Motor ČB – Litvínov 1:6 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 5:3 (kon.)
Zlín – Třinec 1:4 (kon.) | Liberec – Plzeň 1:0 (kon.) | Kladno – Pardubice 3:1 (kon.)
Sparta – Olomouc 6:3 (kon.)
HC Sparta Praha
6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
HC Olomouc
Pátek 25.02.2022, 18:40 • O2 arena, Praha 8–Libeň • Tipsport extraliga • 2. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (21:04:06)

Dohráno! Sparta si po povedené druhé třetině tu třetí hravě pohlídala a slaví tak další tříbodový zisk, která jí vzhledem k prohře Motoru posouvá do bezprostřední blízkosti čtvrtého místa! Olomouc dnes obětavě bojovala, síly jí ale stačily jen na prvních čtyřech minut a v těch posledních kladla minimální odpor.

59:36
    Sparta ovládá závěr zápasu, za dnešní výkon si od většiny fanoušků v ochozech vysloužila potlesk ve stoje.

58:55
    Halou putuje malá mexická vlna, střetnutí mezi Spartou a Olomoucí se už jen dohrává.

58:26
    Na střeleckou listinu se chtěl zapsat ještě Roman Horák, jeho projektil byl ale zblokován.
    57:50 Miroslav FORMAN - 6:3

57:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Než jsem vůbec stihl napsat, že je olomoucká branka prázdná, zaletěl do ní kotouč! MIROSLAV FORMAN vyhrál závod k nahozenému puku, přesunul se před klec a hravě pojistil domácí vítězství – 6:3! Asistence: Michal Moravčík.

Střely na branku: 29 – 22.

57:19
    Hezký hit Švrčka následovala rychlá akce a teč Nahodila, který byl ale moc blízko brankoviště, a trajektorii kotouče tak výrazně nezměnil.

56:58
    Matuškin zabránil dorážce a vymrštil puk mimo nebezpečí, omylem ho přitom však poslal nad mantinel. Dění je přerušeno.

Dnešní utkání sleduje 8 498 diváků.

56:27
    Navrátil se nenechal jen tak odzbrojit a dostal se až na kruh, odkud puk poslal jen do vyrážečky zkušeného strážce sparťanské klece.

55:46
    Polášek sbírá nahozený puk za svou klecí, do konce základní hrací doby už chybí jen čtyři minuty.

54:58
    Konrád vytáhl z rukávu další zákrok. Uvidíme, co kohouti nyní z protiútoku vymyslí.

54:33
    Sparťanský kotel je v plné síle. V ochozech panuje kvalitní atmosféra, které pomáhají i hostující příznivci. Na ledě je to stejné jako dosud, rychlá hra s minimem šancí.

53:40
    Kotouč, který nyní zajel až za Konráda, byl v neutrální zóně tečován, takže icing se nekoná.

52:56
    Tomáška si na pravém kruhu namazali na chleba dva protihráči, kteří ho pěknou souhrou obrali o kotouč.

52:37
    Olomouc působí bezzubě, ani tentokrát se jí nepovedlo při zhruba minutovém pobytu v útoku vystřelit.

Střely na branku: 28 – 20.

51:27
    Extrémně dlouhou pasáž bez přerušení zastavuje hostující ofsajd, na programu je reklamní pauza.

50:37
    Dění se nese v poměrně klidném tempu, skoro jako by hosté byli s výsledkem již smířeni. Na vině ale bude spíše nedostatek sil na pořádný vzdor.

49:43
    Hraje se naprosto bez přerušení už několik minut, Matuškin z poměrně slibné pozice mezi kruhy trefil jen plexisklo nad hostujícím brankovištěm.

49:10
    Pomalu ale jistě míříme do druhé poloviny posledního dějství, sledujeme kombinaci před svatyní olomouckého celku.

48:40
    Navrátil zasáhl Hudáčkovo rameno. Hra se přesouvá ze strany na stranu a střel je tentokrát k vidění hodně, jen málo z nich má ale potenciál skončit gólem.

47:50
    Thorell našel na křídle Šmerhu, který se následně protáhl až před brankoviště. Na poslední chvíli mu ale pryž z hole vyšťouchl bránící protihráč, Konrád tak nemusel zasahovat.

47:19
    Hudáček Bambulovu střelu hokejkou vyrazil na roh, kde se puku ujal jeden z domácích hráčů.

46:50
    Třetí třetina se zatím nese poměrně jasně v režii Sparty, Olomouci chybí notná dávka důrazu.

46:08
    Moravčík zkusil štěstí z hranice pásma, ukvapená střela ale šla vedle levé tyče Konrádovy klece.

45:32
    Polášek odzbrojil protihráče a poslal puk dopředu, jen o zhruba dva metry dál jej ale zachytil Lichanec.

44:44
    Spartu znovu trápí koncovka, kohouti nicméně stále tahají za kratší konec lana. Útočné pásmo jim zůstává zapovězeno.

44:14
    Tomášek z modré čáry nastřelil jen beton, následný pobyt domácích vepředu měl jepičí život.

43:47
    Pražané poněkud krkolomně dobývají útočné pásmo. Konrád musí být ve střehu, zároveň je ale bez práce.

42:48
    Švrček v souboji o puk v rohu za Konrádem přišel ho hokejku, další z olomouckých hráčů ale nakonec situaci zvládl sám a vybojoval pryž pro svůj celek.

42:26
    Další zakázané uvolnění, tentokrát ale s tím rozdílem, že se dění přesune před Hudáčka.

41:23
    Poněkud pomalý začátek třetí části mohl pěknou střelou z voleje rozproudit Kunc, který ale zasáhl jen rameno domácího brankáře.

40:56
    Úvod poslední periody kouskuje jedno přerušení za druhým, kohouti nyní vyhodili na icing.

40:36
    Sparta se pokusila vyrazit do útoku, zastavil jí ovšem odpískaný ofsajd. Buly ve středním pásmu.

40:28
    Olomouci první výpad dopředu nevyšel, Hanáci ovšem vybojovali aspoň buly před Hudáčkem.

40:01

Ve druhé třetině se po nezáživných úvodních minutách jako první ujala slova Olomouc, která se potřetí v zápase dostala do vedení. Pak se ale domácí vzchopili, začali na ledě jasně dominovat a prosadili se hned třikrát za sebou. Nad kohouty tak vedou 5:3 a mají slibně nakročeno k dalšímu bodovému zisku – dotáhnou kvalitně rozehrané střetnutí do vítězného konce?

39:47
    Konrád je stále pod palbou, tentokrát čelil střele Matuškina. Ten své střelecké portfolio nerozšířil, trefil jen beton.

39:25
    V prostřední části se bude ještě minimálně jednou vhazovat, Olomouc si do statistik zapisuje icing.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:56
    Domácí nahazují puk za brankoviště Mory a střídají, poslední minuty se nesou v jejich režii.

38:27
    Moravčíkova střela proletěla skrz chumel těl před Konrádem a zastavila se až na betonu slovenského gólmana.

37:56
    Sparta velmi rychle rozebrala hanácký výpad, protiútok bezúspěšně zakončil Dvořák.

37:45
    Jandusovo zakončení od mantinelu zmizelo kdesi v Konrádově výstroji. Hostující gólman se ohlédl za sebe, zřejmě ani on pořádně neví, kde puk má.

36:56
    Kohouti působí hodně opařeně a jen odráží domácí výpady, které jsou čím dál tím sebevědomější.
    36:09 Maxim MATUŠKIN - 5:3

36:09
    Tak teď už to s Olomoucí začíná vypadat špatně, Pražané se v O2 areně plně chopili iniciativy a odskakují do dvoubrankového trháku! Dvořák podél modré čáry naservíroval puk MAXIMU MATUŠKINOVI, a ten se následným projektilem nemýlil – 5:3! Asistence: Tomáš Dvořák, Vladimír Sobotka.

35:01
    Sparta se dostala do velmi slibného přečíslení dva na jednoho, Stoljarov se ale místo přihrávky trestuhodně rozhodl ze špatného úhlu vystřelit a Konrád s jeho zakončením neměl sebemenší starost!

34:54
    Po souboji v rohu za Hudáčkem zůstal na ledě ležet jeden z domácích borců, který se ale velmi rychle oklepal a na střídačku vyrazil po svých.
    34:21 Erik THORELL - 4:3

34:21
    Hanácký kapitán se na trestné lavici ani pořádně neohřál a už je znovu venku, tohle byla naprosto parádní přesilovková akce v podání Pražanů! Tři sekundy po vyhraném vhazování z pravé strany vystřelil z voleje ERIK THORELL, kterému kotouč naservíroval Tomášek – 4:3! Asistence: David Tomášek, Filip Chlapík.

34:18
    Jiří Ondrušek (OLO) v neutrální zóně fauloval a svým hákováním na dvě minuty oslabuje hosty.

33:57
    Odpískáno další zakázané uvolnění, za malou chvíli uvidíme vhazování před Hudáčkem.
    32:56 Jakub STRNAD - 3:3

32:56
    Na odpověď jsme ale tentokrát nemusely dlouho čekat, v O2 areně znovu vlají sparťanské šály! Konráda nachytal na švestkách JAKUB STRNAD, který se prosadil přesnou ranou od mantinelu do vzdálenějšího růžku olomoucké klece – 3:3! Asistence: Gennadij Stoljarov, Michal Moravčík.

Střely na branku: 14 – 15.

32:43
    Hosté jsou při chuti a nadále obléhají domácí klec, Hudáček byl ale tentokrát ve střehu. Po jeho zákroku jdeme do komerční přestávky.
    32:01 Jakub NAVRÁTIL - 2:3

32:01
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti rozvířili stojaté vody v O2 areně a potřetí v zápase si uzurpují vedení! Kuncovu střelu z levé strany sice Hudáček zvládl vyrazit, na následnou dorážku z kruhu z dílny JAKUBA NAVRÁTILA už byl ale krátký – 2:3! Asistence: Michal Kunc, Jan Švrček.

31:42
    Kusko byl až nebezpečně blízko ke sparťanskému brankovišti, Hudáček se tak pro jistotu rozhodl přikrýt puk svou rukavicí.

31:20
    Řepík operoval s kotoučem u modré čáry, přičemž dle čárového rozhodčího se přitom nedržel v hranici útočného pásma – ofsajd.

30:30
    Oba týmy zpevnily své obrany, sledujeme skutečně velmi defenzivní podívanou.

29:56
    Formana na pravé straně zastavil Švrček, domácí ani tentokrát neměli šanci Konráda ohrozit.

29:41
    Hra má spád, přerušuje se jen minimálně. Velkých gólových šancí je ale stále k vidění pramálo.

28:58
    Ondruškovu přihrávku zpoza klece zachytil Chlapík, oheň mohl být na střeše. Na poslední chvíli se na něj ale pověsil další z olomouckých hráčů, který jej odzbrojil.

27:56
    Kohouti rychle rozbili další domácí akci, na pravé straně kotouč sune dopředu Škůrek.

27:15
    Konrád ve snaze odehrát puk daleko od svého brankoviště málem zasáhl hlavního rozhodčího, kotouč proletěl jen pár centimetrů od jeho hlavy.

Střely na branku: 14 – 7.

26:41
    Rašner nahodil puk na Hudáčka, který ho hravě zastavil hokejkou. Jednalo se čistě o propagační projektil, jenž neměl šanci sparťanského gólmana překonat.

26:09
    Dvořákova střela se od Chlapíkovy brusle odrazila jen za branku a zasáhla plexisklo.

25:39
    Dění se opět přelévá z jedné strany na druhou, výraznějších šancí je k vidění poskrovnu.

24:57
    Polášek jel v čele dalšího sparťanského útoku, který však vedl jen k vyhození kotouče za brankoviště Olomouce.

24:20
    Zakázané uvolnění domácích aspoň na pár sekund vrátí dění zpět před branku Júlia Hudáčka.

23:37
    Hanáci jsou zatím ve druhé třetině aktivnější než v té první, pražská obrana má místy problémy.

22:56
    Prudkým nahozením zpoza modré čáry prokleply Konrádovy reflexy Forman, olomoucký gólman pryž bez větších obtíží vyrazil.

22:34
    Kohouti se obětavě brání, Spartu připravili o kotouč a znemožnili jí vystřelit na Konráda.

21:25
    Bambula byl čistě sražen k ledu ve středním pásmu, na poslední chvíli se ovšem stihl zbavit kotouče. Kohouti jsou díky jeho rozehrávce před Hudáčkem.

20:37
    Konrád zneškodnil střelu z pravé strany, domácí se ale bleskově vrátili ke kotouči a jejich kombinace v ofezivní třetině tak může pokračovat.

20:09
    Druhá třetina byla zahájena, jako první se v ní do útočného pásma probojovali hosté.

20:01

První třetina utkání mezi Spartou a Olomoucí rozhodně nenudila, viděli jsme po dvou brankách na obou koncích hrací plochy. Úvodní minuty byly vyrovnané, postupně pak iniciativu převzali Pražané a nebýt poměrně bídné koncovky, byly by nyní nejspíš ve vedení. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.

19:55
    Domácí drží kotouč ve svém pásmu, dopředu se neženou. V první části toho už moc zajímavého neuvidíme.

19:16
    Teď ale mohl bídnou koncovku domácích krutě ztrestat Klimek, který svou slibnou ránu z voleje namířil jen několik centimetrů nad horní tyč!

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:56
    Sparta má nyní jednoznačně více ze hry, Olomouc se už několik minut pořádně nedostala dopředu.

18:32
    Polášek nyní trpělivě drží puk za svou klecí a čeká, až se na led dostane nová domácí lajna.

17:58
    Sledujeme další strkanici o puk za Konrádem, do které je zapleteno hned několik hráčů z obou týmů.

17:30
    To bylo těsné, puk po Konrádově zákroku betonem chvíli nebezpečně poskakoval po brankovišti! Dojíždějící sparťan na něj ale nedosáhl.

16:58
    Matuškin z hranice pásma přestřelil, puk byl následně vymrštěn zpět na sparťanskou část ledu.

16:32
    Dlouhou sérii sparťanských přihrávek z modré čáry zakončil Moravčík, jehož střela se od Konrádovy výstroje odrazila až do ochranné sítě.

15:58
    Hudáček zachytil vyhozenou pryž před svou klecí a obratem jí rozehrál dopředu, čímž Pražanům výrazně usnadnil návrat zpět do útočného pásma.

15:32
    Na trestnou lavici usedá Dalibor Řezníček (OLO), který byl na dvě minuty vykázán za podrážení.

14:58
    Bude se vylučovat, ruka jednoho z rozhodčích znovu vystřelila nahoru. Přesilovku budou tentokrát mít domácí hráči.

14:33
    Rašnerova přihrávka z křídla před brankoviště nyní mohla spartu přijít hodně draho, jeden z domácích zadáků totiž málem puk svou bruslí omylem tečoval za Hudáčka! Ten ale pryž včas do cesty nastavil beton.

14:08
    Olomoucký gólman si na své konto připisuje další zákrok, míříme do další komerční přestávky.

13:35
    Škůrek z modré čáry neuspěl, jeho střela proletěla vedle vzdálenější tyče. Co se však děje na ledě je nyní možná méně důležité než to, co v hledišti – fanouškové tábory Sparty i Olomouce nyní projevili solidaritu s Ukrajinou skrz společné choreo a pokřiky. Krásné gesto.

Střely na branku: 6 – 5.

13:16
    Konrád byl tentokrát rychlejší než pokus soupeře a následně se rozhodl puk schovat pod svou rukavici.
    12:29 Erik THORELL - 2:2

12:29
    Branislav Konrád loví ze své klece druhý kotouč, zaplněné tribuny se zatím v O2 areně rozhodně nenudí! Drtivou většinu fanoušků v hale nyní na nohy poslal ERIK THORELL, který tečoval Moravčíkův projektil z hranice útočného pásma mimo dosah olomouckého gólmana – 2:2! Asistence: Michal Moravčík, Roman Horák.

11:47
    Řepík byl ve velmi nadějné pozici, vypadalo to, že by na Konráda mohl vyrazit i sám. Jenže nakonec se k němu bleskově stáhli hned čtyři protihráči a zastavili jeho výpad.

11:17
    Slovenská opora domácích předvedla další zákrok, jeden z jeho spoluhráčů následně vyhodil puk daleko od sparťanského brankoviště.

10:53
    Hanáci toho zatím v početní výhodě moc nepředvedli, Hudáček měl dosud jen minimum práce.

09:59
    Ale pozor, situace je pro Spartu ještě o něco horší! Tomáš Dvořák (SPA) totiž před podrážením ještě jiného hostujícího borce podržel, a domácí tak čeká oslabení!
    09:59 David KREJČÍ - 1:2

09:59
    Nájezdu se ujal DAVID KREJČÍ, který jej z přehledem proměnil zakončením mezi betony a vrací kohotům vedení. Hudáček k sobě nestihl srazit nohy včas – 1:2!

09:59
    Pozor, uvidíme trestné střílení! Jeden z olomouckých borců byl v úniku podražen Tomášem Dvořákem (SPA)!

09:30
    Sobotka operuje s kotoučem u mantinelu, opodál stojící protihráč ho ne a ne napadnout. Pražané rozjíždí další kombinaci.

08:58
    Sledujeme vyrovnanou podívanou, častěji je na kotouči Sparta. Konrád má o něco více práce než jeho protějšek na druhém konci ledové plochy.
    07:53 David VITOUCH - 1:1

07:53
    V O2 Areně máme vyrovnáno, náskok Olomouci vydržel jen několik minut! Forman ze sebe v rohu setřásl protihráče a vyrazil před brankoviště. Krátkou přihrávkou připravil parádní šanci pro nikým nehlídaného DAVIDA VITOUCHA, jenž následně pryž jen jednoduše poslal do bližšího horního rohu – 1:1! Asistence: Miroslav Forman, Tomáš Dvořák.

07:40
    Ani tentokrát z ofenzivního tažení nic nebylo, domácí to ale obratem zkouší znovu, nenechávají se odbýt.

06:56
    Matuškin chtěl chvíli držet puk za svou klecí, napadající olomoucký útočník ho ale donutil předčasně vyrazit vpřed. Sparta míří před Konráda.

06:16
    Na ledě zatím hrají prim hlavě defenzívy obou celků, nebezpečnější střelu na branku jsme od Rašnerova zásahu dosud neviděli.

05:42
    Jandusovu rozehrávku v neutrální zóně zachytil Dujsík, následuje souboj u mantinelu před trestnými lavicemi.

04:50
    Olesz ze středního pásma ťukl puk za Hudáčka a odjel střídat, zbytek jeho formace ho následuje.

04:17
    Horák prorazil dopředu a okamžitě po překročení modré čáry puk nahodil na Konráda, který jej bez větších obtíží lapil do své rukavice.

03:47
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu výběru se teď nedaří se na delší dobu usadit před brankovištěm soupeře.

03:07
    Klimek se s kotoučem protáhl do útoku po pravé straně, Hanáci se po několika sekundách tlaku dostávají zpět dopředu. Uvidíme, co vymyslí.

02:23
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Konrádem. Sparta se snaží na inkasovaný zásah co nejrychleji odpovědět, olomoucká obrana ale zatím plní svou práci.
    01:54 Alex RAŠNER - 0:1

01:54
    Zaváhání domácích ve středním pásmu vede k prvnímu gólu, Mora jde hned ve druhé minutě do vedení! Po ztrátě kotouče ve středním pásmu dopředu vyrazil Olesz, který sice pálil jen do mantinelu, ale pryž se odrazila přesně na hůl dojíždějícího ALEXE RAŠNERA a ten jí bez váhání poslal do vzdálenějšího horního růžku – 0:1! Asistence: Rostislav Olesz, Jakub Navrátil.

01:21
    Takřka ihned po níže zmíněném buly se pokusil sparťanského gólmana rychlou střelou překvapit Navrátil, jeho zakončení ale bylo zblokováno.

01:15
    Poprvé od začátku střetnutí se přerušuje, další buly proběhne po Hudáčkově pravici.

00:35
    Domácí se podruhé pokusili rozjet kombinaci před Konrádem, opět bezúspěšně. Dění se přelévá na druhý konec plochy k Hudáčkovi.

00:10
    Začínáme! Jako první se do útočného pásma probojovala Sparta, která se ale za modrou čarou udržela jen několik málo sekund.

00:01

Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na věc!

Oba týmy vyráží na ledovou plochu, zaplněné tribuny si ještě poslechnou českou národní hymnu.

V O2 areně probíhá slavnostní předzápasový ceremoniál v rámci akce Sparta vzdává hold, start střetnutí se o malou chvíli opozdí.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční večer, tentokrát už přímo z libeňské arény! Úvodní buly se pomalu blíží, duel začne za necelých 20 minut.

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, Tomáš Dvořák, A. Polášek (A), M. Jandus, Jurčina, Moravčík – Tomášek, Sobotka (A), M. Řepík (C) – E. Thorell, R. Horák, Chlapík – M. Forman, Vitouch, Šmerha – Stoljarov, Dvořáček, Prymula.
    Trenér: Josef Jandač.

HC Olomouc: Konrád (Kmec) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, David Krejčí (A), Nahodil – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Olesz, Navrátil, Michal Kunc – Burian, Lichanec.
    Trenér: Zdeněk Moták.

Rozhodčí: Šír, Kika – Komárek, Bohuněk.

PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Pražané sice budou platit za jasného favorita, Olomouc ale rozhodně nemůžou podcenit. Kohouti totiž už dvakrát ukázali, že dokážou překvapit. Uvidíme, jestli se jim to podaří i dnes v O2 areně, nebylo by to poprvé.

24. 10. 2021 (17. kolo): Olomouc – Sparta 4:3sn.
    12. 12. 2021 (32. kolo): Sparta – Olomouc 3:4sn.
    30. 1. 2022 (47. kolo): Olomouc – Sparta 1:6
    25. 2. 2022 (2. kolo): Sparta – Olomouc -:-

SESTAVY Z POSLEDNÍCH UTKÁNÍ

HC Sparta Praha (23. 2., SPA – CEB)
    Machovský – Matuškin, Dvořák, Polášek (A), Jandus, Jurčina, Moravčík – Tomášek, Sobotka (A), Řepík (C) – Thorell, Horák, Šmerha – Forman, Vitouch, Doležal – Strnad, Stoljarov, Dvořáček.

HC Olomouc (22. 2., OLO – KLA)
    Lukáš – Ondrušek (C), Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – Klimek, Krejčí (A), Nahodil – Kusko, Knotek (A), Bambula – Olesz, Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Kunc.

HC OLOMOUC (11. místo)
    50 Z, 15–8–4–23, 116:140 (-24), 65 bodů

Olomoučtí mají opačné starosti – z jedenáctého místa mají na třináctý Litvínov pouze tříbodový náskok, a své místo v předkole extraligového play-off tak vůbec nemají jisté. Pokud se chtějí mezi dvanáctkou týmů, které se na jaře poperou o mistrovský titul, usadit co nejdříve, budou muset zabrat.

Kohouti padli v šesti z posledních deseti utkání, v tom nejrecentnějším ale slavili zisk plného počtu bodů. V úterý zasadili nemalou ránu kladenským nadějím na přímou záchranu v nejvyšší soutěži, když Rytíře porazili 4:1. Brankami se na úspěchu podíleli Klimek, Švrček, Olesz a Bambula. Vyhrají i dnes v Praze?