Montreal – Tampa 2:3 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 3:5 (kon.) | Toronto – Columbus 5:4 (kon.)
Detroit – Nashville 2:5 (kon.) | Buffalo – Anaheim 0:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 2:4 (kon.)
St. Louis – Florida 4:3 (po pr.) | Chicago – NY Rangers 2:6 (kon.) | Edmonton – Minnesota 1:4 (kon.)
San Jose – Calgary 5:3 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Minnesota Wild
Středa 08.12.2021, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji krásné středeční ráno a u dalšího přenosu z hokejové NHL zase někdy na počtenou. (05:43:56)

Česká a slovenská stopa v utkání
    V tomto zápase nefiguroval český ani slovenský hráč.

3. Jesse Puljujärvi (EDM) – 1+0

Je dobojováno! Utkání dvou týmů z předních pozic Západní konfenrece dopadlo poměrně s přehledem pro hostující MInnesotu, která si z Edmontonu odveze dva body za vítězství v poměru 4:1. Wild dnes sice nebyli tak moc střelecky aktivní, ale skvělá taktická připravenost je dovedla k tomuto výsledku. Wild vstoupili do zápasu skvěle, když po první třetině vedli po brankách Eriksson Eka a Foligna. Ve druhé třetině jsme se dočkali pouze snížení ze strany Oilers zásluhou Puljujärviho. No a poslední třetina byla opět gólově úspěšnější pro hosty z Minnesoty. Nejprve to byl Rask a poté Kulikov, kteří se dokázali prosadit přes Koskinena. Pro Edmonton je to třetí prohra v řadě, naopak Minnesota pokračuje ve skvělé jízdě a po tomto zápase už má na svém kontě sedm zápasů v řadě bez porážky.

Počet střel na branku: 39 (10, 20, 9) – 26 (10, 6, 10)

59:36
    Hostující tým drží puk na svých hokejkách a už nikde s ním výrazně nespěchají. Edmonton už jejich rozehrávku nenapadá, čeká se na závěrečnou sirénu.

59:17
    Zablokována přihrávka ve středním pásmu skončila na jedné ze střídaček. Hra byla přerušena, následovat bude vhazování ve středním pásmu.

59:01
    Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    Akce hostujícího týmu moc dlouho netrvala, Zach Hyman vyváží puk a míří sním přes střední pásmo do toho útočného.

58:12
    Minnesota se čistým způsobem dostala na kotouč a míří vstříc domácí brance. Edmonton se teď bude muset bránit.

57:56
    Zack Kassian byl pod obrovským tlakem a domácí útočník nakonec neudržel útočné pásmo.

57:32
    Cam Talbot si dnešní utkání proti bývalému týmu vychutnává. Hostující brankář má další úspěšný zákrok.

56:56
    Utkání se nám pomalu blíží do svého závěru. Edmonton si nechal utéct svého soupeře na rozdíl tří branek a je tady šance, že prohrají další zápas v řadě.

56:38
    Probíhá komerční přestávka.

56:26
    Colton Sceviour se k puku přes skvěle bránícího obránce nedostal. Minnesota míří na puk a míří s ním do útoku.

56:06
    Warren Foegele udržel pásmo a Edmonton může pokračovat v ohrožení hostující branky, kterou dnes skvěle hájí Cam Talbot.

55:43
    Edmonton ovšem neskládá všechny zbraně a i nadále se tlačí do zakončení. Přece jenom nám do konce zápasu zbývá ještě několik minut.

Radim Polák

Branky a nahrávky: 27. Puljujärvi (McDavid, Hyman) – 2. J. Eriksson Ek (Zuccarello, J. Brodin), 8. M. Foligno (Dumba, J. Eriksson Ek), 46. V. Rask (J. Brodin, Zuccarello), 55. D. Kulikov (Kaprizov, Jordie Benn)

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Barrie, Niemeläinen, K. Russell, Broberg – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Kassian, R. McLeod, Foegele – Sceviour, D. Ryan, Devin Shore.
    Trenér: Dave Tippett

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Dumba (A), J. Brodin, Goligoski, Merrill, D. Kulikov, Jordie Benn – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), Greenway – K. Fiala, V. Rask, R. Pitlick – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Lambert, Syvret – Barton, O’Quinn

Diváci: 14 715