New Jersey – Philadelphia 3:0 (kon.) | NY Rangers – Colorado 3:7 (kon.) | Vancouver – Boston 2:1 (2:0 po s.n.)
Vegas – Dallas 5:4 (kon.)
New York Rangers
3:7 (2:1, 0:5, 1:1)
Colorado Avalanche
Čtvrtek 09.12.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:44:14)

Adam Húska (NYR) – 32 zákroků, 7 OG, úspěšnost 82,1%, odchytal 59:42
    Darcy Kuemper (COL) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 58:26
    Jonas Johansson (COL) – 1 zákrok, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 01:33

Česká a slovenská stopa

Filip Chytil (NYR) – 1+1, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 12:38

1. Nazem Kadri (COL) 1+2
    2. Logan O'Connor (COL) 2+0
    3. Devon Toews (COL) 0+2

Dnešní utkání sledovalo 16 714 diváků.

Je konec tohoto utkání, ve kterém bylo k vidění deset branek! Colorado Avalanche slaví vysoké vítězství 7:3.
    Už v 5. minutě poslal hosty do vedení Rantanen. O dvě minuty později ale srovnal Trouba. No a v 19. minutě využil přesilovou hru prvním gólem v NHL Lundkvist.
    Druhá část ovšem jednoznačně patřila Avalanche. Ve 25. minutě srovnal stav utkání MacKinnon a o dvě minuty později otočil zápas Kadri. Po překulení se do druhé části zápasu zvýšil vedení na dvě branky Newhook a ve 38. minutě se dvakrát trefil O'Connor.
    Ve třetí periodě vstřelilo každé mužstvo po jedné brance. Nejprve se v 52. minutě prosadil český útočník Filip Chytil a o dvě minuty později Rantanen.

58:51
    Nyní se utkání pouze dohrává. Rangers drží puk za bránou.

56:52
    Julien Gauthier pálil z otočky a posléze další domácí hráč napálil brankovou konstrukci! Rangers tak dvouminutový tlak nedokázali proměnit v branku.

56:33

56:16
    Adam Fox to sice zkusil z pravé strany, ale jeho rána letěla nakonec jen do mantinelu za bránu.

55:40
    Znovu nepřesná přihrávka na straně New Yorku, který už asi rezignoval na nějaké plynulé útočení.

55:08
    Hostům se opět podařilo vyhodit puk přes celou ledovou plochu a zatím to nevypadá na čtvrtý zásah do brány Darcyho Kuempera.

54:33
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., hrubost).

54:08
    Domácí čekají za svou svatyní na rozjetí další akce.

53:25
    Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Jonas Johansson, přichází Darcy Kuemper.
    53:25 Mikko RANTANEN - 3:7

53:25
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Nádherná jednoduchá branka hostů a Avalanche vede opět o čtyři branky. Erik Johnson poslal puk na bránu zpoza modré čáry a osamocený MIKKO RANTANEN pouze nastavil hůl, od které se kotouč odrazil za záda Húsky. Asistence: Erik Johnson a Nicolas Aube-Kubel.

52:49
    Rangers jsou znovu u kotouče, ale mají před sebou velmi těžký úkol a to vstřelit tři branky v posledních sedmi minutách.

51:52
    Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Darcy Kuemper, přichází Jonas Johansson.

51:52
    Darcy Kuemper má nyní nějaké problémy s levým betonem a Colorado bude muset vystřídat své brankáře.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. Trouba (Panarin, Reaves), 19. Lundkvist (Chytil, Trouba), 52. Chytil (Lafreniere, K'A. Miller) – 5. Rantanen (Kadri, D. Toews), 25. MacKinnon (Landeskog, Girard), 27. Kadri (Makar, Ničuškin), 31. Newhook (Girard, D. Toews), 38. L. O'Connor (Kadri, MacDermid), 38. L. O'Connor, 54. Rantanen (E. Johnson, Aube-Kubel)

New York Rangers: Húska (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, Lundkvist, Nemeth – Kakko, Zibanejad (A), Kreider – Dryden Hunt, R. Strome (A), Panarin – J. Gauthier, Chytil, Lafreniere – Reaves, Goodrow, K. Rooney.
    Trenér: Gerard Gallant

Colorado Avalanche: Kuemper (52.–54. J. Johansson) – Makar, D. Toews, E. Johnson, Girard, MacDermid, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Newhook, L. O'Connor – J. MacDonald, Jost, Helm.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Dwyer, McCauley – Cherrey, Suchánek

Diváci: 16 714