Jekatěrinburg – Petrohrad 0:1 (kon.) | Jokerit – Chabarovsk 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 2:3 (kon.)
Čeljabinsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Ufa – Vladivostok 4:2 (kon.) | Čerepovec – Viťaz 3:1 (kon.)
Jaroslavl – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Kazaň – Barys 1:2 (kon.) | Omsk – Riga 4:1 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 06.12.2021, 17:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Derby sněžných levhartů ovládli hokejisté z Kazachstánu, ovšem děkovnou zdravici posílají především do Finska brankáři Ortiovi, který zneškodnil domácí střelce při setrvalé převaze Kazaně.
    Jednou mu na začátku druhé třetiny pomohla tyčka a prakticky z protiútoku padl vedoucí gól. Při největším náporu domácích pak hosté ve třetí třetině zvýšili a na obou jejich trefách mají výrazný podíl chyby soupeřů. Ak Bars dokázal až v úplném závěru vykřesat jiskru naděje, ovšem při rozkouskované power-play se už do větší šance nedostal.
    Hokejisté z Nur-Sultanu slaví plnohodnotné vítězství nad Kazaní po předlouhých 10 zápasech. (19:50:56)

59:49
    A další "probros" hostů. Zbývá 11 vteřin.

59:37
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, ale uspořili další čtvrt minutky.

59:22
    Oddechový čas pro hosty.

58:33
    Biljalov míří na střídačku, Kazaňci jsou na ledě v šesti.
    58:19 Dmitrij VORONKOV - 1:2

58:19
    Kazaň vstřelila branku!
    Naději domácím vystřelil po perfektně sehrané útočné kombinaci ranou pod víko DMITRIJ VORONKOV.
    Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Jordan Weal.

57:40
    Oddechový čas pro domácí.

57:00
    Dnešní utkání sleduje 2352 diváků.

56:13
    Hokejisté z bývalé Astany, nyní Nur-Sultanu, drží kotouč za soupeřovou bránou, odkud jim žádné nebezpečí nehrozí. Do zakončení se bílomodří netlačí.

54:17

53:47
    Po Kagarlického přihrávce pálí Judin golfákem do lapačky hostujícího brankáře.

53:22
    Nikita Ljamkin si dlouho chystal střelu na pravém kruhu, opřel ji však zase jen do Ortiova betonu.

52:53
    Prudká křížná přihrávka Kirilla Paňukova nenašla jeho jmenovce Petrova a hosté vyhazují.

52:17
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Roman Starčenko – 2 min., podrážení).

52:08
    Hostující kapitán Dietz schytal před několika minutami ránu pukem od Ljamkina, po krátkém pobytu na ošetřovně se ale vrací na střídačku.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 59. D. Voronkov (Kagarlickij, Weal) – 22. J. Lilja (Šalapov), 51. Šestakov (R. Starčenko)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (Valiullin) – Chenkel, Kampfer, D. Žuravljov, Judin, Rukavišnikov, Adamčuk, N. Ljamkin – D. Voronkov, Arťom Galimov, Dyňak – Weal, K. Petrov, Tarasov – Kagarlickij, P. Lindholm, Paňukov – M. Gluchov, Safonov, Lukojanov (C).
    Trenér: Kvartalnov

Barys Nur-Sultan: Ortio (A. Šutov) – Morrow, D. Dietz (C), Šalapov, Alsing, R. Savčenko, Orechov, Samat Danijar – Frattin, Vey, Jurčo – Michajlis, Valk, J. Lilja – Kunyk, R. Starčenko, Savickij – Šestakov, Gurkov, Sagadějev.
    Trenér: Michajlis

Rozhodčí: Odinš, Oskirko – Ponamarenko, Šeljanin