Everton – Arsenal 2:1 (kon.)
Everton FC
2:1 (0:1)
Arsenal FC
Pondělí 06.12.2021, 21:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 15. kolo

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 8:12. (23:03:13)

Souboji Evertonu s Arsenalem takřka celý první poločas chyběl náboj, nakonec to ale byla pořádná bitva.

Arsenal se ujal vedení v závěru prvního poločasu po trefě Ödegaarda. Po změně stran byla už podruhé v zápase odvolána branka Richarlisona kvůli těsnému ofsajdu, v 80. minutě už se ale Brazilec dočkal, když dorazil do sítě Grayovu střelu do břevna. Hrdinou se ale nakonec stal právě Demarai Gray, jenž parádní střelou v 92. minutě rozhodl o triumfu Evertonu a zajistil svému klubu první ligovou výhru od konce září.

90+7
    90+7. Aubameyang mohl vyrovnat, ovšem netrefil branku.

90+7
    A obrovskou šanci měl i Arsenal! Eddie Nketiah pronikl po útočné polovině, pak jeho přihrávku Saka propustil mezi nohama na Aubameyanga, jenž byl zcela sám před Pickfordem, přízemní střelu ale nasměroval mimo branku!
    90+6. Iwobi zblízka nepřekonal Ramsdala.

90+6
    Razítko na domácí výhru mohl po výborné akci Richarlisona přidat Alex Iwobi, proti bývalému hráči Arsenalu se ale zaskvěl brankář Ramsdale!

90+5
    Everton brzy po rozehrávce přišel o míč a Arsenal se ještě bude pokoušet o závěrečný nápor.

90+4
    Richarlisona nedovoleně povalil k zemi Thomas Partey, následovat bude standardní situace pro Everton.

90+3
    Demarai Gray zároveň dostal žlutou kartu za vysvlečený dres při gólové oslavě.
    90+2. Demarai GRAY - 2:1

90+2
    Everton právě vstřelil branku!
    Bouře radosti v Goodison Parku! Andre Gomes přenesl hru na útočnou polovinu, pak přihrál DEMARAIOVI GRAYOVI, jenž otřel svoji skvělou střelu o vzdálenější tyč Ramsdalovy branky a rozvlnil síť!

90+1
    Martin Ödegaard si připravil velmi zajímavou příležitost, do jeho střely se ale stačil vložit Seamus Coleman, důležitý zákrok domácího kapitána.

90+1
    Rozhodčí Dean oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.

90
    Doucouré se snažil protáhnout po levé straně pokutového území, pak jeho přízemní střela z ostrého úhlu nenadělala Ramsdalovi žádné potíže.

89
    Richarlison nepřešel přes spoluhráče z brazilského národního týmu Gabriela, ten si při zákroku počínal v rámci pravidel.

88
    S dlouhým nákopem Michaela Keana z hloubi pole si poradil brankář Ramsdale, jenž došel pro míč před dotírajícím Richarlisonem.

87
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Alex Iwobi.

85
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.