Bologna – Fiorentina 2:3 (kon.) | Spezia – Sassuolo 2:2 (kon.) | Venezia – Hellas Verona 3:4 (kon.)
Sampdoria – Lazio 1:3 (kon.) | Juventus – Janov 2:0 (kon.)
Bologna FC
2:3 (1:1)
ACF Fiorentina
Neděle 05.12.2021, 12:30 • Stadio Renato Dall'Ara, Bologna • Italská Serie A • 16. kolo

Je za námi utkání 16. kola Serie A mezi Bolognou a Fiorentinou. Zcela po zásluze dnes vyhrál hostující tým poměrem 3:2. Po opatrné první půli, ve které skórovaly oba celky zásluhou Maleha a Barrowa, přebrali otěže hostující fotbalisté. V 51. minutě se nádherně trefil z přímého kopu Biraghi a zhruba o patnáct minut později navýšil vedení Fiorentiny z penalty Vlahović. V úplném závěru ještě přišlo snížení z kopačky Hickeyho, ale tři body to hostům nesebralo. Fiorentina poskočila v tabulce na pátou příčku, Bologna je v tuto chvíli osmá.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (14:36:22)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:15.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Adama Soumaoro (Bologna FC).

90+4
    Saponara vybojoval faul na útočné polovině. Za okamžik se ozve závěrečný hvizd sudího Irratiho.

90+3
    Riccardo Orsolini se snažil vybojovat rohový kop, ale míč došel přímo do rukavic brankáře hostů. Zdá se, že vyrovnání nepřijde. Času už mnoho není.

90+2
    Fialky teď šetří čas na útočné polovině. Do konce utkání chybí zhruba devadesát sekund.

90+1
    Musa Barrow vyslal do šestnáctky Fiorentiny střílený centr, který ale zastavil Aleksa Terzić. Posléze si míč sebral do náruče Pietro Terracciano.

90
    Žlutou kartu viděl Sufján Amrabat. Mezitím jsme se dozvěděli, že se budou nastavovat 3 minuty.

90
    Riccardo Saponara se snažil patičkou uvolnit spoluhráče, ale jeho záměr byl přečten domácími zadáky.

89
    Arthur Theate si na vlastní polovině pomohl přesným skluzem. Bologna by ale potřebovala hrát u branky Fiorentiny.

88
    Giacomo Bonaventura se zapojil do útočení. Přízemní centr ze strany se mu ale vůbec nepovedl.

88
    Dušan Vlahović se objevil v ofsajdu, takže hvizd sudího musel přijít. Rozehrávají obránci Bologni.

87
    Bologna je znovu u balónu. Zřejmě nás čeká ještě hodně zajímavý závěr tohoto utkání. Nic není rozhodnuto.

86
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Sufján Amrabat.

84
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Riccardo Saponara.
    83. Aaron HICKEY - 2:3

83
    Bologna právě vstřelila branku!
    Přece jen přichází gól naděje! Orsolini rychle přenesl hru na rozběhnutého AARONA HICKEYHO, jenž si z levého křídla navedl míč na střed a poté vypálil k tyči. Míč si ještě nešťastně tečoval do sítě Álvaro Odriozola Arzallus. 2:3. Asistence: Riccardo Orsolini.

83
    Míč však nedoletěl do šestnáctky hostů. Cristiano Biraghi už má křeče, takže je dost pravděpodobné, že dnešní utkání nedohraje.

Daniel Fekets

Branky: 42. Barrow (Svanberg), 83. Hickey (Orsolini) – 33. Maleh (N. González), 51. Biraghi, 67. Vlahović (pen.)

Karty:   24. Domínguez (BLG), 50. Theate (BLG), 90+4. Soumaoro (BLG) – 25. Torreira (FIO), 64. Milenković (FIO), 90. S. Amrabat (FIO)

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro, Medel (72. Bonifazi), Theate – De Silvestri (61. Skov Olsen), Domínguez (78. Vignato), Svanberg, Dijks (62. Orsolini) – R. Soriano (C), Barrow, N. Sansone (62. Hickey).
    Náhradníci: Molla, F. Bardi – Binks, Hickey, Bonifazi, Orsolini, Skov Olsen, Viola, Santander, van Hooijdonk, Vignato, Cangiano.

Trenér: Siniša Mihajlović

ACF Fiorentina: Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi (C) (84. Terzić) – Bonaventura, Torreira (84. Saponara), Maleh (79. Duncan) – N. González (78. Callejón), Vlahović, Sottil (86. S. Amrabat).
    Náhradníci: Rosati, Cerofolini – Saponara, Callejón, Pulgar, Terzić, Benassi, Venuti, Duncan, S. Amrabat, Kokorin, Igor.

Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Massimiliano Irrati