Rapid Ústí n/L – Ž. Vlci Brno 7:3 (kon.)
FC Rapid Ústí nad Labem
7:3 (4:0)
Žabinští Vlci Brno
Neděle 05.12.2021, 19:00 • Sportovní hala Chemik, U Stadionu 1022, Lovosice • 1. Futsal liga • 14. kolo

I přes remízový druhý poločas zůstávají tři body na severu Čech, když v důležité bitvě zvítězil Rapid nad Žabinskými Vlky poměrem 7:3. V utkání 48 diváků včetně několika hostujících příznivců zhlédlo také po jedné červené kartě na obou stranách.

Stav akumulovaných faulů ve druhém poločase: 4:5.

Z Lovosic je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (21:12:41)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
    "Jsem rád, že jsme utkání, které bylo pro nás důležité, zvládli. Dařilo se nám proměnit vytvořené brankové příležitosti a dokázali jsme do poločasu udržet čisté konto. Skvrna na našem výkonu bylo zbytečné vyloučení Petra Tichého. Kvůli tomu se soupeř prosadil poprvé při našem oslabení. Na obdrženou branku se nám podařilo odpovědět a odskočili jsme znovu na rozdíl čtyř gólů. Zápas jsme dohrávali pod kontrolou, i když závěr byl mírně divočejší a soupeři jsme dovolili vstřelit další dva góly, na které jsme zareagovali. Pro nás se jedná o zasloužené vítězství, za které jsem rád. Výrazně k našemu vítězství přispěl výkon Daniela Klečky."

Michal Odehnal (Žabinští Vlci Brno): "Bohužel jsme do zápasu vstoupili vlažně, což se odrazilo na celém průběhu prvního poločasu. Soupeř šel zaslouženě do vedení a naše šance zlikvidoval vynikající gólman domácích. V poločase jsme si vyříkali, jaké zbytečné chyby jsme udělali, a chtěli jsme s výsledkem něco udělat. Jedna z věcí bylo vstřelit branky a neobdržet další. Bohužel po vstřelení gólu jsme znovu inkasovali. Věříme, že se z tohoto utkání dokážeme poučit, příští týden tuto prohru odčinit."

39:34
    Rapid právě vstřelil branku!
    Toto je zřejmě poslední hřebíček do pomyslné brněnské rakve! MARTIN GAJDOŠ upravuje skóre na 7:3 a Ústí nad Labem se tak ujímá opět čtyřbrankového vedení. Asistence: Heinrich Braga Pedro.

38:46
    Žabinští Vlci Brno právě vstřelili branku!
    Rozdíl je znovu tříbrankový, když jako přes kopírák se prosadil JAN HROMEK. Asistence: Tomáš Chráscina.

38:38
    Domácí znovu odskakují, když do černého se trefil kapitán MARTIN GAJDOŠ. Asistence: Faria Matheus Mello.

38:26
    Hosté se nevzdávají! JAN HROMEK za asistence Tomáše Chrásciny snižuje na rozdíl tří gólů. Asistence: Tomáš Chráscina.

37:47
    Pedro pálil do tyče!

36:14
    Petr Výborný z dálky prověřil mezi tyčemi Dominika Havlína, který má na hřišti většinou jinou úlohu než chytat míč do náruče.

34:47
    Martin Macháček stejně jako Jaroslav Zápotocký ze středu minul prázdnou bránu!

34:30
    Jiří Zápotocký (RUL) si od Zdeňka Nagyho připíše do statistik zbytečnou žlutou kartu za komentování výroku sudího.

33:20
    Jaroslav Zápotocký ze středové čáry netrefil prázdnou bránu hostů!

32:35
    Hosté risknou power-play s Dominikem Havlínem.

31:36
    Oddechový čas pro hosty.

31:36
    Faria Matheus Mello vybídl v přečíslení ke skórování Petra Výborného, který ve vyložené brankové příležitosti trefil boční síť!

30:15
    Pátý akumulovaný faul hostů.

30:15
    Dominik Havlín (ZVB) inkasoval za obranný faul od Davida Cichry žlutou kartu.

29:41
    Petr Starý (ZVB) nešetřil s kritikou na třetího rozhodčího Lukáše Mollingera, který vyzval hlavního sudího Davida Cichru k udělení druhé žluté a automaticky i červené karty. Vzhledem k tomu, že se jednalo o kritiku rozhodčího v přerušené hře, nebude Rapid hrát přesilovou hru.

Dnešní utkání sleduje 48 diváků.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 1. Fernando (Jiří Zápotocký), 3. Fernando (Jiří Zápotocký), 9. Mello (Jaroslav Zápotocký), 20. Mello (10 m kop), 27. Jaroslav Zápotocký (Výborný), 39. Gajdoš (Mello), 40. Gajdoš (Pedro) – 25. Starý (Chráscina), 39. Hromek (Chráscina), 39. Hromek (Chráscina)

Karty:   6. Výborný (RUL), 17. Tichý (RUL), 21. Jaroslav Zápotocký (RUL), 23. Mello (RUL), 28. Koc (RUL), 35. Jiří Zápotocký (RUL) – 14. Starý (ZVB), 25. Chráscina (ZVB), 31. Havlín (ZVB)   24. Tichý (RUL) – 30. Starý (ZVB)

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (Mrázek, Smolař) – Pedro, Jiří Zápotocký, Fernando, Mello – M. Macháček, Tichý, P. Výborný, Gajdoš – připraven Koc, připraven Jaroslav Zápotocký.
    Trenér: Martin Dlouhý.

Žabinští Vlci Brno: J. Pšurný (Večeřa) – Hanuš, Starý, Trpušek, P. Svoboda – Pokorný, Chráscina, Havlín, Hansl – připraven Hromek.
    Trenér: Michal Odehnal, Petr Popek, Michal Kratochvíl.

Rozhodčí: Cichra – Nagy, Mollinger; delegát: Poppr