Saint-Étienne – Rennes 0:5 (kon.) | Lorient – Nantes 0:1 (kon.) | Monaco – Méty 4:0 (kon.)
Montpellier – Clermont Foot 1:0 (kon.) | Remeš – Angers 1:2 (kon.) | Nice – Štrasburk 0:3 (kon.)
Bordeaux – Lyon 2:2 (kon.)
AS Saint-Étienne
0:5 (0:3)
Stade Rennes
Neděle 05.12.2021, 13:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:52:09)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:6.

Rozhodčí nenastavil ani minutku, nebylo to potřeba. Hosté deklasovali domácí vysoko 5:0 a dostávají se momentálně na druhé místo v tabulce. To fotbalisté Saint-Étienne zůstávají na dně Ligue 1. Zápas to byl přitom dvacet minut poměrně vyrovnaný, poté převzali taktovku hráči Rennes a bylo to znát. Dvakrát do poločasu skóroval Martin Terrier, vlastní gól si vstřelil Yvann Maçon a rázem to bylo již 0:3. Po změně stran dokonal Martin Terrier hattrick a definitivní tečku za výsledkem udělal prvním gólem v kariéře teprve sedmnáctiletý Chimuanya Ugochukwu.

90+1

90
    Domácí měli v krátkém sledu dva rohové kopy, ze kterých si ovšem nevytvořili žádnou nebezpečnou pozici. Zanedlouho se dozvíme, kolik minut bude rozhodčí nastavovat.

89
    Tak tohle mohla být šestá branka v síti Saint-Étienne! Osmnáctiletý Tchaouna se po centru zprava vyšplhal do vzduchu a jeho hlavičku musel skvěle zlikvidovat Green.

88
    Maçon vybojoval roh pro své barvy. Ten byl rozehrán nakrátko, zkoušel to z vápna po centru Youssouf, ale trefil pouze prvního hráče před sebou.

87
    Utkání se v závěrečných minutách už opravdu jen dohrává. Domácí fanoušci pískají na své svěřence a naopak oslavují povedené akce hostů.

86
    Obrázek hry se moc nemění, Rennes drží míč na polovině soupeře. Do další akce se ovšem zatím hosté nedostali.

85
    Hosté pokračují v demolici, momentálně drží míč na polovině soupeře a vypadá to, že se nespokojí s pětibrankovým přídělem.
    83. Lesley UGOCHUKWU - 0:5

83
    Rennes právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jeden gól. Poprvé ve francouzské lize skóroval teprve 17letý CHIMUANYA UGOCHUKWU, jemuž se povedlo nádherně uklidit míč zpoza vápna na zadní tyč – 0:5! Asistence: Gaetan Laborde.

82
    Hosté opět kombinují na polovině hřiště, se čtyřbrankovým náskokem nikam nespěchají.

81
    Trojnásobné střídání na straně hosté. Hřiště opouští Majer, Bourigeaud a Aguerd. Na závěrečné minutky přicházejí Ugochukwu, Tchaouna a Badé.

80
    Domácí po dlouhé době drží míč na útočné polovině a kombinují mezi sebou. Je na nich vidět, že už by se nejraději viděli v šatně.

79
    Hosté měli k dispozici přímý kop z levé strany. Majer poslal míč do vápna, jenže Guirassy se do zakončení nedostal, protože byl tísněn soupeřem.

77
    Se střídáními se roztrhl pytel. Boudebouze na hřišti nahrazuje Douath.

76
    Vidíme první žlutou kartu. Kapitán domácích přibrousil Santamaríu, za což Camara inkasuje trest.

75
    Hosté střídají. Martin míří ze hřiště, nahradil ho Guirassy.

Milan Šplíchal

Branky: 22. Terrier (Majer), 28. Terrier (Majer), 45. Maçon (vla.), 48. Terrier (Majer), 83. Ugochukwu (Laborde)

Karty:   76. M. Camara (SET)

AS Saint-Étienne: Green – Maçon, Moukoudi (21. Sow), Nade, Kolodziejczak – M. Camara (C) – Nordin (62. Youssouf), Boudebouz (77. Douath), Aouchiche (46. Bouanga), Krasso (62. Lhéry) – Chazrí.
    Náhradníci: Bajic – Bouanga, Douath, Lhéry, Ramírez, Rivera, Sow, Youssouf, Trauco.

Trenér: Claude Puel

Stade Rennes: A. Gomis – Assignon, Omari, Aguerd (81. Badé), Truffert – Bourigeaud (C) (81. Tchaouna), Santamaría, Martin (75. Guirassy), Majer (81. Ugochukwu) – Laborde, Terrier (63. Sulemana).
    Náhradníci: Salin – Badé, Diouf, Abline, Guirassy, Sulemana, Tchaouna, H. Traoré, Ugochukwu.

Trenér: Philippe Bizeul