Marseille – Brest 1:2 (kon.) | Lille – Troyes 2:1 (kon.) | Lens – PSG 1:1 (kon.)
Olympique Marseille
1:2 (1:0)
Stade Brestois 29
Sobota 04.12.2021, 17:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Ode mě je to pro dnešní utkání vše. Děkuji vám za pozornost a budu se na vás těšit u některého z dalších zápasů. Hezký večer! (19:03:58)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 16:9.
    Střely mimo: 6:2.
    Rohy: 5:0.
    Ofsajdy: 1:2.
    Fauly: 10:7.

Dnešní utkání mezi Marseille a Brestem je u konce! Hosté po skvělém obratu ve druhém poločase vítězí 2:1!

První poločas byl jako hra kočky s myší. Olympique během 45 minut zápasu dominoval a svého soupeře nepustil k jediné střele na branku. Domácí z toho právem těžili ve 29. minutě, kdy se po přihrávce Dimitriho Payeta prosadil Gerson.

Začátek druhé části vypadal podobně, jenže v 53. minutě zahrál rukou ve vápně Kamara a Brest kopal penaltu. Pokutový kop proměnil Romain Faivre. Obraz hry se náhle změnil a hosté všechny přítomné překvapili v 70. minutě, když Jeremy Le Douaron pasem našel Francka Honorata a ten tvrdou střelou napálil míč pod břevno.
    Domácí fotbalisté se snažili o vyrovnání, ale to už se jim i díky dobrému výkonu brankáře Bizota nepovedlo.

Brest si tak z půdy favorita odváží cenné tři body, které tým posunuly už na šesté místo tabulky Ligue 1. Marseille zůstává i po dnešním utkání na druhé pozici. Vše se ale může změnit po kompletním odehrání 17. kola.

90+5

90+4
    Že by poslední šance na srovnání? Olympique získává výhodu rohového kopu.

90+3
    Žlutou kartu dostává Ronaël Pierre-Gabriel (Stade Brestois 29).

90+2
    Brest bude po faulu Guendouziho zahrávat volný kop.

90
    Rozhodčí druhý poločas nastavuje o čtyři minuty.

88
    Romain Faivre navíc po souboji padá k zemi a Brest tak získává přímý kop.

88
    Hosté předvádí rychlou kombinační hru a nepouští soupeře k balonu.

86
    Hráči Brestu už se vzhledem ke stavu utkání nikam nepoženou a snaží se míč držet na svých kopačkách.

84
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Rafiki Saïd.
    83.

83
    Cengiz Ünder pohotově vystřelil z hranice velkého vápna. Vcelku nenápadný pokus tureckého reprezentanta po zemi prosvištěl kolem levé tyče.

82
    Právě z podobných protiútoků hráči Brestu aktuálně nejvíce těží.

81
    Irvin Cardona se ocitl sám před brankářem, z velkého úhlu ale míč napálil pouze do připraveného Lópeze.

80
    Olympique se tlačí za vyrovnáním, do vápna Brestu létá jeden míč za druhým.

77
    Matteo Guendouzi poslal do vápna dlouhý centr. Ten nakonec zamířil až na brankáře Bizota, který míč svým zákrokem jen nasměroval před branku. Tam čekal Gerson, jehož slabší střela po zemi jen těsně minula levou tyč!