Columbus – San Jose 6:4 (kon.) | Philadelphia – Tampa 1:7 (kon.) | NY Islanders – Chicago 2:3 (0:1 po s.n.)
Edmonton – Los Angeles 1:5 (kon.) | Winnipeg – Toronto 6:3 (kon.) | Vegas – Calgary 3:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:7 (0:2, 0:3, 1:2)
Tampa Bay Lightning
Pondělí 06.12.2021, 00:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:00:30)

Trestné minuty: 8:10

Je dobojováno a hostující Tampa Bay svého soka doslova zdemolovala. I ve třetí třetině jsme sledovali snahu Philadelphie něco udělat s hrubě nepříznivým stavem, jenže gól zase padl na opačné straně. Ve 46. minutě se trefil Patrick Maroon a bylo to o šest branek. Až poté se gólu dočkali i domácí a v úvodu 48. minuty snížil Cam Atkinson. Poslední slovo však měli hosté a na konečných 1:7 upravil Corey Perry. Philadelphia prohrála osmý zápas v řadě a je s 20 body na sedmém místě Metropolitní divize, zatímco Tampa Bay je na třetím místě Atlantické divize se 34 body.

59:40
    Ještě jedno vhazování v pásmu Tampy Bay.

58:53
    Brown se snažil překvapit gólmana hostů vyjetím zpoza branky a zasunutím puku za tyčku, Elliott byl na tuto možnost připraven a uspal všechny mezírky.

58:16
    Střídá se běhen nepřerušené hry, u puku jsou hosté a přihrávají si před Elliottem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

57:08
    Čárový rozhodčí signalizuje postavení mimo hru, hosté musí urychleně vyklidit útočné pásmo.

56:19
    Vypadalo to, že by Sergačjov vystřelil od modré čáry, jenže mu v rozhodujícím okamžiku utekl puk do středního pásma.

55:16
    Zápas se už pouze dohrává, o vítězi je už dávno rozhodnuto.
    54:15 Corey PERRY - 1:7

54:15
    Tampa právě vstřelila branku!
    Přesilovka je nakonec využitá! Hosté se i přes neučesanou kombinaci dokázali udržet v pásmu, Colton posunul k modré, kde se ke střele dostal McDonagh, jehož pokus u brankoviště tečoval holí a rukavicí COREY PERRY a srazil tak puk za Jonesova záda – 1:7. Asistence: Ryan McDonagh, Ross Colton.

53:08
    Puk je u Briana Elliotta, ten pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

52:43
    Stamkosova střela z levého kruhu byla sražena, puk skončil na zadním plexi.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 48. Atkinson (Giroux) – 9. McDonagh (Stamkos, M. Joseph), 10. Perry (McDonagh, Bellemare), 23. Raddysh (Hedman, Colton), 27. Katchouk (Colton, Hedman), 29. M. Joseph, 46. Maroon (Perry, Hedman), 55. Perry (McDonagh, Colton)

Philadelphia Flyers: Hart (29. M. Jones) – Ristolainen, Provorov (A), Braun, Sanheim, Seeler, Yandle – Atkinson, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Frost – MacEwen, Laughton, J. van Riemsdyk – P. Brown, Bunnaman, Lindblom.
    Trenér: Jon Cooper

Tampa Bay Lightning: B. Elliott (Vasilevskij) – Rutta, Hedman (A), Bogosian, McDonagh (A), C. Foote, Sergačjov – M. Joseph, Stamkos (C), Palát – Fortier, Cirelli, Killorn – Raddysh, Colton, Katchouk – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: Alain Vigneault

Rozhodčí: Pochmara, Halkidis – Galloway, Alphonso

Diváci: 16 014