Liberec – Vítkovice 4:3 (po pr.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (kon.) | Zlín – Pardubice 1:4 (kon.)
Mountfield HK – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Kladno – Sparta 0:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 0:3 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 0:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 05.12.2021, 15:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 30. kolo

Zápas je u konce, Tygři dokonali obrat a získávají cenné dva body. První třetina se domácím vůbec nepovedla, ve zbylém průběhu utkání už ale měli navrch a vítězství si zasloužili. Liberečtí si tak po dvou prohraných duelech připisují výhru, Vítkovičtí sice prohráli, jejich šňůra zápasů, ve kterých získali alespoň bod, se ale protáhla už na osm.

To je ode mě vše, přeji pěkný zbytek víkendu. (17:41:59)

64:22 Jakub KLEPIŠ - 4:3

64:22
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, bonusový bod zůstavá pod Ještědem! Rosandič přihrál do prostoru mezi kruhy JAKUBU KLEPIŠOVI, který ukázal svou zkušenost, udělal hezkou bekhendovou kličku a krásnou střelou rozhodl o vítězi dnešního utkání. Asistenci: Mislav Rosandić.

63:40
    Velká šance Vítkovic! Marek Kalus dostal kotouč na levý kruh, kde byl úplně sám, Petra Kváču ale nepropálil!

62:56
    Na druhé straně nebezpečně pálil Rastislav Dej, Kváča měl zakrytý výhled, nakonec ovšem kotouč vyrazil.

62:20
    Mislav Rosandič pálil z vrcholku levého kruhu, jeho střela byla ale zblokována.

61:38
    Následně byla branka vysunuta ze svého postavení, hra je tak přerušena.

61:38
    Petr Kolmann se dostal do skvělé střelecké pozice, z levého kruhu ale minul prostor mezi třemi tyčemi!

61:01
    Dobrá zpráva je, že na ledě je opět Dávid Gríger. Jeho zranění tak evidentně nebylo tak vážné, jak se zdálo.

60:28
    Po chybě Dominika Lakatoše se do přečíslení 2 na 1 dostala dvojice Michal Birner – Jakub Klepiš. Nakonec střílel druhý jmenovaný, branku ale netrefil.

60:01

V třetí třetině padl jeden gól na každé straně, je tedy jasné, že nás čeká rozhodnutí. Více ze hry měli v právě uplynulé dvacetiminutovce rozhodně Tygři, kteří ale využili jen jednu ze svých šancí. Hosté naopak využili prakticky jedinou svou příležitost. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

60:00

59:55
    Těsně před koncem třetí třetiny ještě nebezpečně pálil Patrik Koch, Petr Kváča ale svůj tým jistým zákrokem podržel.

59:23
    Adam Klapka se opět ocitl v nadějné pozici před vítkovickou brankou, teď ale ani nedokázal zakončit.

58:50
    Tomáš Filippi vjel do útočné třetiny a rovnou vypálil, Stezka chytá. Vhazovat se bude po jeho pravici.

58:15
    Liberečtí jsou evidentně zaskočení, teď jen vyhazují na zakázené uvolnění.
    57:30 Roberts BUKARTS - 3:3

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 25. Klapka (M. Ivan, Ordoš), 36. M. Ivan (Kolmann, Filippi), 48. Gríger (Birner, Filippi), 65. Klepiš (M. Rosandić) – 12. M. Kalus (L. Kovář, R. Bondra), 20. L. Krenželok (Gewiese), 58. Roberts Bukarts (Gewiese, Lindberg)

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (21. Kváča) – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Ordoš, Filippi (A), Gríger – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – J. Šír, A. Najman, Faško-Rudáš.
    HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Galvinš, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.

Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ondráček, Špůr