejk Baníku. Ostrava tak díky výhře 4:1 ukrojila z náskoku 4. Slovácka, které má ale večerní duel s Plzní k dobru.

90+3

90+3
    Oba ale již po svých opouštějí hřiště a utkání končí.
    90+2. Potočný skolil loktem Mršiče, kartě ale unikl

90+2
    Před pokutovým územím Baníku došlo ke střetu dvou hráčů, kteří ještě musí být ošetřeni.

90+2
    Ndefe se velmi rychle vrátil dozadu a přerušil akci hostů, kteří ještě nudou vhazovat.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Rohový kop Českých Budějovic zlikvidoval Budinský a Baník se opět vydal do brejku. Sorův centr ale další šanci nevypracoval.
    87. Nemanja KUZMANOVIĆ - 4:1

87
    Baník právě vstřelil branku!
    Domácí se po inkasované brance ocitli pod tlakem, ale vzápětí přispěchal s tou nejlepší odpovědí! Po rychlém brejku adresoval z pravé strany přesný pas Svozil, který na hranici pokutového území oslovil NEMANJU KUZMANOVIĆE, který z první zakončil nechytatelnou ranou k levé tyči.
    86. Michal ŠKODA - 3:1

86
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté se v závěru přeci jen dočkali snížení! Na výborný centr z levé strany nedoskočil Svozil a za ním číhající MICHAL ŠKODA vyslal prudkou hlavičkou, na kterou sice Budinský dosáhl, ale v cestě do sítě míči již nezabránil.

85
    Kaloč nyní v souboji na útočné polovině fauloval svého soka a hosté mohou v poklidu rozehrávat.

83
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dyjan Carlos de Azevedo, přichází Roman Potočný.

82
    De Azevedo výborně vypíchl míč a Baník šel do rychlého brejku. Jenže příhru dostal Sor trochu na paty a jeho následný pokus skončil těsně vedle levé tyče.

81
    Sor si ukázal Fleišmanovi, kam chce dostat míč, ale domácí kapitán poslal pas jen na hostující kopačky.

80
    Mršić si poté navedl míč na střelu, ale jeho zakončení ze střední vzdálenosti nezamířilo mezi tři tyče.

79
    Hosté se nyní ocitli v ofsajdu a akce byla přerušena. Van Buren však míč zakopl do domácí brány a sudí jej trestá žlutým kartónkem.

Radomír Fukala

Branky: 2. Jiří Klíma (Tetour), 7. Fleišman, 27. D. Buchta (Kaloč), 87. Kuzmanović (Svozil) – 86. Michal Škoda (Vais)

Karty:   73. Jiří Klíma (OVA) – 49. Bassey (CEB), 55. Králik (CEB), 63. Vais (CEB), 79. Van Buren (CEB)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:11.
    FC Baník Ostrava: Budinský – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman (C) – D. Buchta (61. Sor), Kaloč, Tetour (69. Budínský), de Azevedo (83. Potočný) – Almási (61. Kuzmanović), Jiří Klíma.
    Náhradníci: Murin – Sor, Kuzmanović, Potočný, J. Pokorný, Juroška, Budínský.

Trenér: Smetana

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Skovajsa (40. Sladký) – M. Valenta, Hellebrand (46. Vais) – Van Buren, Mihálik (46. Čavoš), Tolno (40. Mršić) – Bassey (71. Michal Škoda).
    Náhradníci: Šípoš – Penner, Michal Škoda, Čavoš, Sladký, Mršić, Vais.